SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 24, 2019 13:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Do tej pory kupowałam w Kauflandzie i na stoisku mięsnym chyba Olewnika tamże, w Lidlu- w dzien nowej dostawy plus w takim lokalnym pawilonie miesnym.
Ostatnio odkryłam intermarche i przynajmniej swojemu bedę w dużym stopniu wierna. Bardzo dużo rodzajów wołowiny, naprawdę świeże mięso plus faktycznie tanie. Jak ktos ma w swoim rejonie warto sprawdzić.

Ale co do zasady lepiej kupować w większych sklepach, żeby byl przerób i większa gwarancja świezości dzięki temu
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw sty 24, 2019 15:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To ja mam chyba jakieś dziwne Tesco i jakiegoś dziwnego Carrefoura niedaleko siebie :?
W każdym z nich po kilka razy dostałam zepsute mięso. Zepsute w momencie zakupu. Na wagę, luzem. I raz zepsutą tackę w Tesco.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 24, 2019 20:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mięso w oszołomach nigdy nie jest świeże nawet jak mówią, że świeże dlatego nie kupuje w nich mięsa, owoców i warzyw. Wolę lecieć na drugi koniec osiedla.

Czy ktoś to miał ? Czy ktoś to kupił ?

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/karma_cosma_thai/cosma_pakiety/715769

Chikita

 
Posty: 6314
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt sty 25, 2019 7:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Chikita pisze:Mięso w oszołomach nigdy nie jest świeże nawet jak mówią, że świeże dlatego nie kupuje w nich mięsa, owoców i warzyw. Wolę lecieć na drugi koniec osiedla.

Czy ktoś to miał ? Czy ktoś to kupił ?

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/karma_cosma_thai/cosma_pakiety/715769


nie znam
ale 42 zł za kg, a w składzie głównie bulion rybny - to strasznie drogo

przykładowy Pierś z kurczaka z dynią:
bulion rybny, pierś z kurczaka (32,5%), dynia (2,3 %), mieszanka skrobiowa (tapioka), szpinak (0,05%)


samą pierś z kurczaka to można kupić za 10-12 zł za kg, dynie i szpinak jeszcze taniej , dodać wodę w ktorej sie gotowała prawdziwa ryba i wyjdzie lepiej/ w sensie składu i taniej/dużo taniej bo te 3- 5 zł zamiast 42,50 zł za kg
bo 3-4 zł za fileta ( 30 procent na kg karmy plus te 60 procent wody z ryby/bulionu + odrobina szpinaku/dynii)


moja suka uważa, ze świeże mięso - to mysz swiezo złapana/ przed chwilą
a mięso ze sklepu na pewno nie jest z tego dnia w którym je kupiłam i podaję -ale jest zdatne do spożycia jej zdaniem

dlatego ja sie nie pytam czy świeże w sklepie -tylko swojej suki pytam czy jadalne jej zdaniem
jej zdaniem jest zdatne do spożycia; i ja tez nie mam do niego zastrzeżeń - ani do wyglądu ani do zapachu ani do konsystencji

wiadomo, ze w sklepie nie ma owoców rano zerwanych, ani warzyw rano zebranych - ale u nas i w b1/Auchan i w tesco i mięso jest w porządku/ jak na mieso ze sklepu
i owoce/warzywa też są w porządku -jak na warzywa ze sklepu oczywiscie

w mięsnych, sprawdzałam, mięso jest gorsze -np wolowina ma gorszy kolor, a kurczak ma gorszy wygląd/ to są delikatne minimalne różnice - ja tyle tego kupuje, ze juz widzę nawet delikatne zmiany koloru czy wyglądu
i w mięsnym - wołowina gulaszowa jest albo pokrojona w drobną kostką, albo zmielona - czyli kiepska/ oni według mnie mielą i kroją jak wołowina zaczyna zmieniać delikatnie kolor
i mój pies tez tak uważa, zawsze ta pokrojona już w sklepie/ w ladzie jest gorszej jakości niz ta sprzedawana w dużych kawałach -gdy kroją dopiero dla mnie

a w tesco czy w bi mozna kupić np 2kg/ 1 kg kawałek/ cały kawał/ wołowiny gulaszowej - i cały kawałek ma bardzo dobry kolor

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 25, 2019 12:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moja mamcia przez długie lata pracowała w sklepach mięsnych i uwierzcie mi, wszędzie jest masakra :P
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Pt sty 25, 2019 12:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ale kotów nie da się żywic trawą
i nie każdy hoduje własne myszy czy kurczaki

więc nie bardzo jest wyjście
chyba, że założymy, że w sklepach mięsnych dla ludzi to jest masakra i FUJ
ale do puszek dla kotów i do suchej karmy to ktoś wkłada lepsze mięso -niz to co jest w mięsnych dla ludzi
naprawdę w to wierzycie?
tam przecież ida te wszystkie rzeczy, których się ludziom nie daje opchnąć (bo śmierdzi, ma dziwny kolor itd, a tez krew,pierze, pazury itd) , plus przetworzone tłuszcze/ ze smażalni/ bo można, plus śmieci roślinne typu łupiny czy kukurydza z grzybem, której nie można dać ludziom czy świniom - bo karmy dla zwierząt zjadanych przez ludzi muszą mieć wyższe normy jakości niż karmy dla psów czy kotów

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 25, 2019 13:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7



No właśnie też patrzę na te zupki, generalnie na cosmę jako tako. Proszę o informacje jak to jest z taką karmą uzupełniającą? Traktujemy to po prostu jako przekąskę pomiędzy właściwymi posiłkami czy podając raz na jakiś czas traktuje się jako legitny posiłek? :)

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Pt sty 25, 2019 14:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja daję Cosmę jako normalny posiłek, na śniadanie, średnio raz na tydzień. Na obiad moje koty jedzą surowe mięso (głównie wołowinę, bez suplementów), a na kolację suche - Purizon, Applaws, Orijen. Żyją, mają się dobrze, zagłodzone nie są, a nawet wręcz przeciwnie. :wink:
Nie mam zamiaru się rozczulać nad każdą saszetką ani odważać im porcji.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4992
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt sty 25, 2019 16:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol - ale mięso, które ja dostałam, to nie było mięso mało świeże, ze średnim kolorem itd. Ono było zepsute, śmierdzące.
Obecnie kupuję w innym markecie. Nie zawsze jest idealne, ale przynajmniej nie jest zepsute. A jeśli mi się uda, to w wybiorę się jeszcze do drugiego marketu, bo nigdzie nie mogę dostać serc indyczych, w tym kolejnym powinny być.
Po prostu unikam Tesco i Carrefour - tych dwóch, nie marketów jako takich.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 25, 2019 18:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

karol_yna pisze:No właśnie też patrzę na te zupki, generalnie na cosmę jako tako. Proszę o informacje jak to jest z taką karmą uzupełniającą? Traktujemy to po prostu jako przekąskę pomiędzy właściwymi posiłkami czy podając raz na jakiś czas traktuje się jako legitny posiłek? :)

Cosma to karma uzupełniająca.

Aaaśka pisze:Ja daję Cosmę jako normalny posiłek, na śniadanie, średnio raz na tydzień. Na obiad moje koty jedzą surowe mięso (głównie wołowinę, bez suplementów), a na kolację suche - Purizon, Applaws, Orijen

Wydaje mi się, że to co napisała Aaaśka tylko potwierdza fakt, że Cosma jest karmą uzupełniającą. Nie może być podawana tylko i wyłącznie w dziennej diecie kota bez innych posiłków. Ta karma zawiera "dużo mięsa w mięsie", ale brakuje w niej, jak i w innych karmach uzupełniających, ważnych dla kotów składników odżywczych, takich jak między innymi tauryna i wapń. Dlatego taka karma powinna być podawana w ciągu dnia z innymi żarełkami dla kotów (tymi, które zawierają w sobie ważne dla ich zdrowia składniki). Tak ja uważam.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sty 26, 2019 19:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Szybkie ważne pytanie
Czy można podać kotu surową wątróbkę z kurczaka? Pytam na szybko bo właśnie kupiłam (nie dla Bila, ale jedną chciałabym mu podać)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sty 26, 2019 19:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

można, dlaczego miałoby nie być?
ser_Kociątko
 

Post » Sob sty 26, 2019 19:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja daję, mojemu Filemonowi od lat. Ale generalnie malutko
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob sty 26, 2019 19:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To już mu podaję :) Wolałam się upewnić,. Nigdy nie dostawał, ale zobaczymy jak do niej podejdzie :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sty 26, 2019 19:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

O matko, jak wpieprza :) Piszę do Was i patrzę na niego :)
A jakiś czas temu surowej piersi z kurczaka nawet nie ruszył :)

Jak podać mu np. jutro kolejny kawałek wyjęty z lodówki? Wyjąć z lodówki i poczekać aż się nieco ociepli?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 189 gości