Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 10, 2018 10:59 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

MalgWroclaw pisze:Tych państwa zza oceanu nie da się przypilnować, prosić moża. nikomu nie każesz nic, bo nie masz takich kompetencji, nikt z nas nie ma, karishma też.(...)


Ale ma prawo,a wręcz obowiązek twardo i kategorycznie oznajmić im,że mieli WYJĄTKOWO DUŻO SZCZĘŚCIA ,bo sami NIC nie zrobili ,by pomóc kotom.Więc pomoc jaką dostali,to nie prezent noworoczny.
Utrzymanie kotów KOSZTUJE,leczenie TYM BARDZIEJ.
Nie bawiłabym się tu w dyplomację,a twardo domagała zabezpieczenia kotów. Na wejściu do DT,nie kiedyś tam.
Bo potem to szukać wiatru w polu można.

Na pewno nikogo by mnie prosiła. To oni na kolanach powinni dziękować,że się kotów pozbyli.W SEKUNDĘ.
Powinni usłyszeć nieprzyjemną gadkę umoralniającą,nie uniżone prośby.
Choć ,jak znam życie, jedno i drugie i tak przyniesie zerowy efekt.
Bo i koty ,i pomoc ,i przyszłość kocią mają w czterech literach.

I właśnie przez tego pokroju ludzi,schroniska i DT pękają w szwach.A ulice są pełne bezdomnych zwierząt.
Bo nikt takim beztroskim olewusom,nigdy nie dal żadnych sankcji za ich działania.Wszystko odbywa się bezkarnie.

ps. Bardzo mnie dziwi DT bez żadnych zwierząt 8O

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sty 10, 2018 11:19 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Wszystko racja (czytam uważnie bez wersali). Tylko z egzekwowaniem racji może być problem.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sty 10, 2018 11:38 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

To wszytko prawda..Naprawdę ktoś bardzo pomógł, a sprawy finansowe nie są bez znaczenia. Koty są starsze, pewnie dobrze by je było przebadać, powinny też dostawać dobrą karmę. Ty jesteś pośrednikiem, Twoja koleżanka jest właścicielka. Takie sytuacje, kiedy z uwagi na przeprowadzkę ktoś pozbywa się zwierząt bez konsekwencji, w ogóle nie powinny mieć miejsca.
Wymyśl coś co zabezpieczy DT na początek - i nie powinno to być kilkaset złotych, ale choćby z 500$ - dlatego, że nie wierze w kontynuacje wspierania nowego domu..

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Czw sty 18, 2018 8:55 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

.
Ostatnio edytowano Czw sie 30, 2018 9:13 przez madrugada, łącznie edytowano 1 raz
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7428
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 18, 2018 12:16 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Rudy czuje się jakby tam mieszkał od zawsze, Biało-bura kotka jeszcze ciut nieśmiala.
Właścicielka dzwoni ze Stanów i jest w kontakcie z Opiekunką, zabezpieczyła też karmę w dużej ilości.
Wydaje się też, że nie jest prawdą że syn nie lubił kotów, miał spocone oczy zostawiając je.
Z wyjazdem tak mu wyszło i pewnie przerosło go szukanie domu dla dwóch starszych kotów. Same wiecie jakie to niełatwe.
Nowa Opiekunka kotów nie jest profesjonalnym DT, jest po prostu wrażliwą osobą która zgłosiła się do mnie gdy szukałam pomocy dla innych kotów.
Te dwa starsze koty najpewniej zostaną u niej na stałe, żeby nie fundować im kolejnej zmiany na starość.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw sty 18, 2018 12:26 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Swietnie! Tak, wiem jak trudno jest znaleźć dom dla starszego kota. Trochę to bez sensu, bo uważam, że branie nawet dwuletniego kota przez osoby 65+ a nawet 60+ jest nieodpowiedzialne.
Może to być układ idealny. Dobre wyżywienie i opieka nad 2 kotami, to jest jednak jakiś koszt, a ludzie mogą dać dużo miłości. Znam kilka rudych kocurów - wszystkie się znakomicie odnajdują, żeby zaspokoić swoje potrzeby.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Czw sty 18, 2018 13:11 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Baltimoore pisze:Rudy czuje się jakby tam mieszkał od zawsze, Biało-bura kotka jeszcze ciut nieśmiala.
Właścicielka dzwoni ze Stanów i jest w kontakcie z Opiekunką, zabezpieczyła też karmę w dużej ilości.
Wydaje się też, że nie jest prawdą że syn nie lubił kotów, miał spocone oczy zostawiając je.
Z wyjazdem tak mu wyszło i pewnie przerosło go szukanie domu dla dwóch starszych kotów. Same wiecie jakie to niełatwe.
Nowa Opiekunka kotów nie jest profesjonalnym DT, jest po prostu wrażliwą osobą która zgłosiła się do mnie gdy szukałam pomocy dla innych kotów.
Te dwa starsze koty najpewniej zostaną u niej na stałe, żeby nie fundować im kolejnej zmiany na starość.


Jakie dobre zakończenie tej dramatycznej historii!
Karishma super, że zaczęłaś szukać pomocy dla tych kotów, bo trafiłaś na Baltimoore, która adopcjami się zajmuje i mogła pomóc. :1luvu:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw sty 18, 2018 15:10 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Uff, świetne zakończenie. Oby kocinom się ułożyło. No i ludziom też :ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw sty 18, 2018 16:57 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Baltimoore pisze:
karishma pisze:Jak w temacie- dwa starsze, domowe koty tracą dom ze względu na wyjazd właścicieli za granicę. Zostaną oddane do schroniska,
mają czas tylko do 11 stycznia!


Czytam i tak sobie myślę,
to nie ludzie,to sk.....
[....]

I żadnej rodziny nie mają?


Swoją drogą szantaż emocjonalny ze schroniskiem jeśli koty nie znajdą domu w ciągu tygodnia wzbudził pewnie złe emocje nie tylko we mnie. Był niepotrzebny, wystarczyłby apel o pomoc i opisanie sytuacji. A właściciele okazali się nie być tacy bezduszni.
Odezwałam się z propozycją DT (po kilku dniach), bo kotów żal mi się zrobiło. Nie ich wina.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw sty 18, 2018 17:08 Re: Wrocław-dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schron

Baltimoore pisze:
Baltimoore pisze:
karishma pisze:Jak w temacie- dwa starsze, domowe koty tracą dom ze względu na wyjazd właścicieli za granicę. Zostaną oddane do schroniska,
mają czas tylko do 11 stycznia!


Czytam i tak sobie myślę,
to nie ludzie,to sk.....
[....]

I żadnej rodziny nie mają?


Swoją drogą szantaż emocjonalny ze schroniskiem jeśli koty nie znajdą domu w ciągu tygodnia wzbudził pewnie złe emocje nie tylko we mnie. Był niepotrzebny, wystarczyłby apel o pomoc i opisanie sytuacji. A właściciele okazali się nie być tacy bezduszni.
Odezwałam się z propozycją DT (po kilku dniach), bo kotów żal mi się zrobiło. Nie ich wina.


Myślisz, że informacja o schronisku nie pochodziła od syna właścicielki kotów?
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw sty 18, 2018 17:26 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

Nie wiem. Może i trafiłyby do schroniska gdyby nie karishma, bo chłopak nie widział innych możliwości, a wśród znajomych/rodziny nie znalazł nikogo, kto by koty wziął.
Nie rozmawiałam z nim. Napisałam to, co przekazała mi nowa opiekunka kotów. Że właściciele kotów byli z nimi bardzo związani i są szczęśliwi z takiego rozwiązania. Z pewnością mają mniejsze od nas doświadczenie w szukaniu kotom domów.
Teraz chciałam się tylko odnieść do motywu oddania kotów do schroniska w tytule i pierwszym poście. Że nie opłaca się tak pisać na forum, bo budzi skrajne emocje wśród kociarzy, a nie chęć pomocy. To chyba lepiej działa na facebooku.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie sty 21, 2018 14:19 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

http://www.koty.org.pl/ogloszenia/21617 ... -domu!.htm

Zupełnie przypadkowo, bo nie zaglądam na tę stronę, ogłoszenie dodane wczoraj. Tzn, że ten dom jednak tymczasowy czy, ze samo się tak odświeża? Tam jest napisane, że kotka ma 13 lat, strasznie przykre, myślałam, że oba mają ok. 10, a to jednak dużo zmienia.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Nie sty 21, 2018 14:24 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

8O
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie sty 21, 2018 14:55 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

A można prosić o aktualne zdjęcia kotów z obecnego domu?
Mimo wszystko nie wpadałabym w hurra optymizm jak większość z Was i monitorowała sytuację kotów.
Owszem cuda się zdarzają,ale obecny DT/DS
nie wiadomo przez kogo sprawdzony....a oddający nie jest w tym wiarygodny,skoro oddałby i do schronu.
Ostatnio edytowano Nie sty 21, 2018 14:59 przez tabo10, łącznie edytowano 1 raz

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie sty 21, 2018 14:56 Re: Dwa starsze,domowe koty zostaną oddane do schroniska

tabo10 pisze:Już pisalam,że nie wierzę w dobry DT,który nie ma żadnego zwierzaka 8O

Czy jednak nie jest tak, że każdy człowiek kiedyś zaczynał? I nie miał wcześniej zwierzęcia. A bywa, że był dobrym domem.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, włóczka i 204 gości