Proszę o pomoc - wyniki badania płynu z otrzewnej FIP

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 15, 2018 13:17 Proszę o pomoc - wyniki badania płynu z otrzewnej FIP

Moja Sasia ma podejrzenie FIPA (morfologia, symptomy wg wety w 90 % wskazywały na FIP wysiękowy) więc dla pewności zrobiliśmy badania PCR płynu wysiękowego z jamy otrzewnej (USG wykryło również płyn wokół serca, ale wiadomo ten pobrać trudniej). Zamieszczam wyniki tego badania i BARDZO!! proszę o pomoc w interpretacji :( Walczymy o życie Sasi od około 20.12. 2017 kiedy stwierdziliśmy po raz pierwszy, że to nie może być zwykły zimowy brak humoru/apatia tylko coś poważniejszego, choć do dzisiaj mamy nadzieję, że nie jest to ten beznadziejny nieuleczalny FIP :( ( do dzisiaj Sasia je, mniej niż zwykle, ale je, normalnie chodzi, załatwia się, pije wodę, śpi więcej niż zwykle - choć bywało też gorzej kiedy nie chciała nic jeść i nic nie piła, cały czas spała, ale już chyba z ponad tydzień jest dużo lepiej).

Do rzeczy: z tego co ja zrozumiałam z badania, jest bardzo mało tego wirusa w płynie, jednak wystarczająco by stwierdzić, że to jest ten ten coronawirus, ale za mało żeby stwierdzic jego mutacje??? I stąd wykluczenie tych mutacji, bo nie mogli ich stwierdzić, a przez to i brak stwierdzenia FIPA. (dobrze rozumiem?)

Stąd główne moje pytania: co oznacza to co wiemy z tych badan czyli : to że w tym płynie jest mało cząsteczek tego wirusa. Czy jeśli jest FIP u kota to bardziej prawdopodobne, że w płynie powinno być wyrąbane w kosmos tych cząsteczek tego wirusa? czy to nie ma znaczenia i FIP równie dobrze objawia się znikomą ilością tam takich cząsteczek? A jeśli przyjąć, że to FIP to dlaczego cząsteczek wirusa jest tak mało w tym płynie (jest jeszcze słabo rozwinięty itp.?) jak myślicie? Czy w ogóle źle to interpretuje.

Wiem, że jest tu wiele naprawdę mądrych osób i wiele znawczyń FIPa, przeczytałam już mnóstwo tematów tutaj na temat tej okropnej choroby, jednak nie znalazłam informacji dotyczacych wyników takich badań, może je gdzieś przeoczyłam to proszę o nakierowanie linkami, a jak nie to bardzo proszę o pomoc tutaj indywidualnie pod przypadek Sasi. (wetki interpretacji jeszcze nie mam, ale już wcześniej mówiła chyba coś w stylu, że jak bedzie pozytywny to i tak oznacza FIPa...)

Obrazek

Link do wyników badań gdyby zdjęcie się komuś nie wyswietliło:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/22879b34645bedf6

suninme

 
Posty: 1
Od: Pon sty 15, 2018 12:50

Post » Wto sty 16, 2018 13:12 Re: Proszę o pomoc - wyniki badania płynu z otrzewnej FIP

Tu poczytaj, jest jakaś nadzieja, że to nie FIP
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl

Możesz ten artykuł otworzyć w pdf, wrzucając w google jego tytuł.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto sty 16, 2018 13:21 Re: Proszę o pomoc - wyniki badania płynu z otrzewnej FIP

Jest też sugestia powtórnego pobrania płynu do badania.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, skaz, Zeeni i 251 gości