Omijajcie szerokim łukiem gabinet Pluto w Kielcach!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 22, 2018 22:11 Omijajcie szerokim łukiem gabinet Pluto w Kielcach!

Przestrzegam przed wizytami u Adama Osajdy, weterynarza z gabinetu Pluto na ulicy Jurajskiej (na Ślichowicach) w Kielcach. Mojego kota mogło kosztować to nawet życie, na szczęście został odratowany. Dostał o wiele za dużą dawkę środka usypiającego. Miał mieć usuwany kamień nazębny. Jak się okazało później, wet nie zważył kota, tylko zaaplikował mu dawkę na oko. Przy czym według jego oka i wiedzy na temat dawkowania tego środka (Sedazine) na kilogram wagi ciała, jaką mi dziś zaserwował, okazało się, że trzykrotnie tę dawkę przekroczył! Pan weterynarz nie poczuwa się jednak do winy. Nic się nie stało przecież, kotek żyje. Ludzie w szpitalach umierają, a ja robię problem. Żadnej odpowiedzialności, zwykłego ludzkiego "przepraszam, pomyliłem się".
Mruczek był półprzytomny jeszcze 9 godzin po zabiegu, wymiotował, sikał pod siebie. Moim zdaniem nie było to normalne! Spadło mu ciśnienie i temperatura (34 stopnie - to tak, jakby człowiek miał 32...). Zdaniem Osajdy, do którego zadzwoniłam, miał sobie pospać jeszcze. Szczęście, że pojechałam z nim w środku nocy do Czterech Łap! W sumie dochodził do siebie przez 2 doby. Dostał różne leki i kroplówkę.
Omijajcie ten gabinet szerokim łukiem!
Obrazek

joanna521

 
Posty: 571
Od: Wto wrz 22, 2009 11:00
Lokalizacja: Kielce

Post » Pon sty 22, 2018 23:35 Re: Omijajcie szerokim łukiem gabinet Pluto w Kielcach!

Ważne
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Wto sty 23, 2018 6:27 Re: Omijajcie szerokim łukiem gabinet Pluto w Kielcach!

Czy podjęte zostały przez ciebie kroki urzędowe celem ukarania nie kompetencji weta? Złożyłas skargę do Izby Lekarskiej? Ew doniesienie na policję o działaniu na szkodę zwierzęcia?
Czy tylko post został napisany i tyle.
Mam nadzieję że jednak poszłas dalej. Inaczej nic nie skróci złej działalności. I inne zwierzęta ucierpia.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 23, 2018 10:06 Re: Omijajcie szerokim łukiem gabinet Pluto w Kielcach!

Sedazin to nie jest środek typowo usypiający... To preparat silnie uspokajający i zwiotczający mięśnie, trochę znosi ból ale nie do końca i przy czyszczeniu zębów z kamienia, jeśli ten jest duży (może nie był), nie wiem czy jest do końca dobrym wyborem, o ile wet nie zastosował czegoś dodatkowego.
Dawkowanie jest dosyć płynne - bo choć dawka zalecana jest konkretna to w przypadku zwierząt pobudzonych, zdenerwowanych w momencie iniekcji, bywa że trzeba podać dawkę sporo większą by osiągnąć oczekiwany efekt, no ale 3 krotność zalecanej dawki to przegięcie :(.
Spadek ciśnienia, hipotermia - to są częste efekty uboczne ksylazyny, kot poddany jej działaniu musi być monitorowany pod tym kątem do momentu całkowitego wybudzenia :(

Jeśli wet nieostrożnie stosuje ten preparat, szafuje dawką jak mu pasuje, nie uprzedza właściciela o tym na co powinien być wyczulony, wydaje zwierzę jeszcze półprzytomne pod jego działaniem - to jak najbardziej zasługuje na jakieś działanie z Twojej strony :(
Masz wypis z zabiegu?
Z podanymi dawkami leków i zaleceniami?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 222 gości