SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 24, 2020 14:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

jakoś staram sie dobierać z tych karm te smaki, które wiem, że któremuś kotu mają szanse podejść instant, częśc zje dosmaczone- sosikami miamor, częśc fortiflorą, część colostrum kozim, ale i to im powszednieje, na początku z fortiflora, czy colostrum gotowe były zjeść g... ;) teraz już tylko dla części to jakiś wabik i nie tak, że na 100%. Non stop te karmy wymieniam, zeszłam z puszek 800gr na 200 gr, niekiedy 400gr, bo z tych większych ciągle się coś marnowało- przy 10 kotach. Robię im częściowo takie quasi barfa- quasi, bo i z tym nie ma tak, by jadły chętnie, na poczatku wcinały naprawdę super, a z czasem niby ta sama mieszanka, a po powąchaniu zakopują i nawet dosmaczanie nie działa ( początkowo żadne dosmaczanie nie było potrzebne, jadły prawie z miskami ) . Teraz nie dodaję wszystkich supli i mniej podrobów, wątróbki i wtedy w miarę jedzą.
Surowe mięso jest w miarę ok, ale też każde z nich lubi inne, więc na jeden posiłek muszę miec wołowinę, wieprzowinę, kurczaka i indyka, no i nie mogę tylko surowym mięsem karmić.

Taką rezerwą dla niektórych jest Animonda Ferstein czy jak tam jej.
Natomiast to, co by jadła większość, którą dostały gdy byłam już lekko zrozpaczona, a miałam dla wiejskich dokarmianych, to felix, no, ale wiekszość, dwa nie ruszą, plus, jak dostają dłużej niż na 3-4 posiłki, to już ząbki zaczynają swędzieć.
Ostatnio w akcie buntu przed zsoczewkowaniem mojego świata na kocich miskach zaczęłam dawać im suche i ze 4 rodzaje stoją. Oczywiście, to nie rozwiązanie, bo 4 koty suche traktuja jak ostateczną konieczność i jak nie daje mokrego lub mięsa ( z wyżej opisanymi ceregielami ) czuja się w ogóle nienakarmione. Poza tym, jak daję to suche, to czuję się, jakbym je truła :roll:
W tym wszystkim są psy oczywiscie,które jak tylko coś zostanie,to od razu znajdą i wyżrą, więc nie tak, że zostawie kotu miskę, jak zgłodnieje, to zje. POza tym...jak to bywa, ten bardziej żarte zgłodnieją 5x szybciej niż niejadki, więc i tak nie miałabym pewności, czy te najbardziej wybredne w ogóle jakiś posiłek zaliczyły.

To naprawdę 12 tomowa powieśc to karmienie tych paskud i nie wiem, czy ja je tak zepsułam i na jakim etapie, czy same z siebie.
aa cosma też tylko niektóre i też część smaków.
Aktuaolnie idzie do mnie kilka rodzajów puszek, których dawno nie było, a kiedys w miarę smakowały- zobaczymy.
Ostatnio edytowano Nie maja 24, 2020 15:50 przez maczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie maja 24, 2020 14:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Oj, Masakra!!! To ja już nigdy nie powiem, że mam wybredne koty. :)
Mamy wypracowany zestaw karm, który działa i przynajmniej jak idę rano do pracy i mama karmi, to wiem, że zjedzą i że nie będzie miała problemu.
Mięso surowe u mnie wchodzi każde bez wyjątku. Kupuję więcej, porcjuję i mrożę, więc zawsze na jeden posiłek mają mieszankę mięs. Niestety, z suplami już nie wchodzi.
Czasem daję też Bozitę i Jane cat, od czasu do czasu wejdą.
Powodzenia w karmieniu tak wybrednego i licznego stada. :)

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie maja 24, 2020 15:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

o właśnie, bozita! renifer w sosie. Gdy pierwszy raz kupiłam, myslałam, że mi z kartonikami zjedzą niemal wszystkie, 2 kotom nie podeszło, ale reszcie- naprawdę bardzo. No, ale to średnia karma, poza tym częśc z niej zaczęła mieć problemy z kupą. Więc traktowałam jak rezerwę, a potem jak zaskoczył barf to odstawiłam. Po dłuższym czasie, jak barf zaczął stać w miskach, to przypomniałam sobie o bozicie i kupiłam. I znowu rzuciły się. Trwalo to 3 dni, a potem już zaczęły podchodzić, jak do jeża. To na pewno sporo mojej winy, bo im zmieniam, to mądre koty i wiedzą, że moga grymasić. Ale też to efekt tego, ze są takie, które naprawdę bardzo słabo akceptują większośc jedzenia, kombinuję z nimi, to i reszta się na tym uczy.
I właśnie najgorsze są wyjazdy, wtedy zostają pod czuyjąs opieką, o ile ja jakoś ogarniam to ich jedzenie- wkurza mnie to, ale potrafie nakarmić, to ten labirynt dla osoby obcej jest nie do przejscia.
dzięki za kciuki! ciągle mam nadzieje, że uda sie to jakoś poukładać :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie maja 24, 2020 15:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Oj rany współczuję wam okropnie
Moje jedzą dolinę Noteci mix smakow
Okresowo robią jakieś sceny ale to co tu czytam to nie, mam jakby luksusowo
Mięso też jedzą
Najsłabiej wołowinę
I suche applaws
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Nie maja 24, 2020 17:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Suchego moje nie jedzą już wcale. Dwa jadły sensowne bezzbożówki, ale panna chciała tylko royala. Innej nie tknęła, a jak chłopaki jadły inną, a ona nie dostawała, to było darcie mordy i foch ogólny. A ponieważ mokre zdrowsze, to chrupy poszły w odstawkę. Kupuję tylko dla działkowych, ale wiadomo, chrupy łatwiej zostawić, dłużej poleżą. No i nie royala, bo tam więcej zboża niż czegokolwiek innego.
Dolinę noteci raz miałam, zjadły, ale bez fajerwerków. :) Na dłuższą metę by się nie dało, a i jakość tej karmy też średnia.
Maczkowa trzymam kciuki za bezproblemową aprowizację stada :)
Koty, nie grymasić!!!

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie maja 24, 2020 19:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

maczkowa pisze:moje właściwie nie zjadają nic- moc1s, feringa, granapet, grau, animonda carny, gusto ( to już w ogóle nie szło, żaden smak, a i nie podobał mi się wygląd, pełna zbitych grudek tłuszczu ), catz finefood, to bio zooplus. Szczerze mówiąc, dostaję szału już. Ja jednego chociaż trochę podejdzie jakaś karma, to na bank reszta nie ruszy :( nie lubią smaków rybnych, praktycznie żadnych, jedna lubi po prostu rybę, świeżą, uduszoną, reszta tez nie. echhh :(

Moje też tak mają :twisted: Żadna z wymienionych karm im nie smakuje.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60451
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 24, 2020 20:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mam pannę , która czasami ma problemy z 2 .
Sama nie wie co mam dawać jej jeść
Po rybie jest ok, ale nie mogę jej podawać ryby codziennie
Może coś polecicie, jakąś karmę ( panna bardzo wybredna)
Tu jesteśmy http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=152188
Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.
Gabi 14.07.2016 (*), Duffy 06.04.2009 - 02.11.2020 (*)

bozena640

 
Posty: 28669
Od: Nie sty 11, 2009 17:23

Post » Nie maja 24, 2020 21:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

jolabuk5 pisze:
maczkowa pisze:moje właściwie nie zjadają nic- moc1s, feringa, granapet, grau, animonda carny, gusto ( to już w ogóle nie szło, żaden smak, a i nie podobał mi się wygląd, pełna zbitych grudek tłuszczu ), catz finefood, to bio zooplus. Szczerze mówiąc, dostaję szału już. Ja jednego chociaż trochę podejdzie jakaś karma, to na bank reszta nie ruszy :( nie lubią smaków rybnych, praktycznie żadnych, jedna lubi po prostu rybę, świeżą, uduszoną, reszta tez nie. echhh :(

Moje też tak mają :twisted: Żadna z wymienionych karm im nie smakuje.

U mnie to samo. Żadna z lepszych jakościowo karm nie jest jadalna. Kombinuję z tymi "średnimi" i uzupełniam surowym mięsem i dobrą suchą.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5038
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie maja 24, 2020 21:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Samira33 pisze:
Patmol pisze:Karmię zasadniczo(99 procent) surowym mięsem

Patmol, a jakie mięso im dajesz? Kurczak, indyk, wołowina, różne? Żawsze świeże, czy mrozisz? Ile mięsa na jednego kota dziennie?


różne mięsa-kurczaka,indyka,kaczkę,wieprzowinę,wołowinę, czasem ryby
czasem świeże,a czasem mrożone
6 kotów zjada ok 1 kg mięsa dziennie ( w tym kości, chrząstki,podroby ) dziennie - np daje skrzydełka przekrojone na pół , całe szyjki, chrząstki z indyka plus samo mięso (np wieprzowe,wołowe, indycze) plus podroby

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie maja 24, 2020 23:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

bozena640 pisze:Może coś polecicie, jakąś karmę ( panna bardzo wybredna)

Mogę polecić CatzFinefood Purrrr smak kangur. To jedyna karma jaka zawsze smakuje mojemu kocurkowi. On praktycznie niczego nie lubi, przerobiłam chyba większość tych tzw. lepszych karm.
Może ktoś kto ma takiego wybrednego kota jeszcze coś nam poleci?

Patmol, dziękuję za informację. Nie wiedziałam ile kot powinien dziennie jeść mięsa. Rozumiem, że dajesz surowe?

A może za dużo dajemy kotom jedzenia? Może one dlatego tak wybrzydzają? Podwórkowy kot chętnie je wszystkie karmy :-(

Samira33

 
Posty: 216
Od: Pon sty 05, 2009 23:10
Lokalizacja: KRK

Post » Pon maja 25, 2020 0:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Coś w tym jest. Powtórkowe tak nie wybrzydzają :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60451
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 25, 2020 9:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Samira33 pisze:
Patmol, dziękuję za informację. Nie wiedziałam ile kot powinien dziennie jeść mięsa. Rozumiem, że dajesz surowe?
:-(


surowe oczywiscie
czyli mi wychodzi ok 17 dag jedzenia na kota dziennie ( w tym mięso, kości, chrząstki, podroby) -koty są najedzone ; i nie są chude -raczej takie konkretne-nie są grube na wygląd, ale są ciężkie
przy czym mam 3 mniejsze koty/takie standardowej wielkości/ jednego średniego, i dwa takie większe -pewnie ważą po 7 kg

miedzy posiłkami nie są głodne, nie marudzą o jedzenie - jak jest jedzenie to szybko przebiegają i jedzą z wielkim zainteresowaniem

daję im ilość jedzenia tak "na oko" ; nie ważę - jak jest za dużo, to i tak zostawią; jak za mało - to po zjedzeniu wyraźnie widać, że tzreba dołożyć - ale rzadko to się zdarza

przy czym koty jedzą razem, koło siebie - kładę jedzenie na 6 misek -a one sobie biorą, co uważają


jak dostaną, bardzo rzadko, jakąś karmę komercyjną , to tez im bardzo smakuje - ale po 15 minut od zjedzenia już sa głodne, chodzą za mną i marudzą o jedzenie - jakby nie jadły wcale
moje koty sa gadatliwe - więc wygłaszają wtedy przemowy wielkie, ze jedzenia nie było GŁODNE SĄ
ostatnio im dałam 4 razy przez dzień po dużej porcji jakiś suchych chrupek, takich ze średniej półki, cały dzień darły się o jedzenie i siedziały przy miskach -zjadły mnóstwo tych chrupek; ale tak jakby tego nie zauważyły - czekały na jedzenie

następnego dnia rano dostały mięso - zjadły i nastał spokój;

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon maja 25, 2020 15:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol, czy moglabys napisac dokladnie jakie mieso im dajesz, tzn ktore czesci i jak podajesz, gdzies pisalas np ze skrzydelka, chyba szyjki tez - cale skrzydelka czy jakies ich kawalki?
Chcialabym wprowadzic u mnie kawalki miesa, zeby koty zabki czyscily. Ja swoim daje surowe mielone kupowane od hodowcy, ktory specjalnie do karmienia to mieso sprzedaje, a chcialabym sprobowac miesa w kawalkach. RAz kupilam im wolowine i pokroilam w kostke, ale z 10 kotow tylko 1 zjadl.
edit u mnie to juz i podworkowe zaczynaja wybrzydzac i puszek nie chca jesc, tylko surowe sobie zycza. Pojde z torbami :?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4251
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon maja 25, 2020 15:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No, moje podwórkowe też chcą głównie mieso! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60451
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 25, 2020 16:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol to jakaś czarodziejka jest, u niej koty jedzą wszystko! np zołądki, szyje, w tym kacze- u mnie ze dwa koty zjedzą szyjki ale przepiórcze, większych nie tkną, skrzydełko poskubie jedna, tak z 1/8 zje, z zołądkami to w ogóle mowy nie ma, w mieszankach muszą być dobrniutenko zmielone, bo np na szarpaku, to tak będą jedły mieszankę, że te kawałki zołądka zostaną w misce.
A koty Patmol- niekiedy może bez entuzjazmu, ale jedzą wsio!
Ale np wołowinę u mnie zjedzą wszystkie, w tym 2 z trochę długimi ząbkami, 4 tak- no, niech będzie, a 4 najchetniej na świecie
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, taizu i 596 gości