SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 28, 2020 20:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

dune pisze:]No to moje koty nie potrafią
Liżą, szturchają i idą dalej
Obeschmiete skrzydło poszło do gotowania dla psa :/


wiele psów i kotów, karmionych np chrupami nie umie jeść surowego mięsa - nie należy oczekiwać, ze zwierzęta same z siebie będą potrafiły
trzeba poobserwować z czym mają trudnośc, i starać się im ułatwić
jak liżą i szturchają to już dobrze,bo próbują -czyli trzeba się cofnąć jakby do etapu, który jest dla nich łatwy -np pokoić skrzydło na mniejsze kawałki, albo nawet ponacinać, żeby mięso łatwo odchodziło
chodzi o żeby koty odnosiły sukces ,nawet niewielki, i żeby nie były głodne - bo ww takiej sytuacji głód powoduje frustracje
czyli dac skrzydełka, ale dopiero wtedy gdy łatwiejsze mięso zjada bez trudu ; pokroić na mniejsze kawałki,ponacinać, kupić takie bardzo mięsne skrzydełka ( by bywają rożne) dać tylko te lepsze kawałki ze skrzydełek itd

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lip 02, 2020 11:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy ktoś kupuje saszetki Doliny Noteci ew. czarne puszki? Poproszę o opinię i rady, które smaki są preferowane :) Przypadkiem kupiłam saszetkę premium z kaczką i kotu bardziej smakuje niż saszetki Feringi i podobne, których połowę wyrzucam. Nie wiem, czy to efekt nowości, firmy czy kaczki, ale akurat zamawiam coś w Animalii i chcę jeszcze wypróbować Dolinę Noteci.

Już doczytałam, że jakościowo średnia karma, zresztą widzę, że dużo podrobów w składzie, ale dla urozmaicenia obleci, byle kot jadł.

Edycja: Wycofuję pytanie. Saszetka z królikiem okazała się zupełnie niejadalna, a wyglądała jak pokrojone żołądki. Więcej nie próbuję.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pon lip 27, 2020 16:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Drodzy forumowicze, mam problem z moim kocurem (Maine coon, 2 lata, 8kg, wykastrowany). Od dłuższego czasu jedyna mokra karma jaka mu podchodzi to Cosma Nature (w szczególności Kurczak z Tuńczykiem). Niby ma 75% mięsa, ale tutaj jest wyszczególniona jako uzupełniająca. Niestety wszystkie karmy premium, które próbowaliśmy mają postać pasztetów/musów, takiej papki ogólnie i tylko liźnie trochę i odchodzi. Czy są jakieś karmy premium, które mają postać podobną do Cosmy czyli takiego szatkowanego mięsa? Czy dodatkowo ktoś może mi powiedzieć co złego jest w tej Cosmie? Jakie ma niedobory i jakie złe składniki?

Z góry dziękuje.

kamilgoniwiecha

 
Posty: 3
Od: Pon lip 27, 2020 16:04

Post » Pon lip 27, 2020 18:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Postać szatkowanego mięsa ma ten Applaws: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... 156g/58814
Na razie przetestowałam smak Kurczak z dynią.
Chyba Schesir też, ale już nie pamiętam dokładnie, od jakiegoś czasu nie kupowałam: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... tten/32428
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 27, 2020 18:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To też są karmy uzupełniające :)

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pon lip 27, 2020 19:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Arcana pisze:To też są karmy uzupełniające :)

Rzeczywiście, nie zwróciłam uwagi :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 27, 2020 20:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Schesir mogę porównać do Greenwoods.

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon lip 27, 2020 20:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ładne kawałki mieska ma Wild Freedom :) moje koteły jedzą wszystkie smaczki ze smakiem;) także poelcamy. Zapach też ma przyjemny, tylko długo nie może stać otwarte, jak to mięsna karma.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lip 27, 2020 21:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

kociarkowaaaa pisze:Ładne kawałki mieska ma Wild Freedom :) moje koteły jedzą wszystkie smaczki ze smakiem;) także poelcamy. Zapach też ma przyjemny, tylko długo nie może stać otwarte, jak to mięsna karma.


Wild Freedom Adult w puszkach? też testowaliśmy i też taki pasztet trochę :(

kamilgoniwiecha

 
Posty: 3
Od: Pon lip 27, 2020 16:04

Post » Pon lip 27, 2020 22:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Arcana pisze:To też są karmy uzupełniające :)


A czy kot może jechać całe życie na Cosmie lub Applaws? To dużo wyższa półka niż Whiskasopodobne karmy, ale zastanawia mnie czego im brakuje do pełnowartościowych posiłków.

kamilgoniwiecha

 
Posty: 3
Od: Pon lip 27, 2020 16:04

Post » Wto lip 28, 2020 6:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie mają chociażby tauryny.
Cosma ma np gotowanego kurczaka który podczas gotowania traci wiele składników mineralnych.

Czyste mięso nie zawiera wszystkiego co jest potrzebne kotu, nie ma podrobow zawieracych inne mineraly.

W naturze kot je całe zdobycze, ze skórą, podrobami, nie gotuje sobie mieska ;)
Spójrz na składniki jakiejs karmy i zobacz ile rzeczy zawiera na końcu, w cosmie tego nie będzie.
Praktycznie też żadnych witamin.
A no i kot potrzebuje minimum 1500 tauryny, jak dostaje jej zero to jak ma funkcjonować?
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 28, 2020 9:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

kamilgoniwiecha pisze:
Arcana pisze:To też są karmy uzupełniające :)


A czy kot może jechać całe życie na Cosmie lub Applaws? To dużo wyższa półka niż Whiskasopodobne karmy, ale zastanawia mnie czego im brakuje do pełnowartościowych posiłków.


Porównaj choćby zawartość tłuszczu. Karmy typu fileciki są prawie beztłuszczowe, nie mają suplementów.
A surowego mięsa Twój kot też nie ruszy?


Cosma nature filet z kurczaka
Białko surowe 20.0 %
Tłuszcz surowy 0.5 %
Włókno surowe 0.1 %
Popiół surowy 2.0 %
Wilgotność 77.0 %

Grau
Białko surowe 10.0 %
Tłuszcz surowy 5.5 %
Włókno surowe 0.4 %
Popiół surowy 2.4 %
Wapń 0.33 %
Fosfor 0.18 %
Magnez 0.017 %
Wilgotność 80.0 %

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Wto lip 28, 2020 17:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nowość polecam. Filetówki z Power of nature https://www.kocimietka.pl/40-power-of-nature. Nie są idealne ale bardzo zbliżone do karmy bytowej. Z filetówek suplementowane do wyboru macie: Thrive, Canagan, Petite Cuisine, Kit Cat. Ciekawe są też Caz finefinefood filety i granatapet filety (takie pomieszanie bytowej z filetową) Wymienione mają witaminy, minerały, taurynę ale nadal mało tłuszczu i typowe filetówki brak bilansu Ca/P
Ostatnio edytowano Śro lip 29, 2020 11:16 przez boguska_t, łącznie edytowano 1 raz
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto lip 28, 2020 17:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

boguska_t pisze: brak bilansu Ca/F

Chyba C:P.
F to fluor ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lip 28, 2020 18:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

kamilgoniwiecha pisze:
Arcana pisze:To też są karmy uzupełniające :)


A czy kot może jechać całe życie na Cosmie lub Applaws? To dużo wyższa półka niż Whiskasopodobne karmy, ale zastanawia mnie czego im brakuje do pełnowartościowych posiłków.



Karmy uzupelniajace Applaws (Cosmy nie znam) - uwazam, ze to jest w ogole mylaca nazwa, bo one nic nie uzupelniaja - to jest raczej rodzaj mokrego przysmaku - nie sa polecane do podawania czesciej niz 3-4 razy w tygodniu.
Tutaj jest taka bardzo przydatna rozpiska karm dostepnych na rynku amerykanskim (czesc dostepnych tez w Polsce) i tam tez jest o Applaws wspomniane:
https://catinfo.org/docs/CatFoodProtein ... sChart.pdf
Applaws, Evangers, and Wysong are examples of companies that manufacture diets that are for supplemental use only. In general, “supplemental” diets do not contain enough nutrients such as calcium, B vitamins, iodine, etc. These unbalanced diets should not make up more than 15-20% of the cat’s total caloric intake. Stated another way, if you feed your cat 21 meals per week, you could use these supplmental diets for ~4 meals per week as stand-alone meals or mixed with a nutritionally balanced product.
Ja moim kotom daje Applaws tylko w niedziele na luncz:-)
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 373 gości