Imbirek w swoim DS

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 27, 2018 12:19 Re: Mój tymczas Imbir - Jelenia Góra

Nie zrażać się i karmić je obok siebie.
U nas tak było i jednoczesne karmienie pomogło.
I chyba lepiej zabezpieczać Matrix żeby nie uciekał przed młodym.
My mamy jednego co lubi gonić ale jak trafiły koty które nie uciekały przed nim to nie było problemu.
A jak przed tem rezydent uciekał to właśnie przy jedzeniu ich.do gadaliśmy. :)

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto sty 30, 2018 5:20 Re: Mój tymczas Imbir - Jelenia Góra

Baltimoore, Dziękuję za podpowiedź. Jednak będę musiała trzymać kotki oddzielnie, ponieważ mój Matrix zaczął glucić ze stresu... On już tak ma, że łatwo reaguje chorobą... ech.. i weź tu pomóż jakiemuś bezdomnemu kotu... Mam tylko nadzieję, że Imbirek szybko znajdzie domek. 6.02 ma być wykastrowany, a potem będzie już ogłaszany przez fundację jako kotek do wzięcia..
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto sty 30, 2018 12:31 Re: Mój tymczas Imbir - Jelenia Góra

Fundacja swoją drogą ale ty też powinnaś wrzucić ogłoszenia od siebie. Fajny tekst i jakaś fotka i w net ruszaj. Zawsze to większą szansa na dom dla kota. Nie czekałabym na fundacyjne tylko ogłoszenia.
Ze swej strony mogę doradzić jeszcze jedną rzecz. Koty nie kastrowane a będące w wieku :wink: też ogłaszam. Niech kot już krąży w necie. Zaznaczam tylko w osobnym zdaniu, że kot będzie wydany po kastracji i ta decyzja nie podlega negocjacji. A fajny dom poczeka. Uwierz mi. Często zaś by mieć "gwarancję", że kot trafi do nich finansuja zabieg kastracji. Zawsze można to zaproponować.
Inną sprawą jest to, że kota nigdy nie blokuje bo ktoś sobie go zamówił. Oczywiście sprawa kosztów poniesionych zamyka sprawę. Ale w innych nie. Nie wycofuje ogłoszeń dopóki kot nie trafi do domu a rozmowy z innymi chętnym są prowadzone. Uprzedzam o tym ew chętnych wyjaśniając motywację. Domy potrafią bez słowa wypiac się na kota i ten zostaje w próżni. Bez ogłoszeń i bez opieki. Zaczyna od nowa.
Ludzie mnie tego nauczyli.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lut 15, 2018 21:33 Re: Mój tymczas Imbir - Jelenia Góra

Dziękuję za wszystkie rady. Imbir właśnie pojechał do nowego domu! :piwa: Będzie miał dwóch fajnych dużych, jednego młodego dużego i jednego małego dużego :) Będzie miał też chomika w klatce, ale tu akurat trzeba się modlić, by chomik przeżył. Domek z fundacji. Pojechali już jakieś dwie godziny temu, a ja tak siedzę i wiecie co? Pusto w chałupie się zrobiło, mimo dwóch moich kotów... I wiecie co? Smutno mi... Mam nadzieję, że mu (Imbirkowi) będzie dobrze. Był u mnie niecały miesiąc. Ale zżyłam się z nim... a nie wyobrażam sobie, co Wy czasem przeżywacie, kiedy oddajecie tymczasy, które są u Was rok albo i dłużej.. Oddawanie tymczasa to taka radość, smutek i strach o niego jednocześnie... Nie wiedziałam o tym.. :20147
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw lut 15, 2018 21:45 Re: Imbirek w swoim DS

Suuuuper :201461
Powodzenia Imbirku :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw lut 15, 2018 21:55 Re: Imbirek w swoim DS

Za Imbirka :ok:

Słyszałam historię o tym, jak kot otworzył sobie klatkę z chomikiem, wyjął go a potem klatkę zamknął (i to nie jest jednostkowy przykład, jak zwierzak po sobie zamyka. Czasem przypadkiem, czasem z jakiejś innej przyczyny, ale potrafią to robić i psy, i koty). Chomik oczywiście nie przeżył...
Warto ostrzec o kocich zdolnościach.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lut 15, 2018 22:02 Re: Imbirek w swoim DS

Stomachari pisze:Za Imbirka :ok:

Słyszałam historię o tym, jak kot otworzył sobie klatkę z chomikiem, wyjął go a potem klatkę zamknął (i to nie jest jednostkowy przykład, jak zwierzak po sobie zamyka. Czasem przypadkiem, czasem z jakiejś innej przyczyny, ale potrafią to robić i psy, i koty). Chomik oczywiście nie przeżył...
Warto ostrzec o kocich zdolnościach.

:strach: To ich ostrzegę, jak zadzwonią z nowinami, jak tam przebiega aklimatyzacja Imbira. On jest bardzo zdolny...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 211 gości