Stara kotka - już złapana

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 29, 2018 21:22 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Lila odeszła dziś o 18.30. Jak dojechaliśmy do lekarza była już w agonii. Do końca w podróży dogrzewaliśmy ja termoforem i kocykami. Temperatura spadła do 33 stopni. Lekarz podał zastrzyk, aby koteczka spokojnie odeszła. Lekarz stwierdził jednoznacznie, że kotka nie kwalifikowała się do zabiegu sterylizacji ze względu na stan zdrowia. Mało tego, "nasz" wet., wygolił jej tylko brzuszek, podał narkozę, ale zabiegu nie wykonał. Wyszło również, że jednocześnie z narkozą podał Advocate. Kotkę zostawiłam na sekcję, ponieważ chcę dowiedzieć się, co tak naprawdę ją zabiło: głupota i ignorancja miejscowego "weterynarza", czy może coś, w sensie choroby, co ją pomału zabijało od środka, a te wszystkie "zabiegi" przyspieszyły to. Wyniki sekcji na piśmie i na zdjęciach będę miała w sobotę.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pon sty 29, 2018 21:23 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Serdecznie współczuję. :(
Coś tak straszliwego, że brak słów.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14234
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola


Post » Pon sty 29, 2018 21:51 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Biedna kicia, nie nacieszyła się domem. :placz:
Ale chuda była już w krzakach, coś ją toczyło, być może dlatego dała się w końcu złapać. Przynajmniej chwilę pobyła w cieple. Na dworze jej życie pewnie nie byłoby już długie. Swoją drogą, co za wet, który choremu kotu aplikuje odrobaczający kombajn. Zamiast kompleksowych badań i oceny stanu zdrowia. Zwierzę to nie brudne auto w myjni samochodowej, wet powinien czym prędzej zmienić zawód.
Edit: słusznie zrobiłaś, że dałaś kicię na sekcję. Powinna być wykonywana za darmo przez wszystkie lecznice, bo teraz to weci leczą w ciemno i nawet do końca nie zawsze wiedzą, co leczą.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14701
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon sty 29, 2018 22:03 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Jaka pewność, że sekcja będzie uczciwa? Czy u wetów nie tak jak u ludzkich lekarzy, że ręka rękę myje?
Smutne.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7994
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon sty 29, 2018 22:31 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Mam nadzieję, że sekcja będzie jednak uczciwa. Już dziś po wstępnych oględzinach lekarz zdradził kilka szczegółów. Od ręki robił też dokumentację fotograficzną. Tak w ogóle to na początku myślał, że my żartujemy, że kotka była kilka dni temu sterylizowana. Razem oglądaliśmy brzuszek bez śladu cięcia.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pon sty 29, 2018 22:42 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

[*] :cry:
Strasznie smutno i żal koteczki :cry:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pon sty 29, 2018 23:21 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

:cry:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Wto sty 30, 2018 0:18 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

bardzo przykre... :evil:

Bruna pisze:Tak w ogóle to na początku myślał, że my żartujemy, że kotka była kilka dni temu sterylizowana. Razem oglądaliśmy brzuszek bez śladu cięcia.


gdzieś tu na forum, było o kotce ze schronu, z wpisem w książeczce o sterylce. Kotka okazała się być zaciążona..tak ze ten...

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15076
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 30, 2018 0:23 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

[*]

Przytulam
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 30, 2018 5:56 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Dziękuję, że jesteście ze mną. Przyszłam właśnie od kotków, bo dostały już śniadanie. Koteczki nie ma i nie będzie.Była u mnie w domu tylko jedną dobę, ale przecież znałam ja od lat. Czekała na mnie pod choineczkami rano i po południu. Żal, ogromny żal.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto sty 30, 2018 7:30 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Wiem jak ci ciężko.
Jeśli potwierdzą się "podejrzenia" co do weta, nawet w kwestii nie wykonania kastracji a pobrania za nią opłaty (wpis w książeczkę,karta informacyjna kota) , powinnaś złożyć skargę w Izbie Lekarskiej.Jeśli zrobił to twojej to zrobi (lub już tak szaleje) innym kotom. Kot wolno żyjący jest trudny do sprawdzenia bo go wypuszczamy. Mało kiedy zaglądać mamy okazję do brzuszków lub pod ogon chyba że coś się dzieje i sączy.
Były już takie wypadki w lecznicach ,że koty wolno żyjące "po kastracji" zachodziły w ciążę lub dzwoniły jajami. A forsa wylądowała w kieszeni.

Tak w ogóle, jeśli masz zastrzeżenia co do jego tzw opieki lekarskiej, też winnaś złożyć skargę.

swoją drogą skąd ten pęd wetów do aplikowania słabym/chorym/nie znanym kotom odrobaczenia, odpchlenia i innych atrakcji jednocześnie. Czasem szaleją jeszcze ze szczepieniem w tle lub zastrzykiem wyciszającym ruję. Pakiet zabójczy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 30, 2018 9:33 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

:cry: Tak mi przykro.
Bruna, współczuję.
Lilka [']
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 30, 2018 14:22 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

Czytałam wątek, tak mi przykro... :(
[*]
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34277
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto sty 30, 2018 14:30 Re: Stara kotka - brać czy wypuścić?

I powiedzcie mi, jak mam dalej łapać kolejne kotki na sterylki? Zwyczajnie, po ludzku boję się o ich życie.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, Blue, Google [Bot] i 543 gości