SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 19, 2018 11:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

U nas raz były, są zdecydowanie mniejsze od Feringi, były łykane po kilka na raz... :x
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 16:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

U Nas tak było z Purizonem. Łykała jak chomik w akcji,po kilka do pyszczka :D

animalLover

 
Posty: 7
Od: Pt sie 17, 2018 10:58

Post » Nie sie 19, 2018 16:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Szkoda... wielka szkoda.
Istnieją jakieś marki robiące większe chrupki za wyjątkiem Wild'a i Feringi ?

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie sie 19, 2018 17:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

GranataPet

innych dużych nie kojarzę
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 18:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy któraś z dziewczyn mogłaby mi pomóc i troszkę wyjaśnić na czym polega dieta barf? Albo skierować do wątku gdzie to jest fajnie wyjaśnione? Od czego zacząć ,jak się za to zabrać ,jak wprowadzać,jakich i po co dodatkowych suplementów używać itd . Chciałabym przestawić kotkę na surowe mięsko. Zanim się na ten temat dokształce i poukładam to sobie wszystko w głowie to chciałabym podawać kotu jedynie mokre jedzonko.

Uważacie ,że dawanie kotce 3x dziennie tylko mokrego jedzenia będzie wystarczające? Jeśli tak,jaką ilość jej podawać? Kotka ma nadwagę ,waży ponad 4,5 kilo ,jest kotem niewychodzącym i leniuchowatym.

Wybaczcie,że tak dopytuje ale to mój pierwszy kot w życiu,zaadoptowany. Chciałabym dla niej jak najlepiej a widzę ,że niektóre dziewczyny na forum posiadają ogromną i imponującą wiedzę. Może mogłybyście polecić jakiś wątek dla laików,będę naprawde ogromnie wdzięczna :)

animalLover

 
Posty: 7
Od: Pt sie 17, 2018 10:58

Post » Nie sie 19, 2018 19:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy kotka jest gruba, że mówisz że ma nadwagę? Pokaż fotkę, bo może po prostu jest bardziej masywna.

BARF ---> tu najwięcej wiedzy w temacie https://www.barfnyswiat.org/

3x dziennie mokre, jest wg mnie ok, ja bym podawała po około 100gram na jeden posiłek.
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 20:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ser_Kociątko pisze:Czy kotka jest gruba, że mówisz że ma nadwagę? Pokaż fotkę, bo może po prostu jest bardziej masywna.

BARF ---> tu najwięcej wiedzy w temacie https://www.barfnyswiat.org/

3x dziennie mokre, jest wg mnie ok, ja bym podawała po około 100gram na jeden posiłek.


Obrazek
Obrazek

Dziękuje za odpowiedz :)
Dodaję zdjęcia. Ma brzuszek ,a gdzieś wyczytałam,że u kotów cała ,,nadprogramowa '' tkanka tłuszczowa zbiera się własnie tam ale nie znam się aż tak bardzo. Kiedy zapytałam weterynarza czy jest za gruba,stwierdził ,że tak . Powiedział,że prawie 5kilo ma takiego kota to dużo tym bardziej ,że nie jest to rasowy kotek. Wspomniał ,że gdyby była brytyjczykiem to waga byłaby ok.

Ser _kociątko[b][/b] jak myślisz o której godzinie wieczorem byłoby najlepiej podać kotce ostatni posiłek biorąc pod uwagę,że na noc chrupek już nie dostanie? Dotychczas dostawała około godziny 19-20 mokre a pozniej o 22 suche ,żeby w nocy mogła dojesc jakby była głodna.

animalLover

 
Posty: 7
Od: Pt sie 17, 2018 10:58

Post » Sob sie 25, 2018 22:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Przepraszam, umknął mi wątek.

animalLover pisze:Czy przy podaniu surowego mięska zawsze trzeba je uprzednio zamrozić?

Część osób nie przemraża i ich zwierzętom nic się nie dzieje, zawsze jednak istnieje ryzyko toksoplazmozy. Dlatego dobrze jest zamrozić mięso min. na 3 dni w temp. -18 st. C albo niższej.

animalLover pisze:o której godzinie wieczorem byłoby najlepiej podać kotce ostatni posiłek biorąc pod uwagę,że na noc chrupek już nie dostanie? Dotychczas dostawała około godziny 19-20 mokre a pozniej o 22 suche ,żeby w nocy mogła dojesc jakby była głodna.

Zależy, o której rano dostaje kolejny posiłek ;)
Kotka ze zdjęcia rzeczywiście powinna schudnąć.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sie 26, 2018 16:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Napisałam już o tym na wątku Bila, ale tu chcę też zamieścić pościk. Bila karmię polecanymi na forum karmami bezzbożowymi. Wczoraj nasi goście przynieśli w prezencie dla Bila 4 saszetki karmy Sheba. Nigdy nie kupowalam tej karmy. Po otwarciu saszetki Sheba uderzył mnie przyjemny zapach - oczywiście dla mnie - człowieka. Karmy jakie podaję Bilowi często pachną (dla mnie) tragicznie - w beznadziejnym zapachu wygrywa Ziwi. Sheba pachniała całkiem przyjemnie. Saszetka to "kawałeczki czegoś" w sosie. Wygląda bardzo przyjemnie (dla mnie). Bilu wsunął to jak każdą inna karmę - jest wszystkożerny. Pomyślałam sobie, że w sumie żadna z karm bezzbożowych nie oferuje takich kawałeczków w sosie. Czy ziwi, czy Catz, czy Granata, czy inne to pasztety. Takie "kawałeczki czegoś" widziałam w Whiskas, ale były w galarecie. A w Sheba jest sosik. Moze właśnie zapach i wygląd karm jak Sheba kusi opiekunów kotków do kupowania tych karm? Moja znajoma, która tez ma kotka, gdy zobaczyła jak podaję Bilowi do miski Granata zapytała, jak mogę karmić kota takim czymś co nawet sosu nie ma.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie sie 26, 2018 16:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

MyStar ma kawałeczki i jest bezbożowy i jest w sosie. ;)

Sheba to badziew 4% mięsa.
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 26, 2018 16:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wiem, ser kociątko, że Sheba to badziew, ale pachnie tak, że sama bym to skonsumowała :D
Już szukam MyStar :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie sie 26, 2018 21:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol pisze:Wiem, ser kociątko, że Sheba to badziew, ale pachnie tak, że sama bym to skonsumowała :D
Już szukam MyStar :)


Było próbować, na pewno byś się nie otruła 8)
Kiedyś mój kolega wziął przez przypadek puszkę pasztetu mojej i skwitował, że lepszej konserwy nie jadł... późniejsza jego mina bezcenna jak powiedziałam mu, że kolację mojej zeżarł :wink:
Co i tak nie zmieniło jego zdania w kwestii smaku. Nawet mu się przykro zrobiło, że kocie żarcie smaczniejsze.

Scheba na magiczne składniki aromatyczne przez co tak pachnie. Jak większość karm gorszego sortu. Ja z niej sos wylewam i zalewam dla niej mięso, które potem zje w całości. Bez tego sosu nie tknie, a i dopajam ją tym. Szkoda tylko, że reszty nie zje. Miliony tracę przez to. No i weź pod uwagę same opakowanie. Jest takie ładne, eksluzywne wręcz.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon sie 27, 2018 19:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Co prawda to prawda :) Z moją umiejętnością gotowania, to walory smakowo-zapachowe moich potraw przegrywają 10000-krotnie z Sheba :) I wcale nie żartuję :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto sie 28, 2018 18:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Catz FineFood też bardzo ładnie pachnie :) Przypomina mi zapach konserw, które się zabierało kiedyś na łażenie po górach :) Nostalgiczne skojarzenia (bo teraz w góry konserw już nie zabieram). No, a poza zapachem Catz to niezła karma jak na karmy przemysłowe. I koci urobek stosunkowo mało po niej wonieje (choć oczywiście nie ma porównania z urobkiem po surowym mięsie).

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Wto sie 28, 2018 19:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moim zdaniem najlepiej zapachowo, tak jak ludzka mielonka pachnie Wild Freedom :D
od tego zapachu sama się robię głodna mimo, że nie jem takich rzeczy :D
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 183 gości