SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 04, 2018 14:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Animonda Carny, MyStar
ser_Kociątko
 

Post » Pt maja 04, 2018 16:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

a jaką karmę polecilibyście dla kota kilkuletniego ? dostaje suche TOTW ale niestety na tej karmie zaczął tyć, więc potrzebowałby coś bardziej lekkiego, wchodzi w gre tylko sucha bo mokrej nie chce wogóle jeść

daark7

 
Posty: 10
Od: Czw maja 03, 2018 16:33

Post » Pt maja 04, 2018 17:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A mięso?

Z chrupek to może Feringa, GranataPet?
ser_Kociątko
 

Post » Pt maja 04, 2018 17:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

mięsa też nie lubi, uparł się na chrupki. A feringę sterilised ?

daark7

 
Posty: 10
Od: Czw maja 03, 2018 16:33

Post » Pt maja 04, 2018 17:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

normalna Feringę dla dorosłych, żadne sterilised
ser_Kociątko
 

Post » Nie maja 06, 2018 20:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy moze ktos odniesc sie do tego artykulu
https://psy24.pl/zywienie-psow,ac122/ar ... ybral,3834

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Nie maja 06, 2018 21:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Doktor nauk weterynaryjnych komentujący artykuł zdaje się być sponsorowany przez koncerny. Nie dałam rady przebrnąć przez całą jego wypowiedź. Niedobrze mi, kiedy czytam teksty rodem z reklam.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 06, 2018 21:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czyli to klamstwo?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Nie maja 06, 2018 22:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Pod swoją wypowiedzią doktor zamieścił kilka pozycji piśmiennictwa. Nie sprawdzałam ich, ale zakładając nawet, że są to artykuły naukowe, to nie ma gwarancji, czy nie były sponsorowane (tak czasami się zdarza). Poza tym musiałabym przeczytać każdy z tych artykułów aby mieć pewność, że ów doktor nie wysnuł błędnych wniosków (zdanie - zresztą nie zacytowane - wyrwane z kontekstu może mieć zupełnie inne znaczenie w całości).
Zazwyczaj na forum wyznajemy poglądy przeczące tym z komentarza. W świetle tych poglądów uważam, że komentarz jest sponsorowany i że zawiera błędy.

W związku z informacjami od FuterNiemyty usunęłam nadmiernie "ugodową" część mojego posta.
Ostatnio edytowano Pon maja 07, 2018 0:32 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 06, 2018 23:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kasiu, tak co chwile z tematem zywieniowym i uporem na Smille bedziesz powracac, coraz 'ciekawsze' argumenty podrzucac?
Wypowiedz szefa produkcji Pedigree na Polske jest proba obrony, dosc nieudana.
Wczesniej jest dosc dobrze opisana kwestia skladnikow i produkcji karm przemyslowych.
Niezla manipulacja pseudonaukowa, na bazie doboru 'argumentow' do wczesniej przyjetej tezy. Po prostu ktos na takim stanowisku nie moze inaczej publicznie sie wypowiedziec ;).

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon maja 07, 2018 0:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie przyszło mi do głowy sprawdzić nazwisko. FuterNiemyty dzięki za tę informację, dopełnia obrazu :D To nawet nie jest w takim razie wypowiedź sponsorowana, bo facet sam jest w tym momencie sponsorem ;) To bardziej autoreklama ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 07, 2018 6:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kasianosal10 pisze:Czy moze ktos odniesc sie do tego artykulu
https://psy24.pl/zywienie-psow,ac122/ar ... ybral,3834


pan Dr n. wet. Michał Ceregrzyn

Kierownik ds. żywienia zwierząt Mars Polska

napisał bardzo sprytnie dużo bzdur,ale w bardzo pseudonaukowy sposób i stosując zasady Schopenhauera, czyli nie kłamiąc wprost, pisze tak, że czytelnik ma wyciągnąć mylne wnioski z jego wypowiedzi i kupować karmę, która sprzedaje jego firma
bo on jest kierownikiem w Mars polska, a Mars Polska to Royal i Pedigree :mrgreen:

kasiu nie wiem czy znasz te zasady pisania, z prawdziwych przesłanek wyciąga się celowo fałszywe wnioski - bardzo popularne w takich artykułach, tak sie po prostu pisze w reklamach
na prostym przykładzie
prawda czy fałsz?
każdy człowiek wie, ze zawsze jak pada deszcz szosa jest mokra, czyli skoro szosa wczoraj na autostradzie była mokra to jest oczywiste dla każdego rozumnego człowieka ,że wczoraj padał deszcz
pierwsza cześć zdania jest prawdziwa oczywiscie, ale wniosek jest fałszywy
bo to że szosa jest mokra, niekoniecznie świadczy o tym, że padał deszcz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon maja 07, 2018 6:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzieki za wytlumaczenie :D i to jest vet? Masakra

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Pon maja 07, 2018 20:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

daark7 pisze:a jaką karmę polecilibyście dla kota kilkuletniego ? dostaje suche TOTW ale niestety na tej karmie zaczął tyć, więc potrzebowałby coś bardziej lekkiego, wchodzi w gre tylko sucha bo mokrej nie chce wogóle jeść

Thrive z kurczakiem lub kurczak-indyk, mało węglowodanów i przystępna cenowo. Koty tyją od węglowodanów i w zasadzie żadna karma sucha nie odchudzi kota ale zmiana na karmę z mniejszą ilością węgli może polepszyć sytuację.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pon maja 07, 2018 20:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej! Jak przestawić chrupkożercę na mokre? Mięso jest blee, mokre jest blee, jedyne co wchodzi to suche oraz sosy i galaretka z mokrego. Próbowałam już Animondę (kota jadła za kociaka wersje Kitten, a adult nie ruszyła), Smille, Bozitę (kiedyś jadła normalnie teraz nawet sosu nie ruszy), Cosmę Thai i Original. Dokarmiam tylko okoliczne koty, bo Maja mokrego nie ruszy. Próbowałam dosmaczać sosami, masłem, pastą Miamor, to sos zliżę, reszta stoi. Jutro jade kupić Butchers, bo ponoć dobrze wchodzi, ale podejrzewam że znów zjedzą to obce koty. Maja żyje na suchym TOTW, wcześniej była Porta21, chwilę Applaws, a za małego Sanabelle Kitten. Chciałabym przejść na mokre, ale co robić, gdzie, jak?
ObrazekObrazek
Majusiowy wątek oraz Instagram

Chinchira

Avatar użytkownika
 
Posty: 153
Od: Pon maja 30, 2016 9:17

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Justinzewaw i 243 gości