SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 16, 2021 18:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

color1 pisze:Była kiedyś wtopa z karmami Animondy (carny, mokra) w których stwierdzono kawałki tworzywa sztucznego i kilka osób tutaj spotkało się z tym, natomiast dziś dostałem partię karmy Wild Freedom (z zooplusa), mokry kurczak w opakowaniach 200gr i co widzę ?

Obrazek

Obrazek

Nawet nie wiem co to jest, z pewnością nie zbrylony kawałek tłuszczu, raczej przypomina mi to zlepek odchodów ptasich albo jakby grudka tynku.
Co z tym zrobić poza złożeniem reklamacji ? Może warto to gdzieś dać do zbadania bo cholera wie co tam pakują do puszek...

P/S zamieszczam miniaturki z odnośnikami do zdjęć hi-res na postimage

jakby co to partia DE03361000213 z data ważności 13.02.2023 B1-251

Hmm, mam też z tej serii puszki. Kurczakową 200g właśnie. Aż boję się otworzyć :|
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Sob sty 16, 2021 22:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To nie seria, to nr fabryki :-)
Herbert Seitz GmbH

Trefne puszki dotychczas były z fabryki o nr
DE03452000213
DE03452000313
Landguth Heimtiernahrung GmbH
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9374
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 24, 2021 17:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy karmił ktoś swoje koty karmą Luger's i może cos powiedzieć na jej temat? To chyba jakaś nowość od Doliny Noteci...

johna

 
Posty: 13
Od: Nie mar 02, 2014 16:58

Post » Pon sty 25, 2021 8:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

johna pisze:Czy karmił ktoś swoje koty karmą Luger's i może cos powiedzieć na jej temat? To chyba jakaś nowość od Doliny Noteci...



Ze składu wynika , że to głównie podroby https://www.dolina-noteci.pl/product-po ... 185-g.html
czyli można czasem dawać, ale oczywiscie nie jako jedyną karmę -tylko jako dodatkową; tym bardziej że w tej karmie bardzo dużo jest wątroby. Wątroba jest dobra w małej ilości, w nadmiarze jest szkodliwa.(Wątroba zawiera duże ilości witaminy A,która podawana w dużych ilościach może spowodować zatrucie i hiperwitaminoze.)

Prawdziwe superfood dla kota to mysz, lub ptak. Popatrz na skład tej karmy lugers (wkleiłam poniżej) i pomysl jak się to ma do proporcji myszy czy ptaka - ile w ptaku/czy myszy jest procentowo podrobów (wątróbki, serc, żołądków) do mięsa. Im bardziej takie proporcje mają odbicie w karmie -tym lepsza karma.



Skład
łosoś z wątróbką z kurczaka
łosoś 26% (tuszka), wołowina 23% (płuca, serca, wątroba), kurczak 21% (mięso, wątroba 6%, skórki), rosół, substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.
Karma dla kotów Luger’s indyk z przepiórką

indyk 30% (mięso 10%, wątroba, serca, żołądki), wołowina 24% (płuca, serca, wątroba), rosół, kurczak 10% (wątroba, skórki), przepiórka 6% (mięso), substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.

Karma dla kotów Luger’s cielęcina z jagnięciną
cielęcina 39% (mięso 15%, płuca, serca, wątroba), kurczak 25% (wątroba, żołądki, skórki), rosół, jagnięcina 6% (mięso), substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.
Karma dla kotów Luger’s kurczak z bażantem
kurczak 30% (mięso 10%, wątroba, serca, żołądki), wołowina 24% (płuca, serca, wątroba), rosół, indyk 10% (wątroba, żołądki), bażant 6% (mięso), substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.



I oczywiscie za gotowca płaci się więcej, a dodatkowo ta karma i tak jest niezła, bo zawiera wprawdzie głownie rosół, podroby, płucka, ale jednak nie produkty pochodzenia zwierzęcego.Czyli czasem można ją dać jak najbardziej, jesli lubi sie gotowce
Ale warto zauważyć, że jest dość droga bo kosztuje 6 zł za puszeczkę niecałe 20 dag; czyli ponad 30 zł za 1 kg. (woda/rosół, płucka, podroby, troszkę mięsa, dużo watróbki ); podczas gdy normalnie za 30 zł za 1 kg można juz spokojnie kupić wołowinę (wołowina gulaszowa zaczyna sie od 20 zł/ za 1 kg, a wątróbka kosztuje 4-6 zł za /1kg )
Dodatkowo mokra karma nie zaspakaja potzreby koty do rozrywania/używania zębów . Chrupy też nie zaspakaja ją tej potrzeby. Więc karmiąc mokrym/suchym gotowym jedzeniem trzeba jakoś to kotu zaspokoić -to drapieżnik i musi korzystać zębów do rwania/rozrywania. Więc może rozsądniej byłoby zamiast tej karmy po prostu czasem mu kupić dobrej wołowiny w kawałku/bez kości oczywiscie, mięsa z uda indyka/bez kosci (ok 10-19 zł za 1 kg) czy fileta z łososia na stoisku rybnym (ok 42 zł -62 za 1 kgi) czy fileta z dorsza, lub żołądki z kaczki (bardzo fajne do gryzienia ok 12 zł za 1 kg).

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sty 25, 2021 12:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:
johna pisze:Czy karmił ktoś swoje koty karmą Luger's i może cos powiedzieć na jej temat? To chyba jakaś nowość od Doliny Noteci...



Ze składu wynika , że to głównie podroby https://www.dolina-noteci.pl/product-po ... 185-g.html
czyli można czasem dawać, ale oczywiscie nie jako jedyną karmę -tylko jako dodatkową; tym bardziej że w tej karmie bardzo dużo jest wątroby. Wątroba jest dobra w małej ilości, w nadmiarze jest szkodliwa.(Wątroba zawiera duże ilości witaminy A,która podawana w dużych ilościach może spowodować zatrucie i hiperwitaminoze.)

Prawdziwe superfood dla kota to mysz, lub ptak. Popatrz na skład tej karmy lugers (wkleiłam poniżej) i pomysl jak się to ma do proporcji myszy czy ptaka - ile w ptaku/czy myszy jest procentowo podrobów (wątróbki, serc, żołądków) do mięsa. Im bardziej takie proporcje mają odbicie w karmie -tym lepsza karma.



Skład
łosoś z wątróbką z kurczaka
łosoś 26% (tuszka), wołowina 23% (płuca, serca, wątroba), kurczak 21% (mięso, wątroba 6%, skórki), rosół, substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.
Karma dla kotów Luger’s indyk z przepiórką

indyk 30% (mięso 10%, wątroba, serca, żołądki), wołowina 24% (płuca, serca, wątroba), rosół, kurczak 10% (wątroba, skórki), przepiórka 6% (mięso), substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.

Karma dla kotów Luger’s cielęcina z jagnięciną
cielęcina 39% (mięso 15%, płuca, serca, wątroba), kurczak 25% (wątroba, żołądki, skórki), rosół, jagnięcina 6% (mięso), substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.
Karma dla kotów Luger’s kurczak z bażantem
kurczak 30% (mięso 10%, wątroba, serca, żołądki), wołowina 24% (płuca, serca, wątroba), rosół, indyk 10% (wątroba, żołądki), bażant 6% (mięso), substancje mineralne, nasiona babki płesznik, olej z łososia 0,2%, drożdże piwne suszone, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%.



I oczywiscie za gotowca płaci się więcej, a dodatkowo ta karma i tak jest niezła, bo zawiera wprawdzie głownie rosół, podroby, płucka, ale jednak nie produkty pochodzenia zwierzęcego.Czyli czasem można ją dać jak najbardziej, jesli lubi sie gotowce
Ale warto zauważyć, że jest dość droga bo kosztuje 6 zł za puszeczkę niecałe 20 dag; czyli ponad 30 zł za 1 kg. (woda/rosół, płucka, podroby, troszkę mięsa, dużo watróbki ); podczas gdy normalnie za 30 zł za 1 kg można juz spokojnie kupić wołowinę (wołowina gulaszowa zaczyna sie od 20 zł/ za 1 kg, a wątróbka kosztuje 4-6 zł za /1kg )
Dodatkowo mokra karma nie zaspakaja potzreby koty do rozrywania/używania zębów . Chrupy też nie zaspakaja ją tej potrzeby. Więc karmiąc mokrym/suchym gotowym jedzeniem trzeba jakoś to kotu zaspokoić -to drapieżnik i musi korzystać zębów do rwania/rozrywania. Więc może rozsądniej byłoby zamiast tej karmy po prostu czasem mu kupić dobrej wołowiny w kawałku/bez kości oczywiscie, mięsa z uda indyka/bez kosci (ok 10-19 zł za 1 kg) czy fileta z łososia na stoisku rybnym (ok 42 zł -62 za 1 kgi) czy fileta z dorsza, lub żołądki z kaczki (bardzo fajne do gryzienia ok 12 zł za 1 kg).


Dzięki Patmol za szybką odpowiedź. Zdaje sobie sprawę, że najwyższa półka to nie jest ale skład wydał mi się lepszy niż klasyczna Dolina Noteci premium. Generalnie szukam bezpiecznej alternatywy dla karm pochodzących z felernej niemieckiej fabryki. Przy moich 5 kotach w tym jeden 19 letni seniorze i dwóch 5 miesięcznych maluchach nie chcę ryzykować kolejnym zatruciem więc CFF, Granatapet, Feringa , Mac's i Gussto odpadają na jakiś czas. Mam dość oglądania puszki z każdej strony, sprawdzania nr seryjnych i zastanawiania się czy im zaszkodzi czy nie.
Czy ktoś ma wiedzę, które z puszek wysokomięsnych (oprócz Wild Freedom, którymi aktualnie karmię) nie pochodzą z tej samej fabryki? Będę bardzo wdzięczna za info bo już nie wiem czym ich karmić (BARF odpada)

johna

 
Posty: 13
Od: Nie mar 02, 2014 16:58

Post » Pon sty 25, 2021 21:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jeśli dobrze odczytuję oznaczenia na puszkach, to Terra Faelis i Mjamjam są z innych fabryk.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 27, 2021 0:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bazylek 27.03.2012 [*] Ludzik 11.03.2015 [*] Julia 19.09.2021 [*] Bułka 9.10.2021 [*] Barszczyk 15.03.2022 [*] Na pewno do Was przyjdę, na pewno.
Obrazek

1969ak

 
Posty: 4338
Od: Nie kwi 22, 2007 12:33
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro sty 27, 2021 1:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

IronPet:
Skład:
wołowina (mięso, wątroba, serce, płuca) min. 90%, warzywa (groszek, marchewka) min. 5%.

Ciekawi mnie, co stanowi pozostałe 5%.
No i nie jest napisane, ile dokładnie jest tauryny.
Dziwnie tania.
A jak chciałam wejść na stronę ironpet.pl i ironpetpolska, to mi wyskoczyło ostrzeżenie przed potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa. Ale domowa strona czeska działa bez zarzutu.
Mam mieszane uczucia. Gdyby nie te braki w składzie, to by mi się podobała.


Nutrilove:
Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 60% (30% cielęciny), substancje mineralne.

https://nutrilovepetfood.com/pl/product ... ych-kotow/
Czyli średnia.
Ostatnio edytowano Śro sty 27, 2021 1:04 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 27, 2021 1:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Woda
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 27, 2021 1:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

maczkowa pisze:Woda

Powinna zostać wpisana :) Czy woda, czy bulion.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 27, 2021 1:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

w tej chwili przejrzałam opisy 12 karm mokrych różnych producentów. Na tych 12 w jednym pojawiła się woda, w dwoch zapisy pt sos, zupa, w pozostałych 7 nic. A przecież oczywiste jest, że musi byc tam w składzie woda, jakkolwiek by jej nie nazwac.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 27, 2021 1:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

color1 pisze:
Nawet nie wiem co to jest, z pewnością nie zbrylony kawałek tłuszczu, raczej przypomina mi to zlepek odchodów ptasich albo jakby grudka tynku.
Co z tym zrobić poza złożeniem reklamacji ? Może warto to gdzieś dać do zbadania bo cholera wie co tam pakują do puszek...
1


Kurcze, wyslalabym gdzies do zbadania co to jest, tylko najlepiej, zeby nie trzeba bylo samemu za analize placic. Moze spytac w UOKiKu?
W USA dopiero co byla wielka afera z zarciem dla pieskow sportmix firmy tfu Midwestern petfood. Wiele pieskow zmarlo po 1 posilku! Straszne.
Mysle, ze warto pokazywac producentom, ze patrzy sie im na rece reagujac w takich sytuacjach gdy widzi sie, ze jedzenie wyglada podejrzanie :ok:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro sty 27, 2021 1:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

maczkowa pisze:w tej chwili przejrzałam opisy 12 karm mokrych różnych producentów. Na tych 12 w jednym pojawiła się woda, w dwoch zapisy pt sos, zupa, w pozostałych 7 nic. A przecież oczywiste jest, że musi byc tam w składzie woda, jakkolwiek by jej nie nazwac.

Hm. Zdawało mi się, że zwykle tę wodę widuję.
Skoro w większości karm nie ma, to pod tym względem Ironpet się nie wyróżnia (w sensie negatywnym).
Zostaje kwestia tauryny, która jest dość ważna i powinna być podana.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 27, 2021 7:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

pibon pisze:
color1 pisze:
Nawet nie wiem co to jest, z pewnością nie zbrylony kawałek tłuszczu, raczej przypomina mi to zlepek odchodów ptasich albo jakby grudka tynku.
Co z tym zrobić poza złożeniem reklamacji ? Może warto to gdzieś dać do zbadania bo cholera wie co tam pakują do puszek...
1


Kurcze, wyslalabym gdzies do zbadania co to jest, tylko najlepiej, zeby nie trzeba bylo samemu za analize placic. Moze spytac w UOKiKu?
W USA dopiero co byla wielka afera z zarciem dla pieskow sportmix firmy tfu Midwestern petfood. Wiele pieskow zmarlo po 1 posilku! Straszne.
Mysle, ze warto pokazywac producentom, ze patrzy sie im na rece reagujac w takich sytuacjach gdy widzi sie, ze jedzenie wyglada podejrzanie :ok:


Możecie wysyłać do PIWET Puławy, oni tam mają zatrzęsienie teraz puszek.
Od hodowców wiem, że wysyłają. Ja też wysyłałam ;)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9374
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sty 27, 2021 7:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

pibon pisze:W USA dopiero co byla wielka afera z zarciem dla pieskow sportmix firmy tfu Midwestern petfood.


Z opisów wynika, że jest duże prawdopodobieństwo, że zatrucie było spowodowane zepsuta kukurydzą https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/tr ... li/q4twjrs
Prawdopodobnym winowajcą masowych zatruć u psów spożywających karmę tej firmy jest zatrucie aflatoksynami, które są wytwarzane przez grzyby, w tym pleśń porastającą psującą się żywność (w tym przypadku kukurydzę). Są niezwykle niebezpieczne dla funkcjonowania komórek współtworzących tkanki naszego organizmu. Badania nie potwierdziły jeszcze tych podejrzeń, ale jest to najbardziej oczywiste rozwiązanie tej makabrycznej zagadki.
"Zwierzęta są bardzo podatne na zatrucie aflatoksynami, ponieważ w przeciwieństwie do ludzi, którzy stosują zróżnicowaną dietę, one na ogół jedzą tę samą żywność w sposób ciągły przez dłuższy czas. Tymczasem toksyny mogą się kumulować w organizmie" - wyjaśnia FDA.

https://naszamlawa.pl/wiadomosci/karma- ... a-smierci/
Midwestern Pet Foods poinformowała o kodach partii karmy zawierającej kukurydzę z linii Sportmix, Pro Pac Originals, Splash, Sportstrail i Nunn Better wyprodukowanej w produkowanej w Oklahomie z datą ważności 9 lipca 2022 r. lub wcześniejszą.

Wprost https://www.wprost.pl/swiat/10408113/to ... erzat.html
Swego czasu produkty tej marki można było dostać również w Polsce, ale szybki przegląd sklepów internetowych wskazuje, że większość zapasów została już wyprzedana.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości