Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 03, 2018 13:42 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

karishma pisze:Dwadzieścia parę. Kiedy już mieszkał sam i gdzieś wyjeżdżał opieki dla kotów zwykle szukał w przeddzień, więc w sumie nie dziwi mnie to co teraz zrobił.
Rudy kot (Kitek), kiedy przez krótki czas nie miał możliwość wychodzić płakał całymi dniami i był bardzo uciążliwy.

Rudy w schronie będzie nie płaczący? I nie uciążliwy? z powodu nie wychodzenia? Weź ty coś tej rodzinie powiedz do słuchu bo same głupoty gadają.
Trzeba na cito robić ogłoszenia papierowe, może wetów powiadomić ? Może wiedzą czy ktoś kota nie szuka? Moze podpowiedzą gdzie ew umieścić?
Po fundacjach szukano pomocy? nawet tych odległych?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55373
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 03, 2018 13:43 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Uciążliwi to są ludzie, coraz bardziej. Karishma, a gdzie oni tu mieszkają, że mają dom wychodzący?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sty 03, 2018 14:50 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Chłopak ma bilet na samolot, a czegoś dla kotów szukam ja i inna koleżanka.
Koty mieszkają na Gaju, w bloku, ale mają do dyspozycji ogródek.
Mogłabym zrobić ogłoszenia, ale biorąc pod uwagę, jak mało mają czasu i to, że ze względu na wiek nie są specjalnie adopcyjne, czarno to widzę.

karishma

 
Posty: 139
Od: Nie sty 23, 2011 19:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 03, 2018 14:52 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

karishma pisze:Chłopak ma bilet na samolot, a czegoś dla kotów szukam ja i inna koleżanka.
Koty mieszkają na Gaju, w bloku, ale mają do dyspozycji ogródek.
Mogłabym zrobić ogłoszenia, ale biorąc pod uwagę, jak mało mają czasu i to, że ze względu na wiek nie są specjalnie adopcyjne, czarno to widzę.

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Z wetem kontaktowałaś się?
Dziwni ci ludzie ogromnie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55373
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 03, 2018 15:41 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

ok, nie ma sensu już dyskutować o ludziach beznadziejnych. Tydzień to nie jest tak bardzo mało. Rok temu 13 kotów mojej ciężko chorej znajomej znalazło się w dramatycznej sytuacji, autentycznie groziło im schronisko (koty w wieku ok. 7-15 lat). Na początku też czułam się bezradna, ale ostatecznie po tygodniu od moich pierwszych działań do nowych domów pojechały 4 koty. A wszystkie znalazły domy w niespełna 3 tyg. Pierwszy krok to złożenie jakiegoś ogłoszenia z opisem, kolorowy wydruk i wysyłanie, wywieszanie gdzie się da. Z uwagi na krótki czas do wszystkich znajomych, rodziny, nawet jeśli sami nie mogą to moze kogoś znają, niech pytają w pracy itd (ważne jest tez wręczanie wydrukowanych ogłoszeń, lepiej działa zdjęcie, opis). Ja dostałam takiej adrenaliny, że w Wigilię zawieszałam ogłoszenie w odległej lecznicy całodobowej. Pytałam wszystkich napotkanych ludzi, w pracy, chodziłam po sąsiadach. I 5 kotów znalazło domy przez te bezpośrednie kontakty (do jednego poszły 3, do drugiego 2), 1 przez olx, reszta dzięki pomocy życzliwych osób z tego forum.
Zachęcam do niepoddawania się i naprawdę ogromnego wysiłku przez te kilka dni. Sam olx czy fb nie wystarczy, obecnie szukam dla jednej starszej kotki domu już kilka tygodni, odzew żaden - ale rzeczywiście nie mam też takiej presji, kotka jest w bezpiecznym domu tymczasowym.
To są tylko 2 koty, które żyły razem, może uda sie kogoś ubłagać, zeby poszły do jednego domu. Choćby tymczasowo. Często ludzie asekurują się, że wezmą na jakiś czas, a później zostają u nich na stałe. W tej sytuacji nie ma większego wyboru, najwyżej będziesz spokojnie szukać dalej. One mają tyle lat, że jeszcze jest jakaś szansa na adopcję (fakt, że to ostatni moment). Takie 10-letnie koty były u mnie brane przez rozsądne starsze osoby, albo jako towarzysze dla jeszcze starszych, ale spokojnych i ugodowych kotów.
Zrób ogłoszenie drukuj i nie krępuj się pytać gdzie sie da. Ja bym nie pisała o wyjeździe za granicę. Nie namawiam też do kłamstwa, ale niestety choroba lub śmierć opiekuna też może inaczej działać na ludzi, a w sumie koty są tak samo w beznadziejnej sytuacji. Nie wiem, wymyśl coś, wypadek losowy, nieodpowiedzialność opiekunów...

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro sty 03, 2018 15:54 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

I jeszcze kwestia 1 kota wychodzącego. Z mojego stadka 1 łobuz też był wychodzący, do tego stopnia, że naprawdę trzeba było przy wchodzeniu do mieszkania pilnować drzwi, bo potrafił czmychnąć pod nogami i zbiec z 3 piętra.
Ja o tym w ogłoszeniach w ogóle nie pisałam, bo zakładałam, że kot będzie niewychodzący - bałabym się o niego, szczególnie na obcym terenie. Nowym opiekunom powiedziałam, ze trzeba na niego bardzo uważać, bo lubi ucieczki, a i tak nadal się martwiłam. W nowym domu został zachipowany, więc jakby co była nadzieja....I mimo, że mieszka na spokojnym, zielonym osiedlu, na parterze, to na nowym terenie ani raz nie uciekł, kombinował coś na balkonie, ale zadziałała siatka. W nowym miejscu radzi sobie jako kot niewychodzący.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro sty 03, 2018 15:55 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Klementy_na pisze:Nie namawiam też do kłamstwa, ale niestety choroba lub śmierć opiekuna też może inaczej działać na ludzi, a w sumie koty są tak samo w beznadziejnej sytuacji. Nie wiem, wymyśl coś, wypadek losowy, nieodpowiedzialność opiekunów...

Wytłuszczonego akurat nie trzeba wymyślać. Nieodpowiedzialność skrajna.
Też kiedyś szukałam domu na takie obłąkane cito. Klementy_na, dobrze, że to piszesz, każda rada jest cenna.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sty 03, 2018 16:02 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Też szukałam. Po zmarłej. Wszystkie znalazły domy. Nawet 12-letni. Tylko każdy pomysł był realizowany. Ogłoszeniami zawaliłam net. Z prośbą o DT lub DS. Oferowałam pomoc w ogłoszeniach, weryfikację domów, dowóz... byleby dach nad głową był. Papierowe wisiały wszędzie. Weci powiadomieni. Miau toczyło się błyskawicznie. Maile do znajomych i nie znajomych zostały wysłane z prośbą o pomoc. Rozesłanie wici dalej, wywieszenie ogłoszeń, pytanie... Pisałam do gospodarstw agroturystycznych, fundacji, schronisk (by wywieszono ogłoszenia) ... Trzeba coś robić i tyle.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55373
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 03, 2018 18:28 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Spróbuję. Na razie piszę do znajomych, puszczę też ogłoszenia.Na weekend wyjeżdżam, więc zrobię tylko tyle ile mi się uda po pracy.

karishma

 
Posty: 139
Od: Nie sty 23, 2011 19:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 03, 2018 18:34 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

karishma pisze:Spróbuję. Na razie piszę do znajomych, puszczę też ogłoszenia.Na weekend wyjeżdżam, więc zrobię tylko tyle ile mi się uda po pracy.

Z takim podejściem to rzeczywiście masz marne szanse na sukces :?
Kotom życzę mimo wszystko powodzenia :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sty 03, 2018 18:46 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Nie demotywujmy... Pokaż ten wątek też tej drugiej zaangażowanej osobie. Na prawdę uda się tylko jeśli te kilka dni wykorzystacie maksymalnie. Wyjazd też nie musi być przerwą w szukaniu, przecież wszędzie są ludzie, weź ulotki, zaoferuj dowiezienie kotów. U mnie na końcu akcji jeszcze moja siostra wypytywała ludzi w swojej pracy, a ja oferowałam przewiezienie kilkaset kilometrów (dwa koty się da nawet pociągiem). W schronisku na pewno nie będą miały szans na adopcję a teraz jeszcze mają.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro sty 03, 2018 19:08 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Jeszcze konkret - jeszcze dziś (czyli nie w godzinach pracy) możesz wysłać mail do Urzędu Miasta - w necie powinnaś znaleźć kontakt do odpowiedniego biura i poprosić o listę wszystkich wrocławskich fundacji. Rano ewentualnie zadzwonić i podpytać czy dotarło. Następnie do wszystkich wysłać zapytanie czy zgodziliby się w tak trudnej sytuacji przyjąć 2 starsze koty, zaoferuj dalsze aktywne szukanie domów. Ile to zajmie? Godzinę? Już możesz sobie przygotować szkic listu.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro sty 03, 2018 19:12 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Klementy_na ,masz super pomysły. Niestety mam nieodparte wrażenie,że bardziej chcesz pomóc niż autorka wątku. Ale chciałabym się mylić.
Za sukces adopcyjny :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sty 03, 2018 23:07 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

karishma pisze:Spróbuję. Na razie piszę do znajomych, puszczę też ogłoszenia.Na weekend wyjeżdżam, więc zrobię tylko tyle ile mi się uda po pracy.

Wiesz ile można zrobić jak się chce? Po pracy? Wiem, każdy ma swoje obowiązki. Każdy na miau je ma. A i tak znajduje czas jeśli kotom trzeba pomóc, szczególnie w sytuacji pod bramkowej. Jeśli nie ty to kto? Mają tylko ciebie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55373
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 04, 2018 5:49 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

karishma pisze:Chłopak ma bilet na samolot, a czegoś dla kotów szukam ja i inna koleżanka.
Koty mieszkają na Gaju, w bloku, ale mają do dyspozycji ogródek.
Mogłabym zrobić ogłoszenia, ale biorąc pod uwagę, jak mało mają czasu i to, że ze względu na wiek nie są specjalnie adopcyjne, czarno to widzę.

Tzn. co? Ogłoszeń nie będzie, tylko tutaj dramatyczny wątek?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 482 gości