SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 16, 2021 16:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mi z Sumińską od dawna jest nie po drodze, chociaż na forum są osoby, które bardzo sobie cenią jej opinie.
Według mnie w artykule jest straszne pomieszanie z poplątaniem. Pojawiają się tam rzeczy prawdziwe, ale są wplecione w porady szkodliwe.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 16, 2021 17:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tylko ta pani powinna wiedzieć co i jak, a nie mówić, że kotom najlepiej podawać suchą karmę, a ewentualnie mokre smaczki. Co do bobu, to szczerze nigdy nie dawałam, pierwsze słyszę, że koty go lubią, ale tu sie nie upieram, bo nie wiem, raczej na moich nie będę testowac
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie maja 16, 2021 18:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Znam kota, który uwielbia bób. Tylko warunek, jak dobrze pamiętam, jest taki: trzeba koniecznie płukać nasiona tak długo, aż przestaną się pienić na sitku. Dopiero wówczas zostają wymyte wszystkie substancje wzdymające.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 16, 2021 18:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

maluchy, które miałam na tymczasie kiedyś dorwały sie do mojej miski bobu z masłem i koperkiem, zanim je nakryłam, to po 3-4 wciągnęły :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie cze 20, 2021 13:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej , rzuci okiem, ktos , kto się zna. znalazłam cos takiego https://3coty.com/pl/shop-page/04-indyk-180g/. Na pierwszy rzut oka , za wyjątkiem tauryny , zbyt mała ilość wydaje się karma ok. jednak nie jestem znawcą w temacie.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie cze 20, 2021 17:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie jestem pewna, jak należy rozumieć ten skład:
"mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego – INDYK 100% (noga/udziec 32%, szyje 16%, serca 16%, wątróbka <4%, bulion/naturalna galaretka 32%), oleje i tłuszcze roślinne (lniany, z wiesiołka, z pestek winogron), OLEJ KONOPNY"
Bo dla mnie znaczy to tyle: mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego jest ileś procent, ale nie wiadomo ile, natomiast całość tego pochodzi z indyka.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie cze 20, 2021 17:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Cokolwiek by to nie było 180g za 13 zł? Czy ja źle widzę, bo zwątpiłam. To ze złota ten indyk?
Ta cena to masakra jakaś. 400g Power of nature tyle nie kosztuje!

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie cze 20, 2021 18:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari pisze:Nie jestem pewna, jak należy rozumieć ten skład:
"mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego – INDYK 100% (noga/udziec 32%, szyje 16%, serca 16%, wątróbka <4%, bulion/naturalna galaretka 32%), oleje i tłuszcze roślinne (lniany, z wiesiołka, z pestek winogron), OLEJ KONOPNY"
Bo dla mnie znaczy to tyle: mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego jest ileś procent, ale nie wiadomo ile, natomiast całość tego pochodzi z indyka.

Indyk 100% , czyli monobiałkowa, tylko indyk, a reszte podzielone na noga 32% szyje 16% itd., tak mi sie wydaje. Zamówłam 3 sztuki zobaczę czy moa wybredna raczy skosztować
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie cze 20, 2021 18:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Agwena pisze:Cokolwiek by to nie było 180g za 13 zł? Czy ja źle widzę, bo zwątpiłam. To ze złota ten indyk?
Ta cena to masakra jakaś. 400g Power of nature tyle nie kosztuje!

Nie mam pojęcia, aczkolwiek kombinuję i szukam, bo moja strasznie wybredna jest kicia. na Power of nature nawet nie spojrzy, nie tylko ona, dwa pozostałe też. :( . kiedys jadły teraz nie da rady im przemycić
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon cze 21, 2021 17:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Oj te nasze wybredne ogony... z torbami nas puszczą. :) Powiedz czy karma zdała egzamin.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw cze 24, 2021 11:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Przetestowałam karmę 3 coty na moich wszystkich 3 kociakach :ryk: . Puszka 80 g, cena 8 zł. Zaden z kotów nie był zachwycony, jedna nawet nie liznęła, to ta moja najbardziej wybredna. karma to zwyczajna filetówka, ma taka konsystencje jak np. Canagan lub Monge, tylko tych firm moje koty zjadały., a tej nie chca. Na dodatek w jednej puszce znalazłam cos twardego, zbitego, nie mogłam zidentyfikować co to jest. moim zdaniem karma porażka.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw cze 24, 2021 11:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Agwena pisze:Cokolwiek by to nie było 180g za 13 zł? Czy ja źle widzę, bo zwątpiłam. To ze złota ten indyk?
Ta cena to masakra jakaś. 400g Power of nature tyle nie kosztuje!


Cena straszna rzeczywiscie.
Wychodzi ok 72 zł za 1 kg ( 180 gram za 13 zł).
A w składzie jest po prostu indyk i tylko 32 procent to noga/ udziec (bez kości? czy zmielone z kośćmi? -nie wiadomo co to znaczy noga/udziec tak praktycznie) a do tego szyje ( rozumiem, ze nie samo mięso tylko całość jakoś zmielona) i podroby z indyka -36 procent , no i bulion/ taka zagęszczona woda 32 procent.
i do tego olej roślinny/ czyli taki sobie dla kota
Czyli nie wiadomo ile jest w składzie kości a ile mięsa.

skład/ z tej strony https://3coty.com/pl/shop-page/04-indyk-180g/
noga/udziec 32%, szyje 16%, serca 16%, wątróbka <4%, bulion/naturalna galaretka 32%), oleje i tłuszcze roślinne (lniany, z wiesiołka, z pestek winogron), OLEJ KONOPNY

No wiem, że puszka to wygoda i w ogole ładnie jest zrobiona i kto bogatemu zabroni? nikt przecież.
taka puszka jest teoretycznie na cały dzień? na te 3 -4 posiłki dla 1 kota? najada się kot?
czyli 13 razy 30 =390 zł/ za miesiąc przy 1 puszce dziennie

Dobrze, ze moje koty nie są wybredne. 8)
W sklepie mięsnym, nawet bez promocji mięso z uda z indyka /takie dla ludz/i kosztuje poniżej 20 zł/ za 1 kg. A świeże szyje serca czy wątróbka z indyka poniżej 10 zł za 1 kg.
Tyle, że nie są ładnie zmielone i zapakowane w puszeczkę.
Ale duzo tańsze (bardzo dużo) i wiadomo czy się kupuje udo z kością czy bez kości. Bo noga z indyka u mnie w sklepach mięsnych to zawsze jest z kością -i tej kości jest bardzo dużo w stosunku do mięsa.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw cze 24, 2021 12:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moja jedna nie zje ani surowego mięsa z indyka, ani gotowanego, mało tego cielecine testowałam na niej i tez nic. Dwa pozostałe zjadały. Pozostały saszetki, bo puszki tez na druga porcję nie chce, no masakra po prostu. Z 3 kotów jeden mega wybredny,jeszcze alergik do tego, drugi zaczyna go nasladowac i jest na dobrej drodze żeby go w tej wybredności dogonić, została tylko kocica, która zjada wszystko co nie ma w sobie ryby.Kiedyś sie wkurzyłam dałam im rano jeść, nie zjadły, tylko trochę, więc na południe jedzą ok 13.00 nic nie dałam. O 15.00 wcięły wszystko do czysta, czyli jak mówia moi domownicy,"w dupkach im się od tego dobrbytu poprzewracało" :ryk: Ale i tak je kocham .Testuję wszystkie mozliwe karmy, ktore maja powyżej 65% mięsa. Znalazłam tez w necie, tylko nie pamietam na jakiej stronie karmę, która w swoim składzie oprócz np. mięsa z kurczaka ma dwudniową całą mysz. Aczkolwiek nie zamówiłam , bo jalos ta dwudniowa mysz do mnie nie przemawia,
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw cze 24, 2021 13:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

dwudniowa mysz to chyba jest maciupka. Bo dorosłe myszy są całkiem małe.

Czy to nie jest jednak dziwne, że pasza dla zwierząt ma takie niebotyczne ceny?, no bo to jest po prostu pasza dla zwierząt ( i to dla zwierząt niezjadanych przez ludzi -czyli taka, która nie musi spełniać specjalnych norm).
Po prostu jest zbyt, sa chętni do kupowania takiej karmy -to i ceny idą w górą.

Moje koty zjedzą chrupy, czy puszkę - bardzo rzadko dostają - (w razie jakieś awarii) a potem przychodzą do mnie i pytają kiedy będzie prawdziwe jedzenie, bo sa głodne. I czas chyba na posiłek.

Jeśli kot jest niejadkiem/ jest ostrozny w stosunku do nowego jedzenia- to warto przy testowaniu nowego jedzenia dać mu szanse na jego polubienie. Czasem za pierwszym czy drugim razem tylko sie wącha czy paca łapą, czy ewentualnie poliże. I dopiero po kilku takich podejściach uznaje jedzenie za jadalne. czasem po tygodniu czy dwóch.
i to nie chodzi o to absolutnie żeby kota głodzić, ale przy normalnym lubianym jedzeniu dać mu/ dawać regularnie troszeczkę czegoś nowego. żeby przywkł do zapachu, widoku - nawet jak poczatkowo tego nie zje, tylko poklepie lub zakopie.
Tak uczyłam np swoje koty jedzenia surowej wątróbki -nie uznawały jej poczatkowo za jedzenie, powoli, bez pospiechu, bez nacisków i głodzenia - i teraz jedzą. Rzadko dostają , bo wątróbki nie można za dużo -ale chętnie zjadają.

czasem kupię cos nowego, czego nie znają np szyje z gesi -i wtedy najpierw oglądają i myslą, a dopiero potem jedzą -bo inaczej wyglądają i inaczej pachną niz np szyje z kaczki, z indyka czy z kurczaka.
Podroby z gesi też za pierwszym razem były mocna oglądane -no bo inne od tych znanych.

jeśli człowiek daje kotu nowa , nieznaną karmę i się denerwuje czy kot zje, to kot wyczuwa te emocje i może je połączyć z karmą -i karma może mu sie skojarzyć z czyms niebezpiecznym. I wtedy woli jej nie jeść.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw cze 24, 2021 14:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak własnie robię z moją alergiczką, przy saszetce, którą łaskawie raczy jeść dodaję dwa trzy kawałki, bo ona je z reki ,nowego smaku. I jest tak , albo jej spasuje i zje, albo mogę sobie podawać kilka dni i nic. co do karmienia to jestem spokojna nie okazuję emocji przy kotce,bo chce zeby cokolwiek zjadła. ostatnio nie jadła Catz finefood kangura, więc kilka miesiecy dałam sobie spokój, ostatnio kupiłam dla tych drugich, okazało sie , ze Hrabcia znów w kangurze zasmakowała, ale z nim jest problem. a z Mjam mjam nie zje.Jak wzięłam ja ze schroniska to wpieprzała wszystko, teraz ma swoje ulubione smaki i nic tego nie zmieni. Co do surowizny, to nawet nie spojrzy, mysz kiedyś też polna weszła do domu, złapała ja w nocy i przytargała mi do łóżka, zamiast zjeść :ryk: Poł nocy naklaniałam ją żeby zjadła, a ta z uporem maniaka do mnie ja przynosiła.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 235 gości