SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 24, 2018 8:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A ja bym zrezygnowała z regularnego podawania suchego. Po co kusić los i narażać wrażliwe kocie nerki? Sucha karma jest zdecydowanie najsilniej poddawana procesom technologicznym, najmniej wartościowa (nawet marki z wysokiej półki) i najbardziej odwadniająca kota. Powtórzę celne hasło forumowiczki Liwii "Sucha karma lub zdrowie, wybór zależy od Ciebie".
U nas w domu b. uważamy na to, co jemy (co oznacza też praktycznie całkowite wykluczenie mięsa, pieczenie w domu chleba na zakwasie, całkowitą rezygnację z żywności wysoko przetworzonej itd.) - i z taką samą uwagą podchodzę do karmienia naszych kotów. (Karmię Barfem, z okazjonalnym podawaniem dobrych puszek, np. w razie wyjazdu).
Animonda jest jak dla mnie zanadto podrobowa. Kotom często znacznie lepiej służy Catzfinefood, Grau, Feringa czy Granata Pet.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Wto wrz 25, 2018 9:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Agnieszka2009, dziękuję za podsunięcie ciekawych producentów.

Większość tych firm, niestety, opiera się na drobiu (a tutaj muszę pilnować alergicznego brzuszka mojego malucha), catzfinefood wydaje się bardzo ciekawą opcją - jak już MAC'S będzie się kończył kupię te :)

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Czw wrz 27, 2018 19:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jeśli karma ma być dla alergika to polecam Gussto, Power of Nature, Wildes Land, Ziwipeak,
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob wrz 29, 2018 14:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Z suchych, którą wybrać:
TOTW czy Ferninga?
Czy może inną suchą (poza Orijen i Purizonem).
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob wrz 29, 2018 15:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Feringa zdecydowanie. Moje jedzą suchą Feringę i jest okej :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob wrz 29, 2018 17:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bierzemy zatem z Bilem Feringę :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob wrz 29, 2018 22:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moja kaczkową lubi.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie wrz 30, 2018 13:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Za późno, już zamówiłam indyka :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie wrz 30, 2018 19:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nutrivet Inne Cat Snack Bucco Dental - ktoś stosował i może się wypowiedzieć ? Nie mamy problemów z ząbkami, ale kończą nam się smaki. Czytałam różne opinie i podobno źle się trawi.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon paź 01, 2018 1:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bil wcina Nutrivet. Zalecają 5 chrupek dziennie i tego się trzymam. Problemów z trawieniem u Bila nie zauważyłam. Bilowi smakuje - tylko, że to żaden wyznacznik, bo jemu wszystko smakuje.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon paź 22, 2018 13:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Cześć. Od pewnego czasu czytam forum i próbuje wdrożyć zdrowsze żywienie mojej kotki, która niestety pod moja nieobecność, a pod opieką mojej mamy została kulką. Kicia po sterylizacji. Długo ka4miona gourmete, i puriną dla kotów sterylizowanych stała się otyła. Zamówiłam jej feringe mokrą, suche purizona. O ile suche bardzo jej pasowało to mokre praktycznie jej nie interesuje. Kupiłam kolejne karmy mokre na testy. Pasuje jej Premiere, jednak bardzo mało informacji na temat tej karmy jestem w stanie uzyskać. Chciałabym kotkę odchudzić ale nie mam pomysłu jak zacząć, skoro te karmy praktycznie jej nie zadowalają. Może są karmy bardziej akceptowalne przez wybredne koty, które tolerują karmy mocno aromatyzowane?

aniafr0

 
Posty: 2
Od: Pon paź 22, 2018 13:20

Post » Pon paź 22, 2018 14:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Catz finefood wypróbuj :) albo Mac's
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 22, 2018 15:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

aniafr0 pisze:Cześć. Od pewnego czasu czytam forum i próbuje wdrożyć zdrowsze żywienie mojej kotki, która niestety pod moja nieobecność, a pod opieką mojej mamy została kulką. Kicia po sterylizacji. Długo ka4miona gourmete, i puriną dla kotów sterylizowanych stała się otyła. Zamówiłam jej feringe mokrą, suche purizona. O ile suche bardzo jej pasowało to mokre praktycznie jej nie interesuje. Kupiłam kolejne karmy mokre na testy. Pasuje jej Premiere, jednak bardzo mało informacji na temat tej karmy jestem w stanie uzyskać. Chciałabym kotkę odchudzić ale nie mam pomysłu jak zacząć, skoro te karmy praktycznie jej nie zadowalają. Może są karmy bardziej akceptowalne przez wybredne koty, które tolerują karmy mocno aromatyzowane?


Odchudzenie kota nie jest sprawą prostą i najlepiej robić to pod okiem veta. Kot musi uzupełniać płyny, nie może przestać jeść.
Przestawienie kota ze śmieciówek na karmy lepsze też może być niekoniecznie takie proste, bo śmieciówki mają multum aromatów, dodatków smakowych, które zachęcają do jedzenia i uzależniają, a te lepsze niestety nie... i żarcie pomimo, że dla nas składowo jest mega dobre dla kota jest niejadalne.
Możesz mieszać stare żarcie z "nowym". Jeśli kot jadł gurmeta mieszaj gurmeta z inną. Na początku więcej starego, a mniej nowego. Kot musi przyzwyczaić się do nowego smaku.
Co do Purizona... moje koty się po nim roztyły.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon paź 22, 2018 16:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak, właśnie czytałam o purizonie. Czy oprobiwac odstawić w ogole sucha? Jakie mac’s i finefood najlepsze smaki?

aniafr0

 
Posty: 2
Od: Pon paź 22, 2018 13:20

Post » Pon paź 22, 2018 16:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Potwierdzam w całości co mówiła Chikita o Purizonie na przykładzie mojego kota. Też po Purizonie zaczął pęcznieć. Z tego co pamiętam, wiele osób na tym forum miało podobną przygodę z Purizonem.

Są specjalnie "polepszacze smaku" do karm, jak np. Thrive ProTaste. Niżej link do sklepu:
https://www.kocimietka.pl/thrive/1734-t ... -170g.html
Ostatnio edytowano Pon paź 22, 2018 16:41 przez Bestol, łącznie edytowano 1 raz
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, korbacz9, skaz i 232 gości