Inne przyczyny wodobrzusza niż FIP

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 21, 2018 18:53 Re: Inne przyczyny wodobrzusza niż FIP

Zgodnie ze wszelkimi badaniami FIP jest kompletnie nieuleczalny. Jeśli udało się wyleczyć kota, to nie był to FIP.

Bardzo dobrze, że Bob się czuje coraz lepiej :) Oby tak dalej :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lut 21, 2018 20:13 Re: Inne przyczyny wodobrzusza niż FIP

Dobre wiesci :)

FuterNiemyty

 
Posty: 3602
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto lip 03, 2018 18:52 Re: Inne przyczyny wodobrzusza niż FIP

Przeczytałam właśnie cały wątek i mam nadzieję że mój kot ma również źle zdiagnozowany FIP. Chciałam się dowiedzieć, czy kociak ma się dalej dobrze? Taka wiadomość bardzo by mnie podniosła na duchu i chciałabym jutro pokazać lekarzowi co możnaby jeszcze podać naszemu. :201461

Monique92

 
Posty: 1
Od: Wto lip 03, 2018 18:45

Post » Czw lis 14, 2019 23:44 Re: Inne przyczyny wodobrzusza niż FIP

domaz pisze:Dzięki za info Izka, szkoda że nie wiedziałem o tym przed podaniem, teraz już za późno. Ale wydaje się, że Bob dobrze reaguje na lek. Dziś jest trochę żywszy, dużo pije.

Mam natomiast wątpliwości co do Fortekoru. Z tego co zrozumiałem, pomoże on w przyjęciu innych leków, rozszerzając żyły i polepszając przepływ krwi. Ale efektem ubocznym może być szybsze nagromadzenie się płynu w jamie brzusznej, prawda? Od wyjęcia płynu minęły 4 dni i nie widać, żeby wrócił (może minimalnie, max 20% tego co było). Czy jeżeli nie zauważę, że Bob źle reaguje na leki, to nadal mam używać Fortekor?

Co do CBD, to ja jestem jak najbardziej zwolennikiem jego używania, czytałem natomiast opinie, że niebezpieczne jest używanie go razem z wieloma innymi lekami, ponieważ serce zwierzaka może nie wytrzymać natłoku substancji, które w niego wrzucamy. Czy ktoś ma na ten temat jakieś opinie? Czy użycie CBD teraz, do tych wszystkich leków jest bezpieczne? Wiem, że substancja sama jako taka jest bezpieczna, boję się tylko, że serducho Boba nie ogarnie tego koktajlu leków. Mój vet nic na ten temat nie odpowiedział. Powiedzial, że słyszał o używaniu CBD, ale nie czytał żadnych poważnych badań.

Dzięki wszystkim za pomoc!


Tak, trzeba uwazac na stosowanie CBD wraz z lekami, poniewaz CBD powoduje, ze lek dluzej krazy w organizmie, nie jest tak szybko metabolizowany w watrobie. Mam gdzies adres strony z indeksem lekow, w interakcje z ktorymi wchodzi cbd (to dluuuga lista).
Wkleje ja jak znajde tutaj:

https://drug-interactions.medicine.iu.e ... Table.aspx

A tu troche informacji o CBD dla zwierzakow:

https://cannabissupplementsforpets.com/ ... dications/

Swoja droga duzo czytalam o CBD i podawalam mojemy kotkowi jako lek przeciwbolowy (i w nadziei na spowolnienie nowotworu) ale nie jestem pewna, jak z jego przeciwbolowym dzialaniem, zwlaszcza ze jest duzo badziewia na rynku do kupienia w niskich cenach, ktore to badziewie na pewno nie dziala. Zrobilam porzadny wywiad zanim kupilam moja buteleczke dla Kotka i dla siebie. Te dla zwierzakow roznia sie od tych dla ludzi tylko moca. Dzisiaj stwierdzilam, ze wyprobuje na sobie, czy to dziala przeciwbolowo, bo boli mnie glowa. Wzielam dawke juz godzine temu i jakos nie czuje roznicy:-(
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob lis 23, 2019 23:12 Re: Inne przyczyny wodobrzusza niż FIP

Odnosnie interakcji oleju CBD z pewnymi lekami to uslyszalam dzisiaj niezwykle interesujaca informacje.
Otoz dzialanie CBD skutkujace w tym, ze pewne leki dluzej sa w obiegu w organizmie ma byc wykorzystane niedlugo w produkcji tychze lekow. Ponoc opracowano juz technologie pozwalajaca na dodawanie do tabletek tych lekow specjalnej warstwy CBD, dzieki czemu zastosowanie nizszej dawki tych lekow bedzie tak samo skuteczne, jak dotychczasowa, zwyczajowa dawka. Korzysc taka, ze mniej substancji aktywnej (czyli mniej chemii) z dodatkiem CBD bedzie mialo takie samo dzialanie jak wiecej wiecej chemii, czyli uda sie ograniczyc dzialania uboczne.
Pewno takze uda sie zaoszczedzic na kosztach, skoro ktos sie tym zajmuje.
Niestety nie mam dokladniejszych informacji, bo dowiedzialam sie tego "na gebe" w rozmowie.
Mysle w tym kontekscie o leku GS, o ktorym uslyszalam tu na forum kilku dni temu - ktory jest bardzo drogi. Nie udalo mi sie natomiast znalezc o GS wiecej informacji.
Trzeba by o tym jednak poczytac, wielce ciekawy temat.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 24, 2019 17:38 Re: Inne przyczyny wodobrzusza niż FIP

pibon pisze:Odnosnie interakcji oleju CBD z pewnymi lekami to uslyszalam dzisiaj niezwykle interesujaca informacje.
Otoz dzialanie CBD skutkujace w tym, ze pewne leki dluzej sa w obiegu w organizmie ma byc wykorzystane niedlugo w produkcji tychze lekow. Ponoc opracowano juz technologie pozwalajaca na dodawanie do tabletek tych lekow specjalnej warstwy CBD, dzieki czemu zastosowanie nizszej dawki tych lekow bedzie tak samo skuteczne, jak dotychczasowa, zwyczajowa dawka. Korzysc taka, ze mniej substancji aktywnej (czyli mniej chemii) z dodatkiem CBD bedzie mialo takie samo dzialanie jak wiecej wiecej chemii, czyli uda sie ograniczyc dzialania uboczne.
Pewno takze uda sie zaoszczedzic na kosztach, skoro ktos sie tym zajmuje.
Niestety nie mam dokladniejszych informacji, bo dowiedzialam sie tego "na gebe" w rozmowie.
Mysle w tym kontekscie o leku GS, o ktorym uslyszalam tu na forum kilku dni temu - ktory jest bardzo drogi. Nie udalo mi sie natomiast znalezc o GS wiecej informacji.
Trzeba by o tym jednak poczytac, wielce ciekawy temat.

Na facebooku jest grupa FIP Warriors i jest chyba grupa polska też na ten temat (tzn kuracji GS)
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 281 gości