SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 15, 2021 7:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Myszorek pisze:Odnosnie tego surowego miesa,to przemrazacie je ,a potem rozmrazacie?,hce sprobowac przynajmniej raz dziennie jakas surowizne podac moim bezdomniaczka.Ja dzisiaj zapodalam Grau garnek lasucha,kocurek powachal ,zakrecil dupka i nic.Musialam jemu chrupek dorzucic,bo nie tknal.Tylko tak sie zadtanawiam,bo jak nie doje dodaje mu chrupki,czy on sie juz tak nie wycwanil i nie czeka na chrupeczki,albo smaczek .

Nie zamrażam przed podaniem. To znaczy jak kupie na raz więcej to część zamrażam, bo staram się zawsze mieć jakiś zapas w zamrażalniku.
Ale moje koty są już od kilku lat praktycznie na samym surowym, więc nie wiem czy można je porównywać z kotem/kotami które jedzą tylko karmy komercyjne.
To znaczy bezdomniaczki może polują na myszy, wiec może surowe jedzenie normalnie jedzą -więc to jeszcze inna kwestia.

Jeśli koty jedzą tylko suche/mokre od dawna to po surowym (przemrożonym czy nie) mogą mieć biegunkę/zaparcia czy inne sensacje. Więc najpierw bym dawała chociaz sparzone, a jak będzie ok, tak przez ok 2 tygodnie, -to wtedy surowe.
Ale jeśli jedzą myszy(pewnie tak) to wtedy nie ma problemu.

Przy czym na poczatku oczywiscie mięso bez kości ( do sparzania tez tylko samo mięso). Potem, jak juz koty sie nauczą jeśc surowe -fajne są np.chrząstki z indyka (takie do jedzenia dla ludzi).
Nie kupuje się ani mięsa już wcześniej zmielonego , ani drobno pokrojonego ( np wołowina gulaszowa im jest starsza/gorsza tym drobniej kroją) ani zafoliowanego z tymi pampersami odciągającymi wodę/krew.
Wątróbki/serc nie za dużo.
Kupuje się mięso "dla ludzi". I lepiej mało kurczaka, a więcej innego mięsa.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 18, 2021 1:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy ktoś wie, czemu zniknęła karma Cat'z Finefood Purrrr z kangurem? Wróci jeszcze na rynek?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw mar 18, 2021 12:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Za ok 2 tygodnie będę miała kangura, hurtownia czeka na dostawę. Nie ma żadnej informacji o wycofaniu z produkcji itp.
saszetki są na bieżąco.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Czw mar 18, 2021 13:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari , a patrzyłas na Pupul expert, ja tam kupowałam, ja znów mam problem co jakis czas z catz finefood purr wieprzowina. Ale nabyłam w tamtym tygodniu w kocimietce.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw mar 18, 2021 13:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jeśli chodzi o kangura to w Kocimiętce jest z Mjamjam-moje koty uwielbiają -lepiej im wchodzi niż z CFF

johna

 
Posty: 13
Od: Nie mar 02, 2014 16:58

Post » Pt mar 19, 2021 2:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

boguska_t pisze:Za ok 2 tygodnie będę miała kangura, hurtownia czeka na dostawę. Nie ma żadnej informacji o wycofaniu z produkcji itp.
saszetki są na bieżąco.

Może była przerwa w produkcji puszek.

Myszorek pisze:Stomachari , a patrzyłas na Pupul expert, ja tam kupowałam, ja znów mam problem co jakis czas z catz finefood purr wieprzowina. Ale nabyłam w tamtym tygodniu w kocimietce.

W PupilExpert zrobiłam kilka razy zakupy i nie planuję więcej. Odesłałam im zamówienie w ramach ustawowych 14 dni a potem przez parę miesięcy(!) użerałam się z nimi, żeby pieniądze zwrócili. Po drodze przeoczyli moją paczkę - odebrali, ale chyba nie zarejestrowali sobie tego w systemie. Komunikacja bardzo kiepska.

johna pisze:Jeśli chodzi o kangura to w Kocimiętce jest z Mjamjam-moje koty uwielbiają -lepiej im wchodzi niż z CFF

Poratowałam się tym Mjamjamem, chociaż miałam więcej tej karmy nie kupować po ostatnich sensacjach u kilku kotów (wtedy testowałam inny smak, ale zraziłam się). Czekam na dostawę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt mar 19, 2021 21:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja tez mialam kiedys z Pupil expert problem,ale taki,ze niby karme mieli,zamowilam,czekam czekam kka dni,a tu dzwoni facet i zadaje glupie pytanie,czy moze zamienic na inna.Ale czasem zamawiam jak nie ma gdzie indziej.U mnie Mjammjam odpada,żaden kot nie chce,teraz testuje Tundre indyka ,ale szalu tez nie ma niestety.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto mar 30, 2021 15:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

boguska_t pisze:Za ok 2 tygodnie będę miała kangura, hurtownia czeka na dostawę. Nie ma żadnej informacji o wycofaniu z produkcji itp.
saszetki są na bieżąco.

Minęły prawie dwa tygodnie. Kangur w puszkach kompletnie zniknął. Nie ma w zooplusie (strona polska, niemiecka i brytyjska), nie ma na allegro, nie ma u Ciebie, nie ma na ceneo. Na niemieckich stronach też nie ma (na niemieckim amazonie niby można kupić, ale napisane, że nie ma). Nigdzie nie ma w puszkach. Są tylko saszetki, a tym się karmić nie da, jeśli ma to być jedyny rodzaj posiłków.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto mar 30, 2021 16:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja znow poluje na catz finefood purr saszetki wieprzowina,nigdzie nie bylo ani w Kocimietce ani Kuchni Pupila i innych.Wynalazlam jakis sklep petstoreo2,czy cos w tym stylu.Koszmar zeby sie tyle omeczyc ze znalezieniem karmy.Zobaczymy czy przysla,bo na razie cisza,zamowienie zlozone i nic sie nie dzieje.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto mar 30, 2021 16:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kangura w puszce widzialam w sklepie Nasze zoo.pl,bynajmniej wczoraj jeszcze byl
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto mar 30, 2021 18:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wyświetla się na stronie, ale po wybraniu wielkości puszki znika opcja dodania do koszyka.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 31, 2021 9:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Niestety nie ma, hurtownia pisała mi, że będzie ale nie ma. Idzie do mnie towar z Mjamjam i też bez kangura. Nie będzie saszetek i puszek 200g. Mam informację, że fabryki mają problem z surowcem. Niestety tak będzie. To co się dzieje na świecie odbije się też na karmach dla zwierząt. Będą problemy z kaczką, królikiem. Wielu hodowców sprzedawało towar do restauracji a to co im zostawało szło do produkcji karm. Teraz gdy popyt na np. na piersi z kaczki jest mniejsza to i nie ma pozostałości po kaczce czyli korpusów itp a to szło w karmy. To samo z królikiem. Tanie produkty, hodowane na skalę masową są ale dobre karmy nie biorą tego towaru do produkcji. Dlaczego nie ma kangura? Może jest problem logistyczny z dowozem towaru.
Kolejna sprawa to ceny, Euro poszło kosmicznie do góry. Za chwilę wszystkie towary ze strefy euro będą dużo droższe.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro mar 31, 2021 10:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jak kaczki i królika, czyli jedynych jak dotąd zamienników za kangura u moich kotów, też ma nie być, to mam spory problem.
Dzięki, że o tym napisałaś! Muszę teraz dobrze przemyśleć, co dalej...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 31, 2021 11:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moje koty bardzo lubią jeść kaczki.
Na szczęście te surowe normalnie są. I całe i w kawałkach.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 31, 2021 11:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No to pieknie, królika moja jadła, kaczki nie, ale podejrzewam, że z indykiem tez bedzie problem. Wieprzowiny tez nie ma. Najgorzej jak ktos ma kota alergika, tak jak ja, gdzie kurczak i kaczka odpada. Kangura przestała jeść, to nie ma problemu.Czyli trzeba zamówic na zapas, tylko gdzie, jak nigdzie nie ma.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Necz i 539 gości