Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 16, 2018 19:40 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Dlatego napisałam, żeby kupić małe ilości różnych smaków i zobaczyć, co kotkom będzie smakowało.
Był tu wątek kota chrupkożernego: viewtopic.php?f=1&t=180627 Takiego, co to się go (ponoć) nie da przestawić na mokre. Ale kot od tego ma swojego człowieka, aby ten przewidywał konsekwencje takich preferencji i podjął próby zmiany kocich nawyków żywieniowych.
Na szczęście kotki autora wątku jadają czasem mokre, więc jest już nieźle.

Czy u mnie koty jedzą to, co podam? Powiem tak: na ten moment nie przypominam sobie niczego, czego by nie zjadły. I myślę, że da się to przeprowadzić z bardzo wieloma kotami, tylko trzeba znaleźć sposób. Na przykład praca z kotem, który ma nadwagę i nie prędko poczuje taki głód, aby przekonać się do spróbowania nowego jedzenia musi być bardzo trudna. Im większe kot ma zapasy we własnym ciele, tym trudniej go przestawić.

Zaś co do całkowitej rezygnacji z chrupek. Po zrobieniu naprawdę wielu badań moczu mogę śmiało powiedzieć, że nawet kot pijący dużo ale jedzący chrupki, nie jest prawidłowo nawodniony. Ciężar właściwy moczu to dobra wykładnia nawodnienia kota.
Mogę też powiedzieć, że kot dobrze nawodniony lepiej znosi zapalenie pęcherza.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 17, 2018 10:14 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Stomachari pisze:Dlatego napisałam, żeby kupić małe ilości różnych smaków i zobaczyć, co kotkom będzie smakowało.

Zaś co do całkowitej rezygnacji z chrupek. Po zrobieniu naprawdę wielu badań moczu mogę śmiało powiedzieć, że nawet kot pijący dużo ale jedzący chrupki, nie jest prawidłowo nawodniony. Ciężar właściwy moczu to dobra wykładnia nawodnienia kota.
Mogę też powiedzieć, że kot dobrze nawodniony lepiej znosi zapalenie pęcherza.


Czyli powieliłam twoją rade :mrgreen:

Widzisz, ja nie robiłam wielu badań moczu bo nie było komu :ryk: to nie wiem jak dokładnie sytuacja wygląda, ale jak mowisz, że tak jest to wierze.
Nie miałam też na myśli, żeby kot pijący wodę jadał wyłącznie suchą karme, raczej żeby była ona dla owego kota dostępna na zasadzie "jak mu się zachce" a posiłki stałe to mokre.
Dobrze, że wspominasz swoje obserwacje, przyda się taka wiedza :D
Ps. Właśnie przed chwilą, dostałam po łbie, od miłościwie nam panującej luśki, przyszła na głaski a ja jej plebsem(burasiczką) śmierdze, wiec mnie sprychała, wyskoczyła na zagłowek łóżka, strzeliła mnie w łeb i uciekła plując, nie mam już sił do tej złośnicy :twisted:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro sty 17, 2018 10:56 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Jest problem. Nigdzie w sklepie nie znalazłem możliwości zakupu małych ilości na próbę, chcą wszędzie minimalnej kwoty powyżej 49 lub 69 PLN. Pieniądze mam ale bez sensu kupywać coś jeśli koty tego nie zjedzą.

Wiecie może gdzie kupić GarantaPet konserwy po 200g poza tymi sklepami? W zoologicznym nie mają, pytałem.

Pawel1979

 
Posty: 21
Od: Sob sty 13, 2018 10:10

Post » Śro sty 17, 2018 10:58 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Dziwne, ja kupuje ile chce i jak chce np zooplus lub krakvet- pakujesz do koszyka, są na sztuki, pakiety i megapakiety. Gdzie chciałeś kupić?
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro sty 17, 2018 11:07 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

przecież pakiet CatzFineFooda 6x200 gram w zooplusie kosztuje 30zł...
Granata tyle samo...

dobierz do tego np paczkę 400gram suchej Feringii

i już masz zakupy małe, na wypróbowanie.

darmowa wysyłka w zooplusie
ser_Kociątko
 

Post » Śro sty 17, 2018 11:14 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Wejdź na krakvet tam możesz kupować na sztuki, jest troche mniejszy wybór, ale możesz zamówić po jednej puszce/saszetce bez problemu. Jak się okaże, że kota nie wybrzydza i wcina wszystko to sobie już bedziesz zamawiał obojetnie co w tanszych pakietach
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro sty 17, 2018 11:17 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Pawel1979 pisze:Jest problem. Nigdzie w sklepie nie znalazłem możliwości zakupu małych ilości na próbę, chcą wszędzie minimalnej kwoty powyżej 49 lub 69 PLN. Pieniądze mam ale bez sensu kupywać coś jeśli koty tego nie zjedzą.

Wiecie może gdzie kupić GarantaPet konserwy po 200g poza tymi sklepami? W zoologicznym nie mają, pytałem.


W animali można kupować po jednej puszce.
https://animalia.pl/dla-kotow/pokarm/ka ... nataPet,f/
Jest granata pet, jest catz finefood różne smaki.
Koszty dostawy są w miarę niskie (10 złotych), na terenie Warszawy możliwy jest odbiór osobisty.

Ja na Twoim miejscu też bym nie kupowała tych karm po 6 sztuk, bo nie ma pewności, czy uda Ci się kotkę przyzwyczajoną do puriny na nie przestawić.
Ja mam dwa koty, które nie jedzą żadnej z tych karm.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro sty 17, 2018 11:25 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro sty 17, 2018 11:38 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Tez będę zamawiać w zooplusie i chce testowo zakupic nowe karmy. Mogę po 6 sztuk bo w razie czego mam kogo tym nakarmić. Może wiecie (bo z obrazków trudno to wyczytać), które są bardziej mokre i smakowite. Najchętniej góra 100g a może byc i 75g, ryba albo coś innego, żadnych pasztetów. Jest mokre Taste of the Wild, ale puszki po 156 g, za duże, na drugi dzień już nie zeżre.
Do tej poty jej ulubione to było Applaws tuńczyk, ale się znudził.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro sty 17, 2018 11:40 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Cosma, ale to filetówka...
My Star, to kawałeczki, ale koty je lubią bardzo.
Miamor fileciki, lub kawałeczki, też dość chętnie jedzone
Musik może być czy nie bardzo?
Bo jak może to polecam
Almo Nature puszki 85gram
Animonda vom Feinstein baby pate - koty też uwielbiają.
ser_Kociątko
 

Post » Śro sty 17, 2018 11:42 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Musik sporadycznie, kiedyś ratował przy przyjmowaniu leków. 6 sztuk na próbę mogę wziac.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro sty 17, 2018 11:49 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Miamor nie żre, zjadła kiedyś 1 puszkę (z przekazanych dla ulicznych, zakupiłam 6 kolejnych, to uliczne jedzą). Spróbuję te inne. Przepraszam założyciela wątku za wtręt - ale moja kocica jest stara i chora, inaczej by dostała w tyłek za to grymaszenie.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro sty 17, 2018 14:07 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Oto same pakiety próbne, z których można skomponować pierwsze zamówienie. Wtedy każda puszka będzie w innym smaku (z wyjęciem Feringi, bo są w trakcie zmian i mogą się zdarzyć 4 smaki zamiast 6) a dostawa darmo:
- GranataPet do wyboru jeden z wariantów 2 pakietów próbnych, trzeba sobie wybrać: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... bny/375438 cena 29,80 zł
- Cat'z Finefood obecnie tylko drugi wariant do wyboru: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... bny/360912 cena 29,80 zł
- Feringa nie wiadomo, czy trafi się 6 smaków, czy 4; będą to większe puszki bo Feringa często wychodzi taniej od Granaty i Cat'z: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... nga/619133 cena 32,80 zł
- Grau: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... bne/227848 cena 29,80 zł

Można sobie wybrać 3 z powyższej listy i będzie darmowa dostawa i spory przekrój przez dobre karmy. Ja proponuję wybrać te, które dałoby się radę w przyszłości kupować, a więc patrzyłabym na ceny za kilogram przy zwykłych pakietach mono-smakowych.

Ja Krakvetu unikam. Z opinii, które czytałam, ostatnimi czasy często lekceważą klientów.

eweli77 pisze:Czyli powieliłam twoją rade :mrgreen:

Nie tylko Ty ;)

eweli77 pisze:Nie miałam też na myśli, żeby kot pijący wodę jadał wyłącznie suchą karme, raczej żeby była ona dla owego kota dostępna na zasadzie "jak mu się zachce" a posiłki stałe to mokre.

Sucha karma potrzebuje bardzo dużo ilości wody z organizmu do bycia strawioną. Dlatego nawet przy karmieniu takim, jak opisałaś, może się zdarzyć, że kot i tak nie jest należycie nawodniony.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lut 02, 2018 8:53 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Napisałam Ci w wątku wetów polecanych, do kogo możesz pójść "w ciemno", po radę, na badania. W tym gabinecie są też dwie lekarki, które zajmują się behawiorystyką i żywieniówką.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro lut 07, 2018 18:38 Re: Problem ze starszą kotką - regularne zwracanie treści

Mam następujące pytanie: czy ktoś z Was kupuje karmę dietetyczną dla kotów Gastro Intestinal i wie, gdzie można kupić ja jak najtaniej? Znalazłem dwa sklepy ja oferujące, ale nie wiem, czy nie można znaleźć jej jeszcze taniej gdzieś:

http://www.zooplus.pl/esearch.htm#q=gastro%20intestinal

https://m.krakvet.pl/royal-canin-intest ... 17557.html

Pawel1979

 
Posty: 21
Od: Sob sty 13, 2018 10:10

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, RobertstorE, Zeeni i 204 gości