SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 02, 2018 19:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To nie jest tak ze ja nie patrzylam na karmy ja ogladam karmy w zooplu codzien tylko nie wiem ktora wybrac
Nawet wpadlam na pomysl kupna po 2 kg i pomieszania

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Pon lip 02, 2018 19:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Można tak zrobić, ale ja tego nie praktykuję, bo moja wygrzebuje te, które chce zjeść i chrupki latają po całej kuchni.
My mamy dwie miski- w jednej jest WildFreedem, a w drugiej Feringa.
Przeważnie zje trochę z jednej i trochę z drugiej.

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon lip 02, 2018 19:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kasianosal10: "To nie jest tak ze ja nie patrzylam na karmy ja ogladam karmy w zooplu codzien tylko nie wiem ktora wybrac. Nawet wpadlam na pomysl kupna po 2 kg i pomieszania"
Kasianosal10 mówisz - masz:
Mieszanie karm - 200 zł za 6 kg:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... cha/564061 (1,5 kg - 49,80zł)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... kot/663569 (2 kg - 49,80 zł)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/357334 (2 kg - 34,80 zł)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... pet/348176 (400g - 17,80zł)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... kot/406596 (400g - 13,80)
No i proszę, ponad 6 kg a wyszło 166 zł.
Jestem boska :twisted: Mogę tak do jutra, ale na bank moderatorzy dadzą mi bana :wink:
BTW: ja podobnie jak Chikita, nie mieszam karm do jednego posiłku. Urozmaicam mojemu kotto smaki, ale nigdy nie mieszam np. dwóch karm w jednej misce.
Doradzić w wyborze którejś z powyższych karm suchych nie potrafię. Z tej listy podawałam kotto tylko suchego Purizona. A i owszem, Purizona wsuwał, ale jak wsuwał, to i boczki zaczęły mu się zaokrąglać. Właśnie dlatego z Purizona zrezygnowałam. Na forum ktoś kiedyś napisał, że koty tyją po Purizonie, ponieważ bardzo im smakuje i z tego powodu wsuwają go za dużo. W moim przypadku podawałam wskazaną przez producenta ilość karmy (wprost proporcjonalnie do podawanej podstawowo karmy mokrej) - a i tak kociego ciałka zaczęło troszku zbyt intensywnie przybywać. Szybko zauważyłam pozytywną zmianę w gabarytach mojego kotto po przestawieniu na inną karmę suchą, bez zmiany karmy mokrej.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1791
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon lip 02, 2018 20:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Masz natchnienie ?

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon lip 02, 2018 20:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Przekopywalam czeluscie Internetu i znalazlam taki tekst
Wraz z pojawieniem sie karm wysokomiesnych z duza zawartoscia fosforu wzrosla lawinowo zapadalnosc na niewydolnosc nerek
Ile w tym prawdy?
Przeciez jak kot zje miesnej karmy 200gr to chyba naje sie bardziej niz zbozowej
Bo zbozowej musialby zjesc 400gr

https://www.josera-sklep.pl/wiedza-o-ko ... html#zboza
Juz wiem
Kot zje mniej karmy bez zboz z wieksza zawartoscia fosforu niz karmy ze zbożem i w efekcie tego nie zje duzo fosforu
Nie wiem dlaczego applaws jest niewskazany wlasnie za zawyzona wartosc ca do p

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Pon lip 02, 2018 21:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Właśnie Chikita napadło mnie natchnienie, ale je ujarzmiłam bo już się zaczęłam rrrrozzkręcać :ryk:
Kasianosal10, Ty się zdecyduj. Albo prosisz tu forumowiczów o karmy dopasowane budżetowo do Twoich widełek, albo chcesz poprosić o wykaz karm zgodnych z tablicą Mendelejewa, bo ja się pogubiłam.
I mam nieodparte wrażenie, że prosisz tu o rady dotyczące karm, a i tak trzymasz się swoich wybranych. Ale to tylko pewnie moje wrażenie. Poza tym wiele dobrych rad dostałaś w swoim poprzednim wątku, jak potwierdziłaś, dotyczącym Twojej 15-letniej kotki.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1791
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto lip 03, 2018 18:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

@Kasianosal10 - na Twoim miejscu machnęłabym ręką na składy, zostawiła to co jest i więcej nie wprowadzała żadnych rewolucji. Kotu smakuje ta karma ? Zostaw ją nawet jak ma kiepski skład. Byłaś bliska zagłodzenia kota, po co powtarzać historię ? Kupisz karmę o najlepszym składzie i co w przypadku gdy kot jej nie będzie jeść ? Znowu będzie "jak zgłodnieje to zje" ? Rewolucje wprowadzaj u młodszych kotów, ale nie u seniora. Niech sobie je to co teraz, się odtuczy i żyje w świętym spokoju.
Możesz szukać karm po 400gram i próbować. Jak nie zasmakuje to mniej będzie bolało w portfelu jak karma żadnemu kotu nie podejdzie. Może znajdziesz kogoś na forum i w swojej okolicy, który podzieli się garścią na spróbowanie.

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto lip 03, 2018 20:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Chikita teraz jedza ze smakiem brita lily i carnilowe
Czyli zostawic i nie dawac innej?




P.s zna ktos zwirek drewniany tanszy niz cats best?
Drewniany zbrylajacy?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto lip 03, 2018 21:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dla seniora bym zostawiła, a z resztą bym próbowała. Musisz wiedzieć, że każda karma nawet ta najlepsza dla nas może kotu nie podejść, może też zaszkodzić. Karmy nie są uniwersalne i każda ma w sobie coś innego co może nie przysłużyć. Moja po Purizonie puszcza bąki,a po Taste Of Wild dostaje zaparcia, ostatnio jadła Bozitę i się piekielnie drapała czyli coś musi uczulać. Karmy dobre (ta druga tak średnio), ale jednak nie służą.
Możesz rozstawić np dwie albo trzy miski i obserwować co jest najbardziej chodliwe, która znika najszybciej. Najlepiej na początek mieszać stare z nowymi, bo mogą być rewolucje żołądkowe związane z nagłą zmianą karmy. Nie muszą być, ale mogą. Jak chrupki będą zmieszane koty będą wygrzebywać te najbardziej dla nich smakowite.

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto lip 03, 2018 21:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mysle ze seniorka dostanie te karmy a dodatkowo cala reszta dostanie puszki butchersa i smilli
Jak starowinka bedzie chciala to zje mokra a jak nie to zje sucha beda stac dwie

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro lip 04, 2018 16:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

mój kot z kolei je suche TOTW a z mokrego tylko zje miamor fein fillets albo greenwoods, wszelkie inne mija szerokim łukiem. I co poradzić ? mogę go tym żywić ? Dodam że surowego też nie tknie

daark7

 
Posty: 10
Od: Czw maja 03, 2018 16:33

Post » Śro lip 04, 2018 17:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Teraz ja się biję w piersi i bijcie jak coś robię źle. Karmię kotka 4 razy dziennie: rano, ok. godz. 7.00 dostaje 85 g karmy mokrej, w zależności od dnia: granatapet albo catzfinefood albo Ziwi. Po powrocie z pracy ok. godziny 18.00 dostaje ok. 43 g kram karmy mokrej, jak wcześniej, w zależności od dnia: granatapet albo catzfinefood albo Ziwi. Ok. godziny 19.00 dostaje ok. 30 g suchego Wildcat Etosha - drób i zioła. i na koniec ok. godziny 21.00 dostaje ok. 42 g karmy mokrej (co zostało z otwartej ok. 17.00 puszki lub saszetki). A zapomniałabym, na koniec to tak przed godz. 22.00 podaję mu jeszcze trochę suchego Ziwi (tak trochę na oko). Kotto poza tym dostaje raz dziennie 5 chrupek Nutrivet Inne pet food - na ząbki i oczywiście smakołyki, jak np. cosma snakies. Co trzy dni pastę odkłaczającą i co dwa dni pastę witaminowa (obie gimcat). Codziennie niecałą łyżeczkę Widlachs Oil. Kotto codziennie lata ze mną z wędką ok. 0,5 h (dyszy i wywala jęzor po takim maratonie). I kurka noga zaczął tyć. Worek pod brzuszkiem coraz bardziej widoczny a i boczki się bardzo zaokrąglają. Dawno go nie ważyłam, ale w dniu 03.11.2017 r. ważył 4,510. Aktualnie ma ok. 2 lat. Kocur wykastrowany. Nie jest tłuścioszkiem, ale gołym okiem widać, że ciałka szybko przybiera i do grupy smukłych kotków coraz mniej należy. Nie sądzę, że przekarmiam go, ale może się mylę i powinnam coś w jego diecie zmienić. Chcę też pokreślić, że moje kotto wszystko wsuwa jak odkurzacz. Czy przekarmiam kota i powinnam coś ograniczyć?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1791
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw lip 05, 2018 19:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol pisze:Teraz ja się biję w piersi i bijcie jak coś robię źle. Karmię kotka 4 razy dziennie: rano, ok. godz. 7.00 dostaje 85 g karmy mokrej, w zależności od dnia: granatapet albo catzfinefood albo Ziwi. Po powrocie z pracy ok. godziny 18.00 dostaje ok. 43 g kram karmy mokrej, jak wcześniej, w zależności od dnia: granatapet albo catzfinefood albo Ziwi. Ok. godziny 19.00 dostaje ok. 30 g suchego Wildcat Etosha - drób i zioła. i na koniec ok. godziny 21.00 dostaje ok. 42 g karmy mokrej (co zostało z otwartej ok. 17.00 puszki lub saszetki). A zapomniałabym, na koniec to tak przed godz. 22.00 podaję mu jeszcze trochę suchego Ziwi (tak trochę na oko). Kotto poza tym dostaje raz dziennie 5 chrupek Nutrivet Inne pet food - na ząbki i oczywiście smakołyki, jak np. cosma snakies. Co trzy dni pastę odkłaczającą i co dwa dni pastę witaminowa (obie gimcat). Codziennie niecałą łyżeczkę Widlachs Oil. Kotto codziennie lata ze mną z wędką ok. 0,5 h (dyszy i wywala jęzor po takim maratonie). I kurka noga zaczął tyć. Worek pod brzuszkiem coraz bardziej widoczny a i boczki się bardzo zaokrąglają. Dawno go nie ważyłam, ale w dniu 03.11.2017 r. ważył 4,510. Aktualnie ma ok. 2 lat. Kocur wykastrowany. Nie jest tłuścioszkiem, ale gołym okiem widać, że ciałka szybko przybiera i do grupy smukłych kotków coraz mniej należy. Nie sądzę, że przekarmiam go, ale może się mylę i powinnam coś w jego diecie zmienić. Chcę też pokreślić, że moje kotto wszystko wsuwa jak odkurzacz. Czy przekarmiam kota i powinnam coś ograniczyć?


Ale żarłok! 8O
Ja to się cieszę jak moja zje 1/2 garstki chrupków !dziennie i 1/8 saszetki... Jak zje 1/4 saszetki albo trochę mięsa to cieszę jakby nie wiadomo co się stało.
Stara z kolei zjada rano 100 gram, ok 17:00 50 gram, chrupki ma cały czas dostępne i jej w zupełności wystarcza. Czasem nawet nie dojada po południowej porcji.
Na Twoim miejscu zeszłabym do 3 posiłków i sypała garstkę chrupków na cały dzień. Ten posiłek o 22:00 zabrałabym. Trzeci i ostatni dawałabym o 20:00, ponieważ wracasz o 18:00 i po jednej godzinie znowu karmisz. Potem po dwóch godzinach znowu gdzie kot zaraz idzie spać i to się odkłada. Nie ma czasu aby kot to przetrawił i "wybiegał" choćby część kalorii. Pół godziny to malutko bardzo... U nas godzina jest przed moim wyjściem, pół godziny kiedy wracam (tak na przywitanie) i o 21:00 full pakiet- pielęgnacja, mizianko, tarmoszenie i zabawa. W zależności w jakiej formie jestem schodzi od 1.5 godziny do 2 godzin.

Chikita

 
Posty: 6300
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lip 06, 2018 17:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kończę z posiłkiem o 22.00 i ostatni będę dawała o 20.00, chociaż szkoda mi Bila, bo ja o 22.00 właśnie jem i on bidny tak stoi i patrzy na mnie :( Zmniejszę też ilość chrupek. To serio żarłok :oops: Zwiększę też ilość czasu biegania z nim z wędką. Ilości mokrej karmy nie chciałabym Bilowi zmniejszać, bo wydaje mi się, że dziennie 170 g (2 x 85 g) to i tak trochę za mało. Rozważam w miejsce ograniczonych chrupek podać mu trochę karmy mokrej uzupełniającej, żeby głodny nie był.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1791
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt lip 06, 2018 19:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

dlaczego w polecanej tu karmie mokrej my star- piszę na opakowaniu, że to karma paszowa ?

daark7

 
Posty: 10
Od: Czw maja 03, 2018 16:33

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 81 gości