SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 12, 2021 21:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Trzymać się i nie pękać, koty wymyślają. Wszystkie, nawet bezdomne. Konsekwencja, notowanie smaków, konsystencji, temperatury. Nie uleganie pokusie nakarminia smacznymi chrupkami, które koty kochają, a które nie mają żadnej wartości.
Czasami miskę z karmą trzeba podstawić kilkanaście razy, czasami wcześniej trzeba wyglaskać, wybawić.
Podać inaczej. Dosmaczyc, zapoznać z zapachem,konsystencją.
Ale zawsze konsekwentnie. Nie głodzić, ale i nie ulegać szantazom. Ewentualnie spróbować BARFa.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 13, 2021 5:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Agwena pisze:Kurcze, co się dzieje z tymi wszystkimi karmami mokrymi...
Mac's - wołowina, trzy koty jedzą na ogół karmy tej firmy, a wołowina, to smak, który wchodził najlepiej. Wchodził, bo wczoraj otworzyłam puszkę 800g i... Strajk. Żaden z trójki kotów, absolutnie żaden nie chciał tego nawet polizać.
Działkowe zjadły, ale co się tam zmieniło...
To samo z granatapet symfonie, nie pamiętam już, który smak, bo wzięłam pakiet próbny 6x200g w zooplusie. Czasem im kupuję, bo droga jak diabli, ale koty ją lubią i co? I to samo. Nawet polizać nie chciały...
W taki sposób to ja za chwilę już w ogóle nie będę wiedziała, co im do żarcia kupować. Jak już pewniaki zawodzą...
Najlepiej surowe mięso, wiem, ale mieszanki barfowej nie zrobię z różnych przyczyn. Choć mięsko z felini complete wcinają, aż im się uszy trzęsą. I to chyba jest nasz kierunek żywieniowy...
Tak tylko napisałam, żeby się pożalić...

U mnie jest tak samo, mam szafy wypełnione karmami, mam 10 kotów, a jadę na puszkach 200 gr, tackach 100 gr, albo saszetkach małych,bo przy takiej pojemności jest szansa, że 10 kotów wciągnie coś. Grau- jest niejadalne, żadne, Mac, była do niedawna jadalna kurczak z żurawiną, obecnie kotka, która i tak ma największą tolerancję powącha i zakopuje, MIamor mięsny- pozostał 1 smak jadalny, granapet 1 smak część jest w stanie sprobowac. Do większości karm jedynie podchodzą, powąchają i odchodzą :( W sumie, nie do konca wiem, czy to kwestia kotów, czy karm, ale podejrzewam fifty-fifty, bo niektórych tych karm, to i pies nie chce tknąć.
Wykańcza mnie to karmienie i w dużej części zaczynam jechać na suchym też, bo wiem, ze jak stoi, to z głodu nie umrą, kilka chrupek skubną. Mięso w większości wchodzi, ale na samym mięsie w 100% być nie mogą przecież.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7046
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon wrz 13, 2021 6:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

U mnie podobnie,dwoje sie i troje zeby cos zjadly.Karmie jedna,5 razy dziennie,daje karme z reki,nie dosmaczam bo alergik.Na dodatek cos w skladach pozmieniali,bo je to samo a drapie sie ,kicha.Dwa pozostale tez nie bardzo jedza,daje mniej a czesciej.Chrupki dostaja tylko jako przysmak kilka sztuk.Macsa nawet skbna,wybrane smaki,Granata Pet nawet bezdomna,ktora ma wielki apetyt nie bardzo je.Catz Finefood,tylko linia purr,innej nie chca,Gussto tylko dzik.Kupuje juz jak sie da saszetki i 200 g,bo duzo sie marnuje,tzn.teraz to zjada bezdomna,ale wczesniej wyrzucalam mnóstwo jedzenia.Gotuje kurczaka,na surowe nie przejde,bo nie mam za bardzo jak,zreszta moje nie za bardzo za surowym.Jak slysze,ze kot zje 200 g na raz,to zazdroszcze,moje maja to na caly dzien.No oprocz bezdomnej,ale to inna sprawa,chociaz widze,ze i ona zaczyna wybrzydzac.Myslalam,ze blizej jesieni beda wiecej jadly,ale na razie nie bardzo.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4789
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon wrz 13, 2021 7:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

TerryFox pisze:Mam wielka prosbe do specjalistow i specjalistek od kociej karmy. Kotka ktora pozwala mi ze mna mieszkac (dla przyjaciol Ruda) to kot ultrawybredny. Naprawde, latwiej znalezc swietego graala niz cos co zadowoli podniebienie jasnie pani. Kot zdecydowanie woli karme morka od suchej.
Przez dom przewalila sie niezliczona masa roznych pakietow probnych - cala masa puszek ktore nie przeszly rygorystycznych testow "miskowych" czeka na dostarczenie do miejskiego schronu przy najblizszej okazji. Staram sie wybierac dobre karmy (zamawiam w zooplusie), i powoli koncza mi sie mozliwosci. Na domiar zlego zeszly tydzien kot byl utrzymywany (zgodnie z zaleceniem weta) na karmie wterynaryjnej - Royal Canin Gastrointestinal. Royal.. wiadomo, szalu nie ma, i oczywiscie Royal (w cenie bagatela 7 zeta za saszetke u weta, dzienne zalecenie to 2 + 1/2) okazal sie takim wlasnie zlotym gralem. To pierwsza i jak na razie jedyna karma na ktora trafilem przez 2 lata, ktora kot uwielbia. Po prostu zajada z przyjemnoscia, kiedy wszystkie pozostale to wyrazny przymus - bo nie ma innej alternatywy. Posuwajac sie momentami do skrajnosci typu pogryzienie kilku chrupek ktorych nie znosi, bo zaserwowana karma mokra wg kota nie nadaje sie nawet do szturchniecia kijem.
Co juz przerobilismy:

Granatapet - ze wszystkich smakow znosny byl kurczak i dziczyzna. Teraz nawet nie spojrzy, wiec z granatapet nie wchodzi aktualnie NIC.

Grau: ruszy czystego kurczaka, kurczaka z sercami indyczymi, indyka z lososiem i makrela. Ruszy - czyli wogole rozwazy wciagniecie kesa czy dwoch. W efekcie polowa puchy i tak idzie do kosza.

Catz finefood: z puszek nic, doslownie NIC !! Z saszetek ewentualnie kurczak - ale rowniez czesc zostaje.

Feringa: owca. Pol puszki, reszta do kosza. Nic wiecej.

Animonda: nic. Ani puszki ani saszetki.

Royal: przetestowany Gatsrointenstinal. Dalaby sie za niego pokroic.

Z suchych akceptowalny w drodze wyjatku jest Feringa Kurczak + Pstrag. TYLKO !

Tak ze jak widac latwo nie ma... czy bylibyscie w stanie poradzic co jeszcze moglbym sprobowac ? Co mialoby wogole szanse jasnie pani podpasowac ?

Ja ostatni daje saszetki Mjam mjam,Dr Berg ma niestety puszki,ale podejrzewam,ze skubia tylko dlatego ,ze nowe smaki.Sprobuj tez Catz finefood purr nowosc dzik,tylko moje lepiej jedza puszke niz saszetke,gdzie zawsze bylo odwrotnie.Zobacz w sklepie Kocimietka,jest duzy wybor,dobrych jakosciowo karm.U mnie przetestowane z lepszych wszystkie,moze Twoj kot na cos sie skusi.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4789
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon wrz 13, 2021 7:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No to ja dorzucę coś od siebie.
Mam swoją 4 dorosłych, w tym 2 letniego kocura uczulonego na kurczaka. Uczulony z innym kotem jedzą Granatapet smak cielęcina z królikiem i tuńczyk z kaczką, puszki kupuje 400g i mimo, że najmłodszy zjadłby zawsze wszystko to po kilku miesiącach nawet on odchodzi do miski do karma nie dobra.
Druga dwójka starszych je Wild Freedoma, wszystkie mają kurczaka więc młodego nie przestawie.
No i mam dwa ślepe kociaki, w sensie mają 3 miesiące ale oczu nie mają po kocim katarze, karmię je Wild Freedomem, smak tylko kurczak żeby im ciągle nie zmieniać i żeby bieguny nie było.
Malutka ma wzdęty brzuszek, więc boję sie też alergii na kurczaka:/
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 13, 2021 14:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie marudzenie na karmy to chyba jakaś super zdolność gatunkowa ;)
Tez co jakiś czas walczę ze zmianami karm i nawet półka super droga czasem jest odrzucona, choć składy super np. Cats plate. U nas działa dodanie do nowych karm dosmaczaczy od Samo Mieso lub dodatki rybne w postaci musów z saszetek F4C lub Icepaw. Przy takim okresie przejściowym mieszania karm/posypywania na jakiś czas różne karmy i smaki są akceptowane.
Już się przyzwyczaiłem, że nie ma złotej karmy dobrej zawsze i trzeba pilnować o regularne posiadanie 2/3 rodzajów pod ręką, które kot aktualnie akceptuje.

Martyn.k

 
Posty: 2
Od: Pt lip 09, 2021 12:53

Post » Pon wrz 13, 2021 16:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

U mnie, przy podobnym stanie akceptowalności, tzn. Koty nie chcą ruszać feringi, animondy granata ledwo wchodzi cff, niektóre smaki, te z drobiem i mac's, o którym pisałam post wyżej. Wchodzi grau prawie bez wyjątku.
Ale najlepiej sprawdza się mjamjam. Kupuję w maxizoo. To był dla mnie strzał w dziesiątkę. O tyle o ile przy innych puszkach zawsze jest jakaś niewiadoma, to mjamjam wchodzi zawsze wszystkim kotom. Różne smaki brałam, póki co jedzą chętnie wszystkie. Kupuję puszki 800g, bo koty trzy. Pasują też puszki cosma thai, ale to karma uzupełniająca tak samo, jak saszetki miamor feine filet. No i Applaws też ładnie wchodzi.
Ale najlepiej surowe mięso. :)
No i wiadomo, każdy kot jest inny i ma inne upodobania. :)

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 15, 2021 17:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Myszorek pisze:
boguska_t pisze:
Myszorek pisze:Catz Finefood purr zamieniła karme wieprzowinę na dzika. Dobrze maja taka ochotę , to tak robia, ale dlaczego zaden sklep internetowy, nie poinformuje o tym. Cały czas maja w ofercie wieprzowinę , zdjecie wieprzowiny a jak zamówisz,( zrobiłam to w Pupil expert) to przysłali dzika, nawet nikt nie pofatygował sie zadzwonić i zapytac. czy mogą zamienic. Ostatni raz tam kupiłam, to samo inne sklepy, dopiero jak zadzwoniłam to łasawie niektore panie bądź panowie stwierdzili, że tak, to teraz dzik. To jest profesjonalne podejście do klienta. Jeden sklep , to juz w ogóle przeszedł samego siebie, bo pani nie była zorientowana czy ma dzika wieprza, czy moze dinozaura .


To nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Nas też nikt nie informuje o zmianach, na fakturze często nie ma zmiany dopiero jak wyciągam towar z pudełka orientuję się, że jest np. nowa linia. Czasem sprzedają nową a nagle przyjdzie partia starej. Miałam już tak, że w jednym pudełku była nowa wołowino-cielęcina z CCF i stara cielęcina. Wyszło gdy pakowałyśmy zamówienie. Kupując po kilkadziesiąt sztuk, kilkadziesiąt smaków nie jesteśmy w stanie tego upilnować, nie da się. Staram się na bieżąco zmieniać opisy, zdjęcia ale to wszystko tak szybko i często się zmienia, że ciężko być na bieżąco. Dobrym sposobem jest zadzwonić do sklepu i zapytać gdy wiesz, że coś się zmienia co aktualnie mają.

Jednak nie jest chyba ciężko przykleic odpowiednia etykiete na puszkę, kupiłam dzika purr z CF, a etykieta z wieprzowiny, no masakra po prostu.


Etykiety nalepia hurtownia, nikt potem nie sprawdza czy na tych maciupciupeńkich karteczkach jest poprawny skład.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro wrz 15, 2021 19:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dostalem przesylke z Kocimietki wiec bedzie testowanie. Z ciekawosci wzialem tez na probe puszke karmy .. z insektami. Zastanawiam sie co tam jest w skladzie, mielone muchy czy jak ? ;)

TerryFox

 
Posty: 158
Od: Śro sie 31, 2016 11:41
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon paź 25, 2021 15:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej czy jest wątek z polecanymi karmami wysokobiałkowymi z niskim fosforem? NIe moglam znaleźć
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

Post » Wto paź 26, 2021 6:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie ma, ale białko i fosfor masz w składzie. Wysokobiałkowy jest chyba Purizon.

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto paź 26, 2021 12:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jak wam* smakują przysmaki MjAMjAM? Przeglądam właśnie ich ofertę i zastanawiam się czy nie wziąć na próbę. Wszak koty mam za mało rozpieszczone :oops: .

Po za tym zastanawiam się nad co bardziej wymyślnymi smakami - takich owadów nie mam w mixach, a kupno 6 paczek (na Amazon tylko takie :oops: ) przy wybredności Tulki mnie trochę przeraża :strach:

*Wam jak wam :ryk: ... Kotom!

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto paź 26, 2021 17:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Teraz jest straszny szał na te MjamMjam. Podczas gdy ja cierpię z powodu deficytu puszek 100 gram firmy MAC’s wszyscy mówią tylko o tym. Korci mnie aby kupić dla cukrzykowej, ale obawiam się, że zbyt mocno jej posmakuje i będzie strajk głodowy (ona głupia, ale żywieniowo mądra, bo nie chce chrupek tylko mięso i mięso, a moja mądra i głupia, bo chrupki i chrupki, a jak mokre to tylko takie dla bobasöw :201436 )

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto paź 26, 2021 17:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wiesz... U mnie szał o tyle, że nic innego sensownego na Amazon nie znalazłam :oops:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto paź 26, 2021 17:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kiedyś mając dwa koty pod jednym dachem zaopatrywałam się na eBay’u. Wychodziło taniej i mogłam tam kupić żarcie niedostępne w Polsce. Teraz przy większych zakupach jeśli kurs jest sensowny kupuje w niemieckim zoo+, bo tez taniej (pominę fakt, że niemieckiego nie znam i kupuje po obrazkach… )

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 117 gości