Kotka po operacji niedrożności jelit. Prośba o poradę.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 07, 2018 19:56 Kotka po operacji niedrożności jelit. Prośba o poradę.

Dobry wieczór. Przepraszam, że tak od razu z pytaniem, ale temat jest dla mnie dość ważny. Mam 6,5 letnią kotkę, która wczoraj ok. 14. przeszła operację jelit (ciało obce, jelita całkowicie niedrożne). Ponieważ były problemy z wybudzeniem jej z narkozy - miała obniżoną temperaturę - została na noc w klinice. Odebrałam ją dziś o 12. od weta.

Znam oczywiście zalecenia ogólne (choć utrzymanie jej w parterze jest niezwykle trudne, bo włączył jej się tryb łazikowania, a chodzący za nią krok w krok pies nie pomaga). Jednak niepokoi mnie to, że kocica siusia pod siebie. Od czasu jak ją odebrałam staram się trzymać ją mimo wszystko w transporterze, by miała spokój i nie próbowała skoków w górę. Jednak wypuszczona ani razu nie chciała skorzystać z kuwety. W pewnym momencie nawet leżąc załatwiła się pod siebie.

Wiem, że operacja była ciężka i musi dojść do siebie, jednak niepokoi mnie to, a wizyta u weta dopiero jutro.

Plus pytanie pomocnicze - czy mogę ją na noc zostawić w transporterze? W normalnych warunkach zamknęłabym ją np. łazience, ale wtedy skacze na klamkę by wyjść :/.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc :201494

KaryB

 
Posty: 3
Od: Nie sty 07, 2018 18:56

Post » Nie sty 07, 2018 20:57 Re: Kotka po operacji niedrożności jelit. Prośba o poradę.

Sikanie pod siebie to może być jeszcze pozostałość po narkozie ... Mój kocurek bardzo źle zareagował na narkozę i dochodził do siebie po kastracji prawie 2 doby, też wtedy sikał pod siebie ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie sty 07, 2018 21:06 Re: Kotka po operacji niedrożności jelit. Prośba o poradę.

Operacja brzuszna, ciężka...zwieracze i sam pęcherz mogą być jeszcze pod wpływem znieczulenia, dlatego kota nie odczuwa parcia na mocz (ludziom po operacjach często zaklada sie pampersa).

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sty 07, 2018 21:34 Re: Kotka po operacji niedrożności jelit. Prośba o poradę.

katarzyna1207 pisze:Sikanie pod siebie to może być jeszcze pozostałość po narkozie ... Mój kocurek bardzo źle zareagował na narkozę i dochodził do siebie po kastracji prawie 2 doby, też wtedy sikał pod siebie ...


No tutaj było podobno bardzo ciężko ją wybudzić w ogóle. Ona jest nadaktywna teraz i ciężko mi ją utrzymać w miejscu, ale mam wrażenie, że rzeczywiście zachowuje się, jak po narkotykach. Mam nadzieję, że to rzeczywiście tylko pozostałości narkozy.

KaryB

 
Posty: 3
Od: Nie sty 07, 2018 18:56

Post » Nie sty 07, 2018 21:35 Re: Kotka po operacji niedrożności jelit. Prośba o poradę.

@izka53, dziękuję. Mam nadzieję, że to to i że nic więcej nie ma uszkodzonego :(

KaryB

 
Posty: 3
Od: Nie sty 07, 2018 18:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, ryniek, Vi, Zeeni i 544 gości