SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 22, 2018 16:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

moje koty niestety też po Purizonie się roztyły.
trochę zajęło żeby je przestawić tylko na mokrą karmę ale dałam radę :) nawet już nie wołają za chrupkami bo są najedzone :)
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 23, 2018 16:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Orijena - chodzi mi o najmniejsze opakowanie dla psów i kotów - od dawna nie ma na Zooplus. Widzę też, że w innych sklepach są wyprzedaże. Kiedyś było podobnie i okazało się, że producent zmienił formułę karmy. Wiecie coś może o jakiś zmianach w tej karmie?

I z innej beczki.
Właśnie zamówiłam karmę uzupełniająca dla Bila - Cosmę - https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ety/145419 - raz jeszcze dziękuję ser kociątko za znalezienie karmy z jajem :).
Nigdy nie stosowałam u Bila karmy uzupełniającej i od razu mówię, że już mi wstyd, jeśli moje pytanie Was rozbawi :oops:
Podaję Bilowi przede wszystkim karmę mokrą (ok. 170-200 g dziennie), dodatkowo śladowe ilości karmy suchej (ok. 15-20 gram).
Czy karmę uzupełniającą mam stosować jako przysmak? (ale wtedy chyba Bilu mi pęknie od ilości karmy mokrej). Czy zamiast suchej? Czy np. dwa razy w tygodniu zamiast mokrej? Kompletnie nie mam pojęcia, jak się karmę uzupełniająca stosuje :oops:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro paź 24, 2018 19:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja bym dawała zamiast suchej - wtedy kot będzie tylko na mokrej :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro paź 24, 2018 20:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dziękuję Stomachari, tak zrobię :) Jestem ciekawa jak moje kotto zareaguje na przepiórcze jaja w cosma :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro paź 24, 2018 20:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moja Bąbel dawała się pokroić dla Cosmy. Nie wiem co ta karma ma w sobie, ale jak tylko widziała, że się idzie właśnie do tej szafki to wpadała w istny obłęd i tuptała przy misce :mrgreen:
Żałuję, że nigdy tego nie nagrałam :(

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw paź 25, 2018 17:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Właśnie podałam Bilowi Cosmę z jajem przepiórczym (zamiast suchego). Wcinał, aż mu się uczy trzęsły!!

Zaraz, czy ja kiedykolwiek jadłam jajko przepiórcze???? :20147

:201477

Nieźle się tym naszym kotom powodzi :D
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw paź 25, 2018 17:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

przepiórcze ma zapach przepióreczki :D
a ten kurczak cosmowy smakuje obłednie :D
(sama próbowałam) moje koty również rozsmakowują się w Cosmie ale jest tylko uzupełniająca niestety, czyste mięso :)
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 04, 2018 16:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kochani nasze kociaki (dwójka rodzeństwa - 6 mcy) jedzą tylko mokre CF, CF purr, Wild Freedom, Feringę, Grau, Mac'a oraz GP wszystkie smaki z wyłączeniem wszystkich rybnych, nawet mieszanych, np. kurczak i łosoś oraz dziczyzny. Dostają też surowe mięsko ok 2 razy w tygodniu, głownie przemrożona wołowina i tak się zastanawiam czy wprowadzać im jeszcze coś uzupełniającego, np właśnie polecaną Cosmę oraz jakieś suplementy? W kuwecie wszystko gra, kupa normalna 2 x na dobę u jednego i drugiego.

Bedę wdzięczna za podpowiedz.
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Nie lis 04, 2018 16:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Cosmę warto wprowadzić jako przysmak.
My z moim kotem polecamy.
Ino, że mój kot wszystko żre i poleca :20147
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie lis 04, 2018 17:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

He he to masz szczęscie, nasze też były wszystkożerne do pewnego dnia, kiedy to rybki oraz dziczyzna stały sie bleeeeee i tak sobie stoi w szafie piramidka puszek czekając na może kiedyś wielki comeback ;)
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Nie lis 04, 2018 20:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

cześć Wam.. zaznaczam :)

i szukam db karmy dla pani w poważnym wieku, 15,7 lat. Jemy Purizon suchy k/r i mokry granata pet.. czy jest karma z tej dobrej półki, ale z mniejszą zawartością białka, tłuszczu, oczywiście fosforu.. Ważymy 5,0 kg i jesteśmy wg weta "otłuszczone".. no i cholesterol mamy sporo ponad normę.. :roll:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 05, 2018 21:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja mam problem z adoptowaną kotką..WYBITNYM niejadkiem . Największy wybrednik. Na początku z mokrych , jadła jedynie filetówki i jedynie te z tuńczykiem. Jak już był dodatek wołowiny czy kurczaka to już bleee. Teraz nawet tych puszek nie chce , ani suchego orijena , który na początku jadła. Power of nature też nie chciała. Teraz chcę spróbować karmy wildcat etosha i kupić do tego ten słynny dosmaczacz z thrive, licząc na cud.

A propo, czy był tu gdzieś analizowany skład wildcat etosha, ponoć porównywalna z power of nature ? Chciałabym też wiedzieć, jakiej wielkości są chrupki.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pon lis 26, 2018 12:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej, napisałam do sklepu firmowego w Niemczech ws składników analitycznych karmy GranataPet, może komuś z Was się przydadzą te informacje :D

GranataPet

Sucha DeliCatessen drób

Fosfor: 1,10%
Wapń: 1,20%
Magnez: 0,09% (zawartość naturalna)
Sód: 0,40% (zawartość naturalna)

Sucha DeliCatessen kaczka
Fosfor: 1,20%
Wapń: 1,35%
Magnez: 0,07% (zawartość naturalna)
Sód: 0,50% (zawartość naturalna)

DeliCatessen kaczka i drób 200 gr
Fosfor: 0,25%
Wapń: 0,30%
Magnez: 0,03% (zawartość naturalna)
Sód: 0,24% (zawartość naturalna)

DeliCatessen łososia i indyka 200 gr
Fosfor: 0,25%
Wapń: 0,30%
Magnez: 0,03% (zawartość naturalna)
Sód: 0,24% (zawartość naturalna)
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lis 28, 2018 14:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Witam wszystkich :). Mam problem z moim dwuletnim kotem, podejrzewam, że ma jakąś nietolerancję pokarmową, bo ma powracające biegunki i myślę, że może ma uczulenie na kurczaka, bo je saszetki catzfinefood purrr z kangurem i w tej chwili eukanubę intestinal . Nie je tych chrupek dużo, ale na początek chciałabym mu wyeliminować kurczaka i miałabym prośbę do doświadczonych forumowiczek o polecenie jakiejś karmy, bo w tej chwili jest tego tak dużo, że już zgłupiałam.

estevan

 
Posty: 2
Od: Śro lis 28, 2018 14:06

Post » Śro lis 28, 2018 23:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

estevan pisze:Witam wszystkich :). Mam problem z moim dwuletnim kotem, podejrzewam, że ma jakąś nietolerancję pokarmową, bo ma powracające biegunki i myślę, że może ma uczulenie na kurczaka, bo je saszetki catzfinefood purrr z kangurem i w tej chwili eukanubę intestinal . Nie je tych chrupek dużo, ale na początek chciałabym mu wyeliminować kurczaka i miałabym prośbę do doświadczonych forumowiczek o polecenie jakiejś karmy, bo w tej chwili jest tego tak dużo, że już zgłupiałam.


Royal Canin Gastro Intestinal - na nim jechały wszystkie moje zabiegunkowane, działa jak magia! Tylko to z kurczakiem, więc jeśli jesteś pewna, że ma alergię to niestety nie wiem co polecić. W przypadku przewlekłej biegunki warto zrobić dokładne badanie kału. Ale mówisz że powracająca, czyli nie non-stop...? W takim przypadku nie wiem :(
Obrazek Obrazek
* * * * * SZKRABY Z ULICY * * * * * * * * * * KOTY Z PIŁY * * * * * *

Asia4

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Od: Sob paź 21, 2017 18:08
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 170 gości