SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 21, 2024 21:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy ktoś zna jakieś przyzwoite mokre karmy z białkiem hydrolizowanym, która nie są pasztetem? Zalecenie od weta, mam kotkę z alergią. W zaleceniach jest podana karma hill’s z/d ale nie chce karmić suchą a puszki małe, słabo dostępne i chyba konsystencja pasztetu…

felineFelicja

 
Posty: 5
Od: Śro lut 21, 2024 15:26

Post » Czw lut 22, 2024 12:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

felineFelicja pisze:Czy ktoś zna jakieś przyzwoite mokre karmy z białkiem hydrolizowanym, która nie są pasztetem? Zalecenie od weta, mam kotkę z alergią. W zaleceniach jest podana karma hill’s z/d ale nie chce karmić suchą a puszki małe, słabo dostępne i chyba konsystencja pasztetu…


Mjamjam, Catz finefood, Gussto , macs, feringa. One sa normalne, nie sa w formie pasztetu, zwykłe mokre karmy. Wiesz na co kot ma alergie. bo na początku musisz wprowadzic jeden smak przez min. chyba 6 tygodni. tylko to, żadnych smaczków niczego.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw lut 22, 2024 15:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

One są monobiałkowe, ale nie widzę nigdzie informacji, że białko jest hydrolizowane :( nie wiem, na co kotka ma alergię i czy w ogóle jest to alergia pokarmowa, stąd też zalecenie od weta - wg niego białka hydrolizowane nie będą uczulać,niezależnie od pochodzenia. Problem w tym, że nie mogę się dokopać do żadnej akceptowalnej mokrej karmy, nie wiem, czy takie w ogóle istnieją...

felineFelicja

 
Posty: 5
Od: Śro lut 21, 2024 15:26

Post » Czw lut 22, 2024 20:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nawet białko hydrolizowane może uczulać jak jest źle rozbite, weterynarz to nie dietetyk. Przeprowadź normalną dietę eliminacyjną na jednym białku przez dłuższy czas najlepiej zaczynając od takiego, którego w ogóle nie jadła. Myszorek wymienił Ci potencjalne karmy, które są ok

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 02, 2024 9:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moje dwie kotki od lat jedzą Feringę, ostatnio jedna zaczęła kręcić na nią nosem. Dodatkowo od jakiegoś czasu walczymy u niej z rzadkimi qpami, wetka zasugerowała że to może być kwestia karmy, bo Feringa się ostatnio zepsuła :? Przez ostatnie miesiące próbowałyśmy MACsa (jedzą ze smakiem, ale obie maja po nim rzadkie qpy), GranataPet (nie chcą jeść), CatzFinefood (rzadka qpa). Macie pomysły, czego jeszcze możemy spróbować? A może brzydkie qpy np. na CFF są spowodowane ogólnie zmianą karmy i koniecznością przyzwyczajenia się, a ja za szybko się poddałam? Będę wdzięczna za wszystkie rady :kotek:

PS. Aha, dodam, że robiłyśmy wszystkie badania krwi i kału, wychodzą książkowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Wto kwi 02, 2024 12:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

wild of freedom i mjam mjam? strasznie rozpusciłam moje koty i na wszystko kreca nosami, ale wild of freedom kurczak i kurczak z królikiem w puszkach 200 gr naprawde lubia. innej gramatury nie znam, a wiem ze potrafia byc róznice. mjam mjam podawana co jakis czas tez jest ok
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto kwi 02, 2024 15:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzień dobry

Jeśli ktoś szuka wysokomięsnej karmy suchej dla kotów to ja znalazłam karmę APPLAWS. Ma ona aż 80% mięsa. Za 7,5kg trzeba zapłacić ok 150zł, ale mi kiedyś udało się ją kupić w promocji za niecałe 110zł. Wiele osób pisze w opiniach o tym że jest to karma bardziej sycąca dla kota, przez co mniej jej zjada niż takiej zwykłej.

Doris2

 
Posty: 306
Od: Pon lut 05, 2024 13:43

Post » Wto kwi 02, 2024 17:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Maczkowa ja też :roll: tak bardzo staram się ją nawadniać, że ostatnio podsuwam pod nos albo z łyżeczki i w taki sposób nie ma większego problemu aby ją napoić, ale kiedy trzeba się ruszyć to już królestwo widzi problem. Muszę z tego wybrnąć jakoś. I zupki Miamora kurczakowe wchodzą praktycznie na raz, kaczka już na dwa i to tak na siłę abym się odczepiła, a zamówiłam 18 puszek :ryk:

Strasznie tani ten Applaws. 150 zł za ponad 7 kg. Ja płacę tyle za nędzne 3 kg. Drugich chrupek może wyjdzie z 2 kg. W tej cenie 80% mięsa których w chrupkach praktycznie nie ma, nieważne co pisze producent to coś naciągane.

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto kwi 02, 2024 19:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Chikita, a ile kotów karmisz?

Bo wiesz, to co innego kupować karmę dla jednego czy dwóch kotów a co innego jak karmisz ich więcej np. 8 czy kilkanaście. Jakbyś dokarmiała taką grupkę to też kupowałabyś tę karmę co kupujesz teraz? Pewnie byłoby ciężko.

Ludzie którzy kupują tę karmę pisali w opiniach że widzą poprawę np. w wyglądzie sierści i samopoczuciu kota. Poza tym kurczak nie jest jakoś bardzo drogi we współczesnym świecie, zwłaszcza jak się kupuje go taniej w hurtowych ilościach jako producent karmy.

Doris2

 
Posty: 306
Od: Pon lut 05, 2024 13:43

Post » Wto kwi 02, 2024 20:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie dokarmiam. Gdybym miała dokarmiać raczej bym wolała dołożyć więcej, kupić mniej, ale żarcie bardziej treściwe które nasyci na dłużej. Ale nie dokarmiam więc się nad tym nie zastanawiam. Nie spotkałam się aby ktoś tą karmą dokarmiał.
Co do wyglądu sierści- reakcja organizmu na składniki. Jak z każdym żarciem. Jednemu przysłuży, innemu nie.

Powtórzę: żadne chrupki nie mają 80% mięsa. To nierealne głównie z poziomu produkcji. Najczęściej w opisie mięso składa się mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego czyli bezwartościowe odpadki bez podania ile czego jest.

Podrzuć link do tej karmy, z chęcią zobaczę skład, bo wpisałam Applaws 7 kg i kurczak z kaczką ma : mączka z kurczaka ( 47%), mączka z kaczki (21%), świeżo mielone mięso drobiowe (16%). Tutaj nie ma 80% mięsa- Applaws nie deklaruje ile z tych 47% jest kurczakiem i 21% kaczki, a ile „produktami pochodzenia zwierzęcego”.

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro kwi 03, 2024 8:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tu jest link do aukcji allegro

https://allegro.pl/oferta/applaws-karma ... 1044a27014

A z tym dokładaniem do lepszego jedzenia, to nie wiem czy wiesz, ale nie wszystkich na to stać. Zobacz sobie ile wynosi np. renta socjalna czy najniższa emerytura. Niestety bogaci ludzie z okolicy nie dadzą ani złotówki na jedzenie dla tych kotów które są bezdomne, tylko przeganiają je pod domy emerytów i rencistów. Niech sobie radzą. Na końcu jeszcze uważają że tacy ludzie mają obowiązek łapać te koty i się narażać na choroby, oraz np. tak jak u mnie na utratę przytomności od wysiłku.

Wszak emeryt albo kaleka na rencie na respiratorze to najlepsze miejsce do którego można przegonić koty żeby rozmnażały się pod domem lub umierały z chorób i głodu.

Doputy dopuki ludzie będą się tak zachowywać, nic się nie poprawi.

Może mam jeszcze zrezygnować z zakupów żywności dla siebie i leków żeby pokazać wszystkim na Forum że dokarmiam bezdomne koty najdroższą karmą?

Doris2

 
Posty: 306
Od: Pon lut 05, 2024 13:43

Post » Śro kwi 03, 2024 8:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

50% z tej karmy to mączka z kurczaka, czyli wysuszone mięso na wiór, a 50% z tego to mogą być dosłownie odpadki bo nie ma jasno i klarownie nigdzie napisane.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 03, 2024 8:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Doris2 pisze:Tu jest link do aukcji allegro

https://allegro.pl/oferta/applaws-karma ... 1044a27014

ma w składzie mączkę z kurczaka, a nie mięso.
nie wiadomo jaka cześć z kurczaka jest w składzie tej mączki. To nawet nie jest mączka mięsna


Nie chodzi o to zeby cos komus pokazywać czy udowadniać, jedynie o świadomość, że ta karma nie zawiera 80% mięsa.

jeśli weźmiesz np łapy z kurczaka, pierze i kości i zrobisz z tego mączkę -to będzie to także mączka z kurczaka.
Taka mączka z kurczaka może zawierać mieso, ale nie musi.

Mączka z kurczaka 50%, suszony łosoś 13%, mięso z kurczaka 13%, ziemniaki, świeży łosoś 6%, pulpa buraczana, drożdże piwne, olej z łososia 1%, sos drobiowy 1%, sos rybny 0,5%.

miesa z kurczaka jest 13% w składzie tej karmy -tak deklaruje producent.
I to jest jedynie deklaracja producenta.
Karma dla kota to pasza dla zwierząt niezjadanych przez ludzi. Praktycznie nikt tego nie sprawdza czy w tej paszy jest to co deklaruje producent.

Nawet nie wiem jaka jest najdroższa karma.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 03, 2024 9:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wiele lat temu, jak Applaws dopiero wchodził na nasz rynek (a ja jeszcze uzupełniałam kocie żarcie suchym), wdałam sie w dyskusję z dystrybutorem tej karmy.
Uderzyło mnie, że opisie jest 80 % świeżego mięsa (wtedy tak było deklarowane na opakowaniu). Jeśli mięsa świeżego było liczone 80% w momencie dodawania do mieszanki, to w suchej karmie ono zostało wysuszone i zostało z niego ok 20 % suchej masy (mięso zawiera 70-80 % wody).

To jedno.
Drugie, wszystkie moje koty (a wtedy miałam kilkanaście) po tej karmie miały biegunkę i problemy żołądkowe.
Nie kupiłam drugiej porcji.
Potem na forum odezwało się sporo osób, których koty po Applaws miały też biegunki i problemy.
To było wiele lat temu, nie wiem, jak jest teraz, może karma się na lepsze zmieniła.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 03, 2024 9:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:
Nawet nie wiem jaka jest najdroższa karma.


Sucha to chyba Ziwi Peak i według mnie to chyba najlepsza sucha karma, chociaż ja nikomu nigdy jej polecać nie będę i jestem przeciwna karmieniu suchym, niemniej jednak zdaję sobie sprawę, że niektórzy dokarmiają i nie mogą sobie pozwolić na puchy, a ziwi peak to cenowo jest dość eskluzywna. Zresztą jest ciągle wyprzedana.

Z suchej chyba jeszcze power of nature była nawet, nawet.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, Blue i 508 gości