SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 16, 2018 0:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A próbowałaś dolać wody do mokrej karmy i podziabać wszystko tak, żeby wyszła prawie zupa? Wtedy kot wylizuje jedzenie zamiast gryźć. Może taki wariant przejdzie?
Testowałaś Feringę?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt mar 16, 2018 8:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

przeczytałam porządnie co napisałaś
może (nie wiem, ale jest taka możliwość) dajesz mu za dużo/ za często jeśc , a kot jako jedynak i spokojny po prostu nie jest głodny

na pewno w sytuacji dziadków najlepsze puszki/ saszetki - na barfnym forum , ja tez je czytam, są wymienione te lepsze

które konkretnie mięso kot lubi najbardziej? wołowinę jaką? drób? co konkretnie? czy może indyka? w jakiej formie

ja daje kotom tylko mięso , mam 6 kotow, i dwa psy, wiec koty nie marudzą tylko zjadają co dostaną - bo mięso nie czeka na później, jak ktos by sie gapił to by nie zjadł (zawsze patrze czy wszystkie jedzą, i wiem że np Pumba nie zje wątróbki, a Tymoteusz ma problem z szyjką z kurczaka, i wtedy podtykam im co innego jak ogol dostaje to czego one nie lubią)

wychodzi mi ok 1 kg mięsa na 6 kotów dziennie, ale liczone tez jako mięso z kośćmi, czyli czasem jest samo mięso wołowe a czasem serca z indyka a czasem mieszanka
moje koty papki z mięsa nie lubią, więc albo daję całe kawałki albo kroje na drobne -ale kroję w momencie podawania po prostu, nie zajmuje to zbyt dużo czasu

w razie problemów z jedzeniem mięsa przez kota, który je mięso ( jak twój)
jest kilka sposobów do wypróbowania, ale ja bym zaczęła od wyeliminowania chrupek (i z diety i z mieszkania) bo kot miesem się najada, nie potrzebuje dojadać w nocy -niech w nocy raczej śpi
najpierw bym zaczęła od stałych godzin karmienia, ale naprawdę stałych, i dawałabym kotu jeść z 5 razy dziennie (ale o stałych godzinach) dajesz jedzenie np na 20 minut, a potem zabierasz
można zapamiętywać, albo zapisywać o której godzinie ile kot zjadł, czyli które pory karmienia są najlepsze -ze dwa tygodnie trzeba by to ciągnąc co najmniej, żeby sprawdzić

i mogłabyś wrócić do dawania całych kawałków mięsa, np sama wołowina gulaszowa, albo same serca z indyka -żeby wiedzieć, które mięso i w jakiej formie kot najbardziej lubi
czy duże kawały, czy małe, ile tego zje, czym się najada itd
i tez ze dwa tygodnie

i oddać chrupy komus potrzebującemu, żeby ich nie było w domu, bo kot czuje chrupy

i tak samo dodając suple poobserwuj, które kotu nie pasują, bo może problem w suplach, i któreś mu przeszkadzają

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 16, 2018 9:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bardzo trafne rady Patmol.
Suche pojedyczne (rzucanie, ukrywanie) chrupki dla kota jako formę zabawy stosujemy w dzień. W naszym przypadku uzbiera się w takiej zabawie może 10-15 chrupek. Nie jest łatwo zawsze od razu dopaść takiej pojedycznczej chrupki lub ją od razu znaleźć - Matylda nieraz się namęczy. Widzę jednak, jak bardzo ją to rozładowuje i satysfakcjonuje. Często po kwadransie takiego "polowania" kładzie się spać. Na początku próbowała wprawdzie mnie terroryzować, żebym rzuciła następną chrupkę, jeśli tej nie może znaleźć, ale teraz już wie, że następna będzie dopiero jak znajdzie poprzednią.
Jestem przeciwniczką karmienia kota w nocy. W nocy kota trzeba i można przyzwyczaić do spania lub przynajmniej spokojnego zachowania się. Może ktoś powie, że to wbrew naturze - ale życie naszych wykastrowanych, niewychodzących kotów jest wbrew naturze; powiedzieliśmy A, musimy powiedzieć B.
Dobre puszki były na tym wątku wielokrotnie polecane. Ja jeśli w podbramkowej sytuacji muszę puszkę podać, to jest to Grau albo Granata Pet (wolę Grau). Ferniga natomiast zupełnie się u nas nie sprawdziła (problemy w kuwecie).

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pt mar 16, 2018 13:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:przeczytałam porządnie co napisałaś
może (nie wiem, ale jest taka możliwość) dajesz mu za dużo/ za często jeśc , a kot jako jedynak i spokojny po prostu nie jest głodny

na pewno w sytuacji dziadków najlepsze puszki/ saszetki - na barfnym forum , ja tez je czytam, są wymienione te lepsze

które konkretnie mięso kot lubi najbardziej? wołowinę jaką? drób? co konkretnie? czy może indyka? w jakiej formie

ja daje kotom tylko mięso , mam 6 kotow, i dwa psy, wiec koty nie marudzą tylko zjadają co dostaną - bo mięso nie czeka na później, jak ktos by sie gapił to by nie zjadł (zawsze patrze czy wszystkie jedzą, i wiem że np Pumba nie zje wątróbki, a Tymoteusz ma problem z szyjką z kurczaka, i wtedy podtykam im co innego jak ogol dostaje to czego one nie lubią)

wychodzi mi ok 1 kg mięsa na 6 kotów dziennie, ale liczone tez jako mięso z kośćmi, czyli czasem jest samo mięso wołowe a czasem serca z indyka a czasem mieszanka
moje koty papki z mięsa nie lubią, więc albo daję całe kawałki albo kroje na drobne -ale kroję w momencie podawania po prostu, nie zajmuje to zbyt dużo czasu

w razie problemów z jedzeniem mięsa przez kota, który je mięso ( jak twój)
jest kilka sposobów do wypróbowania, ale ja bym zaczęła od wyeliminowania chrupek (i z diety i z mieszkania) bo kot miesem się najada, nie potrzebuje dojadać w nocy -niech w nocy raczej śpi
najpierw bym zaczęła od stałych godzin karmienia, ale naprawdę stałych, i dawałabym kotu jeść z 5 razy dziennie (ale o stałych godzinach) dajesz jedzenie np na 20 minut, a potem zabierasz
można zapamiętywać, albo zapisywać o której godzinie ile kot zjadł, czyli które pory karmienia są najlepsze -ze dwa tygodnie trzeba by to ciągnąc co najmniej, żeby sprawdzić

i mogłabyś wrócić do dawania całych kawałków mięsa, np sama wołowina gulaszowa, albo same serca z indyka -żeby wiedzieć, które mięso i w jakiej formie kot najbardziej lubi
czy duże kawały, czy małe, ile tego zje, czym się najada itd
i tez ze dwa tygodnie

i oddać chrupy komus potrzebującemu, żeby ich nie było w domu, bo kot czuje chrupy

i tak samo dodając suple poobserwuj, które kotu nie pasują, bo może problem w suplach, i któreś mu przeszkadzają

Patmol być może ciut namieszalam.
Nie napisałam, że mój kot nie lubi mięsa. Lubi i to bardzo. Często zjada od razu bez problemu, ale zdarzają się dni gdy podchodzi do miski i odchodzi. Za pół godziny godzinę wraca i zjada wszystko. Tak po prostu ma. Może inaczej by było gdyby była konkurencja do miski.
Daję 2xdziennie po 55-65g mieszanki mięsnej. Czyli wychodzi srednio po 100g czystego miesa. Częściej karmić nie dam rady -max 3razy. Z chrupkami w ciągu dnia też w tym wypadku krucho. Chrupki odstawie zupełnie to nie stanowi akurat problemu. Nie ma tak że mnie molestuje o chrupki.
Tak jak juz pisałam uwielbia wołowinę dałby się o nią zabić.
Zjada szponder, prega, przerosniete gulaszowe czy inne tłustobłoniaste wołowe. Indyk to udziec, goleń czy skrzydło. Kaczka jak się zdarzy to noga. Czasami królik. Nie pasuje mu tylko kurczak.
Jak robię pierś z kurczaka dla nas to muszę mu odstąpić kawałek bo inaczej nie da mi żyć w kuchni. To samo jest z wołowiną.
Kości nie daje w ogóle. Po pierwsze w mieszance daje skorupki i maczke kostna. Po drugie on nie wie co z takim kawałkiem kostnym zrobic. Probowalam dawac cale skrzydelka czy udko czy szyje i nic. Kurczak jest bee. Z indyka skrzydło czy szyja też nie podchodzi. W mieszance mięso ze skrzydła jest ok. Mielic kości nie zamierzam prawie popsulam dzięki temu maszynkę.
Podroby lubi. Daje indycze, kurze, gęsie. Czasami coś innego.
Nie daje w ogole wieprzowiny.
U mnie zamiast chrupek do zabawy służy mięso przeważnie wołowe. Daje większy kawałek mniej więcej 1/2 pięści. I kot się tym bawi. Podrzuca ciągnie. Zabija. Plask plask o ścianę czy drzwi. Ubaw po pachy na 1-2godziny.
Nie robię tego codziennie, co 2 dni. Poza tym od czasu do czasu daje przysmaki takie świderki 100% mięsa. I on za tym gania, chowa itd. Starcza na 2dni.
Robię mieszankę na conajmniej 2tyg. Z wyżej wymienionych mięs. Czyli mięso bez kości, serduszka, żołądki, wątróbka i suplementy. Kroję wszystko na większe kawałki. Porcjuje na jedną porcję. Zamrazam.
Musi wszystko być krojone nic zmielonego. Inaczej jest to niezjadliwe. Konsystencja dla mojego kota jest wazna.
Z suplami miałam przeboje. Ale tu doszliśmy do porozumienia. To co jest niezjadliwe przez niego przemycam w inny sposób. Głównie chodzi o jod i krew.
Myślę, że spróbuję dawać 3xdziennie ale mniejsze porcje. Noc bez chrupkow.
Ale nadal pozostaje nie jedzenie przez niego gotowej mokrej karmy.

Agnieszka2009
W ciągu dnia nie mam jak mu rzucać chrupek. A jak jestem to bardziej opłaca się mu dbać kawałek mięsa np wołowiny niż chrupki. Zresztą nie domaga się ich jakoś specjalnie. Stąd nocne chrupki i polowanie na nie.
Teraz śpi w nocy, ale jako dziecię dawał popalić. :mrgreen:

usia83

 
Posty: 115
Od: Sob cze 17, 2017 22:15

Post » Pt mar 16, 2018 13:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Co sądzicie o Animondzie vom feinsen i rafine? Chodzi o karmę mokrą.

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Pt mar 16, 2018 13:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Według mnie to bardzo średniej jakości karma. Animonda carny też nic nadzwyczajnego - b. dużo podrobów, dlatego wiele kotów reaguje na tę karmę biegunką przy dłuższym podawaniu.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pt mar 16, 2018 22:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Aby nie zakładać nowego wątku. Jakie polecacie przysmaki dla kotków?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt mar 16, 2018 23:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol pisze:Aby nie zakładać nowego wątku. Jakie polecacie przysmaki dla kotków?

Jestem nowa na tym forum, ale wypowiem się. :mrgreen:
Mój kot uwielbia przysmaki z tuńczyka, kaczki czy kurczaka.
Takie ze 100% mięsa bez dodatków. Bez skrobi, gliceryny czy sorbitolu, konserwantow itd. Np Dokas z zooplusa, czy z Planet pet (dla psów- paski kaczki, tuńczyk, kurczak świderki )
Były też fajne przysmaki z Brita (Brit care)- let's bite. Niestety coś pozmieniali.
Do przemycenia tabletek mam tzw kocie kabanosy z zoologa (Lux coś tam). Skład taki se- mięso i produkty pochodzenia zwierzecego i konserwanty. Sprawdzają się w awaryjnych sytuacjach.

usia83

 
Posty: 115
Od: Sob cze 17, 2017 22:15

Post » Sob mar 17, 2018 11:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moje najbardziej lubią Thrive! liofilizowane, tuńczyka i krewetkę najbardziej.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob mar 17, 2018 14:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Przy okazji Thrive, przypomniał mi się problem z moim niezrozumieniem, nie śmiejcie się proszę, bo pewnie moja niewiedza jest wysoce głupawa. W pierwszym poście wątku wymienione są karmy mokre, w tym karmy mokre uzupełniające, jak np. Thrive. Wiem, że karmy uzupełniające są tylko uzupełnieniem i nie posiadają ważnych dla kotka suplementów. Ale, czy to znaczy, że taką karmę uzupełniającą należy traktować jako przysmak? Tzn, podawać dodatkowo poza podawanymi normalnie karmami?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob mar 17, 2018 23:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jeśli chodzi o takie karmy jak Thrive, Canagan, Petite Cusine to mają one dodatki witamin, minerałów, taurynę ale nie nadają się na karmę bytową bo mają za mało tłuszczu i są z filetów więc nie mają w składzie odpowiedniej ilości wapnia. Można ją podawać jako dodatek do karmy mokrej bytowej lub suchej, jako uzupełnianie diety ale nie jako karmę do stałego karmienia. Karma jest bardzo smakowita i wiele kotów ją bardzo lubi. Doskonale nadaję się jako źródło dodatkowego "dopojenia" kota bo ma sporo sosu, można też dolewać do niej wody.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie mar 18, 2018 14:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej, kupiłam puszki Feringi 400 g, otworzyłam, a tam jakieś kawałki skór, chrząstki.... w tych mniejszych puszkach 200 g tego nie widziałam. Też takie kawałki macie w tej karmie? Patrzę, że jest polecana, ale widząc zawartość zastanawiam się, czy warto ją kupować :/

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Nie mar 18, 2018 15:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A dasz radę zrobić zdjęcie? Może felerna partia?
Ja kupuję Feringę 400 g i nie dostrzegam tam niczego szczególnego. Skóry chyba nigdy nie widziałam.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie mar 18, 2018 21:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No właśnie sama nie wiem, te mniejsze 200 g puszki jedzą chętniej.

Zdjęcie podsyłam niżej, niewiele widać, ale takie białe przebłyski skóry są... no i takie twarde elementy, podroby?
https://zapodaj.net/8a1c28a0b311d.jpg.html

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Nie mar 18, 2018 22:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie wygląda to jakoś strasznie... Pewnie bym podała kotom. Chociaż w moich puszkach jakby mniej tych jasnych przebłysków. Jaki to smak?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Silverblue, skaz, Zeeni i 259 gości