Duży problem z odchudzaniem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 01, 2018 14:15 Duży problem z odchudzaniem

Hej.
Od niecałego miesiąca staram się odchudzić moją kotkę ( mam 2 koty).
Daję im od tego czasu naprawdę dobrą - tylko mokrą - karmę. Problem jest tego rodzaju,że jej nic nie smakuje. Drugi wcina wszystko a ona albo nic nie ruszy albo ilość odpowiadającą łyżeczce od herbaty. Jest głodna bo to widać ,ale z tego głodu zjada inne rzeczy np. stara się jeść wykładzinę. Karma cały czas jest misce ale ona jej nie rusza. Martwi mnie to , kupki też robi raz na 2-3 dni i to takie wyskrobki mamuta. Nie chcę żeby jej się coś stało ale już nie mam pomysłu jak ją przekonać do jedzenia. Błagam pomóżcie :cry:

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Czw lut 01, 2018 14:51 Re: Duży problem z odchudzaniem

Na świecie jest wiele dobrych karm, próbuj do skutku, a na początek mieszaj z tą, co lubi.
Najzdrowsze jest surowe mięso,
a tu wątek okarmieniu
viewtopic.php?f=1&t=157312&start=240
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lut 01, 2018 14:53 Re: Duży problem z odchudzaniem

Tylko ,że ona je tylko i wyłącznie ( w sensie lubi) Purina One chrupki.....

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Czw lut 01, 2018 15:26 Re: Duży problem z odchudzaniem

Jedną z metod jest przemielenie suchej karmy na proszek i posypywanie tym mokrej karmy.
Inną zabawa karmą.
Karm dobrych mokrych też jest kilka rodzajów (pasztety, musy, kawałki w sosie, uzupełniająco są też filetówki), różne smaki różnych firm. Też można poeksperymentować.
Jaką karmę mokrą wprowadzasz?
Poza tym jeśli kot zbyt długo jest głodny, traci zainteresowanie jedzeniem. Im bardziej pusty żołądek tym - wbrew pozorom - trudniej przestawić na cokolwiek. No i kot nie może głodować. Nie możesz zostawiać pełnej miski i liczyć na to, że zwierzak wreszcie się skusi. To Ty masz się gimnastykować, aby nauczyć kota jedzenia nowego żarcia. Co absolutnie nie oznacza, że masz teraz ulegać i dawać obok miskę z Puriną. Trzeba kombinować. Spróbuj z tym mieleniem karmy, próbuj z różnymi konsystencjami i smakami. Może zachęcaj rosołkiem bez przypraw. Jeśli NIC nie działa, to dawaj odrobinę tej Puriny, żeby kot chociaż trochę jadł. I żeby to nie była łyżka od herbaty. Ale tak, żeby się nie najadał.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lut 01, 2018 15:39 Re: Duży problem z odchudzaniem

Napisałam Ci już wszystko na PW po tym jak mnie prosiłaś o rady nawet nie raczyłaś mi odpowiedzieć, ech... A tu znów to samo i znów to samo o Purinie i Gourmetach.
ser_Kociątko
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kicia_Lili, magnificent tree, Silverblue, Zeeni i 251 gości