Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 28, 2018 14:02 Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Mamy małego kotka 4 miesiące. Z nami jest od miesiąca i cała rodzinka ją pokochała.
Od zeszłego tygodnia kotka zrobiła się mało aktywna i zaczęła bardzo mało jeść i strasznie ciężko oddychać, całe ciało się rusza.
Czy prędzej udaliśmy się do weterynarza. Kot się tak zestresował przy badaniu że dostał tlen. Niestety RTG nie dała sobie zrobić.
Weterynarz pobrał krew.
Stwierdzenie są takie:
- niewielka ilość wypływu że spojówek
- płuca utrudnione wdechu
- serce bez zmian
Dostała dwa zastrzyki:
Oxywet 0.5
Loxicon 0.12
A my mamy podawać:
Unidox 1/4 tab. co
Rheumocam 1/4 Tak. Raz dziennie.
Niestety nie widzimy poprawy A mija już tydzień. Kotka spada z wagi, je tylko suchą karmę (wcześniej mokrą się zajadała) i pije. Widzimy że jest słaba i serce nam się kraje bo nie umiemy jej pomóc.
Zauważyliśmy że zaczyna oddychać przez pyszczek i śpi w pozycji podkurczonej nie leży już na boku jak kiedyś. Najczęściej kładzie się pod kaloryferem przy oknie. Chcieliśmy dziś dostać się do weterynarza Ale niestety .....
Wcześniej byłem chory ja Ale czy kot może się zarazić ode mnie?
Kotka jest domowa nie wychodzi na dwór.

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40

Post » Nie sty 28, 2018 14:22 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

A jaka diagnoza została postawiona?
Jakie były wyniki badania krwi?
Jeśli to sprawa zapalenia płuc (płuca utrudnione wdechu?), to kotka jest słabo leczona.
Taki mały kociak powinien mieć założony wenflon, dostawać kroplówki i leki, a przede wszystkim antybiotyk dożylnie.
No i jego stan musi być na bieżąco monitorowany przez weta.

Przy trudnościach z oddychaniem, powinniście na cito być u lekarza.
Nie wygląda to dobrze.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie sty 28, 2018 14:45 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

BC 2800 VET
WBC 27
Limfocyty 5.4
Grans 20.6
%LYM 20
%Grans 76.3
Mid 1
Mid% 3.7
RBC 8.89
Hemoglobina 107
MCHC 354
MCV 34
MCH 12
RDW 16.7 %
Hematokryt 30.2%
PLT 567
MPV 7.6
PDW 14.2
PCT 0.43

Diagnoza nie była jednoznaczna bo RTG nie zrobiono i podczas pobierania krwi się tak zestresowała że dostała tlen.
Podawać leki i jak się pogorszy przyjść.

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40

Post » Nie sty 28, 2018 14:46 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Słownik mi poprawia i nie za każdym razem zauważe. Miało być utrudnione wdechy.

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40

Post » Nie sty 28, 2018 14:48 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Gdzie mieszkasz? W większym mieście albo jego okolicach?
Kociak powinien być tak naprawdę pod tlenem w tej chwili :(
On bardzo cierpi a jego ciało umiera, kociak niedotleniony, a okazywana duszność to już silne niedotlenienie - to koszmarne przeciążenie serca, stopniowa degradacja nerek i wątroby (organizm zmniejsza przepływ krwi przez nie by odpowiednio dotlenić mózg) - cokolwiek jest przyczyną :(

Maluch powinien być pod tlenem a w międzyczasie trzeba jak najszybciej zdiagnozować co mu się dzieje - czy to zapalenie płuc, płyn w klatce piersiowej, niewydolność serca, może być jakiś guz, przepuklina przeponowa - diabli wiedzą :(
Jeśli to coś nieuleczalnego (samo z siebie lub bez konkretnego leczenia) to oczekiwanie na cud leczenia w ciemno tylko dokłada cierpień koteczce i odbiera jej szansę :(


Maluch nie miał jakiegoś wypadku, upadku przed pojawieniem się objawów?

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sty 28, 2018 15:08 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Do najbliższego pogotowia mam 100km bliżej nie ma nic. Próbuje lokalnie do innego się dodzwonić ale jest niedziela.
Przy dzieciach takiego stresu nie mieliśmy jak przy małej.

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40

Post » Pon sty 29, 2018 20:42 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Jest poniedziałek. Co z kotka? Byliście u weta?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto sty 30, 2018 0:55 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Od rana była walka. Rano widziałem po niej że była poprawa bo nawet zjadła i chodziła i miauczała.
Mimo wszystko pojechałem z nią do weterynarza. Kolejka jak na NFZ.... Kotek miał zrobione USG bo weterynarz szukał wody w płucach i w brzuchu? Wody brak.
Mała dostała dwa zastrzyki jeden z antybiotykiem A drugi przeciw czemuś tam. Oczywiście kotek się zestresował i trzeba było tlen podać. No i jak tam tlen wjechał tak już kotek został u weterynarza. Byliśmy o 21 bo mieliśmy ją zabrać do domu Ale chcieli zrobić RTG Ale nie dała i znowu USG stres i ... stwierdzili że bez tlenu kotek gorzej oddycha (dla mnie to stres). Została do piątku na obserwacji. Niby jakaś bakteria ....
Dzieci płaczą w domu żona też.
Szkoda gadać.

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40

Post » Śro sty 31, 2018 9:42 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Trzymam kciuki.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie lut 11, 2018 19:35 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Kotka wróciła 2 lutego do domu.
Na początku była taka mało aktywna Ale za to przylepa. Chyba brakowało jej towarzystwa bo cały czas chciała być głaskana.
Dostała antybiotyk do domu z którym to za każdym razem była walka aby podać. Okropnie gorzki i za każdym razem "litr" śliny przy tym produkowała aby go wypluć.
Niestety kot od tygodnia tylko śpi je i sika i śpi. W ogóle się nie bawi. Przed chorobą co rano biegała jak szalona.
Ręce nam już opadają. W dzień jak śpi to nawet pogłaskać się nie da bo ucieka. Z jedzeniem to też tyle o ile. W domu już 4 rodzaje karny i żadną zbytnio się nie zajada. Mamy Graj, Schmusy i Granatapet. Tą ostatnia przed chorobą się zajadała że byliśmy się że zaraz zrobi się kwadratowa. Chyba trzeba kupić kitykat bo to jedzą wszystkie koty.
Jutro idziemy do weterynarza bo już nie mamy pomysłów.

Po podaniu leków oczywiście obraża się na nas :)

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40


Post » Nie lut 11, 2018 20:16 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

A jak wygląda wypis z lecznicy?
Co zdiagnozowano?

Ona połyka zalecony lek?
Nie wylatuje z niej z śliną?

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lut 14, 2018 20:57 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Diagnoza się nie zmieniła. W czasie pobytu w "szpitalu" wyszło tylko że w płucach nie ma żadnej wydzieliny ani wody.
Mam wrażenie, że oddech wrócił do normy Ale jest taka osowiała. Jakby siły nie miała. Widać to jak schodzi z drapaka czy łóżka, Bardzo ostrożnie i rozważnie.
Nie wiem czy przez to że dawałem jej niedobre tabletki i to niemal że na siłę omija mnie szerokim łukiem. Hehe wcześniej tylko do mnie przychodziła.
Cały dzień śpi wstaje tylko jest i do kuwety.
Kot zmienił się o 360 stopni z rozbrykanej małej lalki na 60cio letnią starą i marudną.
Zauważyliśmy też że liże ścianę w jednym miejscu.
Po wizycie u weterynarza napiszę coś więcej. Może oni coś wymyśla co może być.
W ogóle się nie bawi. Nie ma tego drygu co wcześniej że jak się tylko zaczęło to wariowali wszyscy do upadłego. A teraz nawet się nie ruszy i głowę odwraca w drugą stronę.

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40

Post » Śro lut 14, 2018 20:58 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

Co do antybiotyku to pewnie część trafiała gdzie ma trafić.

tysszek

 
Posty: 10
Od: Nie sty 28, 2018 13:40

Post » Śro lut 14, 2018 21:02 Re: Kot ciężko oddycha i jest mało aktywny

A kotka miała teraz badania krwi??
Lizanie ściany występuje najczęściej u kotów z silną niedokrwistością, zaburzoną gospodarką jonową i niedoborami.
Przy takich objawach trzeba to szybciutko sprawdzić!

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 199 gości