dokocenie - w jakim wieku towarzysz?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 25, 2017 22:42 dokocenie - w jakim wieku towarzysz?

Mam kocurka w wieku 8 m-cy. Chcę wziąć drugiego kota w zbliżonym wieku, ale chyba wolałabym troszkę starszego, bo im kociak starszy tym ma mniejsze szanse w schronisku. Jaki jest max wiek towarzysza, żeby kociaki w miarę szybko się dogadały i zaakceptowały? Mój kocurek jest bardzo żywy i potrzebuje bardzo dużo zabawy. Czy 1,5 roku to już za dużo? Czy myśleć raczej o max rocznym kociaku?

safira

 
Posty: 17
Od: Sob kwi 29, 2017 23:26

Post » Pon gru 25, 2017 23:32 Re: dokocenie - w jakim wieku towarzysz?

To chyba nie jest wielka różnica, bierz biedaka, który czeka na dom.
Twój kocurek zaszczepiony? Bedzie/był wykastrowany?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14678
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon gru 25, 2017 23:36 Re: dokocenie - w jakim wieku towarzysz?

Zaszczepiony, wykastrowany, zdrowy.

Najchętniej wzięłabym jakiegoś staruszka, którego nikt nie chce :(, ale po pierwsze mój kot by go zamęczył, a po drugie sam byłby sfrustrowany. Muszę dobrać koty tak, żeby była zachowana pewna zgodność w zakresie żywości, chęci do zabawy.

safira

 
Posty: 17
Od: Sob kwi 29, 2017 23:26

Post » Wto gru 26, 2017 0:16 Re: dokocenie - w jakim wieku towarzysz?

W DT są młode, obrobione koty , które czekają i czekają i czekają... Nikt ich nie chce. Bo albo do ludzi nie do końca lgną za to koty kochają nade wszystko. Więc są doskonałymi towarzyszami dla rezydenta. A do tego uroda bura lub czarna. U mnie Gajka i Oczy tak cipią. Poszukasz to na pewno znajdziesz.

Winien być kot odpowiadający charakterowi twojego- w tym masz rację.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55356
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto gru 26, 2017 17:29 Re: dokocenie - w jakim wieku towarzysz?

Kot wychowany w stadzie, szybko zaakceptuje kocie towarzystwo. DT mają warunki bardziej zbliżone do mieszkań. W schronisku koty siedza w klatkach i chcąc nie chcąc musza sie akceptować. Wolontariuszki ze achroniska na pewno doradza, które są towarzyskie. Skąd jestes?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto gru 26, 2017 19:21 Re: dokocenie - w jakim wieku towarzysz?

Z Warszawy. Będę chciała wziąć kota z Palucha. Wolę wziąć ze schroniska niż z DT, bo w schronisku koty mają dużo gorsze warunki, nie są wypieszczone, nie mają ładnych zdjęć w sieci i tym samym mają mniejsze szanse na dom.

safira

 
Posty: 17
Od: Sob kwi 29, 2017 23:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: dino&felek i 130 gości