SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 27, 2021 8:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari pisze:Jeśli dobrze odczytuję oznaczenia na puszkach, to Terra Faelis i Mjamjam są z innych fabryk.

Majamjam spróbuję. Terra Faelis to przy prawie 10zł za puszkę i 5 kotach nie moja półka cenowa :? Jeszcze Power of Nature i Grau chyba są gdzie indziej produkowane. Coś jeszcze ?

johna

 
Posty: 13
Od: Nie mar 02, 2014 16:58

Post » Śro sty 27, 2021 8:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

wistra pisze:
pibon pisze:
color1 pisze:
Nawet nie wiem co to jest, z pewnością nie zbrylony kawałek tłuszczu, raczej przypomina mi to zlepek odchodów ptasich albo jakby grudka tynku.
Co z tym zrobić poza złożeniem reklamacji ? Może warto to gdzieś dać do zbadania bo cholera wie co tam pakują do puszek...
1


Kurcze, wyslalabym gdzies do zbadania co to jest, tylko najlepiej, zeby nie trzeba bylo samemu za analize placic. Moze spytac w UOKiKu?
W USA dopiero co byla wielka afera z zarciem dla pieskow sportmix firmy tfu Midwestern petfood. Wiele pieskow zmarlo po 1 posilku! Straszne.
Mysle, ze warto pokazywac producentom, ze patrzy sie im na rece reagujac w takich sytuacjach gdy widzi sie, ze jedzenie wyglada podejrzanie :ok:


Możecie wysyłać do PIWET Puławy, oni tam mają zatrzęsienie teraz puszek.
Od hodowców wiem, że wysyłają. Ja też wysyłałam ;)


wistra, daj koniecznie znać co Ci wyszło z badań. Z pewnością oficjalnej informacji, które dokładnie parte puszek są niebezpieczne i co w nich było się nie doczekamy...

johna

 
Posty: 13
Od: Nie mar 02, 2014 16:58

Post » Śro sty 27, 2021 9:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Im więcej osób, karmiących tą karma swoje koty, napisałoby do producenta i do sklepu sprzedającego taką karmę z prośbą o informacje/ z wyrazami zaniepokojenia tym szybciej byłaby jakaś reakcja producenta.
Jak klienci nie reagują w takich sytuacjach wcale -to co się będzie producent wysilał. Skoro klientom wszystko jedno co jest w tych puszkach (nikt się nie czepia jak zawartość gorsza), to po co ma producent reagować?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 27, 2021 9:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

johna pisze:
wistra pisze:
pibon pisze:
color1 pisze:
Nawet nie wiem co to jest, z pewnością nie zbrylony kawałek tłuszczu, raczej przypomina mi to zlepek odchodów ptasich albo jakby grudka tynku.
Co z tym zrobić poza złożeniem reklamacji ? Może warto to gdzieś dać do zbadania bo cholera wie co tam pakują do puszek...
1


Kurcze, wyslalabym gdzies do zbadania co to jest, tylko najlepiej, zeby nie trzeba bylo samemu za analize placic. Moze spytac w UOKiKu?
W USA dopiero co byla wielka afera z zarciem dla pieskow sportmix firmy tfu Midwestern petfood. Wiele pieskow zmarlo po 1 posilku! Straszne.
Mysle, ze warto pokazywac producentom, ze patrzy sie im na rece reagujac w takich sytuacjach gdy widzi sie, ze jedzenie wyglada podejrzanie :ok:


Możecie wysyłać do PIWET Puławy, oni tam mają zatrzęsienie teraz puszek.
Od hodowców wiem, że wysyłają. Ja też wysyłałam ;)


wistra, daj koniecznie znać co Ci wyszło z badań. Z pewnością oficjalnej informacji, które dokładnie parte puszek są niebezpieczne i co w nich było się nie doczekamy...


W naszym badaniu nic nie wyszło. Badałam na clostridium i bakterie beztlenowe.
Ale teraz mi się wydaje, że to złe badanie, a nie mam kogo zapytać, jakie powinno być.
Wg mnie klikające wieczko = rozszczelniona puszka.
Ale to moje zdanie.
Od innego hodowcy wiem, że u niego też nic nie wyszło.
A od hodowcy-weta wiem, że u kotów karmionych tymi karmami, w badaniu pc kału, wychodzi kosmiczny poziom clostridium.
Ja nie badałam kału pcr jak miałam zatrutego kociaka, tylko na robale sprawdzaliśmy :(



Patmol pisze:Im więcej osób, karmiących tą karma swoje koty, napisałoby do producenta i do sklepu sprzedającego taką karmę z prośbą o informacje/ z wyrazami zaniepokojenia tym szybciej byłaby jakaś reakcja producenta.
Jak klienci nie reagują w takich sytuacjach wcale -to co się będzie producent wysilał. Skoro klientom wszystko jedno co jest w tych puszkach (nikt się nie czepia jak zawartość gorsza), to po co ma producent reagować?


Zooplus nie jest zaniepokojony ;)
Wszystkim pisze, że piszący reklamację jest pierwszym przypadkiem zgłaszającym problem i że nikt inny się nie skarżył...
Więc ja nie sądzę, żeby zooplus przekazywał uwagi do producenta.
Dodatkowo, co z tego, że zooplus np by przekazał uwagi do Feringi czy Animondy, jak jeszcze te firmy muszą to zgłosić do tej fabryki.


Moje doświadczenie jeszcze mówi, że problem jest w puszkach.
Saszetki/miseczki z tej fabryki nie powodują żadnych problemów
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sty 27, 2021 9:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

napisać od razu do firmy? i dołączyć zdjęcia
napisać na FB firmy/wkleić zdjęcia - i zapytać co to jest?

doczytałam Wild Freedom to karma własna zooplusa
napisać na FB zooplusa i wkleić zdjęcia
Ostatnio edytowano Śro sty 27, 2021 10:01 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 27, 2021 10:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Słuchajcie ponownie wraca nagonka na puszki klikające i z numerem fabryki. Z karmą nic się nie dzieje, puszki z niemieckiej fabryki dobre (trafiają się wyjątki, źle przechowywane itp ale to sporadyczne przypadki), to 80% wszystkich karm na europejskim rynku. Gdyby były zatrucia to nie kilka akurat u polskich hodowców (nie ma potwierdzonych informacji na ten temat. Ktoś rzucił plotkę, że "prawdopodobnie" koty się zatruły puszkami i teraz mnóstwo ludzi to powtarza) Wistra Ty też często to robisz i odpowiadasz na Facebooku w dyskusjach ale nigdy nie przedstawiłaś negatywnych wyników oddanych puszek do badań.
Taka nagonka trwa już od kliku lat i co parę miesięcy wraca. Gdyby coś było nie tak to miliony kotów by się zatruły. Sprzedaje tysiące puszek z karmami i nic się nie dzieje, sama karmię koty klikającymi puszkami i nic się nie dzieje. Oczywiście gdy na forum lub Facebooku ktoś robi aferę to zgłaszają się klienci, którzy bezpodstawnie reklamują towar bo im puszka klika lub zwracają towar bo mają "akurat ten numer" fabryki... i tyle. Wtedy są telefony, wiadomości i nieprzyjemne wpisy, że sprzedaje zepsuty towar itp...
Nie jest to fajne.
Nie powtarzajcie niesprawdzonych informacji. Jeśli ktoś ma dowód, że koty się zatruły konkretną karmą to proszę to przedstawić. Jeśli ktoś ma dowód, że 80% karm na rynku, które klikają jest zepsuta to proszę go przedstawić.
Ja jako sprzedawca bardzo starannie dobieram towar, nie pozwoliłabym sobie zignorować setek osób, które zgłaszają jakiś problem z zatruciami ale tych zgłoszeń nie ma. Sporadycznie trafi się ktoś ale najczęściej powodem biegunki jest podanie nowej karmy za szybko, bez okresu przechodzenia.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro sty 27, 2021 10:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ale jaka nagonka?
po prostu ciekawe co jest w tej puszce

jakbyś kupiła w sklepie np Tesco puszkę, otworzyła, a tam byłoby takie coś dziwne -to też byś chciała wiedzieć co to jest


bardzo trudno o dowód, że kot się zatruł akurat konkretną karmą -nawet jeśliby się faktycznie zatruł

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 27, 2021 10:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Trafiłam ostatnio w zooplusie na mrożone Felifine Complete Nuggets, krokiety tuńczyk + indyk. https://www.zooplus.pl/shop/koty/barf/f ... ets/609879
Cena za kg nie jest niska (ok. 40 zł), ale dla leniwych i chcących odmiany to jest wyjście. Młody trochę marudzi na konsystencję, woli coś na ząb (czyli kawałek surowej krowy albo skrzydło), ale jest to alternatywa i odmiana.
Przychodzi świetnie zamrożone.
Jest jeszcze wersja kaczka + indyk.
Ostatnio edytowano Śro sty 27, 2021 10:34 przez haaszek, łącznie edytowano 1 raz
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Śro sty 27, 2021 10:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:Ale jaka nagonka?
po prostu ciekawe co jest w tej puszce

jakbyś kupiła w sklepie np Tesco puszkę, otworzyła, a tam byłoby takie coś dziwne -to też byś chciała wiedzieć co to jest


bardzo trudno o dowód, że kot się zatruł akurat konkretną karmą -nawet jeśliby się faktycznie zatruł


Nie piszę o przypadku otwartej puszki z pleśnią. Odnoszę się konkretnie do nagonki na numer fabryki i na oskarżenia, że klikające puszki są zepsute.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro sty 27, 2021 10:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:Im więcej osób, karmiących tą karma swoje koty, napisałoby do producenta i do sklepu sprzedającego taką karmę z prośbą o informacje/ z wyrazami zaniepokojenia tym szybciej byłaby jakaś reakcja producenta.
Jak klienci nie reagują w takich sytuacjach wcale -to co się będzie producent wysilał. Skoro klientom wszystko jedno co jest w tych puszkach (nikt się nie czepia jak zawartość gorsza), to po co ma producent reagować?

Całkowicie się zgadzam. Moim zdaniem powinno się napisać bezpośrednio do producenta/ fabryki z której te puszki wychodzą. Przecież musi tam być jakiś dział kontroli jakości. Powinna być konkretna informacja, które serie, z których firm są skażone. Co z tego, że Zooplus po cichu uzna reklamację, odda kasę. Przecież tu chodzi o zdrowie naszych zwierząt. Ja mam już dość zastanawiania się jakie będą skutki podania takiej czy takiej karmy. Nie zawsze nasza kontrola jakości " na węch" wystarczy.

johna

 
Posty: 13
Od: Nie mar 02, 2014 16:58

Post » Śro sty 27, 2021 10:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moim zdaniem, zatrucia są faktem bezsprzecznym. U mnie zatruło się wszystkie 5 kotów i trudno powiedzieć czy spowodowała to Feringa, Mac's, CFF, Granatapet czy Animonda bo karmię nimi zamiennie od lat. Wybuchające, śmierdzące puszki Granaty wyrzucałam nie zdając sobie sprawy, że jest to problem na większą skalę a nie pojedyncza, rozszczelniona puszka, która mnie się akurat trafiła. Wyrzucam sobie tylko, że jak puszka ewidentnie nie śmierdziała to wściekałam się na koty, że grymaszą i zmuszałam do zjedzenia, nie dając nic innego w zamian. Wydaje mi się też, że z klikaniem wieczek nie ma to nic wspólnego. Choć faktem jest, że Power of Nature i Wild Freedom, na które się przerzuciłam nigdy nie klikają (ale jest to pewnie związane z innym sposobem przygotowywania a nie jakością produktu)

johna

 
Posty: 13
Od: Nie mar 02, 2014 16:58

Post » Śro sty 27, 2021 19:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

boguska_t pisze:Słuchajcie ponownie wraca nagonka na puszki klikające i z numerem fabryki. Z karmą nic się nie dzieje, puszki z niemieckiej fabryki dobre (trafiają się wyjątki, źle przechowywane itp ale to sporadyczne przypadki), to 80% wszystkich karm na europejskim rynku. Gdyby były zatrucia to nie kilka akurat u polskich hodowców (nie ma potwierdzonych informacji na ten temat. Ktoś rzucił plotkę, że "prawdopodobnie" koty się zatruły puszkami i teraz mnóstwo ludzi to powtarza) Wistra Ty też często to robisz i odpowiadasz na Facebooku w dyskusjach ale nigdy nie przedstawiłaś negatywnych wyników oddanych puszek do badań.
Taka nagonka trwa już od kliku lat i co parę miesięcy wraca. Gdyby coś było nie tak to miliony kotów by się zatruły. Sprzedaje tysiące puszek z karmami i nic się nie dzieje, sama karmię koty klikającymi puszkami i nic się nie dzieje. Oczywiście gdy na forum lub Facebooku ktoś robi aferę to zgłaszają się klienci, którzy bezpodstawnie reklamują towar bo im puszka klika lub zwracają towar bo mają "akurat ten numer" fabryki... i tyle. Wtedy są telefony, wiadomości i nieprzyjemne wpisy, że sprzedaje zepsuty towar itp...
Nie jest to fajne.
Nie powtarzajcie niesprawdzonych informacji. Jeśli ktoś ma dowód, że koty się zatruły konkretną karmą to proszę to przedstawić. Jeśli ktoś ma dowód, że 80% karm na rynku, które klikają jest zepsuta to proszę go przedstawić.
Ja jako sprzedawca bardzo starannie dobieram towar, nie pozwoliłabym sobie zignorować setek osób, które zgłaszają jakiś problem z zatruciami ale tych zgłoszeń nie ma. Sporadycznie trafi się ktoś ale najczęściej powodem biegunki jest podanie nowej karmy za szybko, bez okresu przechodzenia.

Nie patrzę na numer fabryki i nie bardzo zwracam uwagę na klikające wieczka. Za to ważny jest dla mnie zapach. Którego większość małych sklepów nie uznaje za powód do reklamacji - włącznie z Tobą, jak sama pisałaś, chociaż muszę podkreślić, że nie kupiłam u Ciebie, tylko w innej polskiej firemce.
Dlatego staram się trzymać gigantów typu zooplus. Bo oni nie wciskają historyjek o "indywidualnej wrażliwości", po prostu uznają reklamację i już. Gussto i Tundry niestety w zooplusie nie było i wybrałam małe sklepy. Po zmarnowaniu sporej ilości pieniędzy staram się tego nie robić, bo potem sklep i producent na zmianę odpowiadają, że "karma jest pakowana pod ciśnieniem, dlatego może z puszki wyciekać". A to, że obryzgała mi twarz, ramię i powierzchnię za zlewem, następnie wypływała z puszki kaskadą, puszczała bąble a po zdjęciu wieczka wyszła kilka milimetrów ponad brzeg puszki, to nieważne. Wszak jest pod ciśnieniem. Po otwarciu śmierdzi a w okolicach drugiego posiłku cuchnie tak, że aż mnie mdli, chociaż kilka serii wcześniej pachniała pięknie? Nieee, to przecież prywatne odczucia.
Mam kilka zgrzewek nieotwartej karmy. Otwarte, popsute puszki wyrzucałam. I chętnie oddałabym do badań wadliwą serię, ale nie mam wolnej kwoty, którą musiałabym zapłacić za te badania, przewyższającej wartość puszek. A zepsute są na pewno.
Więc wiesz, oczekiwanie niezbitych dowodów, najlepiej na piśmie z laboratorium (chore zwierzaki - jak sama napisałaś - nie są dowodem), jest ponad kieszeń większości ludzi. Dlatego reklamacji też nie ma zbyt dużo. Bo wiele osób (a znam takich sporą grupę), po doświadczeniach iście z PRLu, gdy wszystko jest winą albo w najlepszym razie indywidualną wrażliwością klienta, gdy potrzeba nie wiadomo jakich ekspertyz, po prostu wywala wadliwy towar i nie bawi się w pisanie maili, robienie zdjęć. Bo po co? Mi się jeszcze chce, chociaż po dziurki w nosie mam procesu reklamacyjnego. Ale warto, bo zooplus oddaje mi pieniądze. Małe polskie firemki nie, dlatego staram się tam nie kupować.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 28, 2021 8:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To nie nagodnka, normalna rozmowa i wymiana poglądów.
Ja leczyłam kocięta 3 razy, na szczęście bez śmierci.
Po tych puszkach problem aktualnie ma co najmniej 14 hodowców, wiem o 2 hodowlach, gdzie kocięta umarły. Czekają na wyniki sekcji.

Mam kociaka teraz na ferindze saszetkach i miseczkach, w kuwecie idealnie. Podałam łyżeczkę z puszki i biegunka.

Na kocich grupach wątki o tym problemie są teraz zamykane odrazu.
A rok temu jak prosiłam o info kto miał problem z tymi puszkami to wątek puścili i miał sryliard komentarzy.
W tyn tyg ktoś ten wątek odnalazł i napisał komentarz, admini odrazu wyłączyli możliwość komentowania.

Ale nowy domek moich kociąt karmi 2 kotki od kiedy je wzięli, czyli już rok feringą w puszkach i u nich jest OK - ale też nie badali kału pcr na clostridium.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sty 28, 2021 9:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kilka lat temu wątek był o Animondzie, teraz dużo osób pisze o Ferindze ale problem polega na tym, że ktoś podaje numer fabryki jako numer felernej partii. Z tym numerem są Gussto, Catz Finefood, Tundra i wiele innych. Teraz na forach szaleją posty, że te wszystkie puszki są felerne bo mają klikające wieczka i pod spodem numer zepsutej partii.
Odezwałam się jako "mała firemka" bo jak odnieślibyście się do reklamacji np. 40 puszek (różne marki w tym Gussto, Tundra, Catz fienfood) powód: puszki są zepsute bo klikają i mają numer felernej partii. Gdy próbuję wytłumaczyć o co chodzi klientka odpisuje mi, że chce jej koty otruć, że opisze mnie na wszystkich forach, że sprzedaję wadliwe puszki i nie chcę jej tego odebrać i oddać pieniędzy a ona nie będzie ryzykować bo wiele kotów się otruło tymi karmami...
Teraz dodam do tego jeszcze ok 3 zgłoszeń tego samego dnia (dzień postu na grupie Ragdolli) dokładnie takich samych z żądaniem zwrotu pieniędzy i argumentem: bo zooplus zwraca pieniądze i nie każe puszek oddawać.
Tak, jestem mała firemką konkurującą o klienta z niemieckimi korporacjami typu zooplus i nie będę uznawać takich reklamacji jak opisałam powyżej. Takie posty niszczą to na co pracowałam wiele lat, na swoją markę. Niszczą markę wielu karm.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Czw sty 28, 2021 15:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Cały czas piszesz o klikających wieczkach, chociaż wplatasz fragmenty mojej wypowiedzi. A co powiesz na eksplozję karmy? Też uważasz, że to wina pakowania pod ciśnieniem? I puszczanie przez nią bąbli również jest normalne?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: BrianrHife, indianeczka, Zeeni i 238 gości