SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 07, 2024 19:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Chikita pisze:Kazia na swoim przykładzie raczej średniej półki to jest ok 20 zł. 1,5 kg chrupek starcza na miesiąc więc chrupki ok 4 zł dziennie, zupki ok 10 zł + pasty ok 4 zł (liczę w sztukach, nie kilogramach). Kupując zupki i pasty stacjonarnie może być i 30 zł.

20 do 30 zł dziennie na jednego kota ? Kurczę.....
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13731
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 07, 2024 19:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak, tyle średnio mnie wynosi chrupkożerca.
Nie pamiętam jak było z Fifką, ale ona dostawała głòwnie górną półkę tylko mokrego (ona w przeciwieństwie do mojej była bardo mądra w kwestii żarcia i nie musiałam kombinować z dopajaniem), ale zakładam, że byłoby też ok 20 zł licząc w saszetach i tackach, bo puszkowych nie jadła więc nie było na czym przyoszczędzić.

Chikita

 
Posty: 6454
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie kwi 07, 2024 19:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moje koty (sztuk dwie) dostają na śniadanie tackę 100g na pół, za około 4 zeta. Na obiad 100g wołowiny na dwie, za 4 do 6 zeta. (Zależy za ile uda się kupić, czasem jest w sklepach tylko ta droższa, zrazowa. Innego mięsa nie chcą jeść, chociaż próbuję czasem przemycić filet z kurczaka czy schab.) Oprócz tego w misce jest stale suche, 2kg/70 zeta - nie mam pojęcia na ile starcza, jakiś miesiąc, półtora?
Taka forma karmienia najbardziej im odpowiada, chociaż próbowaliśmy różnych kombinacji, w tym barfa. Jeden kot najbardziej lubi wołowinę, drugi suche, ale oba jedzą wszystkiego po trochu. Do barfa robiłam dwa podejścia - kilka kilo różnych drogich mięs, suple, kupa krojenia, mielenia, ważenia, bebłania itd. i wszystko w kosz, żaden nie ruszył. Nigdy więcej.
Czyli tak pi razy drzwi wychodzi u mnie na żarcie 5 zeta na kota na dzień. Dużo? Wg mnie nie.
Edit: past odkłaczających i smaczków nie liczyłam.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5039
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie kwi 07, 2024 21:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kazia, przeliczyłam na szybko.
3 koty na mokrym żarciu. Półka nie najwyższa: mac's, grau, cff, granata, raz dziennie filetówka z applaws, miamor czy cosma.
Zjadają po 200g rano i wieczorem karmy pełnoporcjowej i jedną puszkę ok 150g filetówki w południe.
W zależności od tego w jak dużej puszcze jest jedzenie, to wychodzi różnie, wiadomo, że w dużych puszkach i pakietach jest taniej, ale też niebezpiecznie, bo jak się im coś odwidzi, to cała partia idzie na działki.
Wychodzi około 18 - 20 zł dziennie na 3 koty.
Coraz intensywniej przymierzam się do barfa i nie sądzę, żeby wyszło jakoś taniej. Mięso nie jest tanie i nie zawsze jest gdzie kupić, choć sklep barfiaki daje radę. Suple też tanie nie są. Jeśli w końcu zacznę, a pewnie zacznę karmić barfem, to tylko dlatego, że to puszkowe żarcie jest chyba coraz gorszej jakości. Moje futra kręcą na nie nosem i czasem cały zakup - sześć puszek 800g idzie na działki. A jak się te puchy otwiera, to czasami tak z nich śmierdzi, że w sumie to się nie dziwię, że one tego nie chcą jeść.
Mięso kochają wszystkie trzy i wszystkie rodzaje. A ja przynajmniej wiem, co jest w środku, jak sama zrobię i wiem, że tam psa z budą i łańcuchem nie wmieliłam.

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 08, 2024 12:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Agwena pisze:Kazia, przeliczyłam na szybko.
3 koty na mokrym żarciu. Półka nie najwyższa: mac's, grau, cff, granata, raz dziennie filetówka z applaws, miamor czy cosma.
Zjadają po 200g rano i wieczorem karmy pełnoporcjowej i jedną puszkę ok 150g filetówki w południe.
W zależności od tego w jak dużej puszcze jest jedzenie, to wychodzi różnie, wiadomo, że w dużych puszkach i pakietach jest taniej, ale też niebezpiecznie, bo jak się im coś odwidzi, to cała partia idzie na działki.
Wychodzi około 18 - 20 zł dziennie na 3 koty.
Coraz intensywniej przymierzam się do barfa i nie sądzę, żeby wyszło jakoś taniej. Mięso nie jest tanie i nie zawsze jest gdzie kupić, choć sklep barfiaki daje radę. Suple też tanie nie są. Jeśli w końcu zacznę, a pewnie zacznę karmić barfem, to tylko dlatego, że to puszkowe żarcie jest chyba coraz gorszej jakości. Moje futra kręcą na nie nosem i czasem cały zakup - sześć puszek 800g idzie na działki. A jak się te puchy otwiera, to czasami tak z nich śmierdzi, że w sumie to się nie dziwię, że one tego nie chcą jeść.
Mięso kochają wszystkie trzy i wszystkie rodzaje. A ja przynajmniej wiem, co jest w środku, jak sama zrobię i wiem, że tam psa z budą i łańcuchem nie wmieliłam.
Też przeliczyłam, bardzo pobieżnie, ile mnie BARF kosztuje.
Wychodzi ok 5 zł dziennie na kota.
Ale już ze wszystkim, czyli tauryna, drożdże, inulina i co tam mi wpadnie z supli...czasem spirulina, czasem jakieś witaminy compleks.
Do tego moje kotki uwielbiają wylizywać talerze i kraść z nich :) więc zawsze jakiś kąsek do liźnięcia im zostawiamy...ale to już tylko na smaczek. Chyba że Duża coś ukradnie i uda jej się szybko połknąć :) bo kradzieży nie toleruję i bezlitośnie wydzieram z pyska :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13731
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 08, 2024 22:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jesu 5 zł dziennie :roll: chciałabym aby tyle wynosiło dzienne żywienie koty :roll: a to ledwo same chrupki u nas.

Chikita

 
Posty: 6454
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon kwi 08, 2024 22:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A co to za chrupki?

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5039
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon kwi 08, 2024 22:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Exclusion Intestinal

Chikita

 
Posty: 6454
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon kwi 08, 2024 22:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A bo to specjalistyczna karma, dlatego 2 x droższa od "mojej". Nic nie poradzisz na to. :(

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5039
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon kwi 08, 2024 22:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

I od Mac’s też którego do tej pory jadła i testujemy z lżejszą karmą na jej jelitka. Nie znam tej marki, polecono mi ją w lecznicy zamiast Royala i czekam na jakieś efekty i czekam i czekam
:wink:

Chikita

 
Posty: 6454
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jaga_17 i 144 gości