SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 04, 2018 22:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jaki komplet witamin, co mu dawać, na prawidłowy, wzrost, siłę, funkcjonowanie? Obecnie na Whiskas jedzie, bo się nie znamy z żoną, ale jest baaaaardzo energiczny, tuli się, sierść czarna, gładka.. chciałbym to utrzymać lub nawet polepszyć.. :)

kitten90

 
Posty: 17
Od: Sob cze 30, 2018 18:11

Post » Nie sie 05, 2018 9:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Zamiast sztucznych past witaminowych lepiej jest kotu podać surowe mięso z suplementami np. Felini Complete na zooplusie.

Zrezygnujcie koniecznie z Whiskasa to pasza dla kur, nie jedzenie dla kotów.

Na pierwszej stronie tego wątku jest spis karm polecanych, skorzystajcie z niego.
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 05, 2018 13:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Niski % węgli w mokrej karmie, ile powinien wynosić ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie sie 05, 2018 13:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

maksymalnie 5%
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 05, 2018 13:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzięki.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro sie 08, 2018 13:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kolejna ciekawostka i ważna informacja dla alergików. Terra Faelis zmieniłam składy i np. adult królik na dodatek 15% wątróbka z indyka.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto sie 14, 2018 16:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

A co sądzicie o tej karmie?
https://expert4pet.com.pl/pl/p/SURF-TURF-KURCZAK-Z-RYBA-/72

Myślicie, że zalewanie wodą jak zupki chińskiej może się sprawdzić?? :D
ser_Kociątko
 

Post » Wto sie 14, 2018 16:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ser_Kociątko pisze:A co sądzicie o tej karmie?
https://expert4pet.com.pl/pl/p/SURF-TURF-KURCZAK-Z-RYBA-/72

Myślicie, że zalewanie wodą jak zupki chińskiej może się sprawdzić?? :D


Mi to bardziej na musli wygląda. Próbowałabym z mlekiem albo jogurtem :D

Chikita

 
Posty: 6301
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto sie 14, 2018 16:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

W sumie też by mogło pasować :D
ser_Kociątko
 

Post » Pt sie 17, 2018 12:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Witam Wszystkich,
jestem nowym członkiem na forum. Wynalazłam go o dziwo wczoraj 8O w trakcie poszukiwania dobrej karmy, dla mojej 3letniej,adoptowanej kotki. Mam ją od listopada i mimo,że jest zwykłym dachowcem to kocham ją miłością prawdziwą :1luvu: :) Luna to typowe zwierze z rodziny kotowatych,humorzaste i temperamentne. Typ hrabianki :roll: Zatem nie zawsze jest ją łatwo zadowolić :/ Szukam dla niej odpowiedniej karmy ,poprzedniczka karmiła ja Gourmetem (karma mokra) i Puriną dla kotów wysterylizowanych(karma sucha) .Nieświadoma kontynuowałam ,szybko jednak wyczytałam,że to typowy fast food dla zwierząt wiec przerzuciałam kotkę na CatzFinefood,Feringe,GranataPet(mokre) z suchymi miałam dylemat,wybrałam Thrive. Suche polubiła bardzo,mokre średnio jej podeszły. Jadła,jednak tylko w przypadku kiedy głodek w d...zajrzał :D Byłam tez upatra wiec wiedziała,że nic innego nie dostanie. Generalnie woli jedzenie w formie pasztetu, więc ciężko jej się było, z wersjami mielonek, zakoleżankować :) Z racji tego ,że kotka jest wykastrowana bałam się ,że po suchej karmie Thrive bedzie przybierała na wadze a nadwagę już ma :(
Kupiłam Purizon 3 opakowania,różne smaki. Kurczak,ryba i chyba dzik. Na początku dawałam jej Purizon co 2,3 dni w poprzednie wykańczała Thrive. Kiedy zaczęła dostawać Purizon codziennie zauważyłam ,że po jakims czasie strasznie się drapie w okolicach szyi i uszu. Krew i łyse placki. Alergia-pomyślałam. Odstawiłam Purizon,rany smarowałam czystą lanoliną -przeszło ,zagoiło się i sierść odrosła.
Poszłam do weterynarza na kontrole i przy okazji spytałam co powinnam kotu podawać ,polecił Royal Canin :/ ,,Aha"-pomyślałam-,,czyli raczej nie porozmawiamy". Kot nie wydrapuje się już tak bardzo ale problemem jest to ,że cały czas ma łupież. Czasami się nasila czasami zmniejsza ale nigdy nie znika całkowicie . Wydaje mi się ,że to od karm suchych więc chciałabym z nich całkowicie zrezygnować . Oczywiście podaje jej oleje do jedzienia,wodę też pije jednak problem suchej skóry wciąż jest . No i gubi sierść na potęgę (nie łysieje ale gubi jej bardzo dużo) , do tego nie jest miękka w dotyku ani lśniąca . Wyczytałam o CatSkin od Natural Vetcare ale pare stron wcześniej widziałam ,że ktoś tutaj na forum odradzał. Bardzo Was proszę o porady ,choć jakiekolwiek wskazówki jak mogłabym zadbać o kota ,będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam

animalLover

 
Posty: 7
Od: Pt sie 17, 2018 10:58

Post » Pt sie 17, 2018 16:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

animalLover
Tak z ciekawości, badałaś kotkę (krew) ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt sie 17, 2018 21:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

gatiko pisze:animalLover
Tak z ciekawości, badałaś kotkę (krew) ?

Tak ,robiłam jej badania krwi jakiś czas temu i niby wszystko jest w porządku. Sama już nie wiem czym to zwalczyć,może zle ją jednak karmie? Czy któraś z Pań na forum posiada kota alergika? Co podajecie dziewczyny?

animalLover

 
Posty: 7
Od: Pt sie 17, 2018 10:58

Post » Pt sie 17, 2018 22:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja bym zrobiła jonogram poszerzony o żelazo. Rozważyłabym też inne badania i/albo dietę eliminacyjną.
Jakie oleje kotka dostaje? Bo co rusz czytam o alergii na łososia, a olej z łososia dodawany jest do dużej liczby karm także tych mokrych.
Możesz też rozważyć testy alergiczne z krwi. Oczywiście one nie dają 100% pewności, ale są niezłą wskazówką.
Próbowałaś podawać surowe mięso (po uprzednim przemrożeniu)?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob sie 18, 2018 0:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari pisze:Ja bym zrobiła jonogram poszerzony o żelazo. Rozważyłabym też inne badania i/albo dietę eliminacyjną.
Jakie oleje kotka dostaje? Bo co rusz czytam o alergii na łososia, a olej z łososia dodawany jest do dużej liczby karm także tych mokrych.
Możesz też rozważyć testy alergiczne z krwi. Oczywiście one nie dają 100% pewności, ale są niezłą wskazówką.
Próbowałaś podawać surowe mięso (po uprzednim przemrożeniu)?


Na początku podawałam jej olej z łososia ale szybko odstawiłam,teraz dostaje z firmy Exmarid.Spróbuję zrobić tak jak Pani mówi ,porobię badania. Chciałabym przerzucic kotkę tylko na karmę mokrą bo wydaje mi się,że sucha jej jednak szkodzi. Myślałam o Wildes Land. Ja osobiście mięska jej nie dawałam ale wiem,że poprzedniczka czasami kupowała dla niej wątróbkę i jadła. Z tym,że z tego co mówiła -dla smaczku ;) czyli jakieś kilka gram i starczy ,wieczorem nie chciała ,na drugi dzień też nie ,ale za tydzień ,dwa znów zjadła chętnie. Kurczaka surowego ot tak sobie ale tuńczyka z puszki bardzo lubi. Jeśli chodzi o wołowine to nie wiem. Czy przy podaniu surowego mięska zawsze trzeba je uprzednio zamrozić?

animalLover

 
Posty: 7
Od: Pt sie 17, 2018 10:58

Post » Nie sie 19, 2018 11:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nutro Wild Frontier- czy ktoś z Was kupował te chrupki i może mi powiedzieć jakiej są wielkości ? Moja mniejszych, płaskich nie tknie i akceptowalna wielkość jest na Poziomie chrupek Feringi albo Wild Freedom :roll:

Chikita

 
Posty: 6301
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kocilla de Mru, Necz i 78 gości