Kot Bungo [*]BASIA chora-po operacji CIEPŁE MYŚLI !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 11, 2018 10:33 Re: Bungo ma chłoniaka... Chemia wdrożona i są efekty!

Sylwka - 8O :1luvu:
Bungo bardzo dziękuje za kciuki. Jesteśmy w trakcie 4 chemii. Znosi ją dobrze, choć powoli zaczyna mieć dość pchania w pyszczek lekarstw 5 razy dziennie (2 razy przeciwbólowe, encortolon - 2 tabletki, Leukeran - 3 tabletki i controloc) :strach:
Pod koniec maja idziemy na kontrolę i zobaczymy co dalej.
Kciuki za Zenka :ok: Sypia się te nasze staruszki...

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 11, 2018 10:59 Re: Bungo ma chłoniaka... Chemia wdrożona i są efekty!

No sypią się niestety. Zenkowi jeszcze dopycham jedzenie 3 razy dziennie, bo zaczyna jeść ale szybko się zniechęca. Na szczęście on należy do wyjątkowych kotów z którymi można zrobić niemal wszystko (to znaczy ja mogę zrobić, bo u weta walczy). Mimo moich "tortur" jego spojrzenie pełne zaufania kładzie mnie na łopatki.

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 11, 2018 11:22 Re: Bungo ma chłoniaka... Chemia wdrożona i są efekty!

Bungo też jest na szczęście obsługiwalny - i w domu, i u weta. Ale ostatnio wytrenował wypluwanie tabletek - przechowuje je gdzieś pod językiem, a kiedy nie patrzę, robi tfuuuuu, więc musze wykazywać się czujnością.
Niemniej przerażenie mnie ogarnia na myśl, że zapdnie na zdrowiu któraś z moich kotek, które są kompletnie nieobsługiwalne. Nawet zakropienie im czegoś na kark wymaga gonitwy po całym domu i siadu na kocim ciele :strach:

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 29, 2018 14:06 Re: Bungo ma chłoniaka... Chemia wdrożona i są efekty!

Od jutra zaczynamy piątą serię chemii i w związku z tym Bungo został przebadany. Wyniki usg - szok 8O
Zmiany na jelicie zniknęły całkowicie, a te na gruczole krezkowym zmalały o połowę - jest zmiana 0,8 na 0,9 cm! Nerki idealne, morfologia takoż, jedynie wątroba nieco się zbiesiła - jest trochę powiększona i lekko stłuszczona. Powteirdziło to badanie krwi - total protein wynosi 89, przy normie do 87. Dostał leki osłonowe i walczymy dalej. Aha, na wszelki wypadek zbadałam fruktozaminę, by wykluczyć cukrzycę posterydową - jest OK.
Nie dopytałam wetki, co oznacza podniesione MCH (16,6 przy normie do 16,5) oraz CK (840 przy normie do 542). Czy leci z nami ktoś, kto mi to wytłumaczy?

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 29, 2018 14:12 Re: Bungo ma chłoniaka... Chemia wdrożona i są efekty!

NIe wiem, ale z wynikow ogromnie sie ciesze :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro maja 30, 2018 6:06 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

No brawo za tak ładny wynik usg! :)
Oby tak dalej :)

Tak śladowo podwyższonym MCH bym się w ogólnie nie przejmowała, to jest na granicy błędu laboratoryjnego, może też być po części wynikiem podawanych leków. Kinaza podwyższa się przy różnych sytuacjach, głównie uszkodzeniach mięśni - może wzrosnąć nawet wtedy gdy kot nie daje sobie po dobroci pobrać krwi lub gdzieś się uderzył wcześniej. Bungo to kot na silnych lekach - one też mogą trochę na mięśnie wpływać i powodować wzrost CK.

Podsumowując - piękne usg, brak niepokojących rzeczy w krwi - tylko się cieszyć :)

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro maja 30, 2018 6:46 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

Bungo, jakiej wielkości były węzły chłonne krezkowe (1,6 na 1,8?) i na jelitach, kiedy zdiagnozowano chłoniaka?
Bardzo się cieszę, że tak trudne leczenie daje efekty :)
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro maja 30, 2018 7:13 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

Brawo Bungo. Trzymam kciuki.

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro maja 30, 2018 7:45 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

:D :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Śro maja 30, 2018 8:55 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

:piwa: :D
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35105
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Śro maja 30, 2018 9:49 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

Bungo bardzo dziękuje za pozdrowienia i kciuki :kotek:

Blue - dzięki za info, wetka co prawda mówiła, że wszystko jest w porządku, ale wolałam się upewnić.
Katia.K - za diabła sobie nie przypomnę, jakie były rozmiary przy poprzenich badaniach. Ale wiem, że w stosunku do ostatniego badania, sprzed 6 tygodni, na krezkowym zmniejszyły się o połowę, a z jelit zniknęły całkiem.
Chłoniak na 100 proc. został zdiagnozowany już po operacji i hispacie, czyli w styczniu. Ale problemy pojawiły się dużo wcześniej - rok temu wetka zdiagnozowała IBD, ale ponieważ pojawił się guzek, nalegała na operację. Po sterydach guzek zniknął, po czym objawił się w podwójnej wielkości w listopadzie. Zwlekałam z operacją, licząc na cudowne zniknięcie po sterydach, ale tym razem nie zniknął. Więc trzeba było ciąć.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro maja 30, 2018 12:45 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

Czytałam wczoraj, ale byłam zbyt zdenerwowana tamtym wątkiem żeby dzielić się radością z Bungusiem, wieści świetne, nawet mojej lusi mówiłam że Bungo ma się lepiej i ona też ma mieć takie wyniki przy następnej kontroli :mrgreen:
Oczywiście :ok: nie przestajemy trzymać i czekamy na kolejne tak dobre info
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro maja 30, 2018 13:09 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

Mam nadzieję, że na Lusię ta kuracja też podziała tak rewelacyjnie. I ja i wetka aż boimy się cieszyć, zwłaszcza, że jest to pierwszy kot, którego leczy tą metodą.
Czy Lusia też dostaje Leukeran?

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro maja 30, 2018 13:38 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

Tak leukeran+steryd, bo był najlepszą alternatywą dla wlewów, w sumie dzięki tobie się zdecydowaliśmy bo były dwie opcje, ale jak już coś się wiedziało o działaniu leukeranu to było łatwiej wybrać. U nas po piewszej kontroli wyniki odrobineczke lepsze więc mam nadzieję, że idzie w dobrym kierunku.
A jak Bungo znosi terapie? Bo u nas poza większym zmęczeniem Lusia dobrze znosi terapie a jeszcze przez steryd ładnie zaczęła jeść
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro maja 30, 2018 14:15 Re: Bungo ma chłoniaka. Chemia wdrożona i są efekty! Wyniki

Bungo był osowiały po trzeciej chemii, ale pozostałe zniósł znakomicie. Apetyt ma świetny, też pewnie przez steryd. Jest tylko coraz bardziej wkurzony na podawanie leków, których jest coraz więcej. Np. dziś dostał już dwie ćwiartki tabletki na wątrobę i rozpuszczony w strzykawce lek przeciwbólowy (na stawy, bo ma je zrąbane). Za chwilę - dwie tabletki encortolonu, ok. 19 - 3 tabletki Laukeranu, przed wieczornym mięsem - controloc na osłonę żołądka, a na koniec znów przeciwbólowy i żel na watrobę.
To, że mnie jeszcze nie rozszarpał na kawałki świadczy o jego wyjątkowo dobrym charakterze. A poza tym jemu się chyba wydaje, że jest człowiekiem i w związku z tym rozumie, że to dla jego dobra. :twisted:
Aha, zapomniałam dodać, że od początku kuracji Bungo przytył pół kilo i waży obecnie 5,7 kg :D

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, skaz i 248 gości