Nagły lęk przed drugą osobą

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 10, 2017 18:34 Nagły lęk przed drugą osobą

Proszę o pomoc bo sprawa jest dość poważna.
Od około 3 lat mam kotkę ze schroniska, niezwykle przyjazna i łagodna. Od roku mam chłopaka który jest, tak jak ja, ogromnym fanem zwierząt (chociaż żadnego nie posiada ze względu na kiepskie warunki mieszkaniowe - mały pokoik na stancji).
Kotka zawsze uwielbiała mojego chłopaka, z wzajemnością. Często wolała jego towarzystwo od mojego, kładła się na nim i łasiła. Gdy wyjeżdzałam często zostawiałam kotkę pod opieką mojego chłopaka i wszystko zawsze było w super porządku.
Od jakiegoś czasu kotka bardzo boi się mojego partnera - gdy tylko mnie odwiedza ona od razu leci pod łóżko i ani na chwilkę spod niego nie wychodzi. Gdy ją siłą wyciągnę, wezmę na ręce i zbliżę się do mojego chłopaka to ona zaczyna donośnie miauczeć, strasznie drży i się tak jakby kurczy, tworzy z ciała taki kłębek i chowa łepek.
Ostatnio mój partner chciał ją wziąć na ręce i pogłaskać - jak to miał w zwyczaju zawsze robić na przywitanie. Niestety kotka go dotkliwie pogryzła i podrapała.
Podkreślam - nigdy nie zrobił jej krzywdy, nawet przypadkowo jej nie nadepnął (to już mi to się częściej zdarza a do mnie nie ma urazu). Nie ma on na sobie żadnych zapachów bo nie ma zwierząt. To zachowanie zmieniło się dosłownie z dnia na dzień.
Gdy tylko mój partner opuszcza mieszkanie to kotka wychodzi spod łóżka i zachowuje się zupełnie normalnie, jest aktywna i radosna.
Jutro idę do weta szukać przyczyny problemu w ciele kotki. Spróbujemy zbadać krew i mocz. Mimo to chętnie dowiem się czy ktoś miał z was podobną przypadłość u kota oraz chciałabym poznać wasze ogólne odczucia na ten temat. :201494

Poboczne informacje - jest wysterylizowana, systematycznie odrobaczana, nigdy nie cierpiała z powodu jakiejkolwiek choroby, je karmę (głównie) royal canin, chociaż zdarzają się również inne marki, nie jest rasowa, wzięłam ją ze schroniska gdy była bardzo młoda i zadomowiła się w oka mgnieniu, przyjazna do reszty domowników i gości.
Szczęście liczy się w kotach.

inwencja

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Od: Śro lis 26, 2014 15:23

Post » Nie gru 10, 2017 18:41 Re: Nagły lęk przed drugą osobą

Bardzo słusznie że idziesz z kotką do weta bo takie zachowanie bywa objawem choroby.
Ale zastanów się też czy coś się w Twoim chłopaku nie "zmieniło". Np. nie zmienił zapachu wody po goleniu, rodzaju odzienia, czy nie bierze nowych leków albo mu coś nie dolega. Czy w dniu gdy po raz pierwszy zaistniała sytuacja z lękiem nie wyszedł właśnie od lekarza/dentysty.
Czasem koty reagują nagłym lękiem gdy znany im człowiek nagle coś bardzo w sobie zmieni - często ma to związek z zapachem, który jest zwykle stały (np. ktoś zawsze używa tej samej wody po goleniu) i nagle zmienia się albo choruje (niektóre leki i choroby zmieniają zapach ciała)

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie gru 10, 2017 19:17 Re: Nagły lęk przed drugą osobą

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie gru 10, 2017 19:34 Re: Nagły lęk przed drugą osobą

mziel52 pisze:https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=153096&start=15
viewtopic.php?f=1&t=141867


co do linku nr 1 - nad moim kotem nikt się nigdy nie znęcał. Mój chłopak był wielokrotnie sam z kotką, problemy zaczęły kilka miesięcy później.
co do linku nr 2 - topik podobny, ale nie został wyjaśniony więc przyczyna nadal nieznana
Szczęście liczy się w kotach.

inwencja

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Od: Śro lis 26, 2014 15:23

Post » Pon gru 11, 2017 8:51 Re: Nagły lęk przed drugą osobą

może chłopak jest chory? koty czy psy wyczuwają zapachy np nowotworów (tak tylko przykładowo) dużo wcześniej, niz pojawiają się widoczne obawy, i bardzo intensywnie wtedy reagują, szczególnie jeśli lubią daną osobę

dla pewności może by chłopak sobie przebadał chociaz krew, mocz, zrobił jakieś podstawowe badania

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982 i 244 gości