FIP? zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 07, 2018 20:30 FIP? zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka

Witam,
Moj kot kilka dni gorączkował i slabo jadł(karmilam i poilam na silę) Test na koronawirusy dodatni. Felv i Fiv testy paskowe ujemne.
Morfologia zrobiona dwukrotnie w odstępie 3 dni 2.01.2017 oraz 5.01.2017
Caly czas za niskie leukocyty.
Globuliny bez zmian 3,2g/dl
Albuminy skoczyly do gory z 3,8g/dl do 4,3g/dl !!!!
czyli stosunek A/G z 1,18 skoczył do 1,34 (o ile dobrze liczę)
Aspat do gory z 20,0 U/l do 30,0 U/l
ALT do gory z 30,0 U/l do 40,0 U/l

Kotek dostaje Clavubactin 2x dziennie + probiotyk osłonowo. 2 stycznia dostal 1 zastrzyk Zylexis, 4 stycznia drugi ale goraczkowal po. Na trzeci nie poszlam.
Gorączki ustąpiły, kot aktywny, ma apetyt. Wypróżnienia były ciągle w normie i nadal są normalne.
Jedna weterynarz upiera się przy FIP....poszlismy do drugiej, USG wyszlo swietnie, ani sladu plynu itp...

Problem jest taki ze kotek zaczal gorączkować 30 grudnia (tak mi sie wydaje bo caly dzien spał...), dodatkowy stres to sylwestrowe fajerwerki....
1 stycznia pojawiły się trzecie powieki i zmętnienie na jednym oczku, wieczorem już bylo na obydwu. Dostal od weterynarz FLoxal ale nie zadzialal. po 3 dniach poszlismy do kliniki dr Garncarza - diagnoza Zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej.dostał Tropicamid i Maxitrol. Narazie brak poprawy.
Jestem zalamana diagnozą FIP chociaz wyniki krwi są nieswoiste, tylko oczka zamglone.
Dodam ze kot ma 7 miesiecy nigdy nie byl szczepiony bo wiecznie albo mial chore uszy(swierzbowiec) albo stan podgoraczkowy. Odrobaczony po raz pierwszy zostal dopiero mając 3,5miesiąca, na następny dzień po wzięciu go ze wsi, w ktorej sie urodził.

Co o tym myślicie? Pomocy...
ps. chcialam wkleic zdjecie oczu, ale nie potrafię.

gabigabigabi

 
Posty: 1
Od: Nie sty 07, 2018 20:02

Post » Nie sty 07, 2018 21:05 Re: FIP? zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka

Wklej wszystkie wyniki jakie masz. Wszystkie. Są tutaj mądre głowy co potrafią więcej zauważyć niż wet.
Kciuki. :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt sty 12, 2018 20:21 Re: FIP? zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka

Cześć.
Wklej wyniki to porównam Ci je do wyników mojej KICI którą musieliśmy wczoraj poddać eutanazji właśnie z powodu FIP. Czy konsultowalas diagnozę z innym wetem? Ja byłam u trzech więc nie mam wątpliwości że to był FIP.
Czy oczko zmieniło kolor tęczówki?

jtsaa

 
Posty: 23
Od: Nie paź 08, 2017 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Sob sty 13, 2018 9:10 Re: FIP? zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka

jtsaa pisze:Cześć.
Wklej wyniki to porównam Ci je do wyników mojej KICI którą musieliśmy wczoraj poddać eutanazji właśnie z powodu FIP. Czy konsultowalas diagnozę z innym wetem? Ja byłam u trzech więc nie mam wątpliwości że to był FIP.
Czy oczko zmieniło kolor tęczówki?

Oczy przy FIP nie zawsze ulegają zmianie. U mnie żaden kot nie miał. A wyniki też bywają różne. Nie ma co porównywać bo każdy kot ma osobnicze skłonności. Wszystko zależy kiedy były robione, w jakim stanie jest kot, jak szybko choroba postępuję... FIP nie jest przewidywalna chorobą i jej objawy i szybkość są różne.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 15, 2018 0:06 Re: FIP? zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka

Miałam kota białaczkowego (Malutki [*] ) u którego pierwszym objawem FIPa był wylew i zmętnienie części płynu w oku. Jakby miał maźnięte śmietaną po tęczówce. Potem rozwinęła się pełnoobjawowa wysiękowa postać FIPa.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 188 gości