SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 07, 2018 11:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Zerknęłam na skład My Star i za paszową bym jej nie uznała. Może nie najlepszą, ale najgorszą też nie.

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob lip 07, 2018 12:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ale ta karma jest w porządku ?

daark7

 
Posty: 10
Od: Czw maja 03, 2018 16:33

Post » Sob lip 07, 2018 17:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak, jest okej :)

Koty bardzo ją lubią, ma konsystencję Gourmeta (mus) a skład niebo lepszy.
ser_Kociątko
 

Post » Sob lip 07, 2018 18:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

no właśnie widzę, że bardzo lubią tak samo jak wersje z sosem, tylko z jednym kotem mam problem bo wszelkie mięsne mokre to omija szerokim łukiem, tylko miamor fein fillets i greenwoods mokre lubi, i tylko to akceptuje- lecz czy mogę go tym normalnie karmić ?

daark7

 
Posty: 10
Od: Czw maja 03, 2018 16:33

Post » Nie lip 08, 2018 18:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Już wiem, że pasta odkłaczająca dla kota gimcat to chemia. A co z innymi pastami gimcat, jak witaminowa albo tauryna? Pastę odkłaczającą powinno się podawac, żeby zapobiec zakłaczeniu. a co z pozostałymi pastami?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1791
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie lip 08, 2018 22:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tej z tauryną nie znalazłam, a tu jest multiwitaminowa:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysma ... asty/60954
"Skład: produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze (olej rybny 8%), drożdże (1% beta-glukanu)"
Jeśli o tę pytałaś, to jej skład jest niewiele lepszy niż pasty odkłaczającej. Tu również są rzeczy zbędne kotu.
Jeśli kot potrzebuje dodatkowych witamin (potrzebuje?), to ja bym się rozejrzała za takimi w prawie czystej postaci i dodawała je do jedzenia. Albo kupowała w aptece zarejestrowane jako leki i dzieliła, żeby odpowiednią dawkę dla kota dobrać. Trzeba tylko pamiętać, że przedawkowanie witamin jest zazwyczaj dużo groźniejsze dla zdrowia niż niedobór.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 09, 2018 16:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari, właśnie o tą pytałam.
Poniżej pasta z tauryną. Widzę, że na Zooplus nie ma teraz.
https://www.czterylapki.pl/dla-kota/zdr ... 1620649747
I mnie przekonałaś, rezygnuję z tych past. Zostanę tylko przy odkłaczającej.
Edit 14.07.2018: Żeby nie pisać posta pod postem: mokry MAC`s, czy Ferniga?
I kolejne pytanie: ja wolę karmy mokre pakowane po 85g, żeby nie kisić ich w lodówce. 85g to najczęściej saszetki. Wczoraj spotkałam się z opinią innej bydgoskiej kociary, że karmy w saszetkach są rzekomo gorszej jakości, zwłaszcza pod kątem okresu ważności nawet nieotwartego opakowania. Moim zdaniem nie ma żadnych podstaw, żeby tak twierdzić, ale wolę się Was o to zapytać, ponieważ z reguły kupuję większą ilość saszetek, żeby starczyły na okres przynajmniej miesiąca, jeśli nie na dłuższy okres.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1791
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro lip 18, 2018 10:13 mokra karma Wild Freedom

witam,

co sądzicie o mokrej karmie dla kotów Wild Freedom.

karma jest w formie ładnie pachnącego mięska, są duże kawałki, zapachowo jak ludzka mielonka, producent pisze o 98% mięsa.

sama podaję ją swoim kotom jako dodatek do mokrej MaC's.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 18, 2018 15:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej. Przepraszam, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej informacji, czytam i czytam i łeb mam kwadratowy.
Chcę w końcu namówić moją mamę żeby zmieniła to gówno RC na normalną, zdrową karmę bez zbóż i innych wypełniaczy, najlepiej mokrą, bo na tym najlepiej koty chudną (a co tu dużo mówić, koty mojej mamy są spasione jak świnie, i nie pomaga tłumaczenie, że sama im robi krzywdę!).

Czytałam o równowadze fosfor wapń. To ważne, gdyż jeden z kotów mial w przeszłości problemy z piaskiem w pęcherzu.Od tamtej pory KAŻDY weterynarz poleca karmę RC Urinary i Obesity (żenada) i jakimś cudem uchował się bez piasku. Ale do rzeczy - proszę o polecenie karmy MOKREJ, która nie wpłynie negatywnie na powstanie struwitów w moczu. Jaką najlepiej podawać? Czy w to włączyć też bezwęglowodaową karmę suchą? Czy zbyt duża ilość białka nie wpłynie na powstanie kamieni? Muszę im uciąć te węgle, bo muszę schudnąć, MUSZĄ!

Dodatkowo niedawno zaadoptowałam 2 letnią kotę, dostałam ją z wyprawką (Purina i inne syfy). Jej także muszę zamówić karmę. Na szczęscie ona kocha surowe mięcho i jajka. Ale chyba zrezygnuje w 99% z suchej dla niej i tez będę karmić mokrą, tylko muszę się dowiedzieć jaka jej nie zrobi krzywdy.

Dziękuję za pomoc.
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
Oscar Wilde

Plamka13

 
Posty: 59
Od: Nie mar 27, 2011 21:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lip 18, 2018 16:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Walka ze struwitami polega przede wszystkim na dopajaniu kota. Dlatego najlepiej jest karmić wyłącznie mokrym jedzeniem, dobrze jest dolać trochę wody do żarcia aby wpompować w zwierzaka więcej płynów.
Drugi aspekt to zakwaszanie moczu - jeśli pH jest stale wysokie. Zakwaszacze są różne. W razie czego mogę podać kilka przykładów. Obowiązkowo jednak przy zakwaszaniu moczu jakąkolwiek z metod należy mierzyć pH moczu paseczkami w domu. Za niskie pH prowadzi do wytrącania się oksalatów, które są nierozpuszczalne.
Trzeba jednak zadać sobie pytanie, czemu w ogóle doszło do powstawania struwitów. Czy to wina diety, stresu, czy może kot ma zapalenie pęcherza? Bakterie, drożdżaki, ewentualnie mykoplazmy? Były robione jakieś badania?
Wapń i fosfor w przypadku struwitów zazwyczaj nie mają tak dużego znaczenia. Owszem, można znaleźć informacje o tym, że karma dla struwitowca powinna mieć mniejszą zawartość kilku pierwiastków, ale moim zdaniem prędzej doprowadzi to do niedoborów niż pomoże w walce ze struwitami. Bo koniec końców karmy typu Urinary mają w składzie metioninę. Można ją dodawać do zwykłej karmy i też będzie dobrze.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lip 18, 2018 16:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dziękuję za odpowiedź. Kot miał struwity 5 lat temu! Badania miał wszystkie robione, bardzo dobrze się nim zajęli. Miał cewnik, ciagle badania moczu i usg. Pamiętam, że opiekę weterynaryjną miał wówczas wspaniałą.Wydaje mi się, że pryczyną mógł być stres rzeczywiscie, moze jakies bakterie. Od tamtej pory dbamy o to, aby więcej pił i jest ok.
Proszę o kilka przykładów zakwaszaczy w takim razie.
I o polecenie karmy mokrej - na pierwszej stronie tego wątku było napisane, ze karmy mokre są tylko UZUPEŁNIENIEM diety. Rozumiem, ze obok mięsa surowego? Bo chyba nie suchej karmy...
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
Oscar Wilde

Plamka13

 
Posty: 59
Od: Nie mar 27, 2011 21:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lip 18, 2018 16:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ser_Kociątko pisze:KARMY MOKRE

Dobre:

GranataPet
Grau
Catz Finefood
Power of Nature
Moonlight Dinner (No. 21-26)
Terra Faelis
Feringa
Herrmann's Bio
ZiwiPeak
Wild Freedom
MAC's
O'Canis
Gussto


KARMY Uzupełniające MOKRE:

Karmy te składają się z ładnego, czystego mięska (zwykle ryby lub kurczaka) + wody/galaretki + ryżu lub innego niczego nie wnoszącego dodatku. Pachną i wyglądają ładnie, są smaczne i chętnie jedzone, ale kompletnie niezbilansowane i podawanie ich na dłuższą metę może nie być najlepszym pomysłem.
W dodatku są drogie jak psy :roll:

Princess Premium
Applaws
Animonda Carny Ocean
Feline Porta 21
Almo Nature
Cosma
Miamor Feine Filets
Gimpet Shiny Cat
Schesir
Sheba Filety
Brit Care
Lunderland
Moonlight Dinner (No. 1-8)
Sushicat
Thrive


Zacytowałam post w skróconej wersji aby było widać podział na karmy mokre dobre i karmy mokre uzupełniające (zmiany w czcionce moje).

Zakwaszacze - do stosowania wyłącznie jeśli kot ma stale wysokie pH moczu, nigdy zapobiegawczo czy na wszelki wypadek:
- Urino-Vet – bezpieczny preparat, trudno go przedawkować. Przy dużych problemach (pH 8,0) trzeba podawać go w podwójnej dawce, co wychodzi dość drogo. Nie każdy kot go lubi.
- UroPet – pasta, działa silnie, wychodzi taniej ale łatwo przedawkować.
- metionina - albo w formie gotowych preparatów (np. L-Methiocid - kapsułki z aminokwasem), albo prawie czysty aminokwas w formie proszku. Gotowe preparaty łatwo się podaje ale mają z góry zaplanowaną dawkę, która może nie odpowiadać na potrzeby konkretnego kota i wychodzą drożej niż proszek. Z kolei proszek trzeba ważyć na wadze jubilerskiej, podaje się go 2-3 razy dziennie do posiłków.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lip 18, 2018 16:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dziękuję! chyba nie zauważyłam tego 'karmy mokre dobre'...
Dzięki raz jeszcze, już wszystko wiem!
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
Oscar Wilde

Plamka13

 
Posty: 59
Od: Nie mar 27, 2011 21:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lip 18, 2018 16:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Proszę bardzo :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob sie 04, 2018 14:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jeśli ktoś karmi Catz Finefood to mam ciekawostkę.Karma nr. 19 Jagnięcina z bawołem to teraz jagnięcina z koniną. Nowe puszki i saszetki już wchodzą na polski rynek. Catz finefood ma także fajną linię BIO ale jak na razie polski importer nie zainteresował się tą ofertą a szkoda. Miałam próbki po targach w Norymberdze i karma wygląda fajnie i smakuje. Jest delikatniejsza niż klasyczny Catz Finfood.
Podobną konsystencje ma też karma Wildes Land BIO w saszetkach, mielonka ale taka mokra.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości