SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 29, 2018 14:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dobra, wyczytałam wszystkie strony, to teraz mogę zadać pytanie.

Uprzedzam, że pierwszy raz w życiu mam kociaka i pytanie może Wam się wydać absurdalne, ale będę mega wdzięczna za odpowiedź.

Kociak, którego mam od miesiąca - obecnie 3 miesięczny szkrab, miał trochę problemów kuwetkowych i obecnie wyeliminowałam totalnie drób i karmie malucha Orijen Regional Red. Chciałabym jednak przestawić go już na mokre jedzonko, wybór padł na kitten MAC's bo w składzie jest indyk, wołowina i kaczka.
Wiem, że nową suchą karmę trzeba dawać stopniowo, ale kochani, jak jest z mokrą karmą? Dawać od razu, czy na początku po troszku żeby popróbował?
Nie chcę aby to znów skończyło się odkażaniem łazienki o 3 w nocy :ryk:

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Śro sie 29, 2018 18:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jam mogę tylko powiedzieć o moim doświadczeniu ze zmianą karmy mojemu kotto. Nigdy nie zmieniałam niczego stopniowo. Zarówno zmieniając karmę suchą, jak i mokrą zmieniałam od razu. Bilu dostaje codziennie inną mokrą karmę. Nigdy nie miał żadnych problemów żołądkowych po przestawieniu się na inną karmę, żadną też nie pogardził. Ale to tylko z mojego doświadczenia mogłam napisać.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro sie 29, 2018 19:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

kotom się zmienia stopniowo... pisze to jako technik weterynarii a nie "z własnego doświadczenia na jednym kocie".
skoro kot dostaje suchą karmę to do tej suchej po trochu mokrej i tyle. aż mokrej będzie coraz więcej i się przestawi i nie będzie problemów z kupą.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 29, 2018 19:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie zrozumiałam pytania karol_yny. Po przeczytania pytania kolejny raz teraz zrozumiałam, że chce całkowicie przestawić kotka z karmy suchej na tylko mokrą. Odpowiadając na pytanie karol_yny miałam na myśli podawanie karmy mokrej obok suchej i zmiany producentów i smaków. Mój błąd - nie zrozumiałam pytania.
kociarkowaaaa, jasno podkreśliłam, że piszę tylko na podstawie doświadczenia na jednym kocie. Nie doradzam w sprawach, na których się nie znam. Po prostu napisałam, jakie w temacie zmiany karm mam doświadczenia z moim kotem. Doradzanie zostawiam osobom doświadczonym, takim jak Ty.
Tak, czy siak, moja wypowiedź się nie liczy, ponieważ opacznie zrozumiałam pytanie karol_yny.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro sie 29, 2018 19:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzięki dziewczyny!

Suchej karmy totalnie nie odstawię, niech tam sobie coś pochrupie od czasu do czasu :) ale na wszelki wypadek MAC’S będę mu dorzucać do Orijena żeby nie było rewelacji.

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Pt sie 31, 2018 17:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Cheshire Cat's Garden
Ktoś ma jakieś doświadczenia? Jeśli tak, to jaka opinia?

I jeszcze jedno pytanie. W zestawieniu Ser Kociątko karma Thrive jest sklasyfikowana jako karma uzupełniająca. Czy karma Thrive complete jest karmą pełnowartościową, czy również uzupełniającą?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt sie 31, 2018 20:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari pisze:Przepraszam, umknął mi wątek.

animalLover pisze:Czy przy podaniu surowego mięska zawsze trzeba je uprzednio zamrozić?

Część osób nie przemraża i ich zwierzętom nic się nie dzieje, zawsze jednak istnieje ryzyko toksoplazmozy. Dlatego dobrze jest zamrozić mięso min. na 3 dni w temp. -18 st. C albo niższej.

animalLover pisze:o której godzinie wieczorem byłoby najlepiej podać kotce ostatni posiłek biorąc pod uwagę,że na noc chrupek już nie dostanie? Dotychczas dostawała około godziny 19-20 mokre a pozniej o 22 suche ,żeby w nocy mogła dojesc jakby była głodna.

Zależy, o której rano dostaje kolejny posiłek ;)
Kotka ze zdjęcia rzeczywiście powinna schudnąć.


Stomari kotka dostaje pierwszy posilek miedzy 6 a 7 rano :)
Ostatnio dostala kuleczke rozmrozonej wolowinki,ale wcinala 8O chyba nie bedzie problemu z przestawieniem na barf :lol:

animalLover

 
Posty: 7
Od: Pt sie 17, 2018 10:58

Post » Pt sie 31, 2018 21:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Między 22:00 a 7:00 następnego dnia jest tylko 9 godzin. Tyle kot bez posiłku wytrzyma :) Zamiast chrupek na noc o tej 22 dałabym po prostu ostatni mokry posiłek, czyli pewnie przesunęła ten o 19 na 22.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob wrz 01, 2018 12:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol pisze:Cheshire Cat's Garden
Ktoś ma jakieś doświadczenia? Jeśli tak, to jaka opinia?

I jeszcze jedno pytanie. W zestawieniu Ser Kociątko karma Thrive jest sklasyfikowana jako karma uzupełniająca. Czy karma Thrive complete jest karmą pełnowartościową, czy również uzupełniającą?

Karma mokra Thrive to karma uzupełniająca. Ma minerały, witaminy i taurynę ale ma za mało tłuszczu na karmę bytową i zły bilans Ca/P bo karma jest np. z piersi kurczaka czyli mięsa a nie ma dodatku wapnia czyli kości, skorupek jaj czy innego suplementu wapniowego.
Karma sucha Thrive jest karą pełnoporcjową, dwa smaki z kurczakiem są niskowęglowodanowe. Karmy są bogate w taurynę i mają prosty skład co jest ważne dla alergików. Karma z łososia i śledzia nie zawiera kurczaka to jedna z nielicznych karm suchych dla kotów bez kuraka.

Cheshire karma mokra dobrej jakości, mielonka z galaretką jakość np. na równi z Granatapet
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pon wrz 03, 2018 15:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

(Przepraszam jeśli odpowiedź na moje pytanie pojawiła się już gdzieś w wątku - próbowałem wyszukać.)

Zastanawiam się, czy Porta 21 Sensible nadaje się dla kociąt?

krejk

 
Posty: 15
Od: Śro sie 29, 2018 3:01

Post » Pon wrz 03, 2018 17:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Grau czy PON? (mokre)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto wrz 04, 2018 18:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Chodzi o jakość? PON. Pon to pasztety Grau mielonki więc konsystencje różne.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro wrz 05, 2018 16:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dziękuję za pomoc :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro wrz 05, 2018 17:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No i zagadek dot. Porty 21 sensible ciąg dalszy:
Główny składnik 64% wg info na opakowaniu:
DE: Gemahlenes Geflügelfleisch
GB: Ground poultry meat
PL: mączka z kurczaka

Na stronie http://portapet.de/catalog/product_info ... -Free.html
DE: gem. Geflügelfleisch
EN: Poultry meat meal

Pewne jest tylko, że to drobiowe :/

No i przynajmniej upewniłem się, że Cat's Heaven nie jest wart dopłaty.

krejk

 
Posty: 15
Od: Śro sie 29, 2018 3:01

Post » Czw wrz 06, 2018 7:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak się zastanawiam dlaczego w suchych nie umieszczono karmy Thrive? Skład na pierwszy rzut oka ma dobry, ilość węglowodanów porównywalna do PoN, więc się drapię w głowę czy po prostu umknęła, czy też może coś z nią nie teges. A jest to ważne pytanie, bo karm suchych z niską zawartością węgli jak na lekarstwo i mojej ostatnio wchodzi tylko Thrive.

Necz

 
Posty: 926
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: BhoblhLap i 220 gości