SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 18, 2018 22:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Jagnięcina i królik, podałam i jedzą, ale szału nie ma. Też macie tak dużo twardych kawałków w tej puszce??

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Nie mar 18, 2018 22:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Też mam ten smak. Twarde elementy (takie bardzo twarde, co to nie chcą się rozdrobnić po dobroci, może kości?) tylko pojedyncze i bardziej w stylu jeden na kilka puszek.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie mar 18, 2018 23:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Szczerze nie wiem co to. Myślałam,że może podroby.. Kości? Powinny być w puszce? :/

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Pon mar 19, 2018 16:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wiem, że bardzo dużo osób poleca Feringę i jest zadowolonych z tej karmy; ja też się skusiłam i kupiłam. Ale powiem szczerze, że nie byłam zachwycona. Nie podoba mi się na przykład, że jest taka mało... "ubita" w tej puszce. Wolę konsystencję Grau, bo naprawdę ładnie można ją rozrabiać wodą i dopajać kota w dużej ilosci. Poza tym, jak już pisałam, "wyniki" w kuwecie po Ferindze nie były u nas wcale jakieś super.
Ale może moja opinia jest mało reprezentatywna, bo rzadko te puszki daję. Jednak nawet jak na takie rzadkie podawanie to właśnie Grau sprawdza mi się najlepiej.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon mar 19, 2018 17:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja karmię kotka generalnie zbitym mokrym, jak catfinefood, również Grau. Nigdy nie dolewałam do nich wody. Powinnam?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon mar 19, 2018 17:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tak, to zdrowsze dla nerek i pęcherza ;)
ser_Kociątko
 

Post » Pon mar 19, 2018 23:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bestol - już Ci kiedyś pisałam, że aby wiedzieć, na ile Twój kot jest nawodniony, powinnaś złapać mocz i oddać do badań. Interesuje Cię ciężar właściwy moczu.
Potem zaopatrz się w wygodną strzykawkę (a najlepiej komplet, bo po jakimś czasie tłoczek ciężko chodzi), dolewaj do każdego posiłku taką samą ilość wody i mieszaj ją z jedzeniem, żeby powstała zupa. Po ok. 2 tyg. oddaj znowu moczu do badań. Dowiesz się, czy nie przewadniasz kota. Metodą prób i błędów dojdziesz do tego, ile powinnaś dolewać swojemu kotu wody do jedzenia.
Ja mam strzykawki 100 ml, w nich tłoczek można wyjąć całkowicie ze strzykawki bez siłowania się i wysuszyć na suszarce do naczyń osobno tłoczek i miarkę strzykawki (inna sprawa, że mam u siebie więcej zwierzaków, więc małe strzykawki na nic by mi się nie zdały).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto mar 20, 2018 13:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moja kota wczoraj przeszła zabieg sterylizacji i pani weterynarz zaleciła powolną zmianę karmy na "obojętnie jaką ale 'sterilised'".

Dzięki temu forum od dawna już wiem, że kotka sterylizowana wcale nie musi jeść takiej dedykowanej karmy. Jednak ze względu na to, że Franka jest fanką Purizona zastanawiam się nad Purizon Sterilised. Czy ktoś testował już tą karmę? Warto ją kupic? Czy na razie pozostać przy Purizon Kitten (kotka ma 8/9 miesięcy) a później przejść na 'zwykłego' Purizona dla dorosłych.

Franka oczywiście je też mokrą karmę, która w teorii stanowi większość dziennej porcji. W praktyce jest różnie. Testowałyśmy już prawie wszystkie polecane karmy i w większości po 1-2 puszkach karma jest już bleeee i zaczyna się strajk głodowy. Z surowym mięsem jest tak samo.

Suche zje zawsze (ale tylko Purizon, inne też są bleee) więc na razie nie jestem w stanie z niego zrezygnować i stąd moje pytanie...
"Rozbawiony kociak, podskakujący zabawnie niczym mały tygrys, jest nieskończenie bardziej interesujący niż połowa ludzi, z którymi musisz przebywać na tym świecie." - Lady Sydney Morgan

ObrazekObrazek

Maggs95

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Od: Czw wrz 21, 2017 21:54
Lokalizacja: Polska

Post » Wto mar 20, 2018 13:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ogólnie niektóre koty kiedy wiedzą, że jest Purizon odmawiają innego jedzenia, stopniowo powinnaś przejść na mniej smakowitą karmę niż jest Purizon.

Ale zostałabym przy zwykłym Purizonie bez napisu dla sterylkowców... jak widać wetka ma blade pojęcie o żywieniu kotów.
ser_Kociątko
 

Post » Wto mar 20, 2018 22:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja oszaleję. U mnie ostatnio, tylko jeden rodzaj Yarrah bio tacka i z Rossmana saszetki ;-/

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 25, 2018 16:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kupilam pierwszy raz puszki Wild Freedom i dałam kotom. Jedna kotka dostala biegunki - kupa wodnista, zielonkawa, sluz i smrod.Inne koty zjadly i nic im nie ma. Dostawala jeszcze pasztet Miamora królik, tacki Miamor i tacki Yarrah - ale to już wczesniej jadła i bylo ok. Mozliwa taka reakcja na Wild Freedom czy to raczej zbieg okoliczności?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie mar 25, 2018 20:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Może tak być, że po karmie są rewolucje i kotu nie służy szczególnie jeśli podaje się nową z dnia na dzień. Jedne koty przetrawią bez problemów nową karmę, a niektóre mogą wykazywać "skutki uboczne" nagłej zmiany i trzeba wprowadzać powoli. Można jeszcze rozważyć, że któryś ze składników karmy doprowadził do rewolucji w żołądku.
Ja się zastanawiałam aby zamówić chrupki kurczakowe tej firmy, ale jakoś nie mogę się przełamać. Staram się unikać karm gdzie są dodatki roślin skoro ma całoroczny dostęp do świeżego zielska.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon mar 26, 2018 15:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Otworzyłam kolejną puszkę - bardzo mocny zapach jakby substancji konserwującej. Kojarzy mi się z konserwami z dawnych czasów, tuszonkami, robionymi z mięsa wieprzowego z dużą ilością tłuszczu. Sama zawartość wygląda ok, nawet są fragmenty mięsa (włókna) ale ten zapach dziwny.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie kwi 01, 2018 20:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Tej wody do karmy dodawać przegotowanej, czy zwykłej z kranu. Ja kotkowi do miski daję wodę po prostu z kranu.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie kwi 01, 2018 20:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Najlepiej lekko podgrzanej :)
ser_Kociątko
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ankacom, skaz i 200 gości