(To nie był FIP ) Perełko [*] moja najukochańsza

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 04, 2018 21:27 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

mziel52 pisze:Wyciągasz kotkę z ciężkiej choroby - rozumiem Twój stres. Przechodziłam go nieraz. Ale nie da się inaczej. Cokolwiek jednak się stanie, wiedz, że Ty koteczki nie zawiodłaś. Walczycie i jeszcze szanse są w tej walce.



:cry: Poczułam dziś ( i czuję ) może po tym śnie, że ją tracę :placz: że szala się przesunęła na drugą stronę , a nie na moją ( naszą) . Skąd mam brać siły, skąd czerpać nadzieję.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Nie mar 04, 2018 21:29 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Tylko tak się czujesz, ale Twoje działanie i oddanie dla Perełki świadczy, że jesteś dużo silniejsza niż myślisz. W stresie i potwornym zmęczeniu tego nie widzisz. Jeżeli wygracie tę walkę, to radość z tego będzie nieporównywalna z niczym i warta wszystkich doznanych cierpień. Jeśli się nie uda, lżej Ci będzie ze świadomością, że zrobiłaś wszystko, co zrobić należało. Pamiętaj - kotka wie, że Ci na niej bardzo zależy, że nie spisujesz jej na straty.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 04, 2018 21:40 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Jej brzuch jest bardzo duży :( nie wiem czy nie podać na noc furosemid i schować wodę. Chociaż ostatnio nic nie zdziałał. Żeby chociaż nie przybywało. Chociaż ostatnio w trakcie i tak przybyło.
Przeraża mnie to wszystko. :strach: Jestem pewna że teraz będzie 250 ml, albo i więcej :cry:

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Nie mar 04, 2018 21:55 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Daj jej spokój. Picia nie ograniczaj, a furosemidu nie dawaj, skoro nie działa. Jutro z wetem zdecydujecie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 04, 2018 22:12 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Chyba jutro z nią pojadę , jestem umówiona na 16tą, ale nie było wówczas mowy o zabiegu spuszczania płynu , może jednak widząc jej brzuch, da radę to zrobić mimo innych pacjentów :(

Czy jestem w stanie sama poznać, ewentualną obecność płynu w opłucnej? czy są jakieś jasne symptomy ? boję się.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Nie mar 04, 2018 23:28 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Wet pozna osłuchując, czy jest woda. Ty możesz kontrolować tylko wydolność oddechową. Przy sinych dziąsłach i języku jest mała wydolność i wtedy furosemid trzeba podać.
Miałam kotkę z guzem w śródpiersiu, aby kontrolować czy płynu przybywa po prostu codziennie ją ważyłam o stałej porze i zapisywałam.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon mar 05, 2018 0:08 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Zazaczam że ja nie ekspert, więc może ktoś mądrzejszy się wypowie (jak Blue), albo wet, ale oprócz furosemidu jest jeszcze inny diuretyk, torasemid, z tego co czytałam kiedyś - o mocniejszym działaniu http://www.farmacjapraktyczna.pl/2013/0 ... asciwosci/ , https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1038 . Niby u kotów jest stosowany chyba głównie w przypadku problemów kardiologicznych, ale skoro u ludzi piszą m.in. o stosowaniu w obrzękach pochodzenia wątrobowego, to może u kotów też... Lek weterynaryjny z torasemidem to tabletki upCard (i może jakieś inne też, nie wiem; na forum było też o użyciu ludzkiego leku diuver: viewtopic.php?f=36&t=158590&start=1620).


Kiedy moja kotka miała problemy kardiologiczne i płyn w opłucnej w dość dużej ilości doktor kazał mi liczyć oddechy (kiedy kot jest spokojny, najlepiej kiedy spokojnie śpi) - powinno być nie więcej niż 30 na minutę (i reagować "odwadniająco" kiedy wychodzi ich więcej w kilku kolejnych pomiarach), Przy czym przyjmowałabym że (przynajmniej u mojej kotki) stan w którym nie muszę się niepokoić to jakieś dwadzieścia - dwadzieścia kilka (obecnie, po ustaniu problemów, ma 16-18 na minutę). Uwaga - z mojej obserwacji - nie należy liczyć kiedy kot mruczy, bo wychodzi więcej.
Dodatkowo kot z problemami oddechowymi może przyjmować pozycję odciążającą - u nas było to siedzenie "w kucki" (na podkurczonych łapkach) z łebkiem wyciągniętym do przodu (podobno może to być też leżenie na mostku z głową płasko wyciągniętą w przód, u nas nie było). Może być widoczne inne oddychanie niż zazwyczaj (boczki bardziej "chodzą", a np. przy kocie leżącym na boku oddychanie było takie jakby "od tyłu kota do przodu", w sensie że mocna "fala" szła od brzucha w stronę przodu kota).
No ale my nie miałyśmy innych problemów zdrowotnych, nie wiem na ile to co piszę jest słuszne przy wodobrzuszu...
Kicia ? - 09'96 ['] Czarnulka 1.06.97 - 24.12.08 ['] Myszka 26.05.96 - 4.06.11 ['] Mrówcia 05/06'13-13.03.16 ['] Szarusia Agatka ? - 7.02.2018 ['] Kicia Liza 04/05'2000 - 29.05.2018 ['] Pusia '06/'07? -11.10.22 [']
Taki mały kot; taki wielki brak......

włóczka

 
Posty: 1376
Od: Sob kwi 25, 2009 16:43
Lokalizacja: miasto prządek / miasto zalewajki ;-)

Post » Pon mar 05, 2018 6:54 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Martwię się, co u Was? Jak minęła noc? :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon mar 05, 2018 8:20 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

włóczka pisze:Zazaczam że ja nie ekspert, więc może ktoś mądrzejszy się wypowie (jak Blue), albo wet, ale oprócz furosemidu jest jeszcze inny diuretyk, torasemid, z tego co czytałam kiedyś - o mocniejszym działaniu http://www.farmacjapraktyczna.pl/2013/0 ... asciwosci/ , https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1038 . Niby u kotów jest stosowany chyba głównie w przypadku problemów kardiologicznych, ale skoro u ludzi piszą m.in. o stosowaniu w obrzękach pochodzenia wątrobowego, to może u kotów też... Lek weterynaryjny z torasemidem to tabletki upCard (i może jakieś inne też, nie wiem; na forum było też o użyciu ludzkiego leku diuver: viewtopic.php?f=36&t=158590&start=1620).


Kiedy moja kotka miała problemy kardiologiczne i płyn w opłucnej w dość dużej ilości doktor kazał mi liczyć oddechy (kiedy kot jest spokojny, najlepiej kiedy spokojnie śpi) - powinno być nie więcej niż 30 na minutę (i reagować "odwadniająco" kiedy wychodzi ich więcej w kilku kolejnych pomiarach), Przy czym przyjmowałabym że (przynajmniej u mojej kotki) stan w którym nie muszę się niepokoić to jakieś dwadzieścia - dwadzieścia kilka (obecnie, po ustaniu problemów, ma 16-18 na minutę). Uwaga - z mojej obserwacji - nie należy liczyć kiedy kot mruczy, bo wychodzi więcej.
Dodatkowo kot z problemami oddechowymi może przyjmować pozycję odciążającą - u nas było to siedzenie "w kucki" (na podkurczonych łapkach) z łebkiem wyciągniętym do przodu (podobno może to być też leżenie na mostku z głową płasko wyciągniętą w przód, u nas nie było). Może być widoczne inne oddychanie niż zazwyczaj (boczki bardziej "chodzą", a np. przy kocie leżącym na boku oddychanie było takie jakby "od tyłu kota do przodu", w sensie że mocna "fala" szła od brzucha w stronę przodu kota).
No ale my nie miałyśmy innych problemów zdrowotnych, nie wiem na ile to co piszę jest słuszne przy wodobrzuszu...



Liczę jej oddechy ,to jest coś , co kontroluję często. Ale i tak boję się najbardziej tego , iż płyn dojdzie nagle do opłucnej i zacznie się dusić :(
Porozmawiam dziś jeszcze dodatkowo o lekach ; spironol i torasemid.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pon mar 05, 2018 11:31 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Jedziemy na usuwanie płynu. Trzymajcie kciuki za Perełkę :201461

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pon mar 05, 2018 11:34 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon mar 05, 2018 13:13 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Mocno i mocne :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon mar 05, 2018 14:04 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Kciuki mocne, niech sie lepiej zadzieje

FuterNiemyty

 
Posty: 3645
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon mar 05, 2018 18:04 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Jesteśmy w domu, obie zmęczone . Z Perełki spuszczono 410ml płynu ... po prostu szok :strach: :strach:
Dostałam receptę na metronidazol , i wracamy do pełnej dawki sterydu . Pozostaje mi już chyba, liczyć na cud w związku z metronidazolem .
Jeśli płyn wróci tak szybko i w takiej ilości ,pozostaje jedynie laparoskomia .

W najbardziej dramatycznej wersji, jeśli płyn przybędzie szybko i wejdą duszności ...

:(

Teraz musimy obie odpocząć , Perełka fizycznie ma się lepiej , lżej jej. Zaś ja jestem zdruzgotana i zszokowana , tą ilością płynu :(
spodziewałam się iż bedzie więcej niż ostatnio, ale na litość ..nie aż TYLE więcej :strach: :(

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pon mar 05, 2018 18:20 Re: UWAGA! błędna diagnoza - to nie FIP

Biedna Perełka, kibicuję Wam ale dobrze to wszystko nie wygląda niestety.

aga66

 
Posty: 6137
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 107 gości