SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 08, 2020 20:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

alinkaka pisze:Pytanie do Patmol.
A czy Ty to mięso suplementujesz tymi wszystkimi miksturami polecanymi na innym forum?
Mój Felek jadł bardzo ładnie mięsko do puki właśnie nie zaczęłam mu dosypywać tych wszystkich suplementów do BARFA .Przeszłam na puszki te lepsze i było ok ale ostatnio coś ma focha i jak zje połowę to się cieszę.Za to rozsmakował sie w wieprzowince innego nie tknie :oops: Wiem ,wiem ,ze nie dla kotów bo widmo Aujeszky'ego się kłania.Ale ja wcześniej karmiłam swojego poprzedniego kitka świnką prawie 16lat i nic mu nie było.Daję mięso tylko ze sprawdzonych sklepów ,z żadnych bazarów.
A czy znacie te witaminki Pokusa PremiumPlus MultiVit Cat, 300 tabletek ?Ja je podaję ,skład mają całkiem naturalny i to mnie skusiło, i Felek nawet je wcina.

U mnie identycznie. Wieprzowina jest najsmaczniejsza ale, bez suplementów. Dlatego też, podaję saszetki i puszki. Niestety, le "lepsze" są niezjadliwe :( . Za to suche tylko bezzbożowe jest dobre. Nie jedzą go dużo ale - no właśnie - mam dylemat: jedzą
1 - mięso, (oprócz wieprzowiny czasem wołowinę i kurczaka) ale bez suplementów, tolerują sproszkowaną, kocią multiwitaminę.
2 - najgorsze z najgorszych puszki i saszetki,
3 - dobre (chyba) suche. Purizon, Porta21, Aplaws, Wild Freedom.
Sporo piją.
Wydaje mi się, że "średnia jakościowa" nie jest najgorsza.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon cze 08, 2020 21:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari pisze:Jak to robią, że gryzoni nie trzeba już suplementować? Jak się orientowałam w diecie whole prey, to podkreślano, że gryzonie nie są karmione w sposób naturalny, aby uniknąć pasożytów, w związku z czym same nie są w pełni wartościowym posiłkiem i trzeba m. in. dodawać wit. E.


A to nie wiem. Napisalam im maila, czy dodawac suplementy to odpowiedzieli ze nie trzeba bo cale gryzonie sa. To moze to ich taki "best guess", ja wiem, a o reszte sie nie martwia.
Tak czy siak karmic wylacznie tymi gryzoniami nie daloby rady ze wzgledu na cene.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon cze 08, 2020 22:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

pibon pisze:A to nie wiem. Napisalam im maila, czy dodawac suplementy to odpowiedzieli ze nie trzeba bo cale gryzonie sa. To moze to ich taki "best guess", ja wiem, a o reszte sie nie martwia.

Rozumiem, dzięki :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 16, 2020 11:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Co wiecie.na temat karmy mokrej dla kota RAFI CAT i RAFI CAT STERILISED. Nie wiem ktora lepsza dla mojego kocurka po zabiegu sterylizacji. Kocurek w tym roku będzie mial 7 lat. Ponizej daje opis i skład karm
RAFI CAT STERILISED:
Skład:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 45%, rosół, ryby i produkty rybne 10% (w tym 4% tuńczyka), oleje i tłuszcze (olej lniany 0,6%, olej z łososia 0,5%), produkty pochodzenia roślinnego (w tym skrobia grochowa), substancje mineralne.

Składniki analityczne:
białko surowe – 9%, tłuszcz surowy – 3,5%, popiół surowy – 1,6%, włókno surowe – 2%, skrobia – 1%, wilgotność – 81%, wapń – 0,2%, fosfor – 0,15%.

Dodatki:
dodatki dietetyczne/kg: Witamina D3 – 240 IU, Witamina C – 1050 mg, Witamina E – 95 mg, Cynk (chelat cynkowy wodzianu glicyny, tlenek cynku) – 13 mg, Miedź (siarczan miedzi, pięciowodny) – 2 mg, Mangan (siarczan manganu, jednowodny) – 0,5 mg, Jod (jodan wapnia, bezwodny) – 0,4 mg, Tauryna – 800 mg, L-karnityna – 800 mg. Substancja zakwaszająca mocz/kg: chlorek amonu – 0,2 g, DL-metionina – 4000 mg.


RAFI CAT ADULT (np. Kaczka)

Skład:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 65% (w tym 4% kaczki), oleje i tłuszcze (olej lniany 0,6%, olej z łososia 0,5%), substancje mineralne.

Składniki analityczne:
białko surowe – 9%, tłuszcz surowy – 6%, popiół surowy – 1,5%, włókno surowe – 1%, wilgotność – 80%, wapń – 0,3%, fosfor – 0,25%.

Dodatki:
dietetyczne/kg: Witamina D3 – 240 IU, Witamina C – 550 mg, Witamina E – 95 mg, Cynk (chelat cynkowy wodzianu glicyny, tlenek cynku) – 13 mg, Miedź (siarczan miedzi, pięciowodny) – 2 mg, Mangan (siarczan manganu, jednowodny) – 0,5 mg, Jod (jodan wapnia, bezwodny) – 0,4 mg, Tauryna – 800 mg.

Dzasta955

 
Posty: 16
Od: Czw maja 28, 2020 22:24

Post » Wto cze 16, 2020 11:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dodam też że Kocurek jest dosyc sporym Kocurkiem bo waży 6.2kg :)

Dzasta955

 
Posty: 16
Od: Czw maja 28, 2020 22:24

Post » Wto cze 16, 2020 15:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

To nie są dobre karmy, mają zły skład. Produkty pochodzenia zwierzęcego to może być wszystko, a przede wszystkim odpady, a to mięso, które nie zostało nawet bliżej określone (bo z czego
ono jest ?) może stanowić nawet tylko 1%. Informacja typu "4% kaczki" czy "4% tuńczyka" nie oznacza, że jest to mięso z kaczki czy tuńczyka. To też mogą być odpady czyli np pióra, itp. Poza tym produkty pochodzenia roślinnego (jakie poza skrobią ?) raczej są dla kota niewskazane, a skrobi jeść nie powinny w ogóle. Substancje mineralne - jakie ? Jedyne plusy, który widzę to dodatek oleju z łososia oraz podana zawartość wapnia i fosforu.
Analiza składu:
karma nr 1 w suchej masie mamy: białko - 47%, tłuszcz -18%, węglowodany - 25%; za mało białka i tłuszczu, za dużo węglowodanów,
karma nr 2 w suchej masie: białko -45%, tłuszcz -30%, węglowodany -12 %; za mało białka, węglowodanów mniej niż w poprzedniej, ale mogłoby być ich jeszcze mniej.

Porządna karma powinna zawierać minimum 75% mięsa i podrobów, które są konkretnie opisane np mięso z kurczaka, szyjki kurczaka, serca kurczaka. Nie powinna zawierać składników roślinnych niewiadomego pochodzenia, zbóż ani cukrów. Białko powinno mieścić się w przedziale 50 - 65% w suchej masie, tłuszcz 20 -35%, węglowodany poniżej 5%, a im mniej tym lepiej.

Czy chcesz odchudzić kocurka ? Jeśli tak, to przede wszystkim znajdź mu karmę z jak najniższą zawartością węglowodanów, bo to od nich koty tyją, nie od tłuszczu. Karma musi składać się z dobrej jakości białka zwierzęcego, a nie odpadów. Jeśli chcesz obniżyć pH moczu, to możesz odpowiedni preparat po prostu podawać, nie musi on być składnikiem tej karmy.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Wto cze 16, 2020 21:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak, chcę go trochę odchudzić ale nie mam kompletnie pojęcia która karma bedzie dobra tyle sie juz naczytałam o róznych firmach. Jedni mówią że Animoda Carny jest dobra bo ma całkiem dobry skład,a inni że nie nadaje się. A nie chcę też płacic po 8zł za puszkę gdzie mój Kocurek powinien zjesć jedną dziennie przy swojej wadze. To pół wypłaty mi na to pójdzie dlatego szukam jakieś dobrej karmy ale w miare w normalnej cenie

Dzasta955

 
Posty: 16
Od: Czw maja 28, 2020 22:24

Post » Wto cze 16, 2020 22:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kota trzeba odchudzać bardzo powoli, szybka utrata wagi jest bardzo niezdrowa. Jeśli karmisz chrupkami, znajdź zdrowsze, a z czasem, jeśli możesz zrezygnuj z nich. Chrupki ogólnie niezdrowe i tłuczące.
Animonda Carny to słaba karma. Za dużo podrobów.

Zwykle odstawienie chrupek typu royal, purizon, smilla, daje ogrome efekty w odchudzaniu. Pilnuj tego. Niech kot je mięso, lepsze puszki, a jeśli dajesz chrupki zacznij je mieszać ze zdrowszym, i pilnuj dziennej ilości. Warto odmierzyć w jakimś pojemniku dzienną dawkę i trzymać się tej ilosci, uwzględniając oczywiście pozostałe posiłki. No i ruch, więcej zabawy, więcej wyzwań, ruchu.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto cze 16, 2020 22:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Fhranka pisze:Kota trzeba odchudzać bardzo powoli, szybka utrata wagi jest bardzo niezdrowa. Jeśli karmisz chrupkami, znajdź zdrowsze, a z czasem, jeśli możesz zrezygnuj z nich. Chrupki ogólnie niezdrowe i tłuczące.
Animonda Carny to słaba karma. Za dużo podrobów.

Zwykle odstawienie chrupek typu royal, purizon, smilla, daje ogrome efekty w odchudzaniu. Pilnuj tego. Niech kot je mięso, lepsze puszki, a jeśli dajesz chrupki zacznij je mieszać ze zdrowszym, i pilnuj dziennej ilości. Warto odmierzyć w jakimś pojemniku dzienną dawkę i trzymać się tej ilosci, uwzględniając oczywiście pozostałe posiłki. No i ruch, więcej zabawy, więcej wyzwań, ruchu.



Nie karmie go już suchą karmą. Tylko mokrą. Jakie puszki więc sa najbardziej polecane?

Dzasta955

 
Posty: 16
Od: Czw maja 28, 2020 22:24

Post » Wto cze 16, 2020 22:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzasta955 pisze:Tak, chcę go trochę odchudzić ale nie mam kompletnie pojęcia która karma bedzie dobra tyle sie juz naczytałam o róznych firmach. Jedni mówią że Animoda Carny jest dobra bo ma całkiem dobry skład,a inni że nie nadaje się. A nie chcę też płacic po 8zł za puszkę gdzie mój Kocurek powinien zjesć jedną dziennie przy swojej wadze. To pół wypłaty mi na to pójdzie dlatego szukam jakieś dobrej karmy ale w miare w normalnej cenie

Tylko że zazwyczaj jest tak, że im gorsza karma, tym więcej zwierzak musi jej zjeść, żeby czuć się sytym. Dość prawdopodobne jest, że karmy Rafi podałabyś całą puszkę 400 g, zaś dobrej karmy 300-350 g. Niby różnica nie jakaś kolosalna, ale w ciągu tygodnia zrobi się z tego pełna dzienna porcja.
A Feringa w promocjach? Za kilogram wychodzi nawet 12,5 - 14,5 zł i przy pełnym zamówieniu dostawa z zooplusa za darmo. W porównaniu z Rafi, szczególnie jeśli dojdzie koszt dostawy, to nie jest aż tak duża różnica w cenie, za to spora w jakości.
O producencie Rafi chodziły słuchy, że wykorzystuje zwierzęta poddawane utylizacji (potrącone psy i koty zebrane z asfaltu itp.) Nie znajdę teraz linku, trzeba by posiedzieć i poszperać.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 17, 2020 7:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

O kurde... to dobrze ze nie kupiłam tej karmy....
Feringa masz na mysli mokrą czy sucha karme? Przestałam podawać suchą ze względu na to ze bardzo często miał problemy z układem moczowym, często mi chorował. A odkąd daje mokrą to wszystko jest w porządku

Dzasta955

 
Posty: 16
Od: Czw maja 28, 2020 22:24

Post » Śro cze 17, 2020 8:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzasta955 pisze:O kurde... to dobrze ze nie kupiłam tej karmy....
Feringa masz na mysli mokrą czy sucha karme? Przestałam podawać suchą ze względu na to ze bardzo często miał problemy z układem moczowym, często mi chorował. A odkąd daje mokrą to wszystko jest w porządku

W zooplusie jest dużo dobrych mokrych karm np Catz finefood, Mac's ja daje monobialkowego indyka. Może też być Granata pet czytaj składy.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 17, 2020 8:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dziękuje bardzo ♥

Dzasta955

 
Posty: 16
Od: Czw maja 28, 2020 22:24

Post » Śro cze 17, 2020 18:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzasta955 pisze: Feringa masz na mysli mokrą czy sucha karme?

Feringa mokra. Kupowałam większą ilość, jak była w promocji po 12,5 zł za kilogram. Jak mi się nie złożyło, to wtedy po 14,5 zł za kilogram.
Koty długo lubiły, dopiero pod koniec zaczęły protestować na niektóre smaki (pod koniec, bo Feringa ma olej z łososia, na którego uczulony jest co najmniej jeden kocurek, więc teraz kupuję karmy bez łososia).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie cze 28, 2020 8:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:
dune pisze:Ale te skrzydełka czy szyjki to takie surowe całe? Znaczy ze skórą i kością tylko pokawalkowane ?



tak

skrzydełka z kurczaka/kaczki kroję na pół; z indyka nie daję
szyjki z kurczaka daję całe; z kaczki kroje na dwa 3 kawałki, z gęsi na więcej kawałków
No to moje koty nie potrafią
Liżą, szturchają i idą dalej
Obeschmiete skrzydło poszło do gotowania dla psa :/
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 212 gości