Karma dla małego kotka, jaką?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 30, 2017 19:30 Karma dla małego kotka, jaką?

Proszę o informację jaka karma sucha i mokra będzie najlepsza dla 13 tygodniowego kotka. Dziękuję z góry za pomoc :D

Lili78

 
Posty: 6
Od: Sob gru 30, 2017 17:32

Post » Sob gru 30, 2017 19:52 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Na forum jest wątek o karmach,proszę poszukać,dużo cennych informacji tam jest :ok:
Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post » Sob gru 30, 2017 20:31 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Szukałam, ale proszę o radę ☺️

Lili78

 
Posty: 6
Od: Sob gru 30, 2017 17:32

Post » Sob gru 30, 2017 21:27 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Najlepsza będzie wyłącznie mokra karma - sucha karma prowadzi w przyszłości do otyłości, chorób nerek, chorób układu pokarmowego, kamienia nazębnego, itp. Jak masz małego kotka, warto od początku uczyć dobrych nawyków (potem może być ciężko odstawić suchą karmę)
Dobre mokre karmy to np. CatzFinefood, GranataPet, Feringa, Power of Nature, Mac's, Animonda Carny, Lily's Kitchen. Karmy te znajdziesz w sklepach internetowych, np. zooplus.pl.
Generalnie zasada jest taka, że karmy powinny zawierać jak najwięcej mięsa, nie powinny mieć dodatku zbóż i białka roślinnego i powinny mieć jak najkrótszy skład. Nie ma znaczenia czy karmy będą dedykowane dla kociąt czy kotów dorosłych - jeśli mają dobry skład możesz je podawać maluchowi (zwykle dobre karmy nie mają takiego podziału, bo przecież w naturze kocięta - po zakończeniu karmienia przez matkę - jedzą to samo co dorosłe koty).
Nie kupuj reklamowanych karm typu whiskas, kitikat, gourmet, purina, royal canin, karm marketowych - oprócz tego, że szkodzą kotom, to mimo czasem niższej ceny są nieekonomiczne. Zawierają zboża, cukier i białko roślinne, więc kot musi ich zjeść więcej, żeby się najeść. Poza tym karmiąc dobrą karmą zaoszczędzisz na weterynarzu.

Trzy razy w tygodniu możesz podać kociakowi surowe mięso (nie musisz sparzać, gotować czy przemrażać - jest to wręcz niewskazane) - najlepiej tłuste mięso mięśniowe - kurczak, indyk, wołowina, kaczka, wieprzowina (każdy rodzaj mięsa oprócz dzika). Podrobów lepiej unikać przy takim sposobie karmienia, od czasu do czasu można podać serca lub żołądki. Dodatkowo raz, dwa razy w tygodniu możesz podać surowe żółtko. Nie podawaj mleka ani żadnego nabiału (przetworów mlecznych) - nie jest kotu do niczego potrzebne, a może powodować problemy z trawieniem.

Małemu kociakowi nie ogranicza się jedzenia - nie sugeruj się tabelkami producentów. Powinien jeść tyle ile chce, na żądanie, co najmniej kilka posiłków dziennie.

Możesz również zainteresować się specjalnym (naturalnym i zdrowym) sposobem żywienia kotów, czyli BARF - to w skrócie surowe mięso z podrobami, kośćmi i suplementami w odpowiedniej proporcji. Tutaj jest forum dotyczące tego tematu: http://www.barfnyswiat.org/

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Sob gru 30, 2017 22:11 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Dziękuję, a można jeszcze prosić o nazwy mokrych karm. Jaka jest najlepsza

Lili78

 
Posty: 6
Od: Sob gru 30, 2017 17:32

Post » Sob gru 30, 2017 22:13 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Przepraszam, już wiem bo dokładnie doczytalam ☺️

Lili78

 
Posty: 6
Od: Sob gru 30, 2017 17:32

Post » Sob gru 30, 2017 23:24 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Nie wiem, która karmę suchą wybrać, czy Purizon Kitten, czy Royal Canin British Shorthair Kitten? A o karmie mokrej to już nie mam zielonego pojęcia. Proszę o wsparcie

Lili78

 
Posty: 6
Od: Sob gru 30, 2017 17:32

Post » Nie gru 31, 2017 10:15 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Jak musisz mieć suchą, to purizon, RC to badziew (czytaj skład) niewiele lepszy od whiskasa. Poza tym zauważ, że karmy najwyższej jakości nie mają podziału na kocięta i dorosłe, ani na rasy...ale to już koleżanka już opisała w poście wyżej
Moje maluchy (szt.4) wcinały catzFinefood i animonde, ale to jako dodatki, głównie uwielbiały surowizny, zaczęły od ligawy wołowej a potem to już poszło...każde miecho było atakowane z zacięciem najprawdziwszych drapieżników :mrgreen:
Jak masz możliwość to poczytaj dokładnie jaki wpływ ma jedzenie na koty, co im szkodzi, co jest "pustą" kalorią, a co ma dobry wpływ. Pomyśl też o tym, że koty to drapieżniki bezwzględni mięsożercy, więc pakowanie w ich brzuszki zbóż najpewniej za kilka lat odbije się na ich zdrowiu i twojej kieszeni, licząc ile wydasz na weta...

Ja sama niedawno słuchałam tu na forum rad, związanych z żywieniem, zastosowałam je i szczerze mówię, że koty, które trafiły do mnie prawie rok temu, to nie te same koty co dziś. Różnica kolosalna, widoczna gołym okiem, a to tylko niecały rok dobrego żywienia w ich około 3-4 letnim życiu.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Nie gru 31, 2017 12:17 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Suche bardzo dobre to: GranataPet, Feringa, Purizon, Orijen, Acana, Power of Nature, Porta21 cats heaven (ma jednak za mało tauryny)
Mokre: CatzFineFood, GranataPet, Feringa, Mac's, Animonda Carny

RC to jeden wielki badziew - pasza dla kur. Zero mięsa.

Daj maila, mogę Ci wysłać kupon rabatowy do zooplusa na pierwsze zakupy.

Koniecznie dawaj kotu surowe mięso, ale nie chude, nie filet, tylko tłuste, ze ścięgnami i kośćmi. Np. szyjki kacze, indyczne, golonka indycza, pręga wołowa, szponder, skrzydło kurze, fajne są żołądki kacze i gęsie na czyszczenie zębów, serduszka indycze
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 31, 2017 12:19 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Jak mniemam kociak ma być brytyjczykiem. To hodowca nie daje kotu wyprawki? Nie daje Ci żadnych wskazówek jak prawidłowo karmić kociaka i co jadł dotychczas w hodowli?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie gru 31, 2017 14:40 Re: Karma dla małego kotka, jaką?

Bardzo dziękuję. Na pewno skorzystam z rad. Życzę szczęścia Nowego Roku :201461

Lili78

 
Posty: 6
Od: Sob gru 30, 2017 17:32




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 253 gości