SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 26, 2018 18:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Właśnie wróciłam z zakupów i w ręce wpadła mi ta karma. Nigdy nie kupuję marketowych karm ale ta i wyglądem, i składem przypomina My Star czyli ulubioną karmę mojej koty. Mam rację, że to 'zakamuflowany' My Star? Były chyba cztery smaki. Dwa musy i dwa 'kawałki w sosie'. Cena 1,69.

Obrazek
Obrazek
"Rozbawiony kociak, podskakujący zabawnie niczym mały tygrys, jest nieskończenie bardziej interesujący niż połowa ludzi, z którymi musisz przebywać na tym świecie." - Lady Sydney Morgan

ObrazekObrazek

Maggs95

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Od: Czw wrz 21, 2017 21:54
Lokalizacja: Polska

Post » Czw cze 28, 2018 19:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Fatka, znam ludzi, którzy karmią koty Felixem i też kotki mają piękną sierść, taką " że futro niesamowite, że takie gęste, takie miłe, takie błyszczące". I faktycznie karmione Felixem koty znajomych mają piękną sierść. Widuję te koty na własne oczy.
Agnieszka2009, ja nie przesadziłam, mój wet podniósł palec do głowy i się w nią popukał patrząc na mnie wymownie.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw cze 28, 2018 19:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol, wierzę, że tak właśnie było. Dziwi mnie po prostu, że wet tak się może zachować w stosunku do klientki.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Czw cze 28, 2018 22:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Maggs95 pisze:Właśnie wróciłam z zakupów i w ręce wpadła mi ta karma. Nigdy nie kupuję marketowych karm ale ta i wyglądem, i składem przypomina My Star czyli ulubioną karmę mojej koty. Mam rację, że to 'zakamuflowany' My Star? Były chyba cztery smaki. Dwa musy i dwa 'kawałki w sosie'. Cena 1,69.

Obrazek
Obrazek

Opakowanie rzeczywiście wygląda jak My Star. W którym sklepie kupiłaś?
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt cze 29, 2018 11:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

rudalia pisze:
Maggs95 pisze:Właśnie wróciłam z zakupów i w ręce wpadła mi ta karma. Nigdy nie kupuję marketowych karm ale ta i wyglądem, i składem przypomina My Star czyli ulubioną karmę mojej koty. Mam rację, że to 'zakamuflowany' My Star? Były chyba cztery smaki. Dwa musy i dwa 'kawałki w sosie'. Cena 1,69.

Obrazek
Obrazek

Opakowanie rzeczywiście wygląda jak My Star. W którym sklepie kupiłaś?


W Lidlu. Coshida to ich marka własna.
"Rozbawiony kociak, podskakujący zabawnie niczym mały tygrys, jest nieskończenie bardziej interesujący niż połowa ludzi, z którymi musisz przebywać na tym świecie." - Lady Sydney Morgan

ObrazekObrazek

Maggs95

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Od: Czw wrz 21, 2017 21:54
Lokalizacja: Polska

Post » Sob cze 30, 2018 1:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol, no wlasnie takie platki na mleku, to chodzaca cukrzyca.
Wlasciwie, to wiekszosc rzeczy, ktore wydaja nam sie ogolnie zdrowe, zawieraja te cholerne cukry proste...

Po ostatniej liscie od lekarza czego mam nie jesc, wlasciwie wyszlo, ze zostal mi czarny chleb z czysta woda... no i moze kefir. I nie jest to zart.
Jak nie te cukry, to sol i tluszcze...

A wracajac do kotow.
Piszecie o pastach na odklaczanie.
Moj nowy koci nabytek w przeciwienstwie do jej poprzedniczek nigdy nie rzygnal klaczkiem. Co powiem, ze bylo dla mnie zaskoczeniem, ze kot moze tego nie robic i ze to dobrze.
Kocica do tej pory nie wykazywala zadnych objawow zaklaczenia, ladnie wszystko robi, je, podejrzewam wiec, ze wydala te siersc jak nalezy.
Co prawda zostawia jej mniej niz tamte, ale jednak jest, wiec i z lizania sie tez musi polykac.

Bardzo lubi te pasty smakowe miamora. Daje je jej jako podklad pod leki, nagrode czasem albo dodatek do karmy mokrej, ktorej juz sie troche w lodowce postalo i kot uznaje, ze jak nie swiezo otwarte, to niejadalne.
Sklad to one maja taki smakowy pod kota, nie widze tam nic specjalnego, ale w opisach twierdza, ze dziala tez odklaczajaco.
Prawda to?
I mozna w ogole te miamorki dawac, czy to jednak jakas tam niezdrowa rzecz?
I rzeczywiscie, to by wystarczalo, jezeli moj kot nie zadnych takich sensacji i tendencji do zapychania sie?
Prawde mowiac nigdy za bardzo zadnych kotow nie odklaczalam, tez nie potrzebowaly.
Czasem dostawaly tabletki gimpeta jako smakolyk, ale naprawde rzadko. A ta gimpeta nie lubi i jest jej niejadalny.
Tez nie wiem czy jest sens na sile podawac pasty odklaczajace, jezeli kot nie ma z tym zadnych problemow?

Wyrwiflaka

 
Posty: 56
Od: Pon gru 19, 2016 6:09

Post » Sob cze 30, 2018 8:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Chce zamowic karme dla bezdomniakow cena 100-110 zl
Ktora wybrac-
Bosh Sanabelle
Josera sensitive
Josera Catelux z kaczka
Josera Classic lub Josicat?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Sob cze 30, 2018 10:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kupiłabym Joserę Catelux, jest najlepiej zjadana, ma dobry stosunek cena:jakość.
Chociaż zdarza mi się jeśli jest dobra promocja kupić Sanabellę dla bezdomniaków, zjadają mniej chętnie, ale czasem cena odgrywa ważną rolę.

Bardzo fajna jest jeszcze Farmina Matisse. Moje bezdomniaki bardzo lubią. I cena też jest ok.
ser_Kociątko
 

Post » Sob cze 30, 2018 13:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A sucha Smilla jest lepsza czy gorsza od tych co wymieniłam?
Czy jest lepsza od josery catelux?sanabeli?tansza bo 80 zl na zooplus

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Sob cze 30, 2018 13:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Smilla jest ciut gorsza. Moje bezdomniaki nie przepadają. Ale sporo osób ją kupuje :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob cze 30, 2018 14:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czyli smilla jest gorsza od joserry catelux?
A jak to jest z josera josicat?
Na allegro na jednej aukcji wyczytalam ze nie zawiera soji pszenicy a w skladzie pisze jak byk zboza to klamia :strach:

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Sob cze 30, 2018 22:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wiem, że to wątek o karmach dla kota, ale może ktoś mi powie, jak mam rozumieć taki skład karmy dla psa:
"- Karma uzupełniająca dla psów
- 100% jagnięciny - pojedyncze białko
- Idealna przy nietolerancjach pokarmowych i alergiach
Karma uzupełniająca dla wszystkich psów. Mokra karma dla psów Happy Dog Lamm Pur jest produkowana wyłącznie z jagnięciny ze świeżego uboju, bez soi, dodatków roślinnych, barwników i konserwantów. Mokra karma dla psów Lamm Pur zawiera tylko jedno źródło białka i z tego powodu nadaje się szczególnie dobrze do karmienia przy nietolerancjach pokarmowych i alergiach."
https://www.happydog.pl/product-detail- ... -lamm-pur/

Czyli co? W puszce są zmielone owce i tylko owce? (a więc: kopyta, oczy, wymiona, języki, potem nerki, wątroby, żołądki, na samym końcu mięso mięśniowe)?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lip 01, 2018 15:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Czy karma w saszetkach coshida z lidla jest bezzbozowa?
Sklad mieso i produkty poch zw 5% ryby 5% czarniak
Mineraly inulina
Sa tam zboza?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Nie lip 01, 2018 22:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari pisze:Wiem, że to wątek o karmach dla kota, ale może ktoś mi powie, jak mam rozumieć taki skład karmy dla psa:
"- Karma uzupełniająca dla psów
- 100% jagnięciny - pojedyncze białko
- Idealna przy nietolerancjach pokarmowych i alergiach
Karma uzupełniająca dla wszystkich psów. Mokra karma dla psów Happy Dog Lamm Pur jest produkowana wyłącznie z jagnięciny ze świeżego uboju, bez soi, dodatków roślinnych, barwników i konserwantów. Mokra karma dla psów Lamm Pur zawiera tylko jedno źródło białka i z tego powodu nadaje się szczególnie dobrze do karmienia przy nietolerancjach pokarmowych i alergiach."
https://www.happydog.pl/product-detail- ... -lamm-pur/

Czyli co? W puszce są zmielone owce i tylko owce? (a więc: kopyta, oczy, wymiona, języki, potem nerki, wątroby, żołądki, na samym końcu mięso mięśniowe)?


Słabo opisany ten skład. Wedle przepisów słowo jagnięcina oznacza, że w karmie jest mięso, podroby, kości (wcale nie koniecznie w tej kolejności). Nie może tam być kopyt, wnętrzności itp bo to są produkty uboczne. Jeśli nie ma wyszczególnionych produktów to dokładnie tak może być najwięcej najtańszego produktu a mięsa najmniej lub wcale. Bo jagnięcina to może też być to co pozostaje po odjęciu mięsa mięśniowego...
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie lip 01, 2018 22:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Cena wspomnianej karmy dla psów sugeruje, że mięsa to tam pewnie nie ma.
Dzięki boguska, też mi ta karma nie jawiła się jako odkrycie wszech czasów, ale mimo wszystko gdzieś w głębi się łudziłam...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Zeeni i 531 gości