SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 05, 2021 14:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Myszorek pisze:
Aaaśka pisze:Nie słyszałam o takich karmach. Ja dodaję (w okresie największego zakłaczania się kotów albo przy zatwardzeniu) trochę Colonu C do mokrej karmy i wychodzi na to samo. Działa. :) Pomysł wzięty z miau.pl.

Ile mniej więcej tego Colonu dodajesz?

Na oko, tak 1/5 łyżeczki na kota.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4974
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob lis 06, 2021 10:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:
załóż wątek z opisami karm mokrych -też chętnie skorzystam


Zrobione!
viewtopic.php?f=36&t=213355
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

Post » Pon lis 08, 2021 19:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Sosemigo pisze:
Patmol pisze:
załóż wątek z opisami karm mokrych -też chętnie skorzystam


Zrobione!
viewtopic.php?f=36&t=213355

Kawał dobrej roboty :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto gru 14, 2021 16:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy ktoś wie kiedy unormuje się mokra karma na zooplusie? Cały czas są brak i zapowiedzi i brak produktów.

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Wto gru 14, 2021 17:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wyslij do nich mail i zapytaj co i jak. W wiekszości sklepów sa teraz braki
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4789
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro sty 19, 2022 17:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

https://biznes.interia.pl/finanse/news- ... Id,5774982, wiedziałam, że karmy poszły w góre, ale nie przypuszczałam, że tyle. Kupuje , nie liczę co i ile. No i jestem w szoku, a tutaj podobno na tym sie nie skończy.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4789
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro sty 19, 2022 18:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Też nie patrzę na ceny jednostkowe. Zamawiam to co zwykle, a końcowy rachunek coraz wyższy. :(
Wczoraj doznałam szoku w mięsnym. Moje futra na "obiad" jedzą surowe mięso, głównie wołowinę. Kupuję co 2-3 tygodnie większą ilość, kroję i zamrażam. Ostatnio kupowałam pod koniec roku, wołowina kosztowała 39,90 PLN/kg. Wczoraj 57,90, w tym samym sklepie. 8O

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4974
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro sty 19, 2022 19:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Aaaśka pisze:Też nie patrzę na ceny jednostkowe. Zamawiam to co zwykle, a końcowy rachunek coraz wyższy. :(
Wczoraj doznałam szoku w mięsnym. Moje futra na "obiad" jedzą surowe mięso, głównie wołowinę. Kupuję co 2-3 tygodnie większą ilość, kroję i zamrażam. Ostatnio kupowałam pod koniec roku, wołowina kosztowała 39,90 PLN/kg. Wczoraj 57,90, w tym samym sklepie. 8O

Ja w szoku byłam, bo 2 tygodnie filetów z kurczaka nie kupowałam, wczoraj kupuje i 4 zł. droższe. Swoje wydatki jakoś liczę, kocie nie , bo mogłabym paść na zawał. Widzę , że żwirek mocno poszedł w górę, puszki nawet nie patrzę. Zamawiam i tyle.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4789
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt sty 21, 2022 8:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Aaaśka pisze:Też nie patrzę na ceny jednostkowe. Zamawiam to co zwykle, a końcowy rachunek coraz wyższy. :(
Wczoraj doznałam szoku w mięsnym. Moje futra na "obiad" jedzą surowe mięso, głównie wołowinę. Kupuję co 2-3 tygodnie większą ilość, kroję i zamrażam. Ostatnio kupowałam pod koniec roku, wołowina kosztowała 39,90 PLN/kg. Wczoraj 57,90, w tym samym sklepie. 8O


Ja kupowałam w Makro wołowinę 80/20 za niecałe 20zł, teraz prawie 26 :strach:
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9370
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 25, 2022 19:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy ktoś mógłby mi policzyć fosfor w kartonikach Smilla? Od producenta dostałam takie informacje:

Minerals per 100g:
Ca - Calcium (mg): 300
P - Phosphor (mg): 300
Na - Natrium (mg): 201
K - Kalium (mg): 281
Mg - Magnesium (mg): 17

Wilgotność to 83%
Próbowałam to obliczyć ale nie jestem pewna czy dobrze mi wyszło więc byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mógł mi z tym pomóc.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Sob cze 17, 2023 19:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej,
mam dwie kotki - 8 i 9 lat, jedzą tylko mokrą karmę, od paru ładnych lat bez przerwy Feringa Menu 2 smaki (ze 3 smaki na przemian, bo tylko te im podeszły). Jadly zawsze ze smakiem, w kuwecie ok, przez lata nie było żadnego problemu. Niestety zmieniło się to ok. 2 miesięcy temu, kiedy obydwie zaczęły mieć luźne kupy (nie jest to typowa biegunka, kupę robią raz dziennie tak jak do tej pory, ale niestety na luźno). Przy okazji kontroli u weta zrobiliśmy im wszystkie badania - USG, pełna morfologia, pełny panel z moczu, i kał na pasożyty. Wszystko w normie, wyniki dobre, pasożytow nie stwierdzono. Kupiłam im na próbę puszki MACs i wygląda na to,że smakuje im jeszcze bardziej niż Feringa (miski wylizane do czysta), ale niestety luźne kupy się utrzymują, mimo stosowania również FortiFlory zgodnie z zaleceniem wetki :?

Od razu mówię, że stresu żadnego nie mają, żaden nowy czynnik się w domu nie pojawil, wszystko tak jak do tej pory. Macie może jakiś pomysł, co tu się mogło zadziać, i jak mogę im pomóc? Może wypróbowac jeszcze inną karmę? Wykluczyć te z drobiem?

Z góry dziękuję za każdą pomoc :1luvu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 627
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Sob cze 17, 2023 20:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Spróbuj wykluczyć drób, to dobry pomysł.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10879
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 04, 2023 17:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moje trzy koty jedzą głównie mokrą karmę. Piszę głównie, bo dwa kocurki dostają raz dziennie odrobinę suchego applawsa. Generalnie mamy kilka rodzajów tej mokrej karmy, które są (a raczej były) zjadane z apetytem. Koty chętnie jadły mjamjam - absolutny hit przez długi czas, cff, grau, maxc, czasem bozita i cosma. I wszystko było fajnie... No właśnie, było...
Teraz już ich nie chcą. Podchodzą kręcą nosem, zakopują i mam strajk głodowy.
No chyba, że dam surowe mięso - dowolne, wtedy talerzyki aż świecą takie wylizane.
Karmię tak, że co dziennie jest inna karma, żeby się nie znudziło, ale mam wrażenie, że jakość tych karm jest po prostu coraz gorsza. Nawet dla mnie one pachną mniej apetycznie. Czy też odnosicie takie wrażenie?
No i mam dylemat, czym te moje drapieżniki karmić. Nie chcę przechodzić na suche, bo to bez sensu.
Barfa nie zrobię z przyczyn technicznych, fizycznie nie dam rady odmierzyć składników z aptekarską dokładnością, a boję się przesuplementować lub zafundować niedobory.
Koncepcje na mokrą karmę mi się kończą, bo gady nosem kręcą, a puszki które wychodzą około kilkadziesiąt zł za kilogram trochę przerastają mnie finansowo.
Może ma ktoś jakiś mądry pomysł? Chętnie skorzystam.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 04, 2023 19:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Agwena pisze:Barfa nie zrobię z przyczyn technicznych, fizycznie nie dam rady odmierzyć składników z aptekarską dokładnością, a boję się przesuplementować lub zafundować niedobory.


Przecież są od tego wagi jubilerskie :) Wszelkie kalkulatory, w ostateczności jest też dietetyk. Skoro lubią surowe to może warto poczytać, zainteresować się. Polecam książkę Kocie Smaki.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon wrz 04, 2023 20:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To nie jest problem nabycia wagi. Nie będę się tu dokładnie na forum spowiadać. Piszę, że jest to dla mnie fizycznie nie wykonalne, a temat znam, barfne forum również. Gdybym mogła, zapewne już byłyby przestawione.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości