Odchudzanie kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 29, 2017 15:59 Re: Odchudzanie kota

ser_Kociątko pisze:Ale niebieska czy zielona?
Niebieska ma więcej miecha :)

No doczytałam właśnie, że polecasz niebieską. Miałam telefon w trakcie :oops: Pewnie na początek Feline Finest Cats Heaven jak to ta która polecasz. Niebieskie są też chyba te z serii Holistic. Obstawiam tą pierwszą. Dobrze gdyby choć seniorka ją polubiła, bo odmawia mokrego i u niej nerki to byłby koniec, jest dzikawa, nieobsługiwana. Stąd szukam czegoś pewnego z suchych co nie obciąży nerek. Pozostałe skorzystają przy okazji. Oby jadły. Dobrze trafiłam z rodzajem karmy?
pwpw
 

Post » Pt gru 29, 2017 16:07 Re: Odchudzanie kota

Tak to wlasnie ta Cats Haeven :)
U nas wszystkie jadły i nie grymasily :)
ser_Kociątko
 

Post » Pt gru 29, 2017 16:33 Re: Odchudzanie kota

ser_Kociątko pisze:Tak to wlasnie ta Cats Haeven :)
U nas wszystkie jadły i nie grymasily :)

Dziękuje :1luvu: Porty jeszcze nie miałam, więc jestem dobrej myśli :D Jak tylko dojedzą fast-fooda, którego nazwy nawet tu nie wymienię :oops: - taki był plan, by z okazji świąt po-rozpieszczać towarzystwo nawet czymś niezdrowym, to zamawiam tą :D Dziękuje, boję się o ta moją seniorkę najbardziej, bo w razie "w", nie da się przy niej nic zrobić. Przy dwóch kocurkach tez już myślałam o czymś lepszym, szczególnie tym starszym, ma już na bank z 10 lat, bo u mnie jako dorosły od 2009 r. No ale wiadomo, ze z nimi miałam mniejsze ciśnienie. Im daje radę dać więcej mokrej, mięsa, wiec tak o nerki się nie bałam. Dziękuje :D
pwpw
 

Post » Pt gru 29, 2017 16:44 Re: Odchudzanie kota

Nie ma za co ;)
ser_Kociątko
 

Post » Pt gru 29, 2017 17:05 Re: Odchudzanie kota

ser_Kociątko pisze:Nie ma za co ;)

Jest, bo jak się przyjmie, a wygląda obiecująco patrząc na to co lubią moje futra, to będę dużo spokojniejsza, szczególnie o moją suchożerną seniorkę :D Z kocurkami łatwiej, bo więcej mokrej jadają, w tym samego mięska i rosołków. A z nią miałam 'ból głowy' i to spory. Na samej mokrej by się głodziła, czasem coś zje, ale to niestety bardzo czasem :roll: Za to z suchych lubi prawie wszytko.
pwpw
 

Post » Pt gru 29, 2017 17:17 Re: Odchudzanie kota

Koniecznie daj potem znać, co i jak :)
ser_Kociątko
 

Post » Pt gru 29, 2017 17:22 Re: Odchudzanie kota

OK Ale po składzie, jestem już dobrej myśli :D Jak nie, będę szukać dalej, bo tu nie mam wyboru. Ale jak wyżej, coś mi mówi, że będzie zjadana :ok:
pwpw
 

Post » Pt gru 29, 2017 22:17 Re: Odchudzanie kota

pwpw - czy próbowałaś może tej "suchożernej" seniorce podawać mokre CatzFinefood Purrr z kangura? Ma w miarę dobry stosunek wapnia i fosforu (dodatkowo fosfor jest w miarę niski) i nie wiem dlaczego, ale koty je uwielbiają :). A moja lekarz w ogóle poleca m.in. CFF Purrr w przypadku pnn.

Ostatnio u mojego znajomego kota wykryto IBD na tle alergicznym i trzeba go było przestawić na mokre monobiałkowe karmy (dieta eliminacyjna). Bardzo się obawialiśmy, bo to jest kot niejadek, lubiący bardzo suche i urozmaicenie w mokrym (zwykle wylizywał tylko sos). Opiekunowie zaczęli właśnie od CFF Purrr z kangura i niespodzianka - kot zaczął jeść mokre i to spore ilości :)

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pt gru 29, 2017 23:55 Re: Odchudzanie kota

Ja próbowałam wcisnąć mojej Zuzce tego kangura całkiem niedawno, właśnie po przeczytaniu paru entuzjastycznych postów na jego temat na miau. Niestety, moja kotka ma go gdzieś. Nawet nie liznęła, a na próby karmienia z ręki zareagowała świętym oburzeniem i pospiesznie oddaliła się w nieznanym kierunku. Więc no... nie jest to jednak ósmy cud świata i nie każdemu kotu musi smakować. Ale spróbować zawsze można.

Necz

 
Posty: 927
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 30, 2017 12:14 Re: Odchudzanie kota

Ehh Moja kochana seniorka, to zwykły dziki kot, którego ponad 4 lata oswajałam, zanim weszła mi do domu, od niespełna 2 miesięcy w nim jest. Sporo już przez te lata z nią przetestowałam. Mokrej w ogóle odmawia, chyba ze jest złożona głównie z piersi kurzej: applaws, cosma i może coś jeszcze, czego nie pamiętam. Inne a wielu próbowałam, ignorowała jeszcze przed domem. No czasem gourment , ale to śmieć totalny. Ostatnio animode von feinsten kitten, to kupiłam więcej i jej się odwidziało :roll: No i shmusy, ale tylko saszetki, puszkę może raz zjadła. Poza tym nic z karm gotowych. Raz jadła coś z sklepu spożywczego, śmieciowe saszetki, jadła dość długo, bo chyba z 2 miesiące i z dnia na dzień przestała. Od tego czasu nie ruszy nawet. A i tak karma mokra tylko od czasu do czasu. Dwa dni pod rząd poza wspomnianymi wyżej śmieciówkami nigdy nie udało mi się nic jej sprzedać. Nawet te tylko z piersią kurzą, ogólnie najbardziej przez nią lubiane. A i tak by ruszyła coś z tych nielicznych i choć raz, od czasu do czasu, to musi być przegłodzona, a często mimo to nie doje, tyle co pierwszy głód zaspokoi. Zero suchej w miseczce na kilka godzin przed posiłkiem. Spróbuje i z tą, ale szczerze, najwyżej od czasu do czasu ją ruszy, o ile w ogóle. I tak jest z każdą mokrą :|
Najbardziej zawsze lubiła po prostu pierś kurzą. Surowa, pokrojona drobno. W domu, jak już jest u mnie tym ją rozpieszczałam i chyba jej się przejadła, bo ostatnio odmawia. Jedno tylko zauważyłam, z Stokrotki już jej nie pasuje, z Biedronki lepiej jest zjadalna. Ale i tak o ile wcześniej dałaby się za nią pokroić, to teraz stoi w misce mimo przegłodzenia, i w końcu muszę wyrzucić. A jak nasypię suchej, zjada chętnie. Na szczęście do tego pije, nie jak moje kocury. Ale niestety nie widzę szans na to, by ją przestawić na mokrą, głodzi się na niej. Zapiszę spróbuję i z tą, najwyżej o coś zdrowszego uda mi się poszerzyć jej repertuar karm mokrych, które od czasu do czasu łaskawie ruszy. Ja jestem na tak, gorzej z moją seniorką. Ale spróbuje pewnie, bo czemu nie. Najwyżej kocurki spałaszują, jak ona odmówi. Z nią nie jest łatwo, niestety.
pwpw
 

Post » Sob gru 30, 2017 12:35 Re: Odchudzanie kota

o wiem!

Jest almo nature, taki musik, wszystkie koty, to lubią.
To almo nature daily menu, w puszeczkach 170 gram. :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob gru 30, 2017 12:53 Re: Odchudzanie kota

Zapisane, na raz nie kupię wszystkiego z mokrych bo z torbami pójdę, ale popróbuje przy kolejnych zamówieniach, może coś mi Mysza załapie :D
pwpw
 

Post » Sob gru 30, 2017 12:57 Re: Odchudzanie kota

Wiadomo, że trzeba stopniowo, ale tak mi się przypomnialo :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob gru 30, 2017 13:07 Re: Odchudzanie kota

I dobrze. Nawet jakby mi miała wybrzydzać nadal, to zawsze nowy smak, który może załapie. A jak nie, to kocury zjedzą :mrgreen: Pulsy posiadania kilku kotów :wink:
Ostatnio edytowano Sob gru 30, 2017 13:07 przez pwpw, łącznie edytowano 1 raz
pwpw
 

Post » Sob gru 30, 2017 13:07 Re: Odchudzanie kota

:D coś jeszcze takiego było, jak sobie przypomnę dam znać
ser_Kociątko
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magic99, Szymkowa i 157 gości