Problem z sikaniem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 08, 2018 12:04 Problem z sikaniem

Witam wszystkich,

Mam problem z około 5- miesięczną kotką, dokładniej z jej zamiłowaniem do sikania na łóżka. Kotka została odratowana jako jeszcze dzika- pewnego wieczoru usłyszeliśmy miauczenie na tarasie, okazało się że to mały kotek, no więc go zabraliśmy do domu. Tuż po przygarnięciu, przez tydzień, kotką zajmowała się moja mama, ja w domu byłem tylko na weekend i musiałem wracać do siebie. Umyła ją, zabrała ją do weterynarza, gdzie została odrobaczona, zaszczepiona i wyleczona (kotka zaraz po wzięciu jej do domu dostała strasznego rozwolnienia). To już druga kotka odratowana przez nas w ten sposób, ale jako że mama nie zbyt chciała mieć w domu dwa koty, tą kotką zaopiekowałem się ja. Gdy przywiozłem ją do nowego domu kotka była bardzo zestresowana, chowała się w najróżniejszych miejscach i nie chciała za nic w świecie do nas wyjść. Jednak załatwiała się do kuwety. Po jakimś czasie około tygodnia, kiedy kotka była już oswojona z nowym miejscem, dawała się głaskać i brać na ręce, zaczął się problem- pierwszy raz załatwiła się na łóżko. Potem sikała tak 3 dni pod rząd, aż w końcu przyłapałem ją na gorącym uczynku, przegoniłem z łóżka jak ledwo zaczęła to robić i przez jakiś czas był spokój. Następnie przyszły święta, jechałem do domu, kotkę zabrałem ze sobą. Na początku również była przerażona, jednak załatwiała się do kuwety. Jak tylko poczuła się pewniej, po kilku dniach, poszła do sypialni rodziców i tam też nasikała na łóżko. Po powrocie do mnie ( w tę sobotę) kotka wczoraj aż dwa razy zesikała się na łóżko, raz wieczorem, drugi raz pomiędzy mnie i moją dziewczynę kiedy już spaliśmy. Co można zrobić w tej sytuacji? Po każdym takim incydencie pościel jest oczywiście prana, jednak nie daje to żadnych efektów, robi się to już bardzo męczące...

mudzyn

 
Posty: 3
Od: Pon sty 08, 2018 11:45

Post » Wto sty 09, 2018 0:49 Re: Problem z sikaniem

robiles badanie moczu ?
podniose
moze trzeba cos do kontaku ,obroze uspokające

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto sty 09, 2018 7:24 Re: Problem z sikaniem

Kot ma zafundowany stres za stresem. Co się uspokoi to zaraz idzie zmiana. Nie można tak. Stres jest chorobotwórczy dla kota. Kot lejąc poza kuwetą daje znać ,że coś nie jest tak. W otoczeniu i z nim.
Idź do dobrego weta. Dobrego. Nie daj się zbyć jakby co. Niech zbada kota od paszczy, przez uszy, cały kadłubek, gruczoły około odbytowe, temperatura, osłuchanie... KONIECZNIE morfologia z pełną biochemią i fruktozamina. Trzeba wykluczyć nery, cukrzycę i inne choroby. Ja robię jeszcze rozmaz manualny, który pozwala zwrócić uwagę ne niektóre wahnięcia. I na podstawie powyższych badań robimy następne.Jak da radę zbadaj mocz.
Według mnie jazda psychiczna jaka kotu została zafundowana odbija się na nim i masz zapalenie pęcherza lub inne związane z układem moczowym niedogodności.
Idż i działaj. Kot cierpi. Rozwijająca się choroba może mieć złe skutki.

Swoją drogą dostaw kotu drugą kuwetę z innym żwirkiem. Może to być zwykła miska.Dosyp sporo żwiru, to nie może być cieniusia warstwa. Wtedy nawet jak jest więcej narobione to tak kotu nie zawadza. Jest obawa, że kotu nie pasuje to co ma w kuwecie.
Ale podstawą są badania.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 09, 2018 18:24 Re: Problem z sikaniem

ASK@ pisze:Kot ma zafundowany stres za stresem. Co się uspokoi to zaraz idzie zmiana. Nie można tak. Stres jest chorobotwórczy dla kota. .


Wiem, że dla kota to stresujące, ale w tej sytuacji nie było wyboru. Przecież nie mogłem jej zostawić na 2 tygodnie samej...
Do weterynarza pójdę, rozeznania w ich jakości mi niestety brak. Postaram się też o drugą kuwetę.

anka1515 pisze:robiles badanie moczu ?
podniose
moze trzeba cos do kontaku ,obroze uspokające


Myślałem też o jakimś odstraszaczu (jest już zamówiony, czekam na dostawę) lub Feliway, o którym troche poczytałem na forum, ale o tym przeczytałem później i nie udało mi się jeszcze zamówić.

mudzyn

 
Posty: 3
Od: Pon sty 08, 2018 11:45

Post » Śro sty 10, 2018 9:24 Re: Problem z sikaniem

A może kotka już rujczy? Jest sterylizowana?
ser_Kociątko
 

Post » Śro sty 10, 2018 11:07 Re: Problem z sikaniem

Znaleziona koteczka może być malutka wzrostem, a starsza wiekiem.
Zresztą nawet 5-miesięczna kotka może już mieć ruję.
Jak już dokładnie sprawdzisz ją "pęcherzowo" to pomyśl o sterylce.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 10, 2018 19:31 Re: Problem z sikaniem

ser_Kociątko pisze:A może kotka już rujczy? Jest sterylizowana?


Nie jest jeszcze wysterylizowana ale będzie jak skończy się jej pierwsza ruja. Nie wydaje mi się żeby już miała ruję, a raczej nie zachowuje się jak moje dwie poprzednie kotki w jej trakcie.

Kazia pisze:Znaleziona koteczka może być malutka wzrostem, a starsza wiekiem.
Zresztą nawet 5-miesięczna kotka może już mieć ruję.
Jak już dokładnie sprawdzisz ją "pęcherzowo" to pomyśl o sterylce.


Starsza wiekiem raczej nie jest, podczas pierwszej wizyty u weterynarza dalej miała mleczne ząbki. Weterynarz dziś zamknięty, jutro idę na badania. Jednak druga kuweta chyba pomogła, od kiedy napisałem pierwszego posta, kotka nie załatwiła się do łóżka.

mudzyn

 
Posty: 3
Od: Pon sty 08, 2018 11:45




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, skaz i 202 gości