SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 18, 2018 9:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

i jeszcze na barfnym forum ciekawie o porta 21 ( w porównaniu z Taste) https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=773

post jest koniczynki z 2012 r / wklejam cały post
Co do tych dwóch karm i ich porównania.

Porta zawiera nieco więcej tłuszczu (21% w suchej masie), a ToTw Rocy Mountain Feline 20%. I tak jest to nieco poniżej normy. Dolna granica to 22% w suchej masie. Poziom białka w obu karmach mieści się w normie (Porta: 45% w suchej masie, a TotW ok. 47% w suchej masie). W porcie jest bardzo wysoki stosunek kwasów Omega-6 do Omega-3, bo aż 10,86:1 (max. 4:1), jednak ToTw jest nie wiele lepszy ze swoim 9,3:1. Z tego względu dobrze jest dodatkowo do tych karm dodawać olej z łososia jako źródło kwasów Omega-3. Obie karmy mają poziom węglowodanów mniej więcej taki sam- 20% w suchej masie (ponieważ w ToTw producent nie podaje zawartości popiołu to nie można dokładnie policzyć ile węglowodanów ma owa karma. Przyjęłam, że popiół mieści się w granicach 9-10%. Norma odnośnie węglowodanów to max. 5%). Stosunek wapnia do fosforu w obu karmach jest podobny: Porta 1,63:1, a Totw 1,58:1. W Porcie bardzo razi zawartość tauryny, która jest bardzo symboliczna i wynosi 500mg. W ToTw tej tauryny jest 3x więcej (1500mg), choć i tak jest to za mało podobnie jak w większości karm. W przypadku Porty moim zdaniem powinno się bezwzględnie suplementować dodatkowo taurynę (przy ToTw też jest to wskazane)

Z zalet składu to karmy mają wyszczególnione dokładnie źródła mięsa, ryb, tłuszczu, który jest pochodzenia naturalnego, a nie roślinnego. Nie zawierają barwników i sztucznych konserwantów. W Porcie dodatkowym plusem jest iż zawiera dodatkowo olej z łososia, drożdże browarnicze jako źródło witamin z grupy B oraz żółtko jaja.

Jeśli chodzi o wady no to najbardziej rzuca się w oczy, że obie karmy mają bardzo dużo groszku, ziemniaków i innych wysokoskrobiowych dodatków i tutaj się między sobą za wiele nie różnią. Dodatkowo obie zawierają Yuccę i dodatkowy błonnik w postaci włókna z cykorii (Totw) i wysłodków buraczanych i włókna roślinnego(Porta), które są kompletnie niepotrzebne. Owe wysłodki w Porcie są dość wysoko na liście składników, więc jest ich dość sporo, co nie jest korzystne. W TotW dodatkowo razi dodatek owoców i naturalny aromat.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 18, 2018 9:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czytalam na blogu Kicikot nie potrafie skopiowac bo pisze z telefonu
Obojetnie ktora sanabelle kazda ma 20% miesa

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 18, 2018 9:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

no to ma mało mięsa
a dlaczego akurat tych dwóch się uczepiłaś? jak musisz wybierać z tych dwóch to lepsza porta , ale trzeba dawać dodatkowo taurynę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 18, 2018 9:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Poniewaz dla mnie korzystna cenowo
Chociaz boje sie tego fosforu i wapnia

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 18, 2018 9:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kasianosal10 pisze:Czytalam na blogu Kicikot nie potrafie skopiowac bo pisze z telefonu
Obojetnie ktora sanabelle kazda ma 20% miesa


ale na blogu kicikot nieprawdziwe dane podaje -po prostu podaje całkiem fałszywe informacje
zrównuje porte , bez żadnego uzasadnienia z kitekatem , że nie zawiera wcale mięsa, wcale tauryny, wcale warzyw ( a wcześniej wychwala sanabelle i smillę, ze maja dużo mięsa)

https://kicikot.com/pl/lista-karm-dla-k ... arto-znac/
cytat/ fragment/ pogrubienie moje
to suche karmy dla kota, których powinniśmy zdecydowanie unikać. Nie będę rozpisywała się i analizowała każdego z osobna, bo najzwyczajniej szkoda na to czasu i jednocześnie można ‚wrzucić je do jednego worka’, bo wszystkie mają takie same wady i …chyba brak zalet oprócz niskiej ceny, która w sumie niska jest tylko pozornie. A więc:

Kitekat

Whiskas

Hills

Felix

Iams

Concept for life

Porta 21

Winston (karma z rossmana)

Coschida (lidl)

Kitty (biedronka)

Wady:

pełno zbóż, które są podstawą ich składu
prawie nic, a nic mięsa, które powinno być głównym składnikiem pożywienia kotów. Zamiast tego produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego w ilościach znikomych
brak dodatku tauryny
praktycznie brak warzyw w składzie
bardzo duża ilość węglowodanów
brak jakiegokolwiek źródła kwasów Omega- 3 i Omega- 6


po co kobieta pisze o karmach na blogu, udzielając fałszywych informacji o ich składzie?

przypominam skład porta 21 (ta zielona bezzbozowa) http://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_kot ... gLG7_D_BwE

mielone mięso drobiowe (64%), suszone ziemniaki, świeże mięso drobiowe (9,15%), tłuszcz drobiowy, pulpy buraczana (z odciągniętym cukrem), suszone drożdże piwne, włókna celulozy, suszone borówki, mannan- oligosacharydy, fruktooligosacharydy, wyciąg z zielonej herbaty

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 18, 2018 9:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No wlasnie to przeczytalam i mnie zatkalo
Nie stac mnie juz na acane i orjen
Szukam karmy dobrej moje lubia sanabelke natomiast acany i taste nie zabardzo jadly

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 18, 2018 9:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

najważniejsze , żeby jadły
kup trochę porty, i zobacz - przypuszczam, że będzie mniej smaczna niz sanabella dla twoich kotów, bo ma inny skład, niz są przyzwyczajone
może mieszaj sanabelle z porta, najpierw dużo sanabelli i troszke porty, jak zaakceptują, to po tygodniu/dwóch trochę więcej porty i potem znowu więcej
myślę, że raczej samej porty nie będą chciały jeść od razu

i tauryna
i jakaś mokra karma do tego
(jogurt, biały ser, masło, olej z łososia, tran naturalny)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 18, 2018 10:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dodam tylko ze najbardziej lubia z wersji sensitive seniora ledwo wciagly

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 18, 2018 10:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

odnosząc się do składu i smakowitości, to skład jest faktem, a smakowitość jest względna
po prostu zalezy od tego co się jada

jak zaczęłam czytać składy karm, to tez zaczęłam czytać składy jedzenia dla ludzi, np czekolad
bardzo kiedyś lubiłam czekolady, bardzo, i mi smakowały bardzo, ale jak zaczęłam czytać składy to się okazało że czekolday z dobrym składem to są bardzo drogie i obrzydliwe w smaku jednocześnie
więc zaczęłam kupować zamiast czekolady - kakao w proszku, takie normalne, i zalewać je wrzątkiem, duże tego piję/ nie wychodzi drogo,bo paczka kakao to ok 5 zł, a wystarczy łyżczka na szklankę, czasem dodaje cukru, albo miodu, albo mleka, ale nie zawsze
i tak minęły dwa lata
i dostałam bardzo mocna czekoladę, z tych droższych, z dobrym składem - i okazała sie pyszna ( ale tylko mnie smakowała, nie musiałam sie z nikim dzielić)

myślę, że karmy muszą mieć dodatki smakowitości, bo byłyby niezjadliwe dla kotów
im karma ma mniej mięsa, a więcej śmieci -tym pewnie dodatków wiecej, bo chodzi o to żeby ziemniaki czy ryż / tez przecież nie pierwszego sortu, i reszta dziwnych rzeczy w karmie smakowała i pachniała mięsem

bo warto pamiętać, tak przy okazji, ze mięso w mięsnym musi/powinno spełniać normy dla ludzi ( a i tak czasem nie spełnia i jest afera) tak samo ryz czy ziemniaki
a mięso w karmie dla psów nie musi spełniać norm takich jak mięso dla ludzi, bo karma dla kota to po prostu pasza jest 8)
wiec nikt tam nie wkłada świeżutkiego, czystego kurczaczka, tylko to co sie dla ludzi nie nadaje, ale jeszcze spełnia normy dla pasz

i pewnie dlatego najbardziej smakowity (*dla większości kotów) jest whiskas
i saszetki z Rossmana bardzo koty lubią

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 18, 2018 11:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ale np ja widze ze jak moje koty zjedza cat chow to maja brzydka matowa siersc a jak zjedza sanabelle to sie lsni
Nie znalazlam dobrej karmy do 10 kg za 160 zl a bezpiecznej fosforowo i wapniowo
A animonda no grain? Czemu jej nie ma na spisie?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 18, 2018 11:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

w jakim spisie?
widzę, ze jesteś zafiksowana na punkcie sanabella super karmą jest, moje koty ją uwielbiają i w ogóle


Kasianosal10 pisze:A animonda no grain?

Animonda vom Feinsten Deluxe Adult Grain-free http://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_kot ... gK1f_D_BwE

nazwę ma odjazdową, ale skład taki sobie/ kiepski raczej -tylko mączka drobiowa, i nie wiadomo ile jej

Skład:
mączka drobiowa, skrobia ziemniaczana, tłuszcz drobiowy, tłuszcz wołowy, hydrolizowane białko drobiowe, wątroba drobiowa, wysłodki buraczane, drożdże, olej rybny, suszone jajo, włókna celulozowe, włókna cykorii, węglan wapnia, chlorek sodu, juka

Dodatki:
Dodatki fizjologiczne:
witamina A (15000 j.m./kg), witamina D3 (1500 j.m.), witamina C (150 mg/kg), l-karnityna (1000 mg/kg), miedź [E4] (4,5 mg/kg), cynk [E6] (60 mg/kg), selen [E8] (0,15 mg/kg), jod [E2] (1,6 mg/kg)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 18, 2018 11:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol bo moje koty nawet po worku TOTW nie mialy takiej super miekkiej i blyszczacej siersci jak po sanabelce :oops:

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 18, 2018 11:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

mozliwe, ja nie przeczę
ale piszesz tak jak byś reklamowała sanabellę ( wprawdzie kiepski ma skład, ale jest i tak lepsza niż inne droższe karmy

no to się zdecyduj
albo reklamujesz sanabellę (
albo rozmawiamy merytorycznie o karmach

Kasianosal10 pisze:moje koty nawet po worku TOTW

przecież Totw nie chciały jeść - tak wcześniej pisałaś

a ja kiedyś (raz) kupiłam paczkę sanabelli i dałam kotom
i nie smakowało im, ale jadły i po dzniu karmienia karmą sanabella dwa koty miały całe czerwone oczy , wiec resztę karmy wyrzuciłam
Ostatnio edytowano Śro kwi 18, 2018 11:45 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 18, 2018 11:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jadly ale z łaska :roll: i dlatego wrocilam do sanabelli

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 18, 2018 11:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A to nie jest tak ze np
Gorsza karma z mala iloscia miesa ma dobry stosunek wapnia do fosforu i zalozmy ze kot zjadajac porcje dostarcza 5 g fosforu
Ale
Jako ze ta karma ma malo miesa kot jest glodny i zjada wiecej razy i np zjada 5 razyvto 25g fosforu

A lepsza karma z lepsza iloscia miesa ma 10g fosforu
Kot zjada mniej bo jest najedzony to np zjada dwa razy i ma 20 fosforu w jedzeniu
Dobrze mysle?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości