(To nie był FIP ) Perełko [*] moja najukochańsza

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 20, 2018 20:05 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

I jak tam? Jak USG wypadło?
Obrazek

kotwbutkach

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Śro lis 29, 2017 4:12

Post » Wto lut 20, 2018 23:33 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Boję się tego braku odpowiedzi ....
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro lut 21, 2018 2:59 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

katarzyna1207 pisze:Boję się tego braku odpowiedzi ....


ja też :(
Obrazek

kotwbutkach

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Śro lis 29, 2017 4:12

Post » Śro lut 21, 2018 18:37 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

kicikici ... napisz coś .... martwię się ... :?
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw lut 22, 2018 12:32 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

????
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw lut 22, 2018 18:08 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Nie pisałam dotąd, ale co rano to jest pierwszy wątek który sprawdzam. Kicikici, prosze, napisz choć jedno zdanie. Wciąż wierzę i mam nadzieje.. :201494 :201494 :201494
Sally (*) 12/2009
Milton (*) 8/2016

Obrazek
Amy

Obrazek
Sam i Frodo

CatnipAnia

 
Posty: 107
Od: Pt sie 19, 2016 15:25

Post » Czw lut 22, 2018 21:36 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Cóż mogę napisać , jestem załamana , znerwicowana i zdezorientowana. Wróciło wodobrzusze , usg tylko to potwierdziło , co było i tak widoczne gołym okiem . Brzuch urósł w praktycznie 3 dni.
W obrazie USG jak ostatnio, widoczne zmiany na wątrobie , zmian na jelitach nie znaleziono. Śledziona w obrazie usg , nie budziła jakichś podejrzeń.
Jeszcze co mogę napisać , to że w środku wątroby ( najprawdopodobniej ) także coś było widać, nie wiadomo czy to guzek . Było to w obrazie wyraźnie widoczne (ciemne) o mniej więcej okrągłym kształcie ( mniej więcej)
Nie od razu na to lekarz trafił, po prostu szukał wszędzie dokładnie. W ogóle poświęca dużo czasu pacjentowi, jest cierpliwy i sumienny .. Pierwszy raz mam lekarza , który parokrotnie zmieniał rękawiczki do różnych badań.
w Wadowicach, weci ich najczęściej nawet nie zakładali :?

W wtorek była morfologia/biochemia oraz rozmaz kliniczny , który lekarz sam zaproponował ( w końcu ktoś ,kto sam coś wymyśla i proponuje, a nie że ja muszę błagać niemal ..o cokolwiek) W morfologii było dobrze, krwinki czerwone w normie i ogólnie nie było się do czego przyczepić.
Parametry nerkowe także bez zarzutu , bardzo ładnie się podniosły parametry wątrobowe (ornipural działa) , i tylko jeden z nich- AST , był nieznacznie ponad normą. Aaa i jeszcze leukocyty podskoczyły w górę, jest ich więcej niz ostatnio .
Jakiś stan zapalny się toczy , gdzieś tam w środku coś ..coś. Stan podgorączkowy obecny często ( 39,4-39,6) ale była i goraczka w wtorek i środę rano , dziś nie było, dziś znowu stan podgorączkowy .

Czekamy na wyniki rozmazu klinicznego, jutro powinny być ( lekarz liczy , że coś ciekawego pokażą, wskażą jakiś kierunek działań) ..sama mam taką nadzieję .
Chciałabym być nieco odciążona w kwestii rozważań i szukania możliwości tego co może Perełce być . Chciałabym być , chociaż trochę odciążona psychicznie pod tym względem :cry:

Trzeba będzie wprowadzić furosemid czy coś podobnego. Była o tym już mowa, ale lekarz chciał poznać wyniki badania . Bez wątpienia wodobrzusze nie dodaje Perełce komfortu .
W wtorek nie był pobrany punktat do zbadania, ponieważ płyn sobie znalazł miejsce pomiędzy jelitami i pod wątrobą. Nie było takiego jakiegoś miejsca z większą jego ilością, aby móc ją nakłuć i pobrać bezpiecznie .
Był poruszony temat laparoskomii diagnostycznej, ale lekarz powiedział , że nie teraz , dopiero jesteśmy w początku ustabilizowania jej problemów z anemią . I nie chcielibyśmy , aby się okazało iż są chwilowo ustabilizowane.
Lekarz nie chciałby sytuacji, że ją otworzy a ona potem nie będzie się goić .bo to by nie było dobre..
Mogę powiedzieć , że temu lekarzowi zależy i się chce . Mogę dzwonić z pytaniami, sam oddzwania gdy ma nieodebrane połączenie.
Nie ma obrazy majestatu gdy się mówi o jakichś swoich przemyśleniach . Naprawdę nie mogę narzekać na tego weterynarza. Niestety straciliśmy sporo czasu. Perełka była pierwszy raz w gabinecie u tamtego małżeństwa wetów ,-10 stycznia
i gdyby oni nie byli niedouczonymi rutyniarzami i konowałami, i byłoby zrobione to co chciałam zrobić a czego mi odmawiali ciągle - to na dzień dzisiejszy była by wykluczona toksoplazmoza i pewnie hemobartonella, byłoby badanie krwi , pod kątem nowotworu , kał byłby zbadany itd itp. Jesteśmy o miesiąc stratni . Miesiąc to wiele dla kota . Nawet nie wiadomo jaki antybiotyk wprowadzić , bo nie wiemy z czym walczymy . Zmiany nowotworowe także są brane pod uwagę.

Dostałam dodatkowo receptę na tramal, ponieważ czasem Perełka miała drgawki a temperatura była całkiem normalna . Tak więc nasuwało się , iż coś ją boli. Tramalu jeszcze jej nie podałam . Trochę się go boję , a poza tym czekam aż spadnie gorączka a ona znowu będzie się trzęsła, wówczas podam drobinkę . W tej chwili 2 dzień , dostała metacam w syropie ( głównie na gorączkę). Jutro jadę do lekarza , więc dostanę zastrzyki . To lepsza opcja niż kolejny środek w żołądku. Antybiotyki, steryd i jeszcze niesterydowy przeciwzapalny ..to wszystko naraz, uderza w żołądek :(

Wybaczcie ,że się tak nie odzywam już na wątku . . Jestem bardzo zdołowana na dzień dzisiejszy i mam ochotę odciąć się od całego świata . :cry: ( uciec , ale dokąd)
Poza tym , miałam wrażenie, ze już wszyscy z wątku , są znudzeni moimi problemami z zdrowiem Perełki i obarczeni nadto tym wszystkim.
Przede wszystkim jednak, mam potężnego doła , potężnego ..krater istny . I nijak mnie z niego wydostać, gdy jest tak jak jest :(

Co jest mojej kotce :cry: co jej jest :?: :cry: czy się dowiem . Dobija mnie to :placz:

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw lut 22, 2018 21:46 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Myślimy o Was. Dobrze, że choć wet sensowny się znalazł i walczy.
Najważniejsze, żeby kotka się wyleczyła. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lut 22, 2018 23:52 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Dobrze, że się odezwałaś ... bo już miałam bardzo czarne myśli ... :( ... Nie bój się tak bardzo tramalu, jest bezpieczniejszy niż metacam ... Mój kot dostawał tramal .. trochę przymula, ale nie ma takich skutków ubocznych jak metacam ... pewnie już czytałaś o zrostach i uszkodzeniach śluzówki ... Moja wetka nie stosuje metacamu u kotów ..u innych wetów od razu zaznaczam, że nie zgadzam się na przeciwbólowy metacam ... Wiem co przeżywasz ... ten brak diagnozy jest potwornie dobijający ... przerabiałam to z moim Misiaczkem [*] zaledwie 3 miesiące temu .. :( ... U niego diagnoza przyszła za późno ..Mam nadzieję, że Wam się uda ... i za to potrzymam :ok:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt lut 23, 2018 0:13 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Potwierdzam - nie bój sie tramalu. Jest skuteczniejszy niż niesterydowe przeciwzapalne, i ma mniej skutków ubocznych.

Trzymam kciuki
Sally (*) 12/2009
Milton (*) 8/2016

Obrazek
Amy

Obrazek
Sam i Frodo

CatnipAnia

 
Posty: 107
Od: Pt sie 19, 2016 15:25

Post » Pt lut 23, 2018 1:37 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Fajnie, że się odezwałaś, bo szczerze mówiąc obawiałam się już najgorszego. Dobrze, że się nie sprawdziło.

Cieszę się, że wreszcie trafiłyście na ogarniętego weterynarza. Pisz jak tylko będziesz miała chęć, nikt nie jest znudzony, trzymamy kciuki za kicię. :201461
Obrazek

kotwbutkach

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Śro lis 29, 2017 4:12

Post » Pt lut 23, 2018 11:30 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Słuchaj - skoro w wątrobie widać obecnie konkretną zmianę, krew wygląda ok - to może warto by się zastanowić nad biopsją? Nie trzeba by kotki otwierać, przy rozsianych zmianach biopsja daje małe szanse na konkretną diagnozę, ale jeśli jest już coś co ewidentnie jest nieprawidłową masą, tkanką, czymś tam - wtedy szanse rosną.
Rzucam to tak pod rozwagę - bo widać że trafiłaś na lekarza który szuka, myśli, kombinuje.
Zmiana na wątrobie ciemna w obrazie usg - to często coś wypełnione płynem, czymś rzadszym niż otaczające tkanki.
Jakie eozynofile kotce wyszyły?
Trzymam kciuki nieustająco..

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lut 23, 2018 11:34 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Kciuki i odzywaj sie.
Najgorzej jest sie zakopac samej w myslach, idzie sie zakrecic zupelnie.

FuterNiemyty

 
Posty: 3474
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt lut 23, 2018 12:32 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

Dziś doszło żelazo, nieznacznie poniżej normy , a więc jest wykorzystywane do produkcji krwinek najpewniej. Jutro jedziemy na ferran i zastrzyk furosemid .Ferran tym bardziej teraz , że obniżamy dawkę sterydu i będzie 3/4 na dobę.
Czekamy na wyniki rozmazu klinicznego krwi, lekarz dzwonił do laboratorium i najpewniej będą dopiero po niedzieli. Mam nadzieję , że coś tam wykażą , wskażą kierunek działania. Bo to wszystko jest nadal po omacku, mimo starań weta .Wciąż za mało wiemy . Ale tego weterynarza , mogę chociaż obdarzyć kredytem zaufania . Jest zupełnie inny , niż ci weci z Wadowic.

Z furosemidem planowałam czekać dłużej, licząc, że płyn się sam wchłonie jak ostatnio..ale też nie chcę aby chodziła z tym brzuchem, bo to jej nie zachęca do jedzenia. Na pewno stanowi dyskomfort.

O metacamie nie wiedziałam tyle złego. Dostała go tylko dwukrotnie , wczoraj i przedwczoraj. Mam nadzieję że nie zdążyło to, wyrządzić tych szkód o których pisze katarzyna1207 :strach:

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pt lut 23, 2018 12:43 Re: FIP ? czy błędna diagnoza

ferran to zelazo ?
ja bym nie podawala zelaźa w inj
jak podawalas juz to obejrzyj kota czy nie ma prźebarwien

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], polalala i 187 gości