Mały kot - wprowadzanie na mieszkanie po izolacji.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 06, 2017 9:49 Mały kot - wprowadzanie na mieszkanie po izolacji.

Jakiś czas temu przygarnęłam małego kotka. Ze względu na to, że w domu jest już drugi kot (starszy, 8 letni) maluch przebywa w izolacji. Kocim pokojem stała się sypialnia (obecnie śpimy w salonie ze względu na zepsute łóżko), kotek ma tam dwie kuwety, posłanie i miseczki. Maluch został odrobaczony, ostatnio też miał zrobione badanie krwi na FIV/Felv i jest zdrowy (pani weterynarz radziła jednak powtórzyć badanie za ok. 3 miesiące). Starszy kocur miał badanie wcześniej i też jest zdrowy. Dlatego zaczęliśmy powoli socjalizować oba koty (wymiana zapachów, obserwacja przez drzwi już za nami). Zaczęliśmy wypuszczać małego na trochę, koty zaczęły się ze sobą bawić więc raczej nie będzie problemów z dogadywaniem się :)

Maluch póki co jest zamykany na noc i dzień (gdy jesteśmy w pracy). Za jakiś czas chcemy wyprowadzić go z pokoju-izolatki aby latał sobie swobodnie po mieszkaniu (i chcemy również odzyskać sypialnię :)).

W jaki sposób przeprowadzić taką przeprowadzkę? Chodzi mi głównie o kuwetę. Kotkowi gdy jest zamknięty w swoim pokoiku zdarza się zrobić kupę pod drzwiami :( Nie liczę na to, że mały zacznie załatwiać się w kuwecie starszego kota (chociaż wczoraj tam wlazł i wysikał się), mam już upatrzone miejsce do postawienia jego kuwety. Jak nieszkodliwie przetransportować kuwetę z sypialni do punktu gdzie ma stać?

Tak samo zostawianie kota samego na całym mieszkaniu. Do tej pory po prostu kotek zamykany był w swoim pokoiku gdy wychodziliśmy. Wydaje mi się, że nagłe zostawienie go samego w mieszkaniu może być ryzykowne... Pomyślałam o próbnym zostawianiu go na jakiś czas (np. gdy wychodzimy na zakupy).
Obrazek

suntanglory

Avatar użytkownika
 
Posty: 39
Od: Wto cze 27, 2017 9:54
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 29, 2017 20:00 Re: Mały kot - wprowadzanie na mieszkanie po izolacji.

Kiedy mały ma dostęp do wszystkich pomieszczeń, jego kuweta może być chwilowo postawiona w tym nowym, docelowym miejscu, potem wraca z nim do pokoju, gdy go zamykasz. W każdym razie kociaki dość szybko to opanowują i potrafią pokonać dłuższą drogę do kuwety.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob gru 30, 2017 10:44 Re: Mały kot - wprowadzanie na mieszkanie po izolacji.

Kuwetą nie ma się co przejmować, maluch trafi, tylko mu pokaz gdzie jest, wsadz go do niej. Nasz mały, kompletnie nie kuwetowy, znaleziony w lesie, juz po pierwszym dniu wiedział gdzie trzeba iść. Chwile później postanowił korzystać z kuwety swoich dwóch "ciotek" i tak zrezygnowaliśmy z 3 kuwet na rzecz jednej, bo konsekwentnie cała trójka korzystała tylko z jednej a dwie stały nieużywane.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 114 gości