SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 04, 2018 19:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Canagan to filetówka z dodatkami witamin, minerałów i tauryny ale to karma uzupełniająca. Podobna do niej jest Thrive i Petite Cuisine. Wildes Land jest bardzo fajny, wysoko mięsny i o prostym składzie, polecany dla alergików. Meatlove to inna karma oparta na diecie Barf każdy smak ma w sobie naturalne suplementy. Optymalne karmienie to rotacyjnie każdym smakiem. Trzy są mielonką a trzy pasztetem.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto mar 06, 2018 16:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

a.m pisze:Mam pytanie, czy ktoś wie gdzie w Warszawie stacjonarnie można kupić Purizon?

Regularnie kupuję w "Psim kąciku" na Mokotowskiej 21, przy pl. Zbawiciela.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw mar 08, 2018 13:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ponieważ aktualnie mam niestety sporo czasu i siedzę w domu, postanowiłam ten czas wykorzystać na zrobienie mojemu kociambrowi namiastki barf. Poprosiłam, żeby znajoma kupiła mi skrzydełka kurze, przywiozła mi też udo z gęsi i wątróbki kurze, serca kaczki i żołądki z gęsi (taki przepis gdzieś wyczytałam). Zmieliłam to wszystko, jak w przepisie, rozpuściłam w wodzie taurynę i dodałam do ciapki. Dodałam też żółtko. Nie pakowałam tego w słoiczki, bo zrobiłam małą ilość na próbę (na dwie miski). Ciapę mięsną odstawiłam na jakiś czas (około 20 minut) i podałam Bilowi. Mój Bil pałaszuje wszystko, nigdy nie było problemu z żadną z karm. Do miski wystartował, ale nagle patrzę, a on powąchał, łaził dookoła miski i wąchał, zaczął łapką pacać miskę, jakby zakopywał piasek w kuwecie. Trwało to dobrych parę minut i odszedł :( Wzięłam michę i dolałam mu oleju z łososia, co on go wcina z łyżki bez dodatków. Podszedł do miski, coś tam zaczął lizać i za chwilę odszedł znowu :( Wiem, że to była tylko namiastka barf ale Bilu 1 raz nie tknął żarełka. Wiem, że karma nie była kompletna, że powinnam dodać inne suplementy i się okazało dla mnie, że przygotowanie tego wcale dużo czasu nie zajęło. Ale Bilu 1 raz w życiu powiedział misce nie :( Nie wiem co zrobiłam źle :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw mar 08, 2018 14:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol pisze:Ponieważ aktualnie mam niestety sporo czasu i siedzę w domu, postanowiłam ten czas wykorzystać na zrobienie mojemu kociambrowi namiastki barf. Poprosiłam, żeby znajoma kupiła mi skrzydełka kurze, przywiozła mi też udo z gęsi i wątróbki kurze, serca kaczki i żołądki z gęsi (taki przepis gdzieś wyczytałam). Zmieliłam to wszystko, jak w przepisie, rozpuściłam w wodzie taurynę i dodałam do ciapki. Dodałam też żółtko. Nie pakowałam tego w słoiczki, bo zrobiłam małą ilość na próbę (na dwie miski). Ciapę mięsną odstawiłam na jakiś czas (około 20 minut) i podałam Bilowi. Mój Bil pałaszuje wszystko, nigdy nie było problemu z żadną z karm. Do miski wystartował, ale nagle patrzę, a on powąchał, łaził dookoła miski i wąchał, zaczął łapką pacać miskę, jakby zakopywał piasek w kuwecie. Trwało to dobrych parę minut i odszedł :( Wzięłam michę i dolałam mu oleju z łososia, co on go wcina z łyżki bez dodatków. Podszedł do miski, coś tam zaczął lizać i za chwilę odszedł znowu :( Wiem, że to była tylko namiastka barf ale Bilu 1 raz nie tknął żarełka. Wiem, że karma nie była kompletna, że powinnam dodać inne suplementy i się okazało dla mnie, że przygotowanie tego wcale dużo czasu nie zajęło. Ale Bilu 1 raz w życiu powiedział misce nie :( Nie wiem co zrobiłam źle :(


A jadł kiedyś pojedynczo wszystkie te rzeczy? Może coś mu w zapachu nie pasowało. Spróbuj następnym razem czy wszystkie składniki lubi i czy są jadalne przez Bila. Później dopiero dostosujesz mieszankę pod niego i proporcje składników. Ale ja nie barfuję, gdybam.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Czw mar 08, 2018 14:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Funghi, ja mu nigdy wcześniej nie podawałam suchego mięsa, to był pierwszy raz. Faktycznie powinnam spróbować czy on zje wszystko oddzielnie, ale też podać zmielone? Jak to wszystko mieliłam w maszynce to on aż podskakiwał przy kuchni, nie był do odgonienia, dopiero jak dostał w miseczce to się zadkiem obrócił
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw mar 08, 2018 14:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol pisze:Funghi, ja mu nigdy wcześniej nie podawałam suchego mięsa, to był pierwszy raz. Faktycznie powinnam spróbować czy on zje wszystko oddzielnie, ale też podać zmielone? Jak to wszystko mieliłam w maszynce to on aż podskakiwał przy kuchni, nie był do odgonienia, dopiero jak dostał w miseczce to się zadkiem obrócił


Suchego mięsa? Surowego w sensie? To najpierw niech nauczy się jeść surowe i odpowiednio je gryźć. Nie musisz mielić. Możesz nawet całe skrzydło dać.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Czw mar 08, 2018 14:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak surowego, źle napisałam. Zaraz idę sprawdzić z kawałkiem surowego niezmielonego, tylko od 2 godzin w lodówce jest to chyba najpierw to "ocieplę". Włożę do miski a miskę do gorącej wody spróbuję (włożyłam mały kawałek piersi z kury):
godzina później: takiego zjawiska w życiu nie widziałam, Bilu jakby podchodzi do miski na wysokich łapach i dwa razy wysoko odskoczył, nie wiem jakby się z tą miską bawił. Potem podchodził i znowu zaczął zakopywać. Ciągle podchodzi, ale nie tknął.
Kolejna próba - pokroiłam na maleńkie kawałeczki ww. kawałek pierś z kury. Bilu memłał, ale pożarł. Kolejna próba podania mu wcześniej przygotowanej papki ala barf- efekt bez zmian, obrócił się zadkiem.
Ostatnio edytowano Sob mar 17, 2018 13:50 przez Bestol, łącznie edytowano 1 raz
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon mar 12, 2018 17:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Doszła w expresowym tempie karma Wildes Land z kocimietki :) My z Bilem bardzo polecamy, bo Bilowi aż się uszy trzęsły tak zajadał :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon mar 12, 2018 18:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol pisze:Tak surowego, źle napisałam. Zaraz idę sprawdzić z kawałkiem surowego niezmielonego, tylko od 2 godzin w lodówce jest to chyba najpierw to "ocieplę". Włożę do miski a miskę do gorącej wody spróbuję (włożyłam mały kawałek piersi z kury):
godzina później: takiego zjawiska w życiu nie widziałam, Bilu jakby podchodzi do miski na wysokich łapach i dwa razy wysoko odskoczył, nie wiem jakby się z tą miską bawił. Potem podchodził i znowu zaczął zakopywać. Ciągle podchodzi, ale nie tknął.
Kolejna próba - pokroiłam na maleńkie kawałeczki ww. kawałek pierś z kury. Bilu memłał, ale pożarł. Kolejna próba podania mu wcześniej przygotowanej papki ala barf- efekt bez zmian, obrócił się zadkiem.
Ciągle szukam o BARF. Barf z Royal???
https://www.youtube.com/watch?v=_ktV8zDvHAs


Koty, które nigdy w życiu mięsa nie jadły, często długo przekonują się do surowego. Na początek nie robi się pełnych mieszanek, tylko konfrontuje kota z samym mięsem. Trzeba próbować, bywa że niektóre rodzaje tak zasmakują, że nastąpi przełom. Może to być np. tłusta kaczka. Inne koty uwielbiają wołowinę. Albo można dodać do mięsa gęsiego smalcu na przynętę. Polecam zerknąć na barfny świat. Tam jest wszystko o BARFIE, także o wybrednych kotach i przyzwyczajaniu do BARFA.

Pierś z kury jest mało atrakcyjna dla kota (nie mówiąc już, że niezbyt wartościowa), bo mało tłusta. Moje koty od małego są na BARFIE i jedzą każde mięso, jednak za kurą nie przepadają. Zresztą rzadko ją podaję, chyba że mam dostęp do wiejskiej kury, a nie z marketu, nafaszerowanej antybiotykami.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon mar 12, 2018 18:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja to kucharka kiepska jestem i kiepsko mi idzie robienie jedzonka nawet dla ludziów, co dopiero dla Bilu :( Strasznie boję się, że coś pomieszam i kotkowi krzywdę zrobię. Na razie będę próbowała go przekonać do choćby połknięcia jakiejś surowizny. Zależy mi, jak każdemu z nas, żeby kotek zdrowo jadł
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon mar 12, 2018 18:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kacze szyjki, kacze żołądki, skrzydła, udka, szponder wołowy, serca indycze, od tego spróbuj, pojedynczo, po kawałku i zobacz co mu zasmakuje ;)
ser_Kociątko
 

Post » Pon mar 12, 2018 19:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie uwierzycie co się właśnie stało!! Wiem, że pierś z kury nie jest najlepsza dla kotka, ale właśnie wyjęłam ją na kolacjo-obiadek (dla siebie nie dla Bilu - no co, grzywacz też musi jeść :P). Ukroiłam jeden malutki kawałeczek serio malutki, podałam mu i znowu podchodził i wąchał, jakby się tym bardziej bawił niż jak żartko traktował. Leżało i nie zjadł. I wpadłam wtedy na szaleńczy pomysł, posypać kurę kurą. Jakkolwiek to brzmi szczerze mówię!! Posmarowałam ten maleńki kawałek piersi maleńką ilością cudownego proszku od Boguski, raczej posypałam i wybablałam paluchami. Serio tylko ociupinka proszku. Chwilę odczekałam podałam kurę z kurą Bilowi. O.O on się niemal rzucił na to, wszamał od razu i jak wszamał do już oczy na mnie, że więcej chce o.o Więcej to mu dziś nie dam, bo się boję, że kura nie bardzo dla niego. Jutro poproszę o coś lepszego niż kura, jak tylko ktoś mi pójdzie do sklepu i znowu spróbuje raz jeszcze, bo ostatnia papka poległa. Nawet nie wiecie jak się cieszę :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon mar 12, 2018 19:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Cześć Bestol :) Jaki to ten cudowny proszek?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon mar 12, 2018 19:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Już piszę - trive topper. Nawet nie wiedziałam co to jest, Boguska w prezencie do paczki dorzuciła. Wyszukałam co to i to naturalny polepszacz smaku. No mówię szczerze Bilu z radością wpierdziutał kawałek surowej piersi z kury, a wcześnie ciężko było :)
Kociamama to chyba to https://www.kocimietka.pl/thrive/1734-t ... &results=2
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon mar 12, 2018 22:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Spróbuj mięsa z indyka - wiele kotów lubi. Tylko powinno być tłuste (czyli nie jakieś medaliony, ale np. podudzia, tłuste gulaszowe). Wołowinę też poprzerastaną tłuszczem, takie "gorsze" mięso z punktu widzenia człowieka. Koty generalnie potrzebują tłuszczu. Oczywiście także takiego z kwasami Omega (ale na suplementy przyjdzie czas, jak się kot do mięsa przyzwyczai).

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jukatlu, skaz i 198 gości