Kot wychodzący a kuweta.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 23, 2018 17:11 Re: Kot wychodzący a kuweta.

http://ifotos.pl/zobacz/zdjecieJP_qnprsnq.jpg

Ciężki temat do rozmowy - myślę, że Oni nie akceptują lub nawet nie wiedzą,że taki zabieg to konieczność w dzisiejszych czasach.

Dural

 
Posty: 29
Od: Nie sty 14, 2018 20:25

Post » Wto sty 23, 2018 17:14 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Obrazek
A może jakby zaryzykować i z nimi pogadac? Wiem, że to ciężkie. Sama mieszkam na wsi, ale łapię i sterylizuję, niektórym się udaje przemówić do rozumu :)
ser_Kociątko
 

Post » Wto sty 23, 2018 17:30 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Oj przegapiłam mój ulubiony wtek ;)

Żwirek - najlepszy w mojej opinii Cat's best eco plus - sprzata sie tylko zużyty łopatka (ładnie sie zbryla), wyrzuca do sedesu, dosypyje nowy, a kuwetę tak naprawdę mozna czyścić raz na jakis czas, zdecydowanie polecam

Wymieniane wyzej karmy sa podobno dobre, ale nie wszystkie koty je jedzą. No i często nie jedzą mokrej karmy, która stoi juz nawet 2 godziny. Najlepiej kupować w saszetkach po 75 - 100g i podawać 2-3 razy dziennie. Jeśli chodzi o zapach to polecam też Applawsa, pachnie jedzeniem dla ludzi ;)
Jeśli chodzi o suche, ja bym trochę podawała (mniej niz mokrego), dobry jest bezzbożowy Purizon.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Wto sty 23, 2018 17:51 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Applaws fajna karma, ale ja zdecydowanie finansowo wole moim kupić po prostu kurzą pierś i albo sparzyć i na surowo, albo ugotować taki esencjonalny rosołek. Na rosołek zwykle daje inne części kury, choćby udka. A jak sobie gotuje, to w małej ilości wody, odlewam kotom, a sobie jednak rozcieńczam, bo kotom to wychodzi galareta, swój doprawiam przyprawami i wszyscy mają rosół :wink: Dobre mięso i polecane to też indyk, wołowina, można próbować z każdym poza wieprzowym, bo tu zdania są podzielone. Ważne są też podroby np kurze żołądki, serca, czy wątróbka, ale z tą ostrożnie, bo jak ludzie, koty nie mogą jej za dużo jeść. Tak dwie łyżeczki na tydzień ilościowo. Ale mięso koniecznie do diety jej wprowadź. Tak najzdrowiej i ucz póki mała.
Ja daje i suchą i puszki, ze względu na dodane witaminy i mięso. Przeszłabym na BARF (samo mięso z suplementami) ale koty mi nie współpracują, to wprowadzam do diety tyle mięsa ile się da. Im gorsze gatunkowo tym lepiej, tzn poprzerastane, nie same polędwiczki. Tylko jak wyżej liczy się też to, co kot zechce jeść.
Ja używam Cat's Best EcoPlus Original, zbrylający. Ładnie się sprząta, ale troszkę na kocich łapkach roznosi, bo lekki. Dla mnie w sumie oki. Kuwety tak raz na 2 tygodnie myje. Tylko częściej muszę w ich okolicach zamiatać, mimo maty mającej zbierać żwirek z łap kocich. Ale jakoś wolę drewniany.
Z Zabawami, jak wychodzi, będzie inaczej niż u niewychodzącego. Laserek? Tylko trzeba uważać, by jej nie zaświecić wprost w oczy.
Piękna kotka :201461
pwpw
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:06 Re: Kot wychodzący a kuweta.

No tak, ale wiesz, patrzę też na profil właściciela. Jak jedna kotka to można sobie pozwolić na Applawsa, a zapachowo jest bardzo ok, co dla Durala jest istotne. Ja to nawet rozumiem, bo moja kotka je od kilku lat Applawsa (ona z tych strasznie wybrednych) i jak teraz otworzyłam Butchersa (dla ulicznych, choć moje uliczne tez marudza, jedza te z ulicy dalej ;) to ten intensywny zapach mnie porazil. Dobrze jednak, żeby kotka czasem jadła surowe mięso, żeby nie odwykła.
Ja się bałam napisać o tym myciu kuwety raz na 2 tyg ;) - że wyjde na brudasa, ale rzeczywiście to wystarcza, jeśli na bieżąco wyrzuca sie zużyty żwirek do sedesu, fakt, troche się roznosi, ale mnie to nie przeszkadza. Żwirek Benek jest bardzo cieżki to czyszczenia, robi sie straszny kamień.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Wto sty 23, 2018 18:13 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Bo jak kuweta głęboka i dość żwirku nasypane, a moje tak lubią, to nie ma co częściej myć kuwet. Ja tylko u jednego myłam częściej, bo miał brzydki zwyczaj sikać po ściankach. Przy wyjmowaniu całości urobku z żwirku, zwyczajnie nie ma czego myć :wink:
Applaws też mam, choć cenowo to nie dla mnie, ale koty lubią i fakt pachnie i wygląda ładnie, tylko dosolić , doprawić i samemu można się poczęstować... 8) :wink: Cosmy tez są fajne. W sumie warto kupić parę rybnych i dawać raz na jakiś czas. Np raz na tydzień, w piątki, tradycyjnie :wink: Codziennie chyba raczej nie, bo fosforu rybne chyba mają za dużo.
pwpw
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:14 Re: Kot wychodzący a kuweta.

No i brak suplementów, applaws, cosma to filetówki

A tam brak tauryny, wapnia, tłuszczu.
ser_Kociątko
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:21 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Cosma ma taurynę. Nie daje jej zbyt często, to nad resztą się nie zastanawiałam. Z lepszych Feringa, Grau, GranataPet u mnie bywa. Wszytkie ładnie pachną. Ale tu chyba te nazwy już padły. Ja mieszam różne, z resztą jeden kot zje to inny tamto :roll:
pwpw
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:23 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Cosma ma, ale już np. Applaws z tego co pamiętam nie ma ;)

MyStar pachnie ślicznie np. :)
ser_Kociątko
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:24 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Klementy_na uczę się dopiero stąd czasem może śmieszne pytania ;)
Obecnie używam w/w żwirek ( Cat's best plus ) mi też pasuje bo mocno się zbryla - w sumie nie mam porównania bo dziś było pierwsze użycie kuwety.
Chyba przy nim zostanę, roznoszenie mi nie przeszkadza bo kot korzysta z toalety u góry ( my jako rodzina rzadko ) i zapach można szybko usunąć ( otwieram okno ).
Na plus kocia toaleta jest obok ludzkiego wc, więc łopatką mogę od razu usuwać siusiu i eeę.
Cenna informacja, że można myć kuwetę plus minus co 2 tyg bo czytałem, że trzeba robić ro codziennie...

Żona czasem dawała jej kurczaka czy indyka z rosołu lub plasterek szynki z indyka czy kurczaka, zresztą ja też.
Co do jedzenia to uwierzcie mi ta kotka nie jest w ogóle wybredna je co się jej daje ( na początku do marketowych saszetek ), dziś dałem jej mokrą Power of Nature i jest mega zjadła wszystko widać, że jej smakowało. Mi pasował zapach - jak mielonka ale nie tak intensywna.
Co do mokrych też się zdarzało, że zjadła samą galaretkę - wtedy zabierałem to co zostało a kotka patrzyła z wyrzutami na mnie :)


Wprowadzę surowe mięso do diety.
Ostatnio edytowano Wto sty 23, 2018 18:33 przez Dural, łącznie edytowano 2 razy

Dural

 
Posty: 29
Od: Nie sty 14, 2018 20:25

Post » Wto sty 23, 2018 18:27 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Jak myć kuwetę codziennie? To nierealne by było :)

Super, surowe mięso, to najlepsze co można kotu dać :)
ser_Kociątko
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:32 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Tak chyba gdzieś przeczytałem, że koty to mega czyściochy i trzeba myć kuwetę codziennie :)
Może źle mi się kojarzy.

Wracając do jedzenia kotka narazie nie wybrzydza i je to co dostaje ( stopniowo coraz lepsza jakoś - dzięki informacją z forum ).

W ogóle pocieszny kot, byłem córką na sankach na okolicznych górkach i kotka poszła z nami jak "pies" biegała obok jak się zbieraliśmy to też poszła do domu.

Będę musiał zajść do mięsnego na zakupy,aaaaaaaaa pytanie czy dawać kotu mięso od razu z lodówki? Czy wsadzić je na kilka chwil do mikrofali?

Dural

 
Posty: 29
Od: Nie sty 14, 2018 20:25

Post » Wto sty 23, 2018 18:32 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Kup jej 'garstkę', ja tak w mięsnym prosiłam, gdy miałam jeszcze tylko jednego kota, serc kurzych lub indyczych i w całości daj po jednym do posiłku. Indycze możesz przekroić na pół. Jak mięsna, spałaszuje szybko :lol: Warto dawać czasem bo podroby są bogate w wiele witamin i żelazo.
EDIT: Najlepsze w tem. pokojowej, wiec jak postoi chwilę, z minutkę poza lodówką, to już ok.
Ostatnio edytowano Wto sty 23, 2018 18:34 przez pwpw, łącznie edytowano 1 raz
pwpw
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:33 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Na surowo, ale żeby nie było zimne. Musi być w temperaturze pokojowej ;)
ser_Kociątko
 

Post » Wto sty 23, 2018 18:34 Re: Kot wychodzący a kuweta.

Zadnej mikrofali. Surowe mieso, (nie z rosołu, bez soli), kiedy jeszcze nie wybrzydza dobrze też podawać kurze serca.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 241 gości