SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 18, 2018 18:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

luty-1 pisze:Nie wiem gdzie to wrzucić
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... mor/677060
Polecam dla suchożerców ,dolewamy wody i znika w okamgnieniu.

Ale to jest praktycznie rosol z kawalkami miesa (ewentualnie), robiony bez przypraw.
Nie prosciej ugotowac we wlasnym zakresie, odparowac, by zrobil sie gestszy, esencjonalny?
I porozlewac do pojemnikow na kostki lodu, zamrozic i serwowac wg uznania?
No i cena za zawartosc dosc wygorowana.

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon cze 18, 2018 19:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Zrobię jutro zdjęcie.
FuterNiemyty-w opisie jest że z kawałkami ,na szczęście przesada.Z drobinkami:)mięsa.
To trochę wygląda tak jakby odsączyć sam sos z gulaszu.
Nic nie będę gotować i zamrażać ! moje koty są głupie,niereformowalne!
Nawet smaku karmy nie mogę zmienić!
Kilka lat temu miałam cukrzyka na pokładzie i postanowiłam przejść na barf.
Nowa lodówka z większą zamrażarką ,suplementy itp.
Małymi kroczkami a i tak sama mogłam to zjeść!
Jest to tylko dodatek w ich diecie i mam tylko dwa koty .

luty-1

 
Posty: 1133
Od: Nie lut 21, 2010 19:19
Lokalizacja: już nie Konstancin

Post » Pon cze 18, 2018 19:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No to teraz pytanie, co w tym rosolku jest, ze koty zreja, a domowego nie ;)?

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto cze 19, 2018 6:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

FuterNiemyty pisze:No to teraz pytanie, co w tym rosolku jest, ze koty zreja, a domowego nie ;)?


Miamor Vitaldrink,
Skład:
Kurczak:
wywar mięsny (89%), filet z piersi kurczaka (10%), roślinne produkty uboczne, substancje mineralne.
Tuńczyk:
wywar mięsny (89%), filet z tuńczyka (5%), filet z piersi kurczaka (5%), roślinne produkty uboczne, substancje mineralne.
Dodatki:
Według producenta Miamor Vitaldrink nie zawiera żadnych dodatków.

Szczerze. Nie wiem, co to te roślinne produkty uboczne i mało mnie to obchodzi.
Jeden z moich kotów - kocur w ogóle nie tyka zadnych karm mokrych poza filetówkami i to w bardzo małych ilościach. A z saszetek tylko sos zlizuje i to z tych smieciowych saszetek - lepszych nie ruszy. Surowizny też nie je poza odrobina indyka.
A te zupki uwielbia. Wypija wszystko tylko te kawałki mieska zostawia.
W kuwecie sie poprawiło. Wiecej pije - wiecej sika.
I czego by w tym nie było będę to kupowac.
Gotowanego rosłu, nawet kotki, ktore są w 90 % na mokrym i prawie wszystkie mokre karmy jedza bez marudzenia nie tykają.
Dlatego uwazam, że dla kotów, ktore jedza tylko suche i mało piją te zupki sa idealne.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro cze 20, 2018 13:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Obrazek
Miamor vitaldrink z tuńczykiem.

luty-1

 
Posty: 1133
Od: Nie lut 21, 2010 19:19
Lokalizacja: już nie Konstancin

Post » Śro cze 20, 2018 22:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

zawsze zachwalalam karmę purizon.moj 4 letni kocurek je tylko to (wiem że to nie najlepiej ale mokrej nie lubi) w różnych wariantach smakowych. Niedawno pojawił się nowy smak - dziczyzna. Kotu bardzo smakowała, myślałam że to super, że to już kolejna bardzo dobra opcja po kurczaku rybie i jagniecinie, więc będzie miał większy wybór smakowy. Niestety stało się coś dziwnego. Podejrzewam, choć pewności nie mam, że to od tej karmy. boje się tez sprawdzić, podając mu ją ponownie. Dosłownie dzień lub dwa po wprowadzeniu nowego smaku, kot zaczął mieć bardzo silne ataki zespołu falującej skory, co nigdy wcześniej się nie zdarzało, nie w takiej częstotliwości i nasileniu. Atak kilka razy dziennie, po parę minut. Kotek był niespokojny i nerwowy. Karmę odstawilam natychmiast, ataki po tygodniu przeszły calkowicie.obecnie nadal dostaje purizon - ale tylko kurczak lub jagniecinie. Czy to możliwe że reakcja na zła karmę nastąpiła tak szybko i intensywnie, czy to tylko zbieg okoliczności, a przyczyn ataków należy szukać gdzie indziej? Ma ktoś podobne doświadczenia z jakąkolwiek karma?
https://www.youtube.com/watch?v=8NIlVyBtopc
Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc.

rest

Avatar użytkownika
 
Posty: 53
Od: Sob gru 27, 2014 17:08
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow

Post » Pt cze 22, 2018 13:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy ktos wie o co chodzi z brit? Czemu wydal druga karme carnilove nie pod szyldem brita?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Pt cze 22, 2018 14:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A to akurat jest stały zabieg mający nakręcać biznes. Tak jak jest sklep Leroy-Merlin i Bricoman. Mają jednego właściciela a w umysłach klientów konkurują ze sobą, bo BARDZO różnią się cenowo. I klienci korzystają z obu, nie rzucili się tylko do jednego z nich.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt cze 22, 2018 23:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jakieś opinie na temat karmy Arion bezglutenowej? Ta nazwa kojarzyła mi się z karmą kukurydzianą, a tu niespodzianka, są tez wersje bezglutenowe.
Na przykład te dwie:
https://fera.pl/arion-original-cat-ster ... -5-kg.html
Skład:
Kurczak (41%), mąka ziemniaczana, mączka z łososia, ryż, groszek zielony, oczyszczony tłuszcz z kurczaka, białko ryżowe, hydrolizat z wątróbek kurzych, odwodnione białko mięsne, chlorek sodu, drożdże piekarnicze, celuloza oczyszczona, oczyszczony olej rybny, MOS, FOS, wyciąg z drożdży piekarniczych, ekstrakty roślinne (rozmaryn Rosemarinus sp., winorośl Vitis sp., kurkuma Curcuma sp., owoce cytrusowe Citrus sp., goździki Eugenia sp.)

https://fera.pl/arion-original-cat-derma-7-5-kg.html
Skład:
Łosoś (38%), ryż, mączka mięsna z kurczaka, mąka ziemniaczana, oczyszczony tłuszcz z kurczaka, groszek zielony, drożdże piekarnicze, pulpa buraczana, hydrolizat z wątróbek kurzych, białko ryżu, celuloza oczyszczona, mączka z kryla antarktycznego, chlorek sodu, drożdże, oczyszczony olej rybny, wyciąg z drożdży piekarniczych, MOS, FOS, ekstrakty roślinne

Analiza:
białko ogółem 32%
zawartość białka zwierzęcego 75%
tłuszcz ogółem 19%
Omega-3 0,75%
Omega-6 3,5%
proporcje Omega-6 i Omega-3 4,67%
włókno ogółem 2%
popiół ogółem 8%
wapń 1,45%
fosfor 1,1%
witamina A 22500 IE/kg
witamina D3 1800 IE/kg
witamina E 150 mg/kg
witamina K3 2 mg/kg
witamina B1 16 mg/kg
witamina B2 28 mg/kg
witamina B5 120 mg/kg
witaminba B6 12 mg/kg
witamina PP 64 mg/kg
witamina B12 240 mg/kg
witamina H 750 mg/kg
kwas foliowy 4 mg/kg
witamina C 50 mg/kg
cholina 2000 mg/kg
B-karoten 0,7 mg/kg
B-glukan 250 mg/kg
bentonit 1150 mg/kg
chlorek amonu 4200 mg/kg
l-karnityna -
miedź (chelat) 12 mg/kg
żelazo 125 mg/kg
cynk 130 mg/kg
mangan 13,5 mg/kg
jod 2,6 mg/kg
selen 0,28 mg/kg
energia metaboliczna 3900 kcal/kg
wskaźnik kwasowości pH 6,2 - 6,5

Jak się plasuje na tle innych karm z podobnym składem, czyli bezglutenowych ale z ryżem?
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt cze 22, 2018 23:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Powtórzę się, jeśli nikt nie ma nic przeciwko ;)
Ryż wypłukuje z organizmu kota taurynę. Dlatego z dwóch karm o podobnym składzie ja wybrałabym tę z ziemniakami zamiast ryżu.
W Arionie są i ziemniaki, i ryż. To tak sobie. Może dolna granica karm średnich? Albo górna granica karm kiepskich? Moim zdaniem tak wypada.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob cze 23, 2018 6:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

rudalia pisze:Jakieś opinie na temat karmy Arion bezglutenowej? Ta nazwa kojarzyła mi się z karmą kukurydzianą, a tu niespodzianka, są tez wersje bezglutenowe.
Na przykład te dwie:
https://fera.pl/arion-original-cat-ster ... -5-kg.html
Skład:
Kurczak (41%), mąka ziemniaczana, mączka z łososia, ryż, groszek zielony, oczyszczony tłuszcz z kurczaka, białko ryżowe, hydrolizat z wątróbek kurzych, odwodnione białko mięsne, chlorek sodu, drożdże piekarnicze, celuloza oczyszczona, oczyszczony olej rybny, MOS, FOS, wyciąg z drożdży piekarniczych, ekstrakty roślinne (rozmaryn Rosemarinus sp., winorośl Vitis sp., kurkuma Curcuma sp., owoce cytrusowe Citrus sp., goździki Eugenia sp.)

https://fera.pl/arion-original-cat-derma-7-5-kg.html
Skład:
Łosoś (38%), ryż, mączka mięsna z kurczaka, mąka ziemniaczana, oczyszczony tłuszcz z kurczaka, groszek zielony, drożdże piekarnicze, pulpa buraczana, hydrolizat z wątróbek kurzych, białko ryżu, celuloza oczyszczona, mączka z kryla antarktycznego, chlorek sodu, drożdże, oczyszczony olej rybny, wyciąg z drożdży piekarniczych, MOS, FOS, ekstrakty roślinne

Analiza:
białko ogółem 32%
zawartość białka zwierzęcego 75%
tłuszcz ogółem 19%
Omega-3 0,75%
Omega-6 3,5%
proporcje Omega-6 i Omega-3 4,67%
włókno ogółem 2%
popiół ogółem 8%
wapń 1,45%
fosfor 1,1%
witamina A 22500 IE/kg
witamina D3 1800 IE/kg
witamina E 150 mg/kg
witamina K3 2 mg/kg
witamina B1 16 mg/kg
witamina B2 28 mg/kg
witamina B5 120 mg/kg
witaminba B6 12 mg/kg
witamina PP 64 mg/kg
witamina B12 240 mg/kg
witamina H 750 mg/kg
kwas foliowy 4 mg/kg
witamina C 50 mg/kg
cholina 2000 mg/kg
B-karoten 0,7 mg/kg
B-glukan 250 mg/kg
bentonit 1150 mg/kg
chlorek amonu 4200 mg/kg
l-karnityna -
miedź (chelat) 12 mg/kg
żelazo 125 mg/kg
cynk 130 mg/kg
mangan 13,5 mg/kg
jod 2,6 mg/kg
selen 0,28 mg/kg
energia metaboliczna 3900 kcal/kg
wskaźnik kwasowości pH 6,2 - 6,5

Jak się plasuje na tle innych karm z podobnym składem, czyli bezglutenowych ale z ryżem?

To juz lepsza josera nature albo brit care

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Sob cze 23, 2018 6:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari pisze:Powtórzę się, jeśli nikt nie ma nic przeciwko ;)
Ryż wypłukuje z organizmu kota taurynę. Dlatego z dwóch karm o podobnym składzie ja wybrałabym tę z ziemniakami zamiast ryżu.
W Arionie są i ziemniaki, i ryż. To tak sobie. Może dolna granica karm średnich? Albo górna granica karm kiepskich? Moim zdaniem tak wypada.

Ciekawe dlaczego producenci karm z ryzem o tym nie wiedza? Moze to nie dokonca prawda

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Sob cze 23, 2018 7:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob cze 23, 2018 13:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tu artykuł, na którym zawsze bazuję: http://jn.nutrition.org/content/132/6/1745S.full
Ryż zawarty w karmach to ryż w łuskach. Czyli z otrębami. To nie jest oczyszczony biały ryż. Dlatego jeśli w badaniach jest mowa o otrębach ryżowych, to tak samo należy traktować ryż zawarty w karmach.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob cze 23, 2018 13:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mnie cały czas zastanawia kwestia karmienia kota tylko i wyłącznie karmami mokrymi a stan kocich zębów. Zawsze mi wpajano, że karma sucha powoduje oczyszczanie zębów i usuwanie osadu nazębnego. Nie karmię kota barfem, zatem ewentualnych twardszych chrząstek w mojej karmie brak. Kiedyś na zęby kupowałam kotu Nutrivet INNE pet food bezzbozowy, ale mi na forum odradzono. Jak się zatem ma podawanie kotu wyłącznie mokrej karmy z higieną kociego uzębienia? I czy faktycznie kot nie powinien sobie jednak czegoś chrupnąć? Moje pytanie związane jest faktem, że stopniowo staram się przejść z kotkiem na tylko mokre karmienie, ale mam coraz więcej wątpliwości. Raz jeszcze zaznaczam, że nie barfuję, zatem w moim przypadku podawane kotu karmy są gotowe, czyli "dziamdziane". Czy w związku z tym, nie powinno się jednak stosować karmienia mieszanego? Czyli i karma sucha i mokra?

EDIT
A i jeszcze jedno. Nie bijcie mnie, bo to nie jest moje zdanie, jedynie opinia mojego weta. Jego zdaniem BARF to po prostu moda nie mająca nic wspólnego z właściwym żywieniem zwierząt. Niesie ze sobą wiele zagrożeń, których barfowicze albo nie widzą, albo o których nie chcą myśleć. Powiedział również, że ta pewność, że karmienie barfem, czy też skupianie się właścicieli zwierzaków tak bardzo na jakości karm (w tym szał na karmy bezzbożowe), ponieważ wolą oni wydać na żywienie więcej, aby zwierzaki były zdrowe i potem uniknąć kosztownego leczenia (gdy powiedziałam mu, że zakupiłam dla kota ziwi puknął się w głowę) to co będzie, jeśli jednak karmione drogo lub barfowo koty jednak zaczną chorować i wysokie koszty leczenia będą nieuniknione? Czy ludzie będą wtedy pozywali za poniesione wcześniej koszty żywienia i nieprawdziwe zapewnienia o dozgonnym zdrowiu pupili fora internetowe, albo może koncerny produkujące cudowne karmy, albo suplementy do diety barf? A może nawet hodowców zwierząt, które trafiły do kocich misek jako "najlepsza i najzdrowsza dieta barf". Jak powiedziałam, nie moje zdanie, a jedynie to co powiedział mój wet. A i jeszcze - bo właśnie kupowałam od niego tabletkę na odrobaczanie. Zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak często odrobaczać, oczywiście ja do niego, że to straszne pakowanie chemii w kota takie odrobaczanie. A on do mnie, czy pakowanie w kota środków na odkłaczanie to niby zdrowe ma być? (ja pakuje w kota pastę GimCat na odkłaczanie właśnie).
Ostatnio edytowano Sob cze 23, 2018 14:09 przez Bestol, łącznie edytowano 3 razy
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Tundra, Wojtek i 174 gości