Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 13, 2020 13:55 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Odżywki są na ogół tłuste, po problemach gastrycznych najlepsze jest regularne odżywianie, małymi porcjami a często, jedzeniem wartościowym, ale lekkostrawnym, czyli chude mięso surowe lub gotowane (ale nie podroby czy wątróbka), karma intestinal itd. Najwyżej jakieś preparaty witaminowe można suplementować.
Mój trzustkowiec z nadkwasotą i podrażnioną śluzówką dostaje codziennie laktoferynę (1/5 saszetki rozpuszczona w 2 ml wody. I je dietetycznie, choć nie bez wyjątków przy lepszym samopoczuciu.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro maja 13, 2020 16:38 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Dziękuję.
Spróbuję.

Ewa JANCZUK

 
Posty: 441
Od: Pt paź 06, 2006 22:38

Post » Pt cze 05, 2020 15:41 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Ciekawy wątek. Zapiszę sobie.
Ja ma kocicę 4 lata z IBD przynajmniej tak orzekło 2 lekarzy (bez biopsji) Kot choruje od kilku lat ale był źle diagnozowany. W grudniu kot był w stanie agonalnym. Zmieniłam lekarza, zleciłam USG u profesjonalisty. Teraz mamy kolejnego lekarza, który po moich sugestiach zbadał poziom witaminy B12, oczywiście wyszły niedobory, kwas foliowy też. Kotka dostaje steryd od stycznia, była przeleczona antybiotykami, obecnie nie ma stanu zapalnego. Testy trzystkowe są ok. Dostaje od ok 2 miesięcy witaminę B12 w zastrzyku i... Nie ma poprawy. Kot 3 tygodnie ładnie je, przybiera na wadze. Obecnie ma 3,1 kg a było 2,3. Potem mam kryzys, wymioty, brak apetytu, spadek wagi. (po Cerenii w tabletce wymiotuje). Samo mija i znów jest tydzień ok i powtórka z rozrywki. Nie mam już pomysłów co dalej robić. Dieta obecnie catz finefood purr wieprzowina i jak na razie 2 dni bez wymiotów i jest apetyt. Ale jak długo ten stan się utrzyma nie mam pojęcia.
Jest tu ktoś z doświadczeniem z IBD? Może znacie lekarza z Wrocław specjalizującego się w IBD?
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pt cze 05, 2020 18:46 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Bogusiu, czy wykonujesz regularnie test fPLI?
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 06, 2020 10:24 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Był robiony 2 razy. W styczniu i ok 2 miesiące temu. Wynik był ok.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob cze 06, 2020 11:11 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

zaznaczam wątek, bo mamy ten problem z Wielorybem...
Obrazek
Obrazek

ruru

 
Posty: 19904
Od: Sob gru 29, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob cze 06, 2020 15:28 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Idę w środę do nowego weta z polecenia osoby co leczy kota z IBD. No zobaczymy...
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie cze 07, 2020 19:58 Re: Triaditis Syndrome/ zapalenie watroby, trzustki i jelit

Przypomniałam sobie o miau, bo moją 15 letnią Lolę dopadł stan zapalny trzustki i jelit. Została trochę ustabilizowana, wzmocniona, ale wiadomo, że to choroba przewlekła, można jedynie zadbać o jako taki dobrostan zdrowotny. Jesteśmy na początku leczenia, nowością jest nawet specjalistyczne karmienie (a przy siódemce kotów jest to niemałe wyzwanie :? ).
Na razie szukam wszelkich informacji w tym temacie.
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 403 gości