SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 25, 2019 22:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

no to ja zamawiam karmy Bozita, myślę, że są jednak nawet lepsze niż tu je umieszczono, przynajmniej na mojego kotka dobrze wpływają
plus cena do jakości jest bardzo dobra

kiciara2

 
Posty: 2
Od: Pt mar 29, 2019 23:10

Post » Czw maja 02, 2019 10:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mam ogromną prośbę, czy ktoś "wtajemniczony" w czytanie składów i rozszyfrowywanie tego, co tam producent nie chce jasno powiedzieć, mógłby przeanalizowac skład tej karmy?
https://www.bozita.pl/karma-dla-kot%C3% ... m-renifera
Chyba impulsowo po ostatnim wpisie przy robieniu zakupów wpakowałam to do koszyka na próbę i...jak zadną inną karmę, praktycznie wszystkie moje koty tę polubiły, a niektóre bardzo. W związku z tym, że generalnie sa mocno kapryśne- karma, którą wszystkie lubią i w dodatku tania, a jeszcze w opakowaniu, które zuzywają na raz byłaby wybawieniem. Ale muszę wiedzieć, że to rzeczywiście karma, którą mogę stosować częściej, niż jako smaczek 1x 2 tygodnie*. Z jaką inną można porównać jakościowo? Na jakim poziomie c/a jest?
* generalnie zawsze mam kilka karm mokrych stosowanych na przemiennie plus suplementowane surowe 2-4 x w tygodniu. Chodzi o to, czy o bozitę mogę bez wyrzutów sumienia stosować jako jedną z podstawowych wymiennie z mac`s, catz finefood, animondą carny itp?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw maja 02, 2019 11:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

bozita nie jest dobrą karma:

SKŁAD
Kurczak, renifer (7,2% w kawałku), wołowina, wieprzowina, węglan wapnia, drożdże (β-1,3/1,6-glukany 0,01%).

7% renifera jest... nie ma nawet napisane ile kurczaka. w dobrych karmach cały skład jest wypisany z uwzględnieniem ile mięsa, ile podrobów itd.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 02, 2019 14:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie bardzo rozumiem, czemu to miałby być dowód na to że karma jest zła. W składzie samo mięso więc to chyba dobrze? Oczywiście może być złe zbilansowana, ale że składu nie wynika to w żaden sposób z tego składu.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw maja 02, 2019 14:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

no właśnie tak do konca też pewna nie jestem, bo fakt, tych proporcji, czy dokładnych danych dot. zawartości konkretnych mięs nie ma, ale w opisie wyżej jest, że 93% miesa, plus - "bez sproszkowanego mięsa ( czyli chyba nie ma tych mączek różnych ), glutenu, cukru, sztucznych barwników, środków smakowych i konserwantów.", mowa też jest o zawartości "świeżego mięsa z renifera", a jakoś mi się kolebie, że sformułowanie świeże mięso jest zastrzeżone do przypadków, gdy faktycznie jest to mięso mięśniowe. Jest dość tanie, ale z drugiej strony tam jest sporo tego sosu, a cena zbliżona do animondy, więc niby się da za tę cenę wyprodukować znosną karmę.
Mnie bardzo kusi akceptacja mojego stada dla tej karmy ( poszedł 3 kartonik, a nadal ze smakiem jedzą, podczas gdy zwykle nad kolejną puszką takiej samej karmy już foszą ), ale oczywiście na siłę nie chcę się samej przekonywać, że to karma cud ;)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw maja 02, 2019 14:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

W którymś innym sklepie skład Bozity był trochę bardziej rozpisany, niestety nie pamiętam w którym. W każdym razie pod względem zawartości było pomiędzy mielonkami Smilli i Animondą Carny.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Czw maja 02, 2019 15:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

to, co wkleiłam, to bezpośrednio ze strony Bozity, bo np na zooplusie jest znacznie mniej. Ale może faktycznie jakiś sklep bezposrednio od producenta dostał bardziej szczegółowe dane.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon maja 06, 2019 13:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A jakie podajecie kotu przysmaki ? Bo też się nad tym ostatnimi czasy zastanawiałam ... Co do karmy , to mojemu kotu produkty od Bozity jakoś szczególnie nie podchodzą , Jaka jest dobra alternatywa , żeby było zdrowo i jednocześnie tanio ?

Wercija

 
Posty: 4
Od: Pon kwi 22, 2019 6:38

Post » Wto maja 07, 2019 3:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

na tej stronce możesz coś znaleźć https://dlapsaikota.com/pl/c/Dla-kotow/64 Ja wybieram dla swojego pupila przekąski o smaku kurczaka, z dodatkiem warzyw, owoców, wieprzowiny itp. Mojemu kotu smakuje, a ja jestem zadowolona także z tego, że tego typu przysmaki są dla niego bardzo zdrowe

Natali9N

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Nie kwi 28, 2019 6:25

Post » Śro maja 08, 2019 7:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hey, mam pytanie odnośnie karmy dla kociąt i dorosłych kotów. Czy jest jakaś różnica między suchymi karmami?
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Śro maja 08, 2019 13:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dziękuję Natali , będę miała to na uwadze :)

Wercija

 
Posty: 4
Od: Pon kwi 22, 2019 6:38

Post » Śro maja 08, 2019 17:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Z przysmaków u mnie bardzo się sprawdzają przysmaki cosmy i dokas. Wszystkie moje koty je chętnie jedzą. W zasadzie jest im bez różnicy jaki smak. :)

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 09, 2019 7:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Duz pisze:Hey, mam pytanie odnośnie karmy dla kociąt i dorosłych kotów. Czy jest jakaś różnica między suchymi karmami?


oczywiście; każda ma inny skład zazwyczaj
często mają tez inne kształty, inną wielkość chrupek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 09, 2019 7:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czyli kociaki nie mogą jeść suchej karmy dla dorosłych kotów?
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Czw maja 09, 2019 7:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Duz pisze:Czyli kociaki nie mogą jeść suchej karmy dla dorosłych kotów?


zalezy jakie kociaki/w jakim są wieku/ i zależy jakiej karmy dla dorosłych kotów

są karmy suche dla kotów. zazwyczaj te lepsze, które mogą jeść i kociaki i dorosłe koty

przykładowo -sucha karma dla kociat i kotów https://www.kocimietka.pl/power-of-natu ... m-mix.html
Pełnowartościowa, kompletna i optymalnie zbilansowana karma dla kotów i kociąt
każdej rasy i na każdym etapie życia.


i tutaj też dla kotów w kazdym wieku
https://www.kocimietka.pl/ziwipeak-dla- ... linia.html
‘Daily Cat’ z dziczyzną to pełnowartościowa, idealnie zbilansowana prawdziwie mięsna karma, biologicznie odpowiednia dla kotów w każdym wieku, każdej rasy i wielkości.

ale
ani kociak ani dorosły kot nie może jeść tylko suchej karmy
w ogole sucha karma dla kota -to nie jest dobry wybór jedzenia dla kota

w jakim wieku masz kota?

przewaznie te karmy suche, które mają gorszy skład to maja podział na karmę dla kociaków i dla dorosłych kotów
ale to też zależy jak dużego masz kociaka -czy ok 3 miesięcy czy ok 12 miesięcy
i co mu dajesz do jedzenia, oprócz suchej karmy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kicalka, Majestic-12 [Bot] i 178 gości